Mājas Ortopēdija Tehnoloģiskās kartes koncepcija nodarbībām bērnudārzā. Nodarbības tehnoloģiskā karte

Tehnoloģiskās kartes koncepcija nodarbībām bērnudārzā. Nodarbības tehnoloģiskā karte

Radaikina Oksana Aleksandrovna
Izglītības iestāde: MADO "Bērnu attīstības centrs - bērnudārzs Nr.2" Saranska
Īss darba apraksts:

Publicēšanas datums: 2017-05-03 GCD “Dārzeņi un augļi” tehnoloģiskā karte Radaikina Oksana Aleksandrovna MADO "Bērnu attīstības centrs - bērnudārzs Nr.2" Saranska Izglītības pasākumu organizēšana otrajā junioru grupā

Skatīt publikācijas sertifikātu


GCD “Dārzeņi un augļi” tehnoloģiskā karte

Priekšmets: "Dārzeņi un augļi".

Vecuma grupa: otrais jaunākais.

Mērķis: jaunāko pirmsskolas vecuma bērnu izziņas iniciatīvas attīstība sociāli komunikatīvā, runas, fiziskās aktivitātes procesā.

Uzdevumi:

Apmācības uzdevumi:

  • veicināt runas gramatiskās struktūras attīstību;
  • attīstīt dialogisku runu kā saziņas metodi jaunākiem pirmsskolas vecuma bērniem;
  • veidot idejas par dārzeņiem un augļiem.

Attīstības uzdevumi:

  • attīstīt spēju izmantot runu, lai izteiktu savas domas un vēlmes;
  • attīstīt un uzturēt bērnos interesi kopīgi ar pieaugušajiem un patstāvīgi aplūkot dārzeņus un augļus;
  • attīstīt kognitīvo interesi par vizuālās darbības procesu;
  • attīstīt spēju atšķirt, nosaukt dārzeņus un augļus pēc izskata un formas;
  • attīstīt bērnu radošo darbību vizuālās darbības produkta radīšanas procesā;
  • attīstīt garīgos procesus - tēlaino domāšanu, iztēli (runas attīstību).

Izglītības uzdevumi:

  • audzināt mīlestību pret māksliniecisko jaunradi, dabu un apkārtējo pasauli.

Jomu integrācija: Runas, fiziskā, sociāli komunikatīvā, mākslinieciski estētiskā

Plānotais rezultāts:

Šīs nodarbības laikā bērniem veidojas stabila izziņas interese par runas un fizisko aktivitāšu organizēšanas procesu.

Bērni var patstāvīgi realizēt spēles situācijas, meklēt atbildes uz jautājumiem un izdarīt vienkāršus secinājumus.

Bērni prot izmantot runu, lai izteiktu savas domas un vēlmes.

Bērni prot just līdzi un nākt viens otram palīgā, ir draudzīgi pret citiem.

Veidlapa: kognitīvā darbība.

Pamatjēdzieni: burkāni, kāposti, sīpoli, tomāti, kartupeļi, āboli, bumbieri, persiki.

Aprīkojums un materiāli:

Demonstrācija:

Izsniegšana: augļu un dārzeņu kontūras attēls uz papīra, otas, guaša, salvetes.

Darbības posmi, nodarbības

Bērnu darbības

Skolotāja rīcība

Nepieciešamais aprīkojums

Laiks katrā posmā

Rezultāts

1. Ievada - organizatoriskā, motivējošā - stimulējošā

Problēmsituācija, motivācija darbībai

Puiši ienāk grupā un redz, ka uz galda ir grozs, kurā ir dārzeņi un augļi

viņi ieskatās, izņem un zvana

Viņi koncentrē uzmanību, pierod pie spēles situācijas, apsver un izrāda interesi par varoni.

Atbildi uz jautājumiem.

Iepazīstina varoni spēlē (sižeta situācijā).

Dod pietiekami daudz laika varoņa iepazīšanai.

Katra bērna individuāla pievilcība atbilstoši viņa zināšanām.

Emocionāli iekļauj darbībā, iesaista klausīšanā.

Puiši, paskatīsimies, kas ir šajā grozā.

Mudina bērnus runāt. Viss tika nosaukts pareizi

(ābols, persiks, tomāts, sīpols, kartupelis, kāposti, burkāns, bumbieris) un vēstule no Bunny

3 minūtes

Bērnu interese par gaidāmajām aktivitātēm.

2.Pamata

Attīstības, kognitīvās, intelektuālās, praktiskās, meklēšanas aktivitātes

Viņi atrisina mīklas.

Viņi spēlē aktīvi.

Pārskatiet iesniegtos materiālus.

Parādiet verbālo aktivitāti un interesi par notiekošajām darbībām.

Viņi novēro skolotāja darbības un veic darbības saskaņā ar modeli.

Viņi spēlē aktīvi.

Izmanto uzskates līdzekļus.

Piesaista diskusijai, uzdod mīklas, kas rosina domāšanas procesu un aktivizē zināšanas par dārzeņiem un augļiem.

Izrāda cieņu un mudina bērnus runāt.

Stimulē zinātkāri un interesi par aktivitātēm.

Mudina bērnus izdarīt pareizus minējumus.

Veic fizisko sesiju:

Pelēks zaķis sēž

Un viņš kustina ausis

Tādi, šitādi

Un viņš kustina ausis.

Zaķītim ir auksti sēdēt

Man jāsasilda mazās ķepiņas

Tādi, šitādi

Mums ir jāsasilda mūsu mazās ķepas.

Zaķītim auksti stāvēt

Zaķim jālec

Tādi, šitādi

Zaķim jālec.

Organizē fiziskās aktivitātes.

Parāda darbību secību.

Mudina bērnus iesaistīties rotaļīgās aktivitātēs.

Spēle "No kā vārīsim zupu?"

Formulē problēmu un piedāvā risinājumu. Iesaistās kopīgās izziņas un runas aktivitātēs.

Novēro bērnus, veicot uzdevumus.

Uzdod jautājumus, kas stimulē domāšanas procesus.

Mudināt bērnus iesaistīties kopīgās aktivitātēs.

Organizē un iesaista bērnus kopīgās rotaļnodarbībās, parāda darbību secību.

Mudina bērnus iesaistīties kopīgās rotaļu aktivitātēs.

Dārzeņu un augļu ilustrācijas.

manekeni, dārzeņu un augļu ilustrācijas.

8 minūtes

Bērnu runas un domāšanas procesu aktivizēšana mīklu risināšanas periodā.

Zināšanu nostiprināšana par dārzeņu un augļu īpašībām.

Aktīva iesaistīšanās kopīgās aktivitātēs un spēlēs ar pieaugušajiem un bērniem.

3. Nobeiguma, atstarojoša - koriģējoša

Darbības rezultātu uzraudzība un izvērtēšana, refleksija, summēšana

Izrādiet interesi un iesaistieties produktīvās aktivitātēs.

Iepazīties ar materiāliem produktīvai darbībai.

Apgūstiet darbību secību.

Demonstrējiet produktīvas darbības rezultātu.

Sakopt sevi pēc mākslinieciskām aktivitātēm.

Organizē un iesaista bērnus produktīvās aktivitātēs. Nodrošina pietiekami daudz laika, lai pārskatītu materiālus produktīvām darbībām. Parāda darbību secību.

Pamudinājums uz vizuālām aktivitātēm.

Mudina bērnus pēc mākslas aktivitātēm sakopt aiz sevis.

Papīrs, otas, guaša, salvetes.

5 minūtes

Spēja strādāt pēc modeļa, sekot darbību secībai.

Gūt prieku no kopīgām aktivitātēm ar pieaugušo.

Radošo darbu (dārzeņu, augļu) izstādes organizēšana bērniem grupā un vecākiem

. .

Bešasnova Anastasija
Nodarbības tehnoloģiskā karte. Nodarbības sagatavošana par federālo valsts izglītības standartu

(plūsmas diagrammas paraugs)

[Nodarbības tehnoloģiskā karte] sastādīšana atbilstoši federālajam valsts izglītības standartam

Tātad, kas ir tehnoloģisko stundu karte? Teikšu saviem vārdiem. Bez tā nevar iztikt atklātā nodarbībā, prezentācijā vai meistarklasē. Šis ir gandrīz visu, kas piedalās šajā pasākumā, darbību un vārdu kopsavilkums. Manā gadījumā runāsim par darbu pirmsskolas izglītības iestādē. Pamatojoties uz šo apkopojumu, noteikti sazinieties ar savas pirmsskolas izglītības iestādes metodiskā darba speciālistu

1) Tēma:….

2) Izglītības jomu integrācija:….

Sociālā un komunikatīvā attīstība

Mākslinieciskā un estētiskā attīstība

Runas attīstība

Kognitīvā attīstība

Fiziskā attīstība

3) Mērķis:…

(šis ir gala rezultāts) Beigas "ee"

Apstākļu radīšana, veidošanās, izglītošana, stiprināšana

4)Uzdevumi:…. (TH)

Izglītojoši:

Mēs rakstām, ko mēs mācīsim. MĀCĪT - neraksti.

Veicināt, veidot prasmes, radīt apstākļus

Izglītojoši:

Mēs rakstām, ka mēs to nodrošināsim. precizēt

Izglītojoši:

Mēs rakstām, kādas garīgās, estētiskās, morālās un gribas īpašības attīstīsies.

5) Mērķi:…

(Rakstam, ko bērns sasniegs līdz nodarbības beigām, ko iemācīsies, ko jaunu)

6) Īstenošanas līdzekļi:... Multimediji, vizuāli, verbāli, mākslinieciski.

7)Iekārtas un materiāli:..

(mēs rakstām, ko skolotāja iedeva katram bērnam klasē)

8) Vārdu krājuma darbs:….

(Kādi neizrunājami vārdi tika lietoti, neizrunājamas skaņas, šņākšana.)

9) Nodarbības gaita:.

Jūs varat izveidot tabulu, kurā norādīts katrs skolotāja vārds, aptuvenā pirmsskolas vecuma bērna atbilde. Vai arī vienkārši uzrakstiet kopsavilkuma dialogu, kurā ir norādīta arī visa runa saskaņā ar paredzēto kopsavilkumu (skriptu).

Ja jūs nolemjat rakstīt stundas skriptu tabulā, tad tā sastādīšanai ir noteiktas nianses. Pabeidzot paveikto, pašā apakšā ir norādīts vēl viens punkts.

Tabula ar 3 kolonnām:

1) Ievada daļa: Motivējošais un stimulējošais darbības posms

2) Galvenā daļa: Organizatoriskais un meklēšanas darbības posms(zīmēšanas, tēlniecības process.) (vizuālā vingrošana, pirkst

3) beigu daļa:

Refleksīvi-korektīvā darbības stadija

vingrošana, fiziskā izglītība nootka)

(šajā posmā visa grupa strādā: “Oļenka, ko tu šodien darīji?”,

"Petija un jūs?"

"Ko mēs esam iemācījušies?"

10) Izmantotās literatūras saraksts:….

1) Galvenie avoti: 1,2,3,4).

Publikācijas par šo tēmu:

Nodarbības “Ceļojums uz dabas pasauli” tehnoloģiskā karte Tehnoloģiskā karte (konstrukts) Tēma: “Ceļojums uz dabisko pasauli” Vecuma grupa: pirmsskolas grupa. GCD forma: prezentācija.

Mērķis: nodrošināt apstākļus runas aktivitātes attīstībai karikatūras un runas spēļu diskusijas laikā par tēmu “Savvaļas un mājas putni”.

Tiešo izglītības pasākumu tehnoloģiskā karte federālā valsts izglītības standarta īstenošanai līdz “Dārzeņi dārzā” Tēma: “Dārzeņi dārzā” Paskaidrojums Katram cilvēkam ir iespēja parūpēties par savu veselību. Medicīna piedāvā dažādas.

Tehnoloģiskā karte saskaņā ar federālo štata izglītības standartu “Piecas atslēgas” Savina Tatjana Ivanovna, Pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes “11. bērnudārzs” 1. vidējās grupas skolotāja.

Ārpusstundu pasākumu tehnoloģiskā karte 2. klasē “Mūsu palīgi” Kursa “Veselības doktora nodarbības” ārpusstundu pasākumu tehnoloģiskā karte Skolotāja: Aleksandrova Anastasija Anatoljevna MBOU.

Nodarbības “V. A. Oseeva stāsta “Tikai veca dāma” analīze” tehnoloģiskā karte Mērķis: Radīt apstākļus, lai attīstītu bērnu interesi par daiļliteratūru. Mērķi: 1. Izglītība: turpināt sniegt ieguldījumu.

Nodarbības tehnoloģiskā karte "Kas ir labāks: papīrs vai audums?" Bērnu vecums, izglītības joma: 3-4 gadi; Prioritāte: kognitīvā attīstība; integrācijā: sociāli komunikatīvā, runas.

Pašvaldības pirmsskolas izglītības iestāde "Bērnudārzs "Zvaniņš"

Abstrakts

tieši izglītojošas aktivitātes

veidot holistisku pasaules priekšstatu(ievietojiet savu)

"Nodarbības tēma"

Pilnais vārds,

1.kvalifikācijas kategorijas skolotājs

R.p. Dukhovņickoje

2014. gads

Izglītības jomas:……………………….

Aktivitāšu integrācija: ……………………………………...

Leksiskā tēma: …….. (norādīts, ja nepieciešams, vai norādītstēmas vieta mācību programmā)

Profesijas veids: ……………….

Izglītības pasākumu formas:……………………

Mērķis: …………………………………….

Uzdevumi

Izglītojoši:………………………………

Izglītojoši: …………………………………………

Izglītojoši: …………………………

Plānotais rezultāts:……………………..

Sagatavošanas darbi:(ja tāds tika veikts)………………………………………..

Aprīkojums: projektors, portatīvais dators, ekrāns, elektroierīču bildes, lukturītis ar baterijām, baterijas un diodes atbilstoši bērnu skaitam, vads ar mezgliem, stīpa, grieztu bilžu komplekti darbam pa pāriem, izdales materiāli katram bērnam: bildes ar elektrības siluetiem tehnika, zīmuļi, aploksnes ar vizuālām norādēm uzdevumiem, kartītes ar cipariem 3 un 5, attēlu diagrammas ar elektrības lietošanas noteikumiem, prezentācija: 3 video, spēle “Ceturtais ir nepāra”, drošības plakāts.

GCD tehnoloģiskā karte

Nodarbības posms

Darbības strukturālās sastāvdaļas

Nodarbības gaita

Skolotāja darbība

Bērnu aktivitātes

Laiks

IEVADA DAĻA

Laika organizēšana

Pārslēgt bērnu uzmanību uz gaidāmo aktivitāti, veicinot interesi par to,vai vienkārši jebkādā veidā koncentrēt bērnu uzmanību, piemēram, uzmanības vingrinājums,emocionālais un psiholoģiskais noskaņojums.

……………….

…………………

1,5 min.

Problēmsituācija(vai motivācija) un bērni nodarbības mērķa izvirzīšanu un pieņemšanu

Motivācija (iesaistīšanās process aktivitātēs):

1. Ieviesiet kaut ko tā, lai lielākā daļa bērnu būtu ieinteresēti;

2. Noņemt kaut ko, atstājot tukšu vietu (grupā nav palikušas lelles vai mašīnas utt.);

3. Kāds atnāk ciemos vai ienes rotaļlietu;

4. Pārsteiguma efekts (troksnis, sprakšķēšana, klauvēšana...);

5. Intriga (pagaidi, pēc uzlādes es tev pateikšu; neskaties, es tev parādīšu pēc brokastīm; neaiztiec, tas ir ļoti trausls, tas sabojās)

Problēmsituācija:

Izveidojiet situāciju, kas rada grūtības bērnu darbībās, ko viņi fiksē runā (mēs to nezinām, mēs vēl nezinām, kā to izdarīt...).

Izvirzīt dažādas iespējas, kā rīkoties, lai atrisinātu problēmu. Nevērtējiet bērnu atbildes, nepieņemiet jebkuru, nepiedāvājiet kaut ko darīt vai nedarīt, bet piedāvājiet kaut ko darīt, no kā izvēlēties.

Rezultātā puiši secina, ka ir jādomā, kā visiem kopā izkļūt no sarežģītās situācijas.

Ja tas tā nav, tad skolotājs veicNodarbības mērķa noteikšana un pieņemšana bērniem.

……………………

……………………..

1,5 min

GALVENĀ DAĻA

Problēmsituācijas risinājumu izstrāde,

zināšanu atjaunināšana,

vai GCD uzdevumu darbību sākums

Šī posma uzdevumi:

  • vai esošo zināšanu un ideju atjaunināšana. Radīt situāciju, kurā ir nepieciešams apgūt jaunas idejas un prasmes. Skolotāja aktivitātes: ar virzošu, problemātisku jautājumu, stāstīšanas, skaidrošanas, meklēšanas aktivitāšu organizēšanas palīdzību virzīt bērnus reproducēt informāciju, kas nepieciešama, lai veiksmīgi atrisinātu problēmsituāciju vai apgūtu ko jaunu.
  • vai nu bērniem tiek dotas jaunas zināšanas, kas nepieciešamas problemātiska jautājuma risināšanai, balstoties uz dažādu programmas sadaļu saturu, balstoties uz vizualizāciju, vai arī bērni paši iegūst zināšanas pētot, meklējot, atklājot...

(skatiet sadaļu “Pilna GCD analīze”)

Bērnu jaunu zināšanu un rīcības veidu “atklāšana”.

  • Skolotājs, izmantojot ievada dialogu, organizē jaunu zināšanu veidošanu, kuras viņš un bērni skaidri fiksē runā.

Patstāvīga jauno lietu pielietošana praksē,

vai esošo zināšanu, ideju atjaunošana, (darba veikšana)

  • rīcības metožu apgūšana, iegūto (jau esošo) iemaņu un ideju pielietošana. Skolotāja darbība sastāv no praktisko aktivitāšu organizēšanas, nepieciešamās palīdzības sniegšanas, mijiedarbības organizēšanas rezultātu sasniegšanā;
  • jaunu zināšanu iekļaušana bērna zināšanu sistēmā un atkārtošana. Šajā posmā skolotājs piedāvā spēles, kurās jaunas zināšanas tiek izmantotas kopā ar iepriekš apgūtajām zināšanām. Ir iespējams iekļaut arī papildu uzdevumus garīgo darbību un aktivitātes spēju trenēšanai, kā arī attīstošus uzdevumus, kuru mērķis ir proaktīvi sagatavot bērnus nākamajām nodarbībām.

NOBEIGUMA DAĻA

Nodarbības kopsavilkums. Zināšanu sistematizācija.

GCD rezultātu apkopošana no dažādiem viedokļiem: jaunu zināšanu asimilācijas kvalitāte, veiktā darba kvalitāte, bērna gūtās pieredzes vispārinājums. Noslēgumā skolotājs kopā ar bērniem fiksē jaunas zināšanas mutvārdu runā un organizē izpratni par viņu aktivitātēm stundā, izmantojot jautājumus: “Kur tu biji?”, “Ko tu darīji?”, “Ko tu iemācījies ?", "Kam jūs palīdzējāt?". Skolotāja atzīmē: “Varējām palīdzēt, jo uzzinājām..., uzzinājām...”.

Atspulgs

Paškontroles un pašcieņas pamatprasmju veidošana (mazākiem bērniem – garastāvokļa un emocionālā stāvokļa atspoguļošana, vecākiem bērniem – aktivitāšu vai mācību materiāla satura atspoguļošana).

PIEZĪME: Ne visas aktivitātes strukturālās sastāvdaļas (daļas) izmanto skolotājs, tas ir atkarīgs no GCD formas un satura. Šajā slejā"Darbības strukturālās sastāvdaļas"tiek pierakstīts tikai tas, ko skolotājs izvēlas savas stundas organizēšanai.

Pirmsskolas izglītības iestādes "Bērnudārzs "Zvaniņš" vecākā skolotāja

R.p. Dukhovnitskoye, Saratovas apgabals

I.V. Anufrieva


Krāpšanas lapa skolotājam: “Kā sagatavot un vadīt GCD, izveidot tehnoloģisko karti?”

Sastādīja: Anufrieva Irina Viktorovna, Bērnu pirmsskolas izglītības iestādes "Bērnudārzs "Zvaniņš" vecākā skolotāja
R.p. Dukhovnitskoye, Saratovas apgabals

Šī metodiskā izstrāde var būt noderīga pedagogiem un pirmsskolas speciālistiem.

I. Tēmas definīcija un vadošie jēdzieni
1. Skaidri definējiet un formulējiet tēmu (izdomājiet atbilstošu nosaukumu).
2. Noteikt tēmas vietu mācību saturā.
3. Nosakiet vadošos jēdzienus, uz kuriem balstās šis GCD (integrācija, darbību veidi, veids, forma).

II. Mērķu un uzdevumu definēšana
Nosakiet GCD mērķa iestatījumu sev un saviem bērniem, saprotiet, kāpēc šis GCD vispār ir vajadzīgs. Nosakiet GCD (uzdevumu trīsvienības) mācīšanas, attīstīšanas un audzināšanas funkcijas.

III. Plānošanas mācību materiāls
1. Izvēlieties literatūru par tēmu. Izvēlieties no pieejamā materiāla tikai to, kas visvienkāršākajā veidā kalpo doto problēmu risināšanai.
2. Nopietni pārdomājiet motivāciju un problēmsituāciju.
3. Izvēlieties interesantus spēles uzdevumus, kuru mērķis ir:
apgūt jaunu materiālu,
reprodukcija,
radoša pieeja uzdevumam.
4. Sakārtojiet spēles uzdevumus saskaņā ar principu "no vienkārša līdz sarežģītam".

IV. Domājot par GCD “izcelto”.
Katrā GCD ir jāiekļauj kaut kas, kas izraisīs pārsteigumu, izbrīnu, sajūsmu, vārdu sakot, kaut ko tādu, ko bērni atcerēsies. Ir svarīgi ņemt vērā bērnu vecumu, tehniku, kas ir piemērota vidējam, bet nav piemērota agrīnai vai sagatavošanas grupai.
Tas varētu būt interesants fakts, negaidīts atklājums, skaista pieredze, nestandarta pieeja jau zināmajam.

V. Atlasītā materiāla grupēšana
Lai to izdarītu, padomājiet par secību, kādā tiks organizēts darbs ar atlasīto materiālu un kā tiks mainīti darbību veidi.
Grupējot galvenais ir spēja atrast tādu nodarbības organizēšanas veidu, kas bērnos izraisīs pastiprinātu aktivitāti, nevis pasīvu kaut kā jauna uztveri.

VI. Bērnu aktivitāšu uzraudzības plānošana
Apsveriet:
ko kontrolēt
kā kontrolēt
kā izmantot kontroles rezultātus.
Neaizmirsti: Jo biežāk tiek uzraudzīts ikviena darbs, jo vieglāk ir pamanīt tipiskas kļūdas un grūtības, kā arī parādīt pirmsskolas vecuma bērniem skolotāja patiesu interesi par viņu darbu.

VII. Aprīkojuma sagatavošana
Sastādiet nepieciešamo izglītības un uzskates līdzekļu, ierīču, tehnisko līdzekļu, IKT sarakstu. Pārbaudiet, vai viss darbojas.

Pēc tam, kad skolotājs ir veicis GCD, tas ir jāveic pašpārbaude jo adekvāta, pilnīga refleksija palīdz skolotājam izprast savas jūtas, objektīvi skatīties uz savu darbu un ņemt vērā kļūdas, gatavojoties nākamajiem GCD.

Tehnoloģiskā karte kā jauns GCD rakstīšanas veids
GCD tehnoloģiskā karte ir izglītības procesa apraksts soli pa solim, soli pa solim darbību secības veidā, norādot aptuvenos līdzekļus, uzdevumus un sagaidāmos rezultātus.
Kāpēc jums ir nepieciešama tehnoloģiskā karte? Ikdienas darbā sastādīt kādas darbības tehnoloģisko karti ir nereāli, bet, piedaloties profesionālajās sacensībās, ļoti liela nozīme ir spējai konstruēt tehnoloģisko karti. Šīs prasmes ieguvums ir acīmredzams, jo... Skolotājam pašam ir jāsaprot sava mācību darbība, tās efektivitāte, aktīvi jālieto profesionālā terminoloģija, jāizvērtē atsevišķi punkti no jaunas perspektīvas – tam visam ir liela nozīme skolotāja profesionālajā izaugsmē.
Tāpat, skolotājam pasniedzot atklāto stundu, ir jākonstruē tehnoloģiskā karte.

Sagatavojot GCD, parasti mēs sastādām skriptu (kontūru), taču tas ne vienmēr parāda komponentu struktūru un savstarpējo savienojumu. Visbiežāk nav praktiskas izpratnes par savu darbību no mērķu noteikšanas un to sasniegšanas ar visracionālākajiem līdzekļiem skaidrs visu darbību rezultāts un katrs tās posms nav redzams. Tas viss notiek, sastādot tehnoloģisko karti.

Tehnoloģiskās kartes izstrāde.
Tehnoloģiskajā kartē jāiekļauj visi izglītības pasākumu elementi un sagatavošanās tām. (Es ierosinu apsvērt tehnoloģiskā soda piemēru)
Abstrakts kā tāds var tikt iekļauts tehnoloģiskajā kartē, bet tas nav nepieciešams.

Kā piemēru es jums piedāvāju "GCD tehnoloģisko karti" Bystrova A. G., skolotāja, I kvalifikācijas kategorija, 13 gadu pieredze, MBDOU Nr.33, Angarska, Irkutskas apgabals.

Jums iesniegtā tehnoloģiskā karte nesatur kopsavilkumu.

GCD kopsavilkums holistiska pasaules attēla veidošanai
Tēma: “Ceļojums uz Elektriandijas valsti”
Izglītības jomas: kognitīvā - runas un komunikatīvā-personiskā.
Aktivitāšu integrācija: kognitīvā - pētnieciskā, komunikatīvā, spēļu.
Leksiskā tēma:"Elektriskās ierīces"
Programmas saturs:
*Sistematizējiet un atjauniniet zināšanas par tēmu: "Elektriskās ierīces".
*Paplašināt bērnu izpratni par elektroierīču lietošanas noteikumiem.
* Stimulēt izziņas darbību un vēlmi pēc meklēšanas aktivitātēm.
*Attīstīt garīgās darbības operācijas.
*Aktivizējiet un sistematizējiet vārdnīcu par tēmu: "Elektriskās ierīces".
*Mācieties saskaņot lietvārdus ar cipariem.
* Pastipriniet skaņas [M] izrunu.
* Nostipriniet spēju atbildēt pilnos teikumos.
*Aktivizēt dialogiskas un monologas runas formas.
*Attīstīt prasmes drošai uzvedībai elektroietaišu tuvumā.
*Attīstīt bērnos komunikācijas prasmes, attīstīt spēju strādāt pāros, audzināt spēju cienīt sarunu biedru.
Materiāls: projektors, dators, ekrāns, elektroierīču bildes, lukturītis ar baterijām, baterijas un diodes atbilstoši bērnu skaitam, vads ar mezgliem, stīpa, grieztu attēlu komplekti darbam pa pāriem, izdales materiāli katram bērnam: bildes ar elektrības siluetiem tehnika, zīmuļi, aploksnes ar vizuālām norādēm uzdevumiem, kartītes ar cipariem 3 un 5, attēlu diagrammas ar elektrības lietošanas noteikumiem, prezentācija: 3 video, spēle “Ceturtais ir nepāra”, drošības plakāts.

Lejupielādēt Algoritmu GCD sagatavošanai, tehnoloģiskās kartes izveidošanai

Vārds: Nepārtrauktas tiešās izglītības aktivitāšu konspekts lasītprasmes mācīšanai, “Ceļojums uz valsti – gramatika”
Nominācija:

Amats: skolotājs – logopēds

GCD “Ceļojums uz valsti – gramatika” tehnoloģiskā karte (konstrukcija)

Temats:"Ceļojums uz laukiem - gramatika."

Vecuma grupa: sagatavošanās, kompensācijas ievirze (6-7 gadi).

Kopīgās darbības forma: GCD.

Organizācijas forma: grupa, individuālais, pāris.

Prioritārā joma:"Runas attīstība".

Sociālais partneris: muzikālais vadītājs.

Ērtības:

  • vizuālais - 3 skaņas, burts (organizācijas vajadzībām), objektu attēli, attēli, kas attēlo pasaku tēlus, izgriezti vārdi, vārdi uz magnētiem;
  • multivide - autora interaktīva izglītojoša spēle;
  • literārais - dzejoļi, mīklas;
  • aprīkojums - IKT: projektors, portatīvais dators; izgriezti attēli ar vārdiem (bildes - konfektes), skaņas čipsi, zīmuļi, krāsains papīrs, magnēti, krāsaini korķi - (vārdu skaņas analīzei); 1 balons; magnētiskā tāfele.
  • Mērķis: Sociālo apstākļu radīšana pirmsskolas vecuma bērnu izziņas iniciatīvas attīstībai aptvertā materiāla konsolidācijas procesā.

Uzdevumi:

  1. Labošanas un audzināšanas:

Izveidojiet nosacījumus:

Fonēmiskās uztveres attīstība un - vārdu skaņu analīzes prasmes nostiprināšana;

Vārdu, zilbju, teikumu lasīšanas prasmju nostiprināšana;

Nostiprināt prasmes veidot teikumus, izmantojot atsauces vārdus;

Runas gramatiskās struktūras attīstība;

Prasmju attīstība antonīmu veidošanā;

Burtu grafiskā attēla nostiprināšana bērniem;

  1. Koriģējošie un attīstošie uzdevumi:

Nodrošiniet nosacījumus:

Atmiņas un uzmanības attīstība;

Verbālās un loģiskās domāšanas attīstība;

Tēlainās iztēles attīstība.

  1. Koriģējošie un izglītojošie uzdevumi:

Lai veicinātu veidošanos bērniem:

- labas gribas, atbildības, savstarpējas palīdzības, sadarbības jūtas;

Prasme strādāt kopā pāros un mazās grupās.

Uzdevumi, ņemot vērā studentu individuālās īpašības:

  • Pievērsiet uzmanību Katrīnas neizlēmībai, izvēloties partneri kopīgām aktivitātēm;
  • Pievērsiet uzmanību Semjona un Ivana pozai;
  • Uzticiet Semjonam un Viktoram (ņemot vērā viņu hiperaktivitāti) uzraudzīt dažu......

Nominācija: Bērnudārzs, Nodarbību pieraksti, ECD, logopēda nodarbības, Skolas sagatavošanas grupa, 6-7 gadi

Amats: skolotājs – logopēds
Darba vieta: MBDOU "Chaika"
Atrašanās vieta: Černogorska, Hakasijas Republika



Jaunums vietnē

>

Populārākais