Mājas Protezēšana un implantācija Iesvētības pasākuma analīze pirmklasniekiem. Scenāriji pasākumam “Iesvētība pirmklasniekos

Iesvētības pasākuma analīze pirmklasniekiem. Scenāriji pasākumam “Iesvētība pirmklasniekos

Nodarbības kopsavilkums par dzīvības drošību vecākā grupa“Piedzīvojums pamata dzīves drošībā ar tēvoci Fjodoru”

Natālija Andreevna Kotko, MBDOU No.151 skolotāja, Kemerova
Paskaidrojuma piezīme. Pirmsskolas bērnībā, kad bērns veido pareiza dzīvesveida un uzvedības kultūras pamatus, viņam jāsaņem pamatinformācija par drošas uzvedības noteikumiem gan mājās, gan uz ielas, gan ikdienā.
Mērķis: attīstīt drošas uzvedības prasmes.
Uzdevumi:
1. Apstiprināt skolēnu priekšstatus par drošas uzvedības noteikumiem dažādas situācijas.
2. Nostiprināt bērnu iegūtās zināšanas par zīmēm, skaidrot to saistību ar satiksmes dalībnieku drošību.
3. Stimulēt domāšanas un runas attīstību. Praktizējiet pareizu teikumu veidošanu un bagātiniet savu vārdu krājumu.
4. Attīstīt novērošanas prasmes, kā arī vizuālo un dzirdes uzmanību.
5.Veicināt kognitīvās intereses attīstību.
6. Uzlabo kustību koordināciju, palīdz mazināt muskuļu sasprindzinājumu.
7. Izkopt draudzīgas attiecības starp bērniem, atsaucību un spēju koordinēt savu rīcību.
Priekšdarbi:
Darbs ar vizuāliem materiāliem;
Darbs ar zīmēm satiksme;
Didaktiskā spēle “Ceļa ABC”;
Daiļliteratūras lasīšana;
Ilustrāciju pārbaude;
Sarunas ar bērniem (individuālās, kolektīvās).

Nodarbības gaita:

Pedagogs: Puiši, šodien mūsu grupai tika atnesta vēstule. Šeit tas ir, paskatieties uz aploksni, kurā ir zēna attēls. Vai atpazīsti šo zēnu? Pareizi, puiši, tas ir onkulis Fjodors, un kur dzīvo tēvocis Fjodors? Tieši tā, Prostokvašino ciemā. Acīmredzot viņš mums uzrakstīja vēstuli, labi, lasīsim to un uzzināsim visu. Izlasi vēstuli: “Sveiki, Dārgie puiši! Tēvocis Fjodors jums raksta no Prostokvašino ciema. Man tiešām ir vajadzīga jūsu palīdzība. Mūsu ciemā viņi nolēma uzcelt jaunu mikrorajonu, uzcēla lielas piecstāvu mājas, uzbūvēja šoseju, tāpat kā pilsētā. Mēs ar draugiem nolēmām paskatīties pa jauno mikrorajonu, taču apmaldījāmies dažādās pieturās, lai varētu satikties, jāatbild uz dažādiem jautājumiem, bet bez jums tas neiztikt. Tāpēc mēs vēršamies pie jums pēc palīdzības. Lūdzu, palīdziet man satikt savus draugus." Nu, puiši, palīdzēsim tēvocim Fjodoram un viņa draugiem. Pēc tam sadevīsimies rokās, lai izveidotu apli, un ejam:
Automašīnas ir mazas
Mašīnas ir lielas.
Labajā pusē deg luksofors,
Kreisajā pusē ir policists
Apstāties uz priekšu,
Nāc un izkāp!
Pedagogs: Izkāpjam no autobusa un apsēžamies uz krēsliem.
STOP 1. "Mazā uguns".
Pedagogs: Un šajā pieturā mūs gaida kaķis Matroskins,

Kurš te ir apmaldījies, jo viņam ļoti patīk siltums un silta plīts, bet, izrādās, viņš neko nezina par uguni. Izdzirdot pieturas nosaukumu, viņš bija tik apmulsis, ka tagad vairs nevar atcerēties, kā atrast tēvoci Fjodoru. Lai Matroskina atmiņa atgrieztos, mums viņam jāpastāsta, ko mēs zinām par uguni. Sāksim ar to, ka ugunij ir divas sejas – labā un ļaunā. Un tāpēc, ka, runājot par uguni, mēs iztēlojamies siltu krāsni, siltu istabu, karstus pīrāgus, spožu uguni, svētku salūtu, bet papildus tam mēs varam iedomāties uguni un daudz nepatikšanas no tā. Uguns pakļaujas tikai pieaugušajiem, kuri zina, ko pasūtīt. Viņi teiks:
- Aizdedziet gāzi! – Viņš to iedegs.
- Uzkuriniet plīti! – Applūdīs.
- Iededziet uguni! – Tas to iedegs.
Bet uguns neklausa bērnus. Šķiltavas, karsts sērkociņš vai svece var apdedzināt pirkstu vai sadedzināt matus. Tātad, puiši, apskatīsim situācijas, kurās piedalās bērni (skatieties stāstu kartītes).








Un viss sākas ar niecīgu bezpalīdzīgu dzirksteli, kas, pastiprinot (ar papīru, bērza mizu, sausu zāli, skaidām, malku, oglēm, benzīnu, gāzi) pārvēršas dzīvā gaismā, kas visur lēkā barības meklējumos un aug, aug , pārvēršoties ugunī, kuram liela apetīte, viņš ar blīkšķi aprij visu savā ceļā un sākas uguns. Puiši, kādas ierīces var izraisīt ugunsgrēku? Virtuves plīts, TV, dators, fēns, gludeklis, sildītājs, elektriskā tējkanna, rozetes. Šīs ierīces nevar lietot bez pieaugušā.
Pedagogs: Nu, mēs visi Matroskinam stāstījām par uguni: ka ar uguni nevar spēlēties, kādas ierīces nevar lietot bez pieaugušajiem un ka uguns paklausa tikai pieaugušajiem, es domāju, ka tagad Matroskins var viegli tikt pie tēvoča Fjodora, un tas ir laiks mums doties uz nākamo pieturu.
Uz ielas mūsu mašīna, mašīna
Automašīnas ir mazas
Mašīnas ir lielas.
Labajā pusē deg luksofors,
Kreisajā pusē ir policists
Apstāties uz priekšu,
Nāc un izkāp!
2. STOP. “Crossroads Know-It-All”.
Pedagogs: Un šeit ir suns Šariks,

Kurš apmaldījās šajā pieturā, un viņš apmaldījās, puiši, jo viņš nezina ceļu satiksmes noteikumus. Puiši, atcerēsimies labi zināmos ceļu satiksmes drošības noteikumus.
- Jūs nevarat spēlēt izbraukumā.



- Ielu var šķērsot tikai pa gājēju pāreju.


-Autovadītāji brauc pa brauktuvi, gājēji iet pa ietvi, velosipēdisti pārvietojas pa veloceliņu.


- Zīmes izmanto autovadītāji un gājēji.


Puiši, lai palīdzētu Šarikam, mums viņam jāpastāsta par ceļa zīmēm. Katrs paņems kartiņu ar zīmi, apsēdīsies savā vietā un katrs pastāstīs, ko šī zīme nozīmē.
DIDAKTISKĀ SPĒLE “ROAD ABC”


Katrs bērns paņem karti ar ceļa zīmi, nosauc zīmi un tās nozīmi.
Pedagogs: Labi darīts, puiši, viņi pastāstīja Šarikam visus noteikumus, tagad viņš var viegli atrast ceļu pie tēvoča Fjodora. Un mums jādodas uz nākamo pieturu:
Uz ielas mūsu mašīna, mašīna
Automašīnas ir mazas
Mašīnas ir lielas.
Labajā pusē deg luksofors,
Kreisajā pusē ir policists
Apstāties uz priekšu,
Nāc un izkāp!

STOP 3. “Savādu ēnu iela”.
Pedagogs:Šajā pieturā mūs gaida pastnieks Pečkins,

Un viņš šeit apmaldījās, jo... ļoti mīl runāt, un runā ar visiem satiktajiem cilvēkiem un pilnībā neapzinās, ka tas var radīt nepatikšanas, jo saziņā ar svešiniekiem jums jābūt uzmanīgiem, un mēs viņam pateiksim, kāpēc tagad.
Apskatīsim situācijas ar svešiniekiem (skatīsim stāstu kartītes)





Pedagogs: Tātad, puiši, ar svešiniekiem mums nevajadzētu:
- runāt,
- paņemiet no viņiem jebkādas lietas, rotaļlietas vai pārtiku,
- iekāpšana svešās automašīnās,
- doties jebkur ar viņiem,
- un vispār jābūt ļoti uzmanīgiem.
Pedagogs: Nu, puiši, mēs palīdzējām visiem tēvoča Fjodora draugiem, viņi visi atkal ir kopā. Un mēs varam doties uz savu bērnudārzs. Te nu mēs esam:
Uz ielas mūsu mašīna, mašīna
Automašīnas ir mazas
Mašīnas ir lielas.
Labajā pusē deg luksofors,
Kreisajā pusē ir policists
Apstāties uz priekšu,
Nāc un izkāp!
Izkāpjam no autobusa un apsēžamies uz krēsliem.

Pedagogs: puiši, te mūs sagaida jauna vēstule un, lūk, uz vēstules atkal uzzīmēts onkulis Fjodors, lasīsim. Viņi izlasīja vēstuli: “Labdien, dārgie puiši! Tēvocis Fjodors jums raksta no Prostokvašino ciema. Jūs šodien bijāt tik lieliski, ka patiešām palīdzējāt man un maniem draugiem. Un tā kā jūs esat tik gudri, drosmīgi, laipni puiši, mēs ar draugiem vēlamies jums dāvāt ugunīgas sirdis, lai jūs neaizmirstu mūsu piedzīvojumu un būtu tikpat laipni viens pret otru un palīdzētu viens otram sarežģītas situācijas. Paldies par palīdzību, puiši, un tiekamies atkal!”

Programmas saturs:

1. Mācīt novērst bīstama situācija izmantojot zināšanas par personīgo drošību;

2. Attīstīt spēju izdarīt secinājumus;

3. Bērnu zināšanu nostiprināšana par drošas uzvedības noteikumiem dažādās situācijās, par bīstamiem priekšmetiem

4. Ieaudziniet bērnos vēlmi palīdzēt citiem, ja viņiem ir problēmas.

Sagatavošanas darbs: pasaku lasīšana bērniem: “Vilks un septiņi kaziņi”, “Sarkangalvīte”, “Kaķis, gailis, lapsa”, “Pinokio piedzīvojums”, “Koloboks”, “Zosis-gulbji” , “Guļošā skaistule”, “Kaķu māja” »

Nodarbības gaita:

Vēstule no Pasaku fejas.

Es šodien uzzināju vēstuli, kas bija rakstīta mūsu grupas puišiem, vai mēs to izlasīsim?

"Sveiki, puiši, es zinu, ka jums patīk pasakas. Manā pasaku valstī daudzi varoņi nonāk nepatikšanās, jo nezina, kā pareizi uzvesties! Māci viņiem! Es tev nosūtu atslēgu! Pasakas. »

Nu, kā ar palīdzību pasaku varoņiem?

Ak, šeit ir atslēga. Viņu apbūra tikai ļauna ragana; lai viņu apmulsinātu, jāuzmin pasakas nosaukums, kurā varoņi nokļuva nepatikšanās, nezinādami, kā uzvesties. Par pareizo atbildi saņemsi daļu atslēgas un varēsi uzburt to. (Atslēgas siluets ir sagriezts 6 daļās, bērniem tas jāsamontē)

· Šis varonis iekļuva nepatikšanās, jo devās pastaigā viens bez pieaugušajiem. ("Kolobok")

· Šajā pasakā viņi tika apēsti, jo atvēra viņam durvis. ("Vilks un 7 mazās kazas")

· Viņu nozaga lapsa, jo viņš sāka runāt ar svešinieku, un kaķis viņu izglāba. ("Kaķis, gailis, lapsa")

· Un šis varonis ticēja krāpniekiem, kaķim Brasilio, lapsai Alisei. ("Pinokio piedzīvojums")

· Šīs pasakas varone iekļuva nepatikšanās, jo sarunājās ar vilku un pastāstīja, kur dzīvo viņas vecmāmiņa. ("Sarkangalvīte")

· Un šajā pasakā māsa atstāja savu brāli bez uzraudzības, un viņa devās pastaigā. ("Gulbju zosis")

Labi padarīts! Tagad mums ir pasaku zemes atslēga, un mēs varam tur nokļūt: "1, 2 - pagriezieties apkārt, jūs atradīsit sevi pasaku zemē"

Saule mūs sveic pasaku zemē.

Vizuālā vingrošana

Saule spēlēja paslēpes ar mākoņiem,

Saule skaitīja mākoņus un lidoja mākoņus (apļveida rotācijas ar acīm)

Pelēki mākoņi, melni mākoņi (pa kreisi - pa labi)

Vieglie 2 gabali (augšā, smagie 2 gabali (uz leju)

Mākoņi paslēpās, mākoņi ir pazuduši (aizver acis)

Debesīs spīd saule (mirkšķiniet)

Skolotāja rāda ilustrāciju pasakai “Kaķu māja”

Vai atpazini šo pasaku? Kā sauc?

Kas notika šajā pasakā? (Kaķa māja nodega)

Kāpēc tu domā? (Kaķim bija ciemiņi, viņi izklaidējās, atstāja vaļā cepeškrāsns durvis, uguns uzkāpa uz paklāja, sadedzināja, rāpoja pa aizkariem un izcēlās ugunsgrēks)

Kurš atceras fragmentu no šīs pasakas? (... stāsta fragmentu: “Tili - bom, tili - bom, aizdegās kaķa māja, kaķis izlēca, acis izspiedās, vista skrien ar spaini, suns ar slotu)

Kaķis izlēca, acis izspiedis, kāpēc? (Viņa bija apmulsusi, nobijusies)

Kurš nav apmulsis? (Cālis, viņa paņēma spaini ūdens, lai izlietu uguni)

Vai ir vēl kaut kas, ko var darīt, lai apdzēstu uguni? (Var pārklāt ar smiltīm vai zemi)

Kas kaķim bija jādara, kad viņa atklāja ugunsgrēku? (Zvaniet 01, 112 un zvaniet ugunsdzēsējiem)

Un kas man jāatceras teikt? (Nosauciet tieši adresi, kur un kas deg)

Labi padarīts! Nedaudz atpūtīsimies un spēlēsim atjautības spēli. Tagad jūs sadalīsities komandās un savāksiet ārkārtas tālruņu numurus. (Savāc tālruņa numurus 01, 112, 02, 03, 04).

Tev izdevās lieliski. Ejam tālāk?

Nākamais uzdevums “Uzmini mīklu”

Manā dzīvoklī ir robots.

Viņam ir milzīgs bagāžnieks.

Robots mīl tīrību

Un dūc kā TU lidmašīna

Viņš labprāt norij putekļus,

Neslimo, nešķauda. (Putekļu sūcējs)

Es nelepojos, kad saku:

Es visus savus draugus padarīšu jaunākus!

Pie manis nāk izmisuši cilvēki -

Ar grumbām, ar krokām,

Viņi aiziet ļoti jauki -

Jautri un gludi!

Tāpēc esmu uzticams draugs

Elektriskā... (dzelzs)

Apbrīno, paskaties -

Ziemeļpols ir iekšā!

Tur mirdz sniegs un ledus,

Tur dzīvo pati ziema.

Uz visiem laikiem šī ziema mums

Atvests no veikala. (ledusskapis)

Man mājās ir plīts

Neprasa ne malku, ne uguni,

Nesmēķē un nesmēķē -

Klusi stāv stūrī.

Šī nav vienkārša plīts,

Es viņu ļoti augstu vērtēju.

Es uzreiz ieliku cepeškrāsnī,

Tas ir kā ieiešana aukstā mājā.

Visa māja ir gatava apsildīšanai

Elektriskais siltums!

Šis ir mans uzticīgais draugs

Elektriskais sildītājs)

Bet šis ir tik līdzīgs

Uz lidmašīnas propellera.

Vai nelido? - Nu un ko tad!

Viņam ir savs darbs.

Tavs motors uz brīdi

Viņam nekad neapnīk griezties

Karstā, smacīgā telpā

Rada svaigu vēsmu! (ventilators)

Un viņa mazgā drēbes,
Ikdienā ļoti palīdz
Viņa pati ielej ūdeni,
Viņš nomazgā un izmet ārā.
Noskalo, izgriež,
Laiks tikšķ, iet,
Vienkārši iedod viņai programmu,
Iedod man veļas pulveri.
Šī ir bilde, brāli,
Šī ir... (Veļas mašīna.)

Šī elektroierīce

Es to vēl neesmu redzējis.

Tas uzturēs jūsu ēdienu siltu

Bez lielām grūtībām.

Viņš gatavo ļoti garšīgi

Un, starp citu, ne uz ilgu laiku.

Man patīk jaunais

Cep…. (mikroviļņu krāsns)

Var cept, var cept,

Vāra kāpostu zupu un gardu boršču,

Varbūt uzvāra tējkannu.

Viņa ir atbildīga par virtuvi,

It kā mums vajag gaisu.

Tu un es tiksim galā

Kā bez elektriskās... (plīts)

Lai gan sirds vietā tajā ir motors,
Bet viņš nav bezsirdīgs.
Jā, kašķīga saruna ar viņu,
Bet viņš ir nevainojams draugs:
Lai padarītu savu seju skaistāku,
Viņš veiks stilu
Ātri izžāvē matus...
Par ko ir mana mīkla? (fēns)

Labi darīts, jūs zināt, kā atrisināt mīklas. Kā vienā vārdā sauc visus šos objektus? Vai varat pastāstīt mūsu varoņiem noteikumus, kā rīkoties ar elektroierīcēm? Labi darīts, lielisks darbs.

Es iesaku spēlēt spēli “Ja ir uguns” (Spēle ar bumbu, bumba ir aplī, spēlētājam jāpabeidz dzejoļa pēdējais vārds)

Viens, divi, trīs, četri - kam ugunsgrēks.... ? (Dzīvoklis)

Dūmi pēkšņi sacēlās kolonnā. Kurš gan to nav izslēdzis... ? (dzelzs)

Paskrēja sarkans spīdums. Kurš ar sērkociņiem... ? (Spēlēts)

Reizē nodega galds un skapis. Kurš izžāvējis drēbes... ? (gāze)

Atcerieties, katrs pilsonis, šo numuru… (01)

Es redzēju dūmus - nežāvāties. Un ugunsdzēsēji... (Izsaukt)

Katram jābūt skaidram, ka spēlēšanās ar uguni... (Bīstami)

Uzspēlējam! Apsēdieties uz krēsliem.

Un šeit ir vēl viena pasaku varone. Mācījies? (Sarkangalvīte)

Kas notika ar šīs pasakas varoņiem? (Vilks apēda vecmāmiņu un Sarkangalvīti)

Vai zini, ka šī traģēdija nenotiktu, ja Sarkangalvīte un vecmāmiņa zinātu par personīgo drošību uz ielas un mājās. Pastāstīsim, kādus drošības noteikumus pārkāpa Sarkangalvīte un vecmāmiņa. (Sarkangalvīte runāja ar vilku un stāstīja, kur dzīvo viņas vecmāmiņa. Un vecmāmiņa pastāstīja vilkam, kā atvērt durvis)

Formulēsim noteikumus par personīgo drošību uz ielas un mājās.

1. Jūs nevarat runāt ar svešiniekiem uz ielas.

2. Jūs nevarat atvērt durvis, ja mājās esat viens.

3. Uz visiem svešinieka jautājumiem un lūgumiem atbildi nē.

4. Ja pastnieks, atslēdznieks vai ārsts zvana pie durvīm, neatveriet tās. Noziedznieki var ģērbties jebkurā formā.

Tagad es domāju, ka Sarkangalvīte rīkosies pareizi.

Pasaku zeme ir burvju pilna, un jūs vēlaties būt burvji, tad spēlēsim spēli:

"Burvji"

"Kurš šodien ir skaistākais, kurš šodien ir laimīgākais,

Steidzieties un apsēdieties uz burvju krēsla.

(Bērni staigā pa apli, pēdējie vārdi viens no bērniem sēž uz krēsla un saka "Es gribu, lai jūs pārvērstos par tauriņiem" - bērni atdarina tauriņa kustības)

Un šeit ir vēl viena pasaku varone, vai jūs to atpazināt? (Guļošā skaistule)

Kas notika šajā pasakā? (Princese nepakļāvās ķēniņa aizliegumam, iedūra sevi ar vārpstu un iekrita mūžīgā miegā)

Atcerēsimies ko bīstamus priekšmetus Jūs zināt? (Zāģis, cirvis, āmurs, nazis, adatas, pogas, tabletes, šļirce, termometrs)

Paskaties, man uz galda ir daudz dažādu priekšmetu. Paskatieties, kurus jūs absolūti nevarat izmantot bez pieaugušajiem? (Zāģis, āmurs, skrūvgriezis, naglas, tabletes, šļirce, pulveri)

Kādus priekšmetus var lietot piesardzīgi? (Nazis, dakša, adata, šķēres)

Drošības nolūkos visi šie priekšmeti ir jānovieto atpakaļ savās vietās.

Palīdziet man tos sakārtot.

Bērni izklāj:

Instrumenti (atvilktnē)

Tabletes (pirmās palīdzības komplektā)

Adatas, diegi (kastītē)

Lieliski, Nastja, pastāsti man noteikumus par bīstamu priekšmetu lietošanu.

“Mājās ir asi naži,

Novietojiet to savā vietā

Neizkaisiet adatas

Nolieciet tos visus uz plaukta.

Ja jums ir šķēres

Ņem to prom no vietas, kur to dabūji,

Tad nav meiteņu

Neviens zēns negriezīs sev pirkstus."

Nu, es domāju, ka mūsu varoņi tagad ir drošībā - viņi zina, ko darīt!

Un ir pienācis laiks pievienoties grupai, grupā izlozēsim plakātu “Kas var un kas nav” un nosūtīsim uz pasaku zemi!

- “1, 2, riņķo apkārt mūsu grupā un atrodi sevi! »

Nu lūk, mēs esam grupā!

Vai jums patika mūsu ceļojums? Ceru, ka arī jūs atceraties visus noteikumus, kurus mēs jums atkārtojām, un jūs tos ievērosit kopā ar saviem vecākiem. Paldies!

Pasākuma “Iesvētīšana pirmklasniekos” scenārijs

Mērķis:- komandas veidošana un saliedēšana
- pareizas uzvedības iemaņu ieaudzināšana skolā
- māksliniecisko un radošo spēju attīstība.

Vadošais. Sveiki, dārgie puiši, tēti un mammas, svētku viesi. Ir pienākusi ilgi gaidītā diena. Interesanti, vai visi ir šeit? Pārbaudīsim! Vai šeit ir čaklās meitenes?

Meitenes. Šeit!

Vadošais. Gudri zēni šeit?

Zēni.Šeit!

Vadošais. Vai šeit ir gādīgas mātes?

Mammas.Šeit!

Vadošais.Šeit ir ērti tēti?

Tēti.Šeit!

Vadošais.Šeit strikti, bet godīgi skolotāji?

Skolotāji.Šeit!

Vadošais. Bet tomēr mūsu svētkiem kāds pietrūkst.

“Mūsu skola ir rosīga un trokšņaina.
- Drīz sāksies!
– Čukstēšana, kustība, strīdēšanās, smiekli.
– Kādi svētki šeit tiek gatavoti?
– Acīmredzot ieradīsies goda viesi?
– Varbūt atnāks ģenerāļi?
- Nē!
– Varbūt atnāks admirāļi?
- Nē!
– Varbūt varonis, kurš aplidojis visu pasauli?
- Nē!
– Beidz veltīgi minēt – lūk, lūk, viņi ir – viesi!
- Godājamais, vissvarīgākais.
- Mūsu pirmklasnieki!

Mūzikas skaņas - "Pirmklasnieks". Zālē ienāk pirmklasnieki.

Vadošais. Iepazīstieties – mūsu pirmklasnieki.

Ienāk pirmklasnieki un apsēžas.

Vadošais. Lai svētki “Iesvētība māceklim” uzskatāmi par atklātiem.

Mūsu jaunākajiem, mūsu pirmklasniekiem ,

Svētki šodien ir veltīti.

Cik bezgalīgi, ātri laiks

Tātad septembris jau ir klāt.

Mēs šodien atceramies mirkļus

Kā bērni gatavojās pirmajai klasei.

Cienījamie pirmklasnieki! Pirms divām nedēļām jūs ieradāties mūsu skolā, nezinot tās noteikumus un likumus. Un šodien, kad jūs jau esat ieniris “zināšanu jūrā”, piedzīvojāt pirmās grūtības un nesatraucāties, nelūdzāt doties mājās - jūs varat saukt par īstiem studentiem.

Kas zina, varbūt šodien uz šīs skatuves uzstāsies topošais kosmonauts, dzejoli lasīs topošais dzejnieks vai skolotājs, kādu dziesmu dziedās topošais dziedātājs vai ārsts.

Tāpēc apskatiet tos uzmanīgi un atcerieties.

Uz skatuves kāpj lasītāji.

Students 1.

Skola! Labākais draugs,
Mūsu otrās mājas!
Šeit mēs saprotam zinātnes gaitu
Mēs esam draudzīga ģimene.

Students 2.

Es uzaugu, kad ienācu šajā mājā.
Šeit es mācos lasīt un rakstīt.
Bet slēpti zem viņa rakstāmgalda
Es turpinu... spēlēties ar rotaļlietām.

Students 3.

Mēs visi nākam ar lokiem.
Tagad bikses gludinām paši!
Paskaties, tur ir bultas.
Varbūt 5, varbūt 6.

Students 4.

Jaunā uniforma ir uzvilkta,

balts krekls

Paskaties uz mani

Tagad esmu pirmklasnieks.

Students 5.

Paskaties uz mani:

Tā es esmu laimīga!

Es jau eju pirmajā klasē

Es valkāju stingru uniformu!

Vadošais. Tā kā jūs jau esat kļuvuši par studentiem, parādiet, kā jūs zināt, kā salikt portfeli. (Konkurss “Saliec portfeli”)

Vadošais. Labi darīti puiši! Tā turpini! Urrā! Nu ko, tagad puiši ir ceļā uz Zināšanu zemi!

(Vārdus pārtrauc mūzika, Nezinu, parādās pie mūzikas)

Nezinu . Nu, tas ir apkaunojums! Nav iespējams pie jums tikt! Viņi arī saka, ka piekļuve zināšanām ir pieejama ikvienam.

Vadošais. Protams, visi. Ko, nezin, tu gribi mācīties mūsu skolā?

Nezinu: Jā.

Vadošais: Tieši tā, nāc pie mums un tu iemācīsies.

Nezinu: Studēt? Vai tas darbojas un darbojas vai kā? Ha! Kāpēc man tas ir vajadzīgs? Es jau esmu gudrs!

Vadošais: Vai tev nepatīk mācīties?

Nezinu:

Man patīk būt slinkam
Es nemaz negribu mācīties
Tas ir tāds students, kāds es esmu.
Apskati manu dienasgrāmatu!

Es saplēstu mācību grāmatas, klades,
Es aizmirsu par kārtību.
Man nepatīk komentāri
Nodarbību laikā bieži guļu.

Atzīšos, mājasdarbs
Man ir šausmīgi slinks to darīt.
Man nav jālasa grāmatas
Es staigāšu visu dienu!

Vadošais: Velti tu esi tāds nezinis! Mūsu skolas bērniem ļoti patīk mācīties! Lasiet, rakstiet, skaitiet, dziediet un pat dejojiet. Neticu!? Bet paskaties!

Tiek izpildīta dziesma Nataša pirmklasniece

Vadošais: Tā kā? Patika? Tu mācīsies?

Nezinu: Patika. Es noteikti dejos un dziedāšu! Bet es negribu lasīt un rakstīt.

Vadošais: Nezinu, paskaties, cik daudz bērnu ieradās pie mums mācīties! Viņi visi vēlas iegūt zināšanas!

Nezinu: Lai viņi paši to saka!

Pirmklasnieki nāk klajā ar dziesmu “Viņi māca skolā” un lasa dzeju.

Paskaties uz mani:

Tā es esmu laimīga!

Es jau eju pirmajā klasē

Un es draudzējos ar puišiem.

Man ļoti patīk studēt

Es nebaidos atbildēt.

Es varu tikt galā ar uzdevumu

Jo es neesmu slinks.

Man tagad nav laika rotaļlietām,

Es mācos no ABC grāmatas.

Es savākšu savas rotaļlietas

Un es to iedošu bērnudārzam.

Es paslēpu lelles

Es negribu spēlēt.

Man nav daudz laika -

Es mācos burtus.

Mamma un vecmāmiņa ir laimīgas,

Mans tētis ir laimīgs

Un man pašai patīk

Mūsu gaišajā skolā.

Nezinu: Nu, noteikti pārliecināts! Vai aizvedīsi mani uz pirmo klasi? Un man arī tev ir kāds uzdevums! Vai jums patīk risināt mīklas? (uzrunā bērnus) Tagad pārbaudīsim

Puzles.

Tagad esmu būrī, tagad esmu rindā.

Droši rakstiet par mani.

Var arī zīmēt.

Kas es esmu?...(Piezīmju grāmatiņa)

Ja jūs to asināt,

Zīmējiet visu, ko vēlaties

Saule, jūra, kalni, pludmale,

Kas tas ir? ...(Zīmulis).

Ja tu visu zini,

To tu dabūsi skolā... (Pieci).

Koridorā atskan kāju klabināšana,

Tad viņš visus aicina uz stundu... (Zvans).

Tika zvanīts ilgi gaidītais zvans,

Tas ir beidzies... (Nodarbība).

Labi padarīts! Tagad noteikti iešu uz skolu, gribu būt tikpat gudra!( stāv pretī bērniem)

Mūzikas ekrānsaudzētājs.

Pirmklasnieki kāpj uz skatuves un dod zvērestu

Pirmklasnieku zvērests

Es, students, svinīgi apsolu:

Vienmēr nāc uz skolu ar savām mācībām.

Neaizmirstiet mājās piezīmju grāmatiņas, pildspalvas un zīmuļus.

Nekavējieties uz nodarbībām.

Cieniet savus vecākos un esiet studenta titula cienīgi.

ES zvēru! ES zvēru! ES zvēru!

Vadošais: Nu, puiši, labi pavadiet laiku!

Mūsu ceļš ir garš

Mēs turēsimies rokās

Un zināšanas mēs iegūsim skolā!

Tiek pasniegti pirmklasnieka sertifikāti

Bērni dzied dziesmu “……………………”.

Vadošais. Svētki "Iesvētīšana mācekļos" tiek pasludināti par slēgtiem. Uz redzēšanos draugi.



Jaunums vietnē

>

Populārākais