Mājas Pārklāta mēle Kognitīvā attīstība mājdzīvnieku vidējā grupa. Nodarbības kopsavilkums vidējā grupā, izmantojot IKT par tēmu: Mājdzīvnieki

Kognitīvā attīstība mājdzīvnieku vidējā grupa. Nodarbības kopsavilkums vidējā grupā, izmantojot IKT par tēmu: Mājdzīvnieki


Nodarbības par runas attīstību kopsavilkums vidējā grupa"Mājas dzīvnieki un viņu mazuļi"

Mērķis: visu komponentu izstrāde mutvārdu runa bērniem, vispārinot bērnu zināšanas par mājdzīvnieku un to mazuļu dzīvi.

Uzdevumi:

Izglītības mērķi : nostiprināt un paplašināt bērnu priekšstatus par mājdzīvnieku dzīves īpatnībām; iemācīt bērniem atšķirt pieaugušos dzīvniekus no viņu mazuļiem.

Attīstības uzdevumi : attīstīt sakarīgu runu; veidot un aktivizēt mājdzīvnieku un to mazuļu vārdu krājumu; attīstīt bērnu zinātkāri, atmiņu un domāšanu; attīstīties vizuālā uztvere.

Izglītojoši : audzināt uzmanīga attieksme dzīvniekiem; veicināt saskarsmes kultūras attīstību ar pieaugušajiem un vienaudžiem, emocionālās atsaucības izpausmi; interese par daiļliteratūru.


Metodes un paņēmieni: eksāmens, dzejas lasīšana, mīklas, problemātiska jautājuma uzdošana, saruna.
Materiāli, aprīkojums: rotaļlietas, mājdzīvnieki un viņu mazuļi, bērnu luga “Kuram mamma?”, izgriezti attēli “Mājdzīvnieki”, dzejoļi, mīklas par dzīvniekiem.
Priekšdarbs: saruna par dzīvniekiem, ilustrāciju apskate par tēmu: “Mājdzīvnieki”, didaktiskās spēles “Mūsu pagalmā” vadīšana

Nodarbības gaita.

Skolotājs ienāk grupā, turot rokās grozu. Piesaista bērnu uzmanību, radot rotaļīgu situāciju.
Pedagogs: - Puiši, uzminiet, kuru es atvedu pie jums ciemos. Izlasi mīklu par kaķi:


Kāds dzīvnieks ar mani spēlējas? -

Nevaid, nesmejas, nerej,

Uzbrūk bumbām

Paslēpj nagus ķepās.

Purns ir ūsains,

Svītrains kažoks,

Bieža mazgāšana

Bet par ūdeni es nezinu. (Kaķis)

Bērni klausās mīklu. Viņi izsaka savu viedokli.

Pedagogs: – Interesanti, kā tu uzminēji, ka tas ir kaķis?

Bērnu atbildes.

Pedagogs: - Protams, tas ir kaķis (izņem no groza kaķa rotaļlietu). Puiši, sakiet man, vai tas ir pieaugušais kaķis vai kaķēns? Ko viņai patīk ēst? Vai tas ir mājdzīvnieks vai savvaļas dzīvnieks?

Bērni to aplūko un atbild uz skolotāja jautājumiem.

Pedagogs: - Kādus mājdzīvniekus jūs pazīstat?
Bērnu atbildes.
Aicina aplūkot ilustrācijas, kurās attēloti dažādi dzīvnieki (zirgs, govs, suns, cūka, kaza)

Bērni nosauc attēlā redzamo dzīvnieku.

Pedagogs: Kādas priekšrocības šis dzīvnieks sniedz cilvēkiem? (jautā par visiem attēlos redzamajiem dzīvniekiem).

Bērni: zirgs - nes smagas kravas, govs - dod pienu, suns - aizsargā cilvēkus, kaza - dod pienu, cūka - gaļu

Pedagogs: Kur šis dzīvnieks dzīvo?

Bērni: sunsdzīvībasaudzētavā. KazadzīvībasZirgs kūtīdzīvībasstallī.Cūkadzīvībascūku kūtī.Govsdzīvībasšķūnī.

Pedagogs: Ciematā ir vieta,Kurtiešraidemājdzīvniekus sauc par "barnyard".

Pirkstu vingrošana.

Viens, divi, trīs, četri, pieci (mēs saliecam pirkstus pa vienam)

Ko mums vajadzētu saukt par dzīvniekiem? (izdariet jautājošu žestu ar brīvo roku)

Tuvākais, uzticamākais (mēs pamājamies ar to pašu roku sarunu biedram)

Droši vien visi tos zina (mēs sitam plaukstas vienlaikus)

Zirgs, govs, suns un kaķis (no otras puses pārmaiņus salieciet pirkstus)

Kā lai mēs tos saucam? Mazliet padomājiet (izdariet jautājošu žestu)

Viņi dzīvo kopā mājā ar īpašnieku (sadodas rokās mājas formā)

Tāpēc visi viņus sauc par mājām.

Mīklu veidošana par mājdzīvniekiem.

Pedagogs: - Es jums pateikšu mīklas, un jūs atradīsiet attēlu ar šī dzīvnieka attēlu.


Ir bārda, kažokādas un kājas,

Ausis, aste un ragi.

Lai gan es pļāpāju, es nedziedu -

Es tev iedošu pienu.

Es esmu tāds trakulīgs!

Un es saduru galvu. (kaza)

Kurš lec pa taku? Klak-klak-klak.

Kam ir tik trakas kājas? Klak-klak-klak.

Viņas krēpes ir zīdainas,

Viņa ir dzīvespriecīga un rotaļīga.

Viņas kažoks ir tik gluds

Tas skrien mums pretī... (zirgs.)

***
Viņš ēd zāli, košļā, klusē...

Un tad pusi dienas viņš murmina:

Noglāsti man sānus -

Es tev iedošu svaigu pienu! (govs)

***
Man tev ir jautājums -

Kurš ir sasmērējis muti un degunu?

Kurš visu dienu sēž peļķē?

Grunting, viņš skatās uz jums.
Pastāsti man draugi -

Kā viņu sauc - (cūka).

Balta aste, melns deguns

Viņš mums atņēma čības

Stūrī zem gultas -

Un viņš nevēlas to atdot. (Kucēns)

Skolotājs pēc kārtas novieto lolojumdzīvnieku figūriņas no mīklām.

Pedagogs: - Tagad mazliet atpūtīsimies.

Fiziskās audzināšanas minūte.

Šeit nāk melnais kaķis.

(Soļi ar augstu paceltām kājām.)

Paslēpts - gaida peli.

(Pietupieni, rokas līdz ceļiem.)

Pele apbrauks caurumu.

(Pacelieties, apgriezieties.)

Un kaķim tas nederēs.

(Rokas uz sāniem)

Problēmsituācija:

Pedagogs: - Puiši, mūsu mājdzīvniekiem ir mazuļi, bet viņi visi ir sajaukti. Ko darīt? Atradīsim katrai mammai savu mazuli.

(Uz galda novietotas kartītes ar mājdzīvnieku un to mazuļu attēliem. Jāizdara pareizā izvēle - lai katrs bērns atrod savu mammu.)
Pedagogs: - Puiši, mūsu kaķim ir mazliet garlaicīgi. Paglaudīsim viņu un teiksim viņai labus vārdus.

Bērni kaķi sauc par mīļiem vārdiem (mīlīgs, skaists, mīļš)
Pedagogs: Un tagad, puiši, es iesaku jums no skaitīšanas nūjām salikt attēlā redzamo dzīvnieku. Kuru tu dabūji?
Pedagogs: - Labi darīts, cik daudz tu zini un vari. Par ko mēs runājām? Ko jaunu esi iemācījies? Ko vēl jūs vēlētos uzzināt par mājdzīvniekiem?

Pašvaldības budžeta pirmsskola izglītības iestāde

bērnudārzs "Zvans"

pašvaldības veidošanas pilsēta Nojabrska

(MBDOU "Zvans")

Nojabrska, Jamalo-Ņencu autonomais apgabals

Abstrakts tieši izglītojošas aktivitātes

par sakarīgas runas attīstību

ar bērniem vecākā grupa

"Mājdzīvnieki"

Sagatavoja:

otrā ceturkšņa skolotājs kategorijām

MBDOU "Zvans" Nojabrska

Evdokimova Gaļina Ivanovna

Nodarbības kopsavilkums par tēmu: “Mājdzīvnieki” (vecākā grupa)

Uzdevumi:

Paplašināt un nostiprināt bērnu zināšanas par mājdzīvniekiem un to mazuļiem.

(ko viņi ēd, kur viņi dzīvo, kādu labumu viņi dod)

Atšķirt pēc ārējās pazīmes un struktūra.

Turpiniet mācīt, kā atrisināt mīklas, un pamatojiet savu atbildi.

Attīstīt rupjās motoriskās prasmes, koordinācija, vizuālā un dzirdes atmiņa.

Attīstīt sakarīgu runu un tēlaino runu.

Attīstīt bērnu verbālo un loģisko domāšanu,

Izkopt mīlestību pret mājdzīvniekiem.

Priekšdarbi.

Saruna ar bērniem par to, vai viņiem ir mājdzīvnieki, kur viņi dzīvo, kā par tiem rūpēties, ar ko barot.

Skatos attēlus no sērijas “Mājas dzīvnieki un viņu mazuļi”. Dzejoļu un bērnu dzejoļu lasīšana par mājdzīvniekiem, dažus no tiem iegaumējot.

Saruna ar vecākiem, viņu palīdzība rotaļlietu izvēlē, dzejoļu iegaumēšanā ar bērniem.

Aprīkojums: priekšmeta attēli, kuros attēloti mājdzīvnieki. didaktiskā spēle“Ceturtais nepāra” kartīte ar dzīvnieka attēlu b.w. , kartīte, nokomplektēts dzīvnieks, izgriezta bilde (kaķis) izmērs A-3, krāsaini zīmuļi, mazas mājdzīvnieku rotaļlietas.

Nodarbības gaita.

Bērni stāv puslokā, skolotājs lasa dzejoli.

Uz mājdzīvniekiem

Mēs tos paņemsim

Ar kuriem mēs dzīvojam ciešā kontaktā;

Govis un zirgi

Aitas un kazas

Mēs tos pasargājam silti no sala.

Mēs tos barojam un dzeram,

Ja mums ir nepieciešama frizūra,

Mēs tos maigi glāstām un vienmēr par tiem rūpējamies.

Viņi mums ir pieķērušies

Daži mums dod pienu un skābo krējumu.

Citi mūs nenogurstoši ved visur.

Par ko ir dzejolis, kas dzīvo mums blakus, kā mēs rūpējamies par dzīvniekiem?

Skolotājs aicina bērnus, meitenes apsēžas, tad zēni. Novieto attēlus uz tāfeles, bērni nosauc dzīvniekus.

Uzliek mīklas.

Deguns ir apaļš,

Un iecirtīgā aste ir tamborēta.

Mamma ir cūka, tētis ir cūka.

Viņš ir viņu mīļākais dēls. (Sivēns)

Es tev teikšu: "Es-es-es!

Sagatavojies ziemai!

Ātri nogriez manu kažokādu

Un adīt savas zeķes!" (Kaza)

Sarkanais piens

Košļājamās dienas un nakts košļājamās lietas:

Galu galā, zāle nav tik vienkārša

Pārvērst pienā. (govs)

Čempions ātrajā skriešanā,

Dažreiz es braucu ar ratiem.

Mani atveda tēvocis līgavainis

Ūdens, siens un auzas. (zirgs)

Vīrieša patiesais draugs,

Es ļoti skaidri dzirdu katru skaņu.

Man ir lieliska oža

Laba acs un laba dzirde. (Suns)

Es rāpoju gar sētu

Es dodos medībās.

Peles paslēpās caurumos,

Es viņus skatos jau ilgu laiku. (Kaķis)

Pāri kalniem, pāri ielejām
Viņi valkā kažoku un kaftānu. (Auns)

Kā tos visus var nosaukt vienā vārdā? (dzīvnieki). Kāpēc? (Ķermenis ir pārklāts ar kažokādu; viņiem ir 4 ķepas (kājas); ir ķermenis, purns, aste; viņi baro savus mazuļus ar pienu.)

Kur šie dzīvnieki dzīvo? (Blakus personai). Kā sauc? (Mājdzīvnieki) Kāpēc? (Cilvēki par tiem rūpējas; tie dod labumu cilvēkiem.) Kādas priekšrocības dod mājdzīvnieki? (Govs dod pienu un gaļu. Kaķis ķer peles. Suns sargā cilvēku un viņa māju. Zirgs ved preces un cilvēkus. Kaza dod gaļu, pienu un vilnu. Aita dod gaļu un vilnu. Cūka dod gaļu, speķis un āda.)

Uzdevums "Parādiet dzīvnieka daļas"

Bērniem ir melnbaltas kartītes ar dzīvnieku attēliem, bērni parāda daļu nosaukumus.

Fiziskās audzināšanas stunda “Trusis stiepās”

Trusis izstaipījās
Viens divi trīs četri pieci
Vienreiz noliecies, divreiz noliecies
Viņš izpleta ķepas uz sāniem,
Bet es neatradu nevienu burkānu.
Lai mums dabūtu burkānus,
Mums jāstāv uz pirkstiem.

Spēle "Kam trūkst"

Pirkstu vingrošana.

Kitija.

Es gāju viens pa taku (mēs rādām vienu pirkstu)

Manas divas kājas staigāja ar mani (rāda divus pirkstus)

Pēkšņi nāk trīs peles (parādiet trīs pirkstus)

Ak, mēs redzējām kaķēnu! (sit plaukstas uz vaigiem un, šķiet, ar rokām krata galvu)

Viņam ir četras kājas (parādiet četrus pirkstus)

Uz ķepām ir asi skrāpējumi (ar nagiem skrāpējam virsmu tam, kas ir pie rokas)

Viens, divi, trīs, četri, pieci, (katram skaitīšanai mēs parādām atbilstošo pirkstu skaitu)

Mums ātri jābēg! (ar diviem pirkstiem, indeksu un vidējo, mēs skrienam pa virsmu)

Uzdevums “Pabeigt dzīvnieku”.

Mākslinieks nav pabeidzis gleznot vienu pusi, mums viņam jāpalīdz.

Spēle "4 papildus".

Pedagogs:

Uzmanīgi apskatiet attēlus un pastāstiet man, kura bilde ir šeit

lieki un kāpēc tu tā domā?

Papildu vilks, jo viņš ir savvaļas dzīvnieks.

Papildu zoss, jo tā ir mājputni.

Papildu vāvere, jo tas ir savvaļas dzīvnieks.

Papildu mērkaķis, jo dzīvo karstās valstīs.

"Maldināšanas noslēpumi"

Miegaini dzied
Uz riesta... sivēns?

Mēs nomurmējām agri no rīta
Mūsu pagalmā ir... aitas?

“I-go-go” esmu pieradis kliegt
Un klaboši nagi... bullis?

Skaļi rej pie vārtiem
Pinkains... kaķis cilvēkiem?

Es vakar atnesu mājās peli,
Mūsu pūkains sarkanais... suns?

Augsnes rakšana pie lieveņa
Ar savu mazo sivēnu... aitu?

Viņa mani ganīja pļavā

Mazmeita ar vecmāmiņu.

Es ietaupīju nedaudz piena

Un mani sauc... tauriņš (govs)

Kolektīvs uzdevums “Izgriezt attēlu”

(Whatman loksnes izmērs)

Apakšējā līnija. Par ko viņi runāja? Kur dzīvo mājdzīvnieki?

Nodarbības tēma: Atvaļinājumā Prostokvašino

Programmas saturs: iepazīstināt pirmsskolas vecuma bērnus ar mājdzīvniekiem un to mazuļiem. Attīstīt vizuālo uztveri, uzmanību un novērošanu. Mudiniet pirmsskolas vecuma bērnus atšķirt ēkas, kas paredzētas mājdzīvniekiem: kūts, stallis, kūts, audzētava. Attīstīt prasmi projektēt pēc modeļa. Izkopt mīlestību pret mājdzīvniekiem un vēlmi par tiem rūpēties.

Materiāls: liels konstrukcijas komplekts, mājdzīvnieku figūriņas: govs, zirgs, suns, kaķis Matroskins, vistas, gaiļi, lelle - onkulis Fjodors. Ēkas no projektētāja: govju kūts, kūts, stallis, vēstule, pastnieks Pečkins.

Nodarbības gaita

Pie durvīm klauvē un ienāk pastnieks Pečkins: "Jums ir vēstule no Prostokvašino!"

Skolotājs nolasa vēstuli:

“Bērni, mēs ļoti vēlamies ar jums sadraudzēties, nāciet pie mums rudens brīvdienās. Tēvocis Fjodors, kaķis Matroskins, suns Šariks"

Skolotāja aicina bērnus atcerēties, kas ir onkulis Fjodors, kaķis Matroskins un suns Šariks? (tiek apspriestas bērnu atbildes)

Bērni kopā ar skolotāju izlemj, kā nokļūt Prostokvashino? Nosakiet transporta veidu: autobuss. Viņi to veido no lieliem kubiem. Viņi ieņem vietas, nosaka, kurš būs vadītājs, un dodas uz ceļa.

Telpas otrā galā tika uzcelts Prostokvašino ciems. Viņus sagaida suns Šariks. Viņš sveicina bērnus un aicina paskatīties uz Prostokvašino ciematu, kamēr tēvocis Fjodors un kaķis Matroskins atgriežas no kūts.

Noturēts didaktiskā spēle "Kas kur dzīvo?"

Skolotājs norāda uz ēkām un uzdod bērniem jautājumus:

– Cik daudzi no jums uzminēja, kas ir govju kūts? (vieta, kur dzīvo govis)

-Kur var dzīvot zirgi? (staļļos)

— Kur dzīvos vistas un gaiļi? (vistu kūtī)

— Ar ko atšķiras ēkas govīm, zirgiem un vistām? (Izmērs)

– Kas uzcēla govju kūti, stalli, kūti? (persona, cilvēki utt.)

— Kāpēc cilvēki pie savām mājām būvē govju kūtis, staļļus un nojumes? (tiek apspriestas bērnu atbildes)

Uzmini mīklu:

Mums ir trīs draugi:

Viens baro, otrs nes,

Vai trešā dāma sargā?

(govs, zirgs, suns)

- Govs, zirgs, suns - kā var saukt šos dzīvniekus vienā vārdā? (Mājdzīvnieki)

Tad parādās kaķis Matroskins un sveicina bērnus. Kaķis Matroskins stāsta, ka govs dēls Gavrjuša bez atļaujas aizbēga mežā. Tikko viņš un tēvocis Fjodors viņu panāca un ieslodzīja govju mājā. Bet māja Gavrjušam ir kļuvusi par mazu un viņš var atkal aizbēgt, tāpēc onkulis Fjodors paliek kūtī un apsargā Gavrjušu. Skolotāja aicina bērnus palīdzēt Jutai Matroskinam un tēvocim Fjodoram. Bērni kopā ar skolotāju būvē Gavrjušai jaunu govju kūti, izmantojot celtniecības komplektu.

Kaķis Matroskins uzdod bērniem jautājumu:

– Cik no jums zina, kāds labums cilvēkam ir no govs? (tiek apspriestas bērnu atbildes)

Tēvocis Fjodors uzdod bērniem jautājumu:

— Kādus ēdienus var pagatavot no piena? (tiek apspriestas bērnu atbildes: krējums, sviests, kefīrs, jogurts utt.)

Suns Šariks uzdod bērniem jautājumu:

— Kā sauc zirgu māju?

– Kāds labums cilvēkam ir zirgam? (tiek apspriestas bērnu atbildes)

Nodarbības beigās ir didaktiskā spēle "Trešais ritenis".

Bērniem tiek izdalītas kartītes ar dzīvnieku attēliem. Bērniem ir jānosaka, kurš dzīvnieks ir neparasts.

— Jērs un govs ir mājdzīvnieki. Viņi dzīvo blakus cilvēkiem. Lapsa ir savvaļas dzīvnieks, tā dzīvo mežā. Lapsa ir papildu dzīvnieks. utt.

Skolotājs informē bērnus, ka viņiem jāatgriežas bērnudārzā. Viņi iekāpj autobusā, atvadās no draugiem un dodas ceļā.

Natālija Petrovska
"Mājdzīvnieki". Atvērtā GCD kopsavilkums izglītības joma Vidējā grupā “Komunikācija” un “Izziņa”.

Priekšmets: « MĀJDZĪVNIEKI» .

Izglītības joma« Komunikācija» , « Izziņa» .

Mērķis:

Stiprināt bērnu zināšanas par izskats, dzīvesveids un paradumi, par dzīvesvietu mājdzīvnieki, viņu mazuļi. Vispārīgas koncepcijas veidošana Mājdzīvnieki. Aktivizējiet vārdnīcu par šo tēmu;

Uzdevumi:

Korekcijas izglītības mērķi.

Apvienojot idejas par mājdzīvnieki, to izskats un dzīvesveids. Tēmas vārdu krājuma precizēšana un paplašināšana « Mājdzīvnieki» . Vispārīgas koncepcijas veidošana Mājdzīvnieki. Runas gramatiskās struktūras uzlabošana. Izglītība lietvārdi ar galotnēm –onok, -enok, -at, -yat (mazuļu vārdi mājdzīvnieki) .

Korektīvie un attīstības mērķi.

Sakarīgas runas, vizuālās, dzirdes uzmanība, domāšana, uzmanība, elpošana.

Uzlabojiet artikulāciju, smalko un rupjo motoriku.

Korekcijas un izglītības mērķi.

Sadarbības prasmju veidošanās, laba griba, atbildība, iniciatīva. Izkopt gādīgu attieksmi pret dzīvnieki.

Aprīkojums: priekšmeta attēli ar mājdzīvnieku attēli, trafareti mājdzīvnieki, magnētiskā tāfele, papīra loksnes, zīmuļi, objektu attēli ar artikulācijas vingrošanu, spoguļi, priekšmetu attēli ar ēdienu, priekšmetu attēli mājdzīvnieki zīmēts ar kļūdu, magnetofons, mūzika - "balsot dzīvnieki» , bumba.

Laika organizēšana.

Logopēds: - Sveiki puiši. Paskatieties, cik daudz viesu šodien ieradās pie mums. Sasveicināsimies ar viņiem. (Bērni sveicina.) Tagad puiši nāk pie manis.

Īpaša artikulācijas vingrošana svilpojošu skaņu radīšanai. (Artikulatīvās aparāta sagatavošana pareiza svilpošanas skaņu modeļa veidošanai)

Logopēds:

Iztaisnojam muguras, pareizi saliksim kājas, paņemsim spoguļus.

(Logopēde atgādina, ka pēc katra vingrinājuma ir jānorij siekalas)

(Bērni ņem spoguļus un uzstājas artikulācijas vingrošana kopā ar logopēdu.

"Smaids", "Žogs", "Lāpstiņa", "Sodi savu mēli", "Slidkalniņš", "Iztīrīsim apakšējos zobus").

Pašmasāža.

Tagad gatavojamies nodarbībai. Visi stāv aplī un atkārto pēc manis.

AR Labrīt acis, tu esi nomodā? (tiek masēti plakstiņi)

Labrīt ausis, vai esat nomodā? (masē ausis)

Labrīt mazais deguntiņš, tu pamodies (tiek masēti deguna spārni)

Labrīt pildspalvas, jūs pamodāties (glāstiet rokas no augšas uz leju)

Labrīt kājas, vai esat nomodā? (glāstīt kājas no augšas uz leju)

Labrīt saule, es pamodos! (stāviet uz pirkstiem, izstiepiet rokas un smaidiet).

Logopēds: Tagad nāc man līdzi pie galda.

Logopēde atmasko šķūņa iemītniekus.

Logopēds: Paskaties, kas tas ir?

Bērni: Dzīvnieki.

Logopēds: Klausieties dzejoli "Barnyard".

Kāds ir troksnis apkārt? Vecais suns skaļi rej

Pēkšņi zirgi iesaucās: Līgavainis viņiem atnesa auzas.

Te ņaud govs: "Moo", aitu koris viņai piebalso.

Un es vienkārši nesaprotu, kas tas par dīvainu pagalmu?

Ir šķūnis, aiz tās ir stallis, ir vieta audzētavai

Un pļava nerātniem, ļoti trokšņainiem bērniem,

Kur ir jēri, kumeļi un kazlēns un kucēns,

Un jocīgie sivēntiņi – visi draiskojās, kā varēja.

Logopēds: Sakiet, kā sauc visus kūts sētas iedzīvotājus?

Bērni: Mājdzīvnieki.

Logopēds: Kāpēc viņus tā sauc?

Bērnu atbildes.

Logopēds: Dzejolis « Mājdzīvnieki» .

Šie dzīvnieki dzīvo mājās,

Tāpēc viņi tos sauc par mājdzīvniekiem:

Govis un zirgi, aitas un kazas,

Mēs tos pasargājam siltumā no sala,

Mēs tos barojam un dzirdinām, ja nepieciešams, sagriežam,

Mēs tos maigi glāstām un vienmēr par tiem rūpējamies.

Viņi ir mums pieķērušies, ļoti paklausīgi

Govis un kazas dod viņiem pienu,

Zirgi var mūs tālu aizvest.

Aitas dod mums siltu vilnu.

Suņi cītīgi sargā mūsu māju.

Visi kaķi, protams, dzīvo netālu no mājas

Un viņi aizsargā mūsu pārtiku no pelēm,

Un truši klusi sēž būrī,

No turienes viņi gļēvi skatās uz bērniem.

Saruna par mājdzīvnieki

Logopēds: Tieši tā! Šodien klasē mēs runāsim par mājdzīvnieki.

Logopēds: Šodien mūsu nodarbībā atkārtosim visu, par ko mācījāmies mājdzīvnieki.

Logopēds:

Es tev atnesu burvju grozu. Un, lai uzzinātu, kas tajā ir, mums ir jārunā skaidri:

Par - par - par - te nāk kaza.

Zu - zu - zu - es nebaidos no kazas.

PS - PS - PS - bez kazām.

(Runājiet ar logopēdu, pa vienam bērnam)- kluss, skaļš.

Logopēds: Un man grozā ir bildes.

Vlas, nāc pie manis un uzņemiet jebkuru attēlu no burvju groza. Paskaties uz to un nosauc, kurš uz tā ir uzzīmēts?

Bērns: kaķis.

Logopēds: Tieši tā, Vlas.

Lūdzu, pastāstiet man, ko kaķis var darīt, un mēs piekarināsim attēlu uz tāfeles.

Bērns: Kaķis klēpī pienu, laiza ķepu, guļ, murrā, staigā, ņaud.

Logopēds: Labi darīts, Vlas! Sēdies uz sava krēsla.

Logopēds: Alīna, nāc pie manis un paņem vienu bildi no burvju groza. Paskaties uz to un nosauc, kurš uz tā ir uzzīmēts?

Bērns: Suns.

Logopēds: Tieši tā, Alīna.

Pastāsti man, ko suns var darīt.

Bērns: Suns rej, rūc, staigā, guļ, sargā, košļā kaulu.

Logopēds: Labi darīts, Alīna! Sēdies uz sava krēsla.

Logopēds: Vika, nāc pie manis un paņem vienu bildi no burvju groza. Paskaties uz to un nosauc, kurš uz tā ir uzzīmēts?

Bērns: Govs.

Bērns: Govs mauc, dod pienu, grauž zāli.

Bērns: Kaza. Kaza dod pienu, bliež - jaunu vārdu, grauž zāli, dibenus, staigā.

Spēle ""Jā, jā, jā" skaļi aplaudē, "Nē, nē, nē" klusi stost". Nosauciet darbības.

Logopēds: Un tagad mēs spēlēsim, es jums pastāstīšu dažādas darbības, un tu man pastāsti:

"Jā, jā, jā" skaļi aplaudē,

"Nē, nē, nē," klusi stostieties.

Logopēds: Piekriti?

Bērni: Jā.

Logopēds: Esi uzmanīgs.

Govs dod pienu (Jā, jā, jā).

Kazas dibeni (Jā, jā, jā).

Suns lasa žurnālu (Nē nē nē).

Kaķis guļ (Jā, jā, jā).

Kaza bliež (Jā, jā, jā).

Govs lido (Nē nē nē).

Vai kazai ir kazlēns? (Jā, jā, jā).

Vai kaķim ir kaķēns? (Jā, jā, jā).

Vai govs ir maza govs? (Nē nē nē). Tad kurš? - Teļš.

Vai sunim ir mazs suns? (Nē nē nē). Tad kurš? - Kucēns.

Vai zirgam ir mazs zirgs? (Nē nē nē). Tad kurš? -Kumeļš.

Logopēds: Labi darīts, vai jums patika spēle?

Bērni: Jā.

Logopēds: Puiši, mātes ir pazaudējušas savus mazuļus, palīdzēsim viņiem tos atrast.

Fiziskās audzināšanas minūte. Bumbas spēle "Atrast mammu". Izglītība lietvārdi ar galotnēm –onok, -enok, -at, -yat.

Logopēds met bumbu bērnam un saka "Mamma" mājdzīvnieks, un bērns, noķēris bumbu, saka kub mājdzīvnieks. Pēc spēles bērni mammām izliek mazuļu attēlus.

Logopēds: Puiši, nofotografējiet mazuļus uz galda mājdzīvnieki un ielika šīs bildes savām mātēm.

Bērni izpilda uzdevumu.

Logopēds: Tagad ieņemiet vietas. Spēlēsim spēles.

Spēle "Kas ko saka?"(Izrunas precizēšana onomatopoēzēs. Pasīvās verbālās vārdnīcas paplašināšana (ņaud, ņurd, ņirgājas, ņirgājas, bliež, šautriņas).)

Kaza šautriņas

Zirgs ieskauj

Cūka ņurd

Kaķis ņaud

Suns rej

Aita bliež.

Spēle "Saki otrādi". Uzziniet veido vārdus - antonīmus.

U dzīvniekiĢimenē ir gan pieaugušie, gan bērni. Pieaugušajiem dzīvnieki visas ķermeņa daļas ir lielas, bet mazuļi ir mazi. Mēs spēlēsim ar jums spēli "saki otrādi". Es jums stāstu par pieaugušajiem dzīvnieki, tu runā par mazajiem dzīvnieki.

Govij ir gara aste, bet teļam īsa aste.

Sunim ir spēcīgas ķepas, bet kucēnam vājas.

Zirgam ir garas krēpes, un kumeļiem ir īsas krēpes.

Aunam ir lieli ragi, bet jēram mazi ragi.

Pie kaķa asiem zobiem, un kaķēnam ir nespodri zobi.

Cūkai ir cieti mati, savukārt cūkai mati ir mīksti.

Spēle "Kam ko pietrūkst?". Ķermeņa daļu nosaukumu nostiprināšana dzīvnieki.

Puiši, cik labi jūs zināt mājdzīvnieki, vai varat redzēt, kas šajos attēlos ir nepareizi?

Logopēds katram bērnam piedāvā attēlu ar mājdzīvnieks ar kādu kļūdu.

Bērniem jāatrod kļūda un jāpasaka tā, pareizi noformējot teikumu. Vērsis bez ragiem. Govs bez nagiem.

Bērni aizpilda nepieciešamās daļas dzīvnieki.

Ko jūs ieguvāt, nosauciet to.

Tagad vērsis ar ragiem.

Tātad, kura ragi?

Tagad govij ir nagi.

Tātad, kura nagi?

Govs.

Spēle "Pabaro mani dzīvnieki» . (Runas gramatiskās struktūras uzlabošana (lietvārdu lietojums instrumentālajā gadījumā).)

Droši vien mūsējie dzīvnieki jau ir izsalkuši. Mums tie jābaro.

Uz tāfeles karājas pārtikas produktu attēli. dzīvnieki.

Bērni izvēlas savai ģimenei dzīvnieku gardums.

Es pabarošu govīm sienu.

Es pabarošu cūkas ar dārzeņiem

Kaķus pacienāšu ar pienu.

Es pabarošu aitām zāli.

Es pacienāšu suņus ar gaļu.

Es pacienāšu zirgus ar auzām.

Nodarbības kopsavilkums. Par kuru dzīvnieki, par kuriem šodien runājām?

PAR mājdzīvnieki. (nosauc tos vēlreiz un uzmini mīklas)

Mīklas par dzīvnieki. (Domāšanas attīstība.)

Man ir purns, astes vietā ir āķis.

Man patīk gulēt peļķē un ņurdēt: "Oink-oink"! (cūka)

Lai gan viņiem ir samta ķepas, viņi mani sauc "skrāpēts".

Es veikli ķeru peles un dzeru pienu no apakštasītes. (kaķis)

Un skābs krējums, un kefīrs, piens un garšīgs siers,

Lai esam veseli, raibais mums dos? (govs)

Kas es esmu - uzminiet paši? Ziemā velku kamanas,

Lai tie viegli slīd pa sniegu. Vasarā velku ratus. (zirgs)

Es kalpoju kungam - esmu kunga mājas sargs.

Es skaļi rūcu un reju un nelaižu iekšā svešiniekus. (suns)

21. vieta

Pašvaldības budžeta pirmsskolas izglītības iestāde " Bērnudārzs Nr. 10"

Kopsavilkums par tiešajām izglītības aktivitātēm vidējā grupā

Tēma "Mājdzīvnieki"

Skolotāja Pavlova Svetlana Leonidovna

Uzdevumi:

Izglītības zona "Izziņa"

  • Paplašiniet un padziļiniet bērnu zināšanas par mājdzīvniekiem, to uzbūvi, izmitināšanu, pārtiku un ieguvumiem, ko tie sniedz cilvēkiem.
  • Attīstīt dzirdes un vizuālo uztveri, atmiņu, uzmanību, iztēli, intelektu.

Izglītības joma "Komunikācija"

  • Izvērst leksika par šo tēmu
  • Aktivizējiet bērnu runu.
  • Noteikti izmantojiet pareizu skaņas izrunu.
  • Attīstīt sakarīgu runu.
  • Attīstīt spēju skaidri un kompetenti atbildēt uz jautājumiem

Izglītības joma "Socializācija"

  • Māciet bērniem rūpēties par mājdzīvniekiem.
  • Ieaudziniet mīlestību pret mājdzīvniekiem.
  • Izkopt bērnos draudzīgu attieksmi vienam pret otru, spēju mierīgi komunicēt, bez kliegšanas.

Izglītības nozare "Fiziskā izglītība"

  • Iemācieties saskaņot kustības ar runu.

Izglītības joma "Veselība"

Mērķis: bagātinot bērnu priekšstatus par mājdzīvniekiem

Vārdnīca:

Temats: Mājdzīvnieki: govs-bulis-tels; zirgs-zirgs-kumelis; kaza-kazlēns; auns-aits-jērs; sivēns cūka; kaķis-kaķis-kaķēns; suns -suns -kucēns.. Dzīvnieku priekšrocības: vilna, piens, gaļa.

Mutiski: augt, kopt, sargāt, transportēt, dot, ķert.

Kvalitatīvi: mājas (dzīvnieki), skaisti, raibi, pūkaini, mazi, sarkani, melni.

Metodes un tehnikas: org. mirklis, aplūkojot ilustrāciju, d/i “Nosauc ģimeni”, spēle “Mājdzīvnieku ieguvumi”, d/i “Kas slēpjas bildē?”, saruna, jautājumi, iznākums.

Veselību taupošas tehnoloģijas: fiziskā minūte.

, Materiāls: plakāts "Mājdzīvnieki", ilustrācijas, mājdzīvnieku figūriņas.

Nodarbības gaita

Laika organizēšana.

Galvenais materiāls:

Pedagogs – Tu uzzināsi, par ko mēs šodien stundā runāsim, minot mīklas. 1.. Mīklu minēšana:

1) Mīkstas ķepas, skrāpējumi uz ķepām. (Kaķis).

2) Viņš ir draugs ar īpašnieku,

Māja ir apsargāta

Dzīvo zem lieveņa

Un aste ir gredzens. (Suns).

3) izsalcis - moos,

Piesātināts - košļājamās,

Mazie bērni

Dod pienu. (Govs).

4) tamborēta aste,

Papēža deguns. (Cūka).

Pedagogs: - Puiši, jūsu priekšā karājas plakāts ar dzīvnieku attēliem. Kā sauc šos dzīvniekus un kāpēc? Kas viņiem kopīgs?

Bērni: - Tie ir mājdzīvnieki. viņi dzīvo blakus cilvēkam un viņš par viņiem rūpējas. Viņiem visiem ir kopīgs ar apmatojumu klāts ķermenis, 4 ķepas vai 4 kājas, nagi, purns, aste.

Pedagogs: – Ar ko dzīvnieka kājas atšķiras no dzīvnieka ķepām?

Bērni: - Dzīvnieka kājām ir nagi (zirgs, govs, kaza, aita), un dzīvnieka ķepām (kaķis, suns) ir spilventiņi un nagi.

Pedagogs: – Tieši tā. Atrodiet mājdzīvnieku attēlus un nosauciet tos.

(Bērni pabeidz uzdevumu, nosaucot mājdzīvniekus.)

Pedagogs: -. Kā cilvēks rūpējas par dzīvniekiem?

Bērni: - Cilvēks baro un kopj dzīvniekus.

Pedagogs: - Kaut kā mājdzīvnieki pulcējās klēts un viņi sāka strīdēties, kurš no viņiem ir vairāk vajadzīgs cilvēkam.

Apskatīsim, kādas priekšrocības sniedz katrs mājdzīvnieks?

Spēle "Mājdzīvnieku priekšrocības"

o govs dod pienu, gaļu; Ādas jakas, mēteļi, zābaki un somas ir izgatavotas no viņas ādas.

o kaza dod pienu; tiek izgatavota dzija, un no dzijas tiek adītas siltas drēbes.

Pedagogs: - Kur govis un kazas uzkrāj pienu?

Bērni: - Piens uzkrājas tesmenī.

Pedagogs: – Tieši tā. Tesmenī uzkrājas piens, un saimnieks pēc tam šos dzīvniekus slauc.

Cūka dod gaļu; Jakas, mēteļi, zābaki un somas ir izgatavotas no viņas ādas.

Kaķis ķer peles.

Suns apsargā saimnieka māju, dienē policijā, uz robežas, glābšanas dienestā. (Priekš kam?) Suņi ir apmācīti medīt savvaļas dzīvniekus un putnus. Ziemeļu tautas izjādēm izmanto suņus.

Zirgs nes smagas kravas un cilvēkus.

Aita nodrošina gaļu. Dzija ir no aitas vilnas, un no dzijas tiek adītas siltas drēbes.

Pedagogs: – Kurš, tavuprāt, izrādījās vissvarīgākais mājdzīvnieks?

Bērni: - Visi mājdzīvnieki ir vajadzīgi cilvēkiem, jo ​​tie ir izdevīgi.

Fiziskais vingrinājums "Teļš"

Uzmini mīklu:

Šis mazais bērns

Guļ bez palagiem un autiņbiksītēm,

Viņam ir četras kājas

Viņš staigā bez mēteļa.

Viņš nevar teikt: "Mammu,

Esmu izsalcis!" Un tāpēc

Visu dienu viņš spītīgi muld:

Tas nemaz nav bērns -

Tas ir nedaudz... (teļš).

Nedaudz atpūtīsimies un izpildīsim vingrinājumu “Teļš”:

Mu-mu - esmu ragains. (lēkt 2 reizes, parādīt ragus ar pirkstiem)

Mu-mu - man ir aste. (lēkt 2 reizes, ar vienu roku parādīt asti)

Mu-mu - man ir lielas ausis. (lēkt 2 reizes, parādīt ausis)

Moo-moo ir ļoti biedējošs. (lēkt 2 reizes, nobiedēt)

Mu-mu - Es tevi nobiedēšu. (lēkt 2 reizes, nobiedēt)

Mu-mu - gore. (lēkt 2 reizes, dibens)

Saruna “Mājas dzīvnieki un to mazuļi”:

Pastāsti man, kura bērns ir teļš?

Paskaties uz bildi, pasaki, kurš šeit ir uzzīmēts? Nosauciet mājdzīvnieku mazuļus. (Skolotājs bērniem rāda mājdzīvnieku un to mazuļu attēlus.)

Govs - bullis - teļš; Kaķis-kaķis-kaķēns...

Spēle vizuālās uzmanības attīstīšanai "Kas slēpjas attēlā?"

Pedagogs: - Puiši, paskatieties uzmanīgi uz attēlu un pastāstiet man, kurš slēpjas attēlā? (Bērni tiek aicināti aplūkot attēlu ar mājdzīvnieku siluetiem). Kādi dzīvnieki tie ir?

Pirkstu vingrošana:

Vingrinājums “Kaķis” (pirksti savilkti dūrē, plaukstas glāstīšana no dūres līdz elkonim).

Kaķene, kaķene, kaķene!

Džūlija sauca kaķēnu.

Nesteidzies mājās, pagaidi!

Un viņa to noglāstīja ar roku.

Atspulgs:

Pedagogs: - Par kādiem dzīvniekiem mēs šodien stundā runājām?

Kurš dzīvnieks tev patīk vislabāk?

Kā cilvēks par viņiem rūpējas? Kā pareizi rūpēties par kaķiem un suņiem?

(bērnu atbildes)

Pedagogs: - Labi darīts, puiši! Ar mājdzīvniekiem viss bija pareizi.

Ko jaunu jūs šodien uzzinājāt? (bērnu atbildes)

Audzinātāja; - Iesaku šodien uzzīmēt mājās savu mīļāko mājdzīvnieku, rīt atnest zīmējumu un sarīkosim izstādi “Mūsu mīļākie mājdzīvnieki”



Jaunums vietnē

>

Populārākais