Domov Protetika a implantace Rozbor iniciační akce pro prvňáčky. Scénáře pro akci „Zasvěcení do prvňáčků

Rozbor iniciační akce pro prvňáčky. Scénáře pro akci „Zasvěcení do prvňáčků

Shrnutí lekce o bezpečnosti života v seniorská skupina„Dobrodružství v základní životní bezpečnosti se strýcem Fedorem“

Natalya Andreevna Kotko, učitelka MBDOU č. 151, Kemerovo
Vysvětlivka. V předškolním dětství, kdy si dítě vytváří základy správného životního stylu a kultury chování, by mělo dostat základní informace o pravidlech bezpečného chování jak doma, na ulici, tak v běžném životě.
Cíl: rozvíjet dovednosti bezpečného chování.
úkoly:
1. Upevnit představy žáků o pravidlech bezpečného chování v různé situace.
2. Upevnit znalosti dětí o značkách, vysvětlit jejich souvislost s bezpečností účastníků silničního provozu.
3. Stimulovat rozvoj myšlení a řeči. Procvičte si správnou stavbu vět a obohaťte si slovní zásobu.
4. Rozvíjet pozorovací schopnosti, stejně jako zrakovou a sluchovou pozornost.
5.Podporujte rozvoj kognitivního zájmu.
6.Zlepšit koordinaci pohybů, pomoci při uvolnění svalového napětí.
7. Pěstujte mezi dětmi přátelské vztahy, vnímavost a schopnost koordinovat své jednání.
Přípravné práce:
Práce s vizuálními materiály;
Práce se znaky provoz;
Didaktická hra „Silnice ABC“;
Čtení beletrie;
Zkoumání ilustrací;
Rozhovory s dětmi (individuální, kolektivní).

Průběh lekce:

vychovatel: Kluci, dnes byl naší skupině přinesen dopis. Tady to je, podívejte se na obálku, je tam obrázek chlapce. Poznáváte tohoto chlapce? Přesně tak, chlapi, tady strýček Fjodor a kde strýček Fjodor bydlí? Přesně tak, ve vesnici Prostokvashino. Zřejmě nám napsal dopis, tak si ho přečteme a všechno se dozvíme. Přečtěte si dopis: „Dobrý den, drazí kluci! Píše vám strýc Fjodor z vesnice Prostokvashino. Opravdu potřebuji vaši pomoc. V naší vesnici se rozhodli postavit nový mikročtvrť, postavili velké pětipatrové domy, postavili dálnici, jako ve městě. S přáteli jsme se rozhodli, že se porozhlédneme po novém mikrookresu, ale ztratili jsme se na různých zastávkách, abychom se mohli společně setkat, musíme odpovídat na různé otázky, ale bez vás to nezvládneme. Obracíme se proto na Vás s prosbou o pomoc. Prosím, pomozte mi setkat se s mými přáteli." No, kluci, pomozme strýci Fjodorovi a jeho přátelům. Pak se chytíme za ruce, abychom vytvořili kruh a jdeme na to:
Auta jsou malinká
Auta jsou velká.
Semafor vpravo svítí,
Vlevo je policista
Zastavte se dopředu,
Pojď a vypadni!
vychovatel: Vystoupíme z autobusu a posadíme se na židle.
STOP 1. "Malý oheň".
vychovatel: A kočka Matroskin na nás čeká na této zastávce,

Kdo je zde ztracen, protože opravdu miluje teplo a teplá kamna, ale jak se ukázalo, neví nic o ohni. Když uslyšel název zastávky, byl tak zmaten, že si teď nemůže vzpomenout, jak najít strýčka Fjodora. Aby se Matroskinova paměť vrátila, musíme mu říct, co víme o požáru. Začněme tím, že oheň má dvě tváře – dobro a zlo. A protože když mluvíme o ohni, představíme si teplá kamna, teplý pokoj, horké koláče, jasný oheň, slavnostní ohňostroj, ale kromě toho si můžeme představit oheň a spoustu starostí kvůli tomu. Oheň poslouchá pouze dospělé, kteří vědí, co mají nařídit. Budou říkat:
- Zapalte plyn! - Rozsvítí se.
- Zapalte sporák! - Zatopí.
- Zapalte oheň! - Rozsvítí to.
Ale oheň děti neposlouchá. Zapalovač, horká zápalka nebo svíčka vám mohou popálit prst nebo vám popálit vlasy. Chlapi, pojďme se tedy podívat na situace, kterých se děti účastní (podívejte se na kartičky s příběhy).








A vše začíná malou bezmocnou jiskrou, která se po zesílení (papírem, březovou kůrou, suchou trávou, hoblinami, palivovým dřívím, uhlím, benzínem, plynem) promění v živé světlo, které všude skáče při hledání potravy a roste, roste , proměňující se v oheň, kdo má velkou chuť k jídlu, s třeskem pohltí vše, co mu přijde do cesty a oheň se rozhoří. Chlapi, jaká zařízení mohou způsobit požár? Kuchyňský sporák, TV, počítač, fén, žehlička, topení, rychlovarná konvice, elektrické zásuvky. Tato zařízení nelze používat bez dospělé osoby.
vychovatel: No, všichni jsme Matroskinovi řekli o ohni: že si nemůžete hrát s ohněm, jaká zařízení nemůžete používat bez dospělých a že oheň poslouchá jen dospělé, myslím, že teď se Matroskin může snadno dostat ke strýci Fjodorovi, a to je čas, abychom se přesunuli k další zastávce.
Na ulici našeho auta, auta
Auta jsou malinká
Auta jsou velká.
Semafor vpravo svítí,
Vlevo je policista
Zastavte se dopředu,
Pojď a vypadni!
STOP 2. "Křižovatka ví-všechno."
vychovatel: A tady je pes Sharik,

Kdo se ztratil na této zastávce, a ztratil se, kluci, protože nezná pravidla silnice. Chlapi, připomeňme si známá pravidla bezpečnosti silničního provozu.
- Nemůžeš hrát na silnici.



- Ulici můžete přejít pouze na přechodu pro chodce.


-Řidiči jezdí po vozovce, chodci jdou po chodníku, cyklisté se pohybují po cyklostezce.


- Značky používají řidiči a chodci.


Chlapi, abychom pomohli Sharikovi, musíme mu říct o dopravních značkách. Každý si vezme kartičku se znakem, posadí se na své místo a každý řekne, co tento znak znamená.
DIDAKTICKÁ HRA „ROAD ABC“


Každé dítě si vezme kartičku s dopravní značkou, pojmenuje značku a co znamená.
vychovatel: Výborně, kluci, řekli Sharikovi všechna pravidla, teď může snadno najít cestu ke strýci Fedorovi. A musíme jít na další zastávku:
Na ulici našeho auta, auta
Auta jsou malinká
Auta jsou velká.
Semafor vpravo svítí,
Vlevo je policista
Zastavte se dopředu,
Pojď a vypadni!

STOP 3. "Ulice podivných stínů."
vychovatel: Na této zastávce na nás čeká pošťák Pechkin,

A tady se ztratil, protože... velmi rád mluví a mluví se všemi lidmi, které potká, a vůbec si neuvědomuje, že to může vést k potížím, protože při komunikaci s cizinci musíte být opatrní a my mu teď řekneme proč.
Podívejme se na situace s cizími lidmi (podívejte se na karty příběhů)





vychovatel: Takže, chlapi, s cizími lidmi bychom neměli:
- mluvit,
- vzít z nich jakékoli věci, hračky nebo jídlo,
- nastupování do cizích aut,
- jít s nimi kamkoli,
- a obecně by měl být velmi opatrný.
Pedagog: No, kluci, pomohli jsme všem přátelům strýce Fjodora, všichni jsou zase spolu. A můžeme jít do našeho mateřská škola. No, pojďme:
Na ulici našeho auta, auta
Auta jsou malinká
Auta jsou velká.
Semafor vpravo svítí,
Vlevo je policista
Zastavte se dopředu,
Pojď a vypadni!
Vystoupíme z autobusu a posadíme se na židle.

vychovatel: Chlapi, tady na nás čeká nový dopis a podívejte se, strýček Fjodor je na dopise opět nakreslený, pojďme si ho přečíst. Přečetli dopis: „Dobré odpoledne, drazí! Píše vám strýc Fjodor z vesnice Prostokvašino. Byli jste dnes tak skvělí, opravdu jste pomohli mně a mým přátelům. A protože jste tak chytří, stateční, hodní kluci, chceme vám s mými přáteli dát ohnivá srdce, abyste na naše dobrodružství nezapomněli a byli k sobě stejně laskaví a pomáhali si navzájem. obtížné situace. Díky za pomoc, kluci, a zase se uvidíme!”

Obsah programu:

1. Naučte se předcházet nebezpečná situace prostřednictvím znalosti osobní bezpečnosti;

2. Rozvíjet schopnost vyvozovat závěry;

3. Upevňování znalostí dětí o pravidlech bezpečného chování v různých situacích, o nebezpečných předmětech

4. Vzbudit v dětech touhu pomáhat druhým, pokud mají potíže.

Přípravné práce: čtení pohádek dětem: „Vlk a sedm koziček“, „Červená karkulka“, „Kočka, kohout, liška“, „Dobrodružství Pinocchio“, „Kolobok“, „Husy-labutě“ , "Šípková Růženka", "Kočičí dům" »

Průběh lekce:

Dopis od víly.

Dnes jsem se naučil dopis, který jsem napsal klukům z naší skupiny, přečteme si ho?

„Ahoj lidi, vím, že máte rádi pohádky. V mé pohádkové zemi se mnoho hrdinů dostává do problémů, protože nevědí, jak se správně chovat! Naučte je! Posílám ti klíč! Pohádky. »

No a co takhle pomoci pohádkovým hrdinům?

Oh, tady je klíč. Očarovala ho pouze zlá čarodějnice, abyste ho odčarovali, musíte uhodnout název pohádky, kde se hrdinové dostali do problémů, aniž by věděli, jak se zachovat. Za správnou odpověď dostanete část klíče a budete na něj moci kouzlit. (Silueta klíče je rozřezána na 6 dílů, děti si ji musí sestavit)

· Tento hrdina se dostal do problémů, protože šel na procházku sám bez dospělých. ("Kolobok")

· V tomto příběhu byli snědeni, protože mu otevřeli dveře. ("Vlk a 7 koziček")

· Ukradla ho liška, protože začal mluvit s cizím člověkem, a kočka ho zachránila. ("Kočka, kohout, liška")

· A tento hrdina uvěřil podvodníkům, kočce Brasilio, lišce Alice. ("Dobrodružství Pinocchia")

· Hrdinka této pohádky se dostala do problémů, protože mluvila s vlkem a řekla jí, kde bydlí její babička. ("Červená Karkulka")

· A v této pohádce sestra nechala bratra bez dozoru a ona šla na procházku. ("Husy jsou labutě")

Dobrá práce! Nyní máme klíč k pohádkové zemi a můžeme se tam dostat: „1, 2 - točte se, ocitnete se v zemi pohádek“

Slunce nás vítá v pohádkové zemi.

Vizuální gymnastika

Slunce si hrálo na schovávanou s mraky,

Slunce počítalo mraky a létající mraky (kruhové rotace s očima)

Šedé mraky, černé mraky (vlevo - vpravo)

Lehké 2 kusy (nahoře, těžké 2 kusy (dolů)

Mraky se skryly, mraky jsou pryč (zavři oči)

Slunce svítí na obloze (blik)

Učitel ukazuje ilustraci pohádky „Kočičí dům“

Poznali jste tuto pohádku? jak se to jmenuje?

Co se stalo v této pohádce? (Kočičí dům vyhořel)

proč myslíš? (Kočka měla hosty, bavili se, nechali otevřená dvířka trouby, oheň se dostal na koberec, spálil ho, prolezl po závěsech a vypukl oheň)

Kdo si pamatuje úryvek z této pohádky? (... vypráví úryvek: „Tili - bom, tili - bom, kočičí dům zahořel, kočka vyskočila, oči vykulené, kuře běží s kbelíkem a pes s koštětem)

Kočka vyskočila s vyvalenýma očima, proč? (Byla zmatená, vyděšená)

Kdo není zmatený? (Kuře, vzala kbelík vody, aby vylila oheň)

Dá se ještě něco udělat pro uhašení požáru? (Lze zasypat pískem nebo zeminou)

Co měla kočka udělat, když objevila oheň? (Zavolejte 01, 112 a zavolejte hasiče)

A co bych měl nezapomenout říct? (Přesně pojmenujte adresu, kde a co hoří)

Dobrá práce! Pojďme si trochu odpočinout a zahrát si logickou hru. Nyní se rozdělíte do týmů a budete sbírat nouzová telefonní čísla. (Sbírejte telefonní čísla 01, 112, 02, 03, 04).

Zvládli jste to skvěle. Jdeme dál?

Další úkol „Hádej hádanku“

Mám v bytě robota.

Má obrovský kufr.

Robot miluje čistotu

A hučí to jako letadlo TU

Ochotně polyká prach,

Neonemocní, nekýchá. (vysavač)

Nechlubím se, když řeknu:

Udělám všechny své přátele mladšími!

Přicházejí ke mně zoufalí lidé -

S vráskami, se záhyby,

Odcházejí velmi pěkně -

Zábavné a hladké!

Takže jsem spolehlivý přítel

Elektrický... (žehlička)

Obdivujte, podívejte se -

Severní pól je uvnitř!

Sníh a led se tam třpytí,

Tam žije sama zima.

Navždy k nám tuto zimu

Dovezeno z obchodu. (lednička)

Mám doma sporák

Nežádá dřevo ani oheň,

Nekouří ani nekouří -

Stojí tiše v rohu.

Nejedná se o jednoduchý sporák,

Velmi si jí vážím.

Hned jsem to dal do trouby,

Je to jako vstoupit do studeného domu.

Celý dům je připraven k vytápění

Elektrické teplo!

Tohle je můj věrný přítel

Elektrické... (topení)

Ale tenhle vypadá tak podobně

Na vrtuli letadla.

nelétá? - no, tak co!

Má vlastní práci.

Váš motor na chvíli

Předení ho nikdy neomrzí

V horké, dusné místnosti

Vytváří svěží vítr! (větrák)

A pere prádlo,
Hodně pomáhá v každodenním životě
Sama nalévá vodu,
Umyje a vyhodí.
Opláchněte, vyždímejte,
Čas běží, běží,
Jen jí dej program,
Dej mi trochu pracího prášku.
Toto je obrázek, bratře,
Tohle je... (Pračka.)

Tento elektrický spotřebič

To jsem ještě neviděl.

Udrží vaše jídlo teplé

Bez větších obtíží.

Vaří velmi chutně

A mimochodem ne na dlouho.

Líbí se mi ta nová

Pečeme…. (mikrovlnka)

Umí smažit, umí péct,

Uvařte zelnou polévku a lahodný boršč,

Třeba uvařit konvici.

Má na starosti kuchyni,

Jako bychom potřebovali vzduch.

Ty a já si vystačíme

Jak bez elektrického... (sporák)

I když místo srdce je v něm motor,
Ale není bezcitný.
Ano, nevrlý rozhovor s ním,
Ale je to bezvadný přítel:
Aby byl tvůj obličej krásnější,
Bude dělat styling
Vlasy během chvilky vysuší...
O kom je moje hádanka? (fén)

Výborně, víte, jak řešit hádanky. Jak se všechny tyto předměty nazývají jedním slovem? Prozradíte našim hrdinům pravidla pro zacházení s elektrospotřebiči? Dobrá práce, skvělá práce.

Navrhuji, abyste si zahráli hru „Pokud je oheň“ (Hra s míčem, míč je v kruhu, hráč musí dokončit poslední slovo básně)

Raz, dva, tři, čtyři - kdo má oheň v.... ? (Byt)

Ve sloupu náhle stoupal kouř. Kdo to nevypnul... ? (Železo)

Rozběhla se rudá záře. Kdo je se zápasy... ? (hráno)

Stůl i skříň shořely najednou. Kdo sušil prádlo nad... ? (Plyn)

Pamatujte, každý občan, toto číslo…. (01)

Viděl jsem kouř - nezívej. A hasiči... (zavolat)

Každému by mělo být jasné, že zahrávání si s ohněm... (Nebezpečný)

Pojďme si hrát! Posaďte se na židle.

A je tu další pohádková hrdinka. Zjistil jsi to? (Červená Karkulka)

Co se stalo s hrdiny této pohádky? (Vlk sežral babičku a Červenou Karkulku)

Víte, že by k této tragédii nedošlo, kdyby Karkulka a babička věděly o osobní bezpečnosti na ulici i doma. Pojďme si říct, jaká bezpečnostní pravidla Červená karkulka a babička porušily. (Červená Karkulka mluvila s vlkem a řekla, kde bydlí její babička. A babička řekla vlkovi, jak otevřít dveře)

Formulujme pravidla pro osobní bezpečnost na ulici i doma.

1. Na ulici nemůžete mluvit s cizími lidmi.

2. Pokud jste sami doma, nemůžete otevřít dveře.

3. Odpovězte ne na všechny otázky a žádosti cizí osoby.

4. Pokud u dveří zazvoní pošťák, zámečník nebo doktor, stále je neotevírejte. Zločinci se mohou oblékat do jakékoli uniformy.

Teď si myslím, že Červená karkulka udělá správnou věc.

Země pohádek je plná kouzel a vy chcete být čaroději, pak si zahrajte hru:

"kouzelníci"

„Kdo je dnes nejkrásnější, kdo je dnes nejšťastnější,

Pospěšte si a posaďte se na kouzelnou židli."

(Děti chodí v kruhu, poslední slova jedno z dětí sedí na židli a říká „Chci, aby ses proměnil v motýly“ – děti napodobují pohyby motýla)

A tady je další pohádková hrdinka, poznali jste ji? (Šípková Růženka)

Co se stalo v této pohádce? (Princezna neuposlechla králův zákaz, píchla se vřetenem a upadla do věčného spánku)

Připomeňme si co nebezpečné předměty víš? (Pila, sekera, kladivo, nůž, jehly, knoflíky, pilulky, injekční stříkačka, teploměr)

Podívejte, mám na stole spoustu různých předmětů. Podívejte se, které z nich absolutně nemůžete používat bez dospělých? (Pila, kladivo, šroubovák, hřebíky, tablety, stříkačka, prášky)

Jaké předměty lze používat opatrně? (Nůž, vidlička, jehla, nůžky)

Z bezpečnostních důvodů je nutné všechny tyto položky vrátit na své místo.

Pomozte mi je roztřídit.

Děti rozloží:

Nástroje (v zásuvce)

Tablety (v lékárničce)

Jehly, nitě (v krabičce)

Skvělé, Nasťo, řekni mi pravidla pro používání nebezpečných předmětů.

„Doma jsou ostré nože,

Dejte to na své místo

Nerozhazujte jehly

Dejte je všechny na polici.

Jestli máš nůžky

Odnes to, odkud jsi to vzal,

Pak žádné dívky

Ani jeden z kluků si nepořeže prsty."

Myslím, že naši hrdinové jsou nyní v bezpečí - vědí, co mají dělat!

A je čas, abychom se přidali ke skupině, ve skupině nakreslíme plakát „Co je možné, co není“ a pošleme ho do pohádkové země!

- „1, 2, kroužte v naší skupině a najděte se! »

Tak a jsme ve skupině!

Líbil se vám náš výlet? Doufám, že si také pamatujete na všechna pravidla, která jsme vám opakovali a budete je společně s rodiči dodržovat. Děkuju!

Scénář akce „Zasvěcení do prvňáčků“

Cíl:- formování a konsolidace týmu
- vštěpování dovedností správného chování ve škole
- rozvoj uměleckých a tvůrčích schopností.

Vedoucí. Dobrý den, milí kluci, tatínkové a maminky, hosté dovolené. Nastal dlouho očekávaný den. Zajímalo by mě, jestli jsou tu všichni? Pojďme to zkontrolovat! Jsou tady ty pilné dívky?

Dívky. Zde!

Vedoucí. Tady chytří kluci?

Chlapci. Zde!

Vedoucí. Jsou tu starostlivé matky?

maminky. Zde!

Vedoucí. Tady jsou šikovní tatínkové?

tátové. Zde!

Vedoucí. Tady jsou přísní, ale spravedliví učitelé?

Učitelé. Zde!

Vedoucí. Ale přesto nám někdo na dovolené chybí.

„Naše škola je rušná a hlučná.
- Už to začíná!
– Šeptání, pohyb, hádka, smích.
– Jaká dovolená se tu připravuje?
– Zdá se, že přijedou čestní hosté?
- Možná přijdou generálové?
- Ne!
- Možná přijdou admirálové?
- Ne!
– Možná hrdina, který obletěl celý svět?
- Ne!
- Přestaň marně hádat - podívej, tady jsou - hosté!
- Čestné, nejdůležitější.
- Naši prvňáčci!

Hudba zní - "První třída". Do sálu vstupují žáci prvního stupně.

Vedoucí. Seznamte se s tím – naši prvňáčci.

Žáci prvního stupně přijdou a posadí se.

Vedoucí. Nechť je svátek „Zasvěcení jako učedník“ považován za otevřený.

Našim nejmladším, našim prvňáčkům ,

Svátek je věnován dnešku.

Jak nekonečný, rychlý čas

Tak září už je tady.

Dnes vzpomínáme na okamžiky

Jak se děti shromáždily do první třídy.

Milí prvňáčci! Před dvěma týdny jsi přišel do naší školy, aniž bys znal její pravidla a zákony. A dnes, když jste se již ponořili do „moře znalostí“, zažili jste první potíže a necouvli, nepožádali jste o návrat domů - můžete být nazýváni skutečnými studenty.

Kdo ví, možná dnes na tomto pódiu vystoupí budoucí kosmonaut, budoucí básník nebo učitel přečte báseň, budoucí zpěvák nebo lékař zazpívá píseň.

Takže si je pozorně prohlédněte a zapamatujte si je.

Na scénu nastupují čtenáři.

Student 1.

Škola! Nejlepší přítel
Náš druhý domov!
Zde chápeme průběh vědy
Jsme přátelská rodina.

student 2.

Vyrostl jsem, když jsem vstoupil do tohoto domu.
Tady se učím číst a psát.
Ale tajně pod jeho stolem
Pokračuji... ve hře s hračkami.

student 3.

Všichni přicházíme s luky.
Nyní si žehlíme kalhoty sami!
Podívejte, jsou tam šipky.
Možná 5, možná 6.

Student 4.

Obléká se nová uniforma,

Bílá košile

Podívej se na mě

Nyní jsem prvňáček.

Student 5.

Podívej se na mě:

Tak to mám radost!

Už jsem v první třídě

Nosím přísnou uniformu!

Vedoucí. Když už jste se stali studenty, tak ukažte, jak umíte sestavit kufřík. (Soutěž „Slož kufřík“)

Vedoucí. Výborně, kluci! Jen tak dál! Hurá! No, teď jsou kluci na cestě do Země poznání!

(Slova jsou přerušována hudbou, V hudbě se objeví Dunno)

Nevím . Tak tohle je ostuda! Je nemožné se k vám dostat! Také říkají, že přístup ke znalostem je otevřený všem.

Vedoucí. Samozřejmě všichni. Co tím myslíš, nevím, chceš studovat na naší škole?

nevím: Ano.

Vedoucí: Je to tak, přijďte k nám a učte se.

nevím: Studie? Funguje a funguje nebo co? Ha! Proč to potřebuji? Už jsem chytrá!

Vedoucí: Nebaví tě studovat?

nevím:

Miluji být líný
Učit se mi vůbec nechce
Takový jsem student.
Podívejte se na můj deník!

Trhám učebnice, sešity,
Zapomínám na pořádek.
Nemám rád komentáře
Často ve třídě spím.

Přiznám se, domácí úkol
Jsem strašně líná to dělat.
Nepotřebuji číst knihy
Budu chodit celý den!

Vedoucí: Marně, ty jsi takový neznámý! Děti v naší škole se rády učí! Číst, psát, počítat, zpívat a dokonce i tančit. Nevěřte mi!? Ale podívej!

Hraje se písnička Nataša prvňáčka

Vedoucí: Tak jak? Líbilo se ti to? budeš studovat?

nevím: Líbilo se mi to. Určitě budu tančit a zpívat! Ale číst a psát se mi nechce.

Vedoucí: Nevím, kolik dětí se k nám přišlo učit! Všichni chtějí získat znalosti!

nevím: Ať si to řeknou sami!

Prvňáčci vycházejí při písničce „Učí ve škole“ a čtou poezii.

Podívej se na mě:

Tak to mám radost!

Už jsem v první třídě

A s klukama se kamarádím.

Velmi rád studuji

Nebojím se odpovědět.

Zvládnu úkol

Protože nejsem líný.

Nemám teď čas na hračky,

Učím se z knihy ABC.

Budu sbírat své hračky

A dám to do školky.

Panenky jsem schoval

Nechci si hrát.

Nemám moc času -

Učím se písmenka.

Máma a babička jsou šťastné,

Můj táta je šťastný

A sám to mám rád

V naší světlé škole.

nevím: No, rozhodně přesvědčen! Vezmeš mě do první třídy? A taky mám pro tebe úkol! Rádi luštíte hádanky? (oslovuje děti) Pojďme to teď zkontrolovat

Hádanky.

Teď jsem v kleci, teď jsem v řadě.

Klidně mi napiš.

Můžete také kreslit.

Co jsem?...(Notebook)

Pokud to naostříš,

Nakreslete, co chcete

Slunce, moře, hory, pláž,

co to je? ...(Tužka).

Pokud všechno víš,

To dostanete ve škole... (Pět).

V chodbě se ozve klapot nohou,

Pak zavolá všechny do třídy... (Bell).

Dlouho očekávaný hovor byl uskutečněn,

Je konec... (lekce).

Dobrá práce! Teď se určitě jdu učit, chci být stejně chytrý!( postaví se dětem)

Hudební spořič obrazovky.

Prvňáčci vyjdou na pódium a složí přísahu

Přísaha prvňáčků

Já, student, slavnostně slibuji:

Vždy přicházejte do školy s naučenými lekcemi.

Nezapomeňte doma sešity, pera a tužky.

Nechodit pozdě na hodiny.

Respektujte své starší a buďte hodni titulu studenta.

přísahám! přísahám! přísahám!

Vedoucí: No, lidi, mějte se fajn!

Naše cesta je dlouhá

Budeme se držet za ruce

A znalosti získáme ve škole!

Udělují se vysvědčení prvňáčků

Děti zpívají píseň „…………………“.

Vedoucí. Svátek „Zasvěcení jako učedníka“ je prohlášen za uzavřený. Sbohem přátelé.



Novinka na webu

>

Nejoblíbenější