Mājas Zobu sāpes Bērnu un dabas mājdzīvnieku vidējā grupa. "Mājdzīvnieki"

Bērnu un dabas mājdzīvnieku vidējā grupa. "Mājdzīvnieki"

Integrētās nodarbības kopsavilkums

par tēmu “Mājdzīvnieki” (vidējā grupa)

Mērķis: paplašināt bērnu izpratni par apkārtējo pasauli.

Izglītības jomu integrācija:Kognitīvā attīstība, Sociālā un komunikatīvā attīstība, Mākslinieciskā un estētiskā attīstība, Fiziskā attīstība.

Uzdevumi:

Izglītības joma "Kognitīvā attīstība"

1) iepazīstināt ar mājdzīvnieku un to mazuļu vārdiem;

2) attīstīt spēju salīdzināt un pārnest rakstura iezīmes dzīvnieks;

3) attīstīt interesi par dabas pasauli;

4) veidot gādīgu attieksmi pret mājdzīvniekiem.

Izglītības nozare "Sociālā un komunikatīvā attīstība"

1) attīstīt dialogrunas prasmes, saskarsmi ar pieaugušajiem un vienaudžiem;

2) iemācīties uzdot jautājumus un atbildēt uz tiem;

3) iemācīt pareizi izrunāt mājdzīvnieku un to mazuļu vārdus.

4) nostiprināt lomu spēles uzvedības prasmi spēlē;

5) attīstīt spēju uzturēt draudzīgas attiecības ar pieaugušajiem un vienaudžiem spēļu un izziņas problēmu risināšanā.

Izglītības joma "Fiziskā attīstība"

1) attīstīt veiklību un kustību koordināciju;

2) audzināt iniciatīvu.

Izglītības virziens "Mākslinieciskā un estētiskā attīstība"

1) izkopt dzejoļa satura emocionālu uztveri;

2) audzināt mīlestību pret dabas pasauli (mājdzīvniekiem);

3) raisīt pozitīvas emocijas (interese, prieks), risinot mīklas;

4) iemācīties klausīties.

Materiāli un aprīkojums: attēli, kuros attēlota zaļa zāle, piens, sēklas, graudi. Rotaļlietas – mājdzīvnieki (govs, kaza, suns, kaķis, zirgs, cūka u.c.). Mājdzīvnieku bildes. Attēls, kurā attēlota ciema māja, pagalms. Vecmāmiņas lelle vai kostīms vecmāmiņai. “Vilka” un “kazas” maskas. Konstruktors.

Nodarbības gaita

1. Organizatoriskais moments.

Nodarbība tiek vadīta vecmāmiņas lelles vārdā, vai arī skolotāja var ietērpties vecmāmiņas kostīmā.

Vecmāmiņa sveicina bērnus.

Vecmāmiņa: Daudzi dzīvo pilsētā, bet mēs ar vectēvu dzīvojam ciematā. Mēs ļoti mīlam savu māju. Mūsu pagalmā ir daudz dzīvnieku, par kuriem mēs rūpējamies. Tie ir mājdzīvnieki, jo viņi dzīvo blakus mājai, un mēs par tiem rūpējamies: barojam, dzirdinām, uzkopjam pēc tiem un būvējam viņiem mājas.

Puiši, uzminiet mīklas, un jūs uzzināsiet, kādi dzīvnieki dzīvo mūsu pagalmā.

2. Mīklu minēšana.

1.Četri netīri nagi

Viņi uzkāpa tieši sile (cūka)

2. Es nelaidīšu mājā svešinieku,

Man ir skumji bez sava saimnieka. (suns)

3.Es protu sevi tīri nomazgāt

Ne ar ūdeni, bet ar mēli.

Mjau! Cik bieži es sapņoju

Apakštase ar siltu pienu. (kaķis)

Vecmāmiņa: Puiši, kādus mājdzīvniekus jūs vēl zināt?

Bērnu atbildes : vistas, kazas, zirgi utt.

Vecmāmiņa : Kādi dzīvnieki dzīvo jūsu mājās?

Bērnu atbildes: kaķis, suns, zivs, bruņurupucis, papagailis.

3. Vecmāmiņas stāsts par mājdzīvnieku priekšrocībām.

Vecmāmiņa: Vai jūs, puiši, zinājāt, ka visi mājdzīvnieki ir noderīgi? Kādu labumu, jūsuprāt, dod govs (parāda rotaļu govi)?

Bērnu atbildes: dod pienu.

Vecmāmiņa: Govs dod pienu. No piena gatavoju krējumu un biezpienu. Vai jums, puiši, garšo piens?

Bērnu atbildes: jā, nē.

Vecmāmiņa: Jums vajadzētu dzert pienu, tas ir ļoti noderīgi gan pieaugušajiem, gan bērniem. Kaza (rāda rotaļu kazu) dod pienu un pūkas. No pūkām verpu diegu un adu zeķes un dūraiņus. Vai kāds no jums ir mēģinājis kazas pienu?

Bērnu atbildes: nē, jā.

Vecmāmiņa: Mūsu pagalmā ir vistas, zosis, pīles (rāda rotaļu vistas, pīles un zosis). Kādi, jūsuprāt, ir no tiem ieguvumi?

Bērnu atbildes : Tos ēd un nes sēkliniekus.

Vecmāmiņa: Protams, viņi dēj olas, kuras mēs ēdam. Mums ar vectēvu ir arī suns Šariks un kaķis Murka.

Šariks (rāda rotaļlietu suni) apsargā māju un visu mūsu mājsaimniecību. Puiši, vai jūs zināt, kā suns brīdina savus saimniekus, ka mājai tuvojas svešinieks un brīdina, ka labāk tai netuvoties?

Bērnu atbildes: rej, rūc, rāda ilkņus.

Vecmāmiņa: Pa labi. Viņa rej, rūc, rāda ilkņus. Nekad netuvojieties citu cilvēku suņiem un neķirciniet tos, pretējā gadījumā tie var iekost.

kaķis Murka (rāda rotaļu kaķis) ķer peles, lai tās nevarētu grauzt mūsu pārtiku. Murka sirsnīgs kaķis, viņai ļoti patīk, ka viņu samīļo. Taču kaķiem ne vienmēr patīk, ja viņus samīļo un paņem. Ko jūs, puiši, domājat, ko dara kaķis, kad nevēlas, lai viņu paņem?

Bērnu atbildes : aizbēg, skrāpējas, kož.

Vecmāmiņa: Pa labi. Tāpēc mums ir jāsajūt dzīvnieku noskaņojums.

Vai jūs zināt, kāpēc fermā ir vajadzīgs zirgs (rāda rotaļlietu zirgu)?

Bērnu atbildes: braukt.

Vecmāmiņa: Ciematā zirgs ved cilvēkus un kravas, bet pilsētā, kā pareizi atzīmēji, zirgi visbiežāk ved cilvēkus.

Mums ar vectēvu arī pagalmā ir truši, aita un cūka (rāda rotaļlietu trusis, aita un cūka). Kādu labumu, jūsuprāt, šie dzīvnieki sniedz?

Bērnu atbildes : Tos ēd. Mēs nezinām.

Vecmāmiņa: Aitas nodrošina gaļu un vilnu, ko izmanto diegu vērpšanai un apģērbu izgatavošanai. Truši nodrošina pūkas, ko izmanto arī apģērbu izgatavošanai. Cūka mums dod gaļu.

Šodien es jums pastāstīju par mūsu favorītiem. Atcerēsimies un zvanīsim:

Kāds dzīvnieks sargā māju? (suns)

Kurš dzīvnieks ķer peles? (kaķis)

Kādi dzīvnieki dod pienu? (govs, kaza)

Kādi dzīvnieku mati tiek izmantoti apģērbu izgatavošanai? (truši, kazas, aitas).

4. Fiziskās audzināšanas nodarbība “Zirgi”

Vecmāmiņa : Ak, puiši, mēs esam pārāk ilgi palikuši pie jums. Pakustēsimies mazliet. Galu galā iekšā veselīgu ķermeni- vesels prāts.

Es esmu zirgs - pelēks sāns (pagriežas, rokas uz jostas)

Es sasitīšu savu nagu (ejot vietā)

Ja vēlaties, es jums pamudināšu (viegla skriešana vietā)

Paskaties, cik es esmu skaista

Gan aste, gan krēpes ir labas (virziet rokas vienā un otrā virzienā)

Klak, klak, klak, klak (bērni pēc kārtas smīdina kājas)

Esmu zirgs - pelēkā puse (riņķo vietā).

5.Dzejoļa “Mājdzīvnieki” (R. Sefa) lasīšana.

Vecmāmiņa : Klausieties dzejoli "Mājdzīvnieki"

Šie dzīvnieki dzīvo mājās

Tāpēc viņi tos sauc par mājdzīvniekiem,

Mēs tos pasargājam siltumā no sala,

Mēs tos barojam un dzirdinām, ja nepieciešams, sagriežam,

Mēs tos maigi glāstām, vienmēr par tiem rūpējamies,

Viņi ir mums pieķērušies, ļoti paklausīgi

Suņi cītīgi sargā mūsu māju,

Visi kaķi, protams, dzīvo netālu no mājas.

Un mūsu pārtika ir aizsargāta no pelēm.

Ak, es sajaucu visu ēdienu! Katrs dzīvnieks mīl savu ēdienu. Man ir zaļa zāle, piens, sēkla un graudi (rāda bildes). Puiši, lūdzu, palīdziet man pabarot dzīvniekus.

Vecmāmiņa un viņas bērni “baro” dzīvniekus: govi, kazu, aitu ar zāli, kaķi ar pienu, suni ar kaulu un vistas ar graudiem.

6.Vārdu spēle"Kas kliedz?"

Vecmāmiņa : Puiši, kādi jūs esat? labi palīgi, palīdzēja vecmāmiņai. Vai jūs zināt, kāda veida mājdzīvnieks kliedz? Tagad pārbaudīsim.

Vecmāmiņa (skolotāja) pēc kārtas met bumbu bērniem un nosauc dzīvnieku, un bērni atdarina šo dzīvnieku radītās skaņas (cūka ņurd “oink-oink” utt.).

7. Spēle “Atrodi kļūdu”.

Vecmāmiņa: Tagad es jums nolasīšu teikumus, bet man šķiet, ka es tajos pieļāvu kļūdas, palīdziet man tās labot.

Suns klaudz uz svešiniekiem.

Govs dod vilnu.

Kaķa mazulis ir kucēns.

Vistas dod pienu.

Peles ķer kaķus.

8. Spēle brīvā dabā “Vilks un kaza”.

Vecmāmiņa : Labi darīti puiši, viņi man palīdzēja izlabot visas kļūdas. Bet man ir pienācis laiks atgriezties savā ciematā, pretējā gadījumā kurš palīdzēs manam vectēvam rūpēties par dzīvniekiem. Bet pirms atvadīšos no jums, es jums, puiši, iemācīšu vienu ļoti... interesanta spēle, kas saucas "Vilks un kaza".

No bērniem viņi izvēlas “vilku” un “kazu” (bērni valkā tērpu elementus - maskas), pārējie ir gani. Sadevušies rokās, gani pārvietojas pa apli, kurā ganās kaza. Vilkam kaza ir jānoķer, bet viņš var iekļūt aplī tikai pa vārtiem (divi bērni pārvietojas pa apli ar paceltām rokām), un kaza to var darīt jebkur. Vilks kazu ķer tikai riņķī. Kad vilks noķer kazu, spēle sākas no jauna.

Vecmāmiņa atvadās no bērniem.

9. Atspulgs.

Pedagogs:

Kas šodien bija mūsu viesis?

Par kādiem dzīvniekiem tu šodien uzzināji?

Puiši, tagad uzcelsim ciema pagalmu no celtniecības komplekta un liksim tur mājdzīvniekus un spēlēsimies ar tiem.


Izglītības jomu integrācija.

  • Sociālā un komunikatīvā attīstība.
  • Kognitīvā attīstība.
  • Runas attīstība.
  • Fiziskā attīstība.

Mērķis: visu komponentu izstrāde mutvārdu runa bērniem, vispārinot bērnu zināšanas par mājdzīvnieku un to mazuļu dzīvi.

Sociālā un komunikatīvā attīstība.

Turpināt precizēt un paplašināt bērnu izpratni par mājdzīvniekiem un to mazuļiem.

Paplašiniet bērna spēju verbāli sazināties ar pieaugušajiem un vienaudžiem: attīstiet spēju ņemt vērā citu bērnu vēlmes. Turpināt attīstīt patstāvības attīstību un savas rīcības pašregulāciju, strādājot pāros, gūt prieku no kopējiem darbības rezultātiem; paplašināt bērna spēju mutiski sazināties ar pieaugušajiem un vienaudžiem. Lai veicinātu labā attīstību, uzmanīga attieksme dzīvniekiem.

Kognitīvā attīstība.

Paplašināt bērnu zināšanas par mājdzīvniekiem un to mazuļiem. Veidot bērnos izziņas interesi par mājdzīvnieku dzīves īpatnībām. Stiprināt un paplašināt bērnu priekšstatus par izskats, ēšanas paradumi, mājoklis. Iepazīstiniet bērnus ar veterinārārstu – ārstu, kurš ārstē dzīvniekus.

Runas attīstība.

Attīstīt brīvu komunikāciju ar pieaugušajiem un bērniem. Attīstīt sakarīgu, gramatiski pareizu dialogu un monologa runa. Attīstīt prasmi rakstīt stāstus - 2-3 teikumu aprakstus, prasmi stāstīt stāstus secīgi: atbildēt uz jautājumiem ar detalizētu teikumu.

Palieliniet un aktivizējiet "mājas dzīvnieku" vārdu krājumu: govs, zirgs, aita, kaza, suns, trusis, kaķis; stabils Corral, veterinārārsts.

Mākslinieciskā un estētiskā attīstība.

Attīstīt radošās spējas, radošo iztēli, fantāziju.

Iepazīstināt bērnus ar negrafisko materiālu (medicīniskās vates) izmantošanas iespējām.

Attīstīt rokas motorisko funkciju; izkopt māksliniecisko gaumi.

Attīstīt prasmi sarunāties vienam ar otru un strādāt komandā.

Fiziskā attīstība.

Sekmēt spēju attīstību ievērot drošas uzvedības noteikumus ar mājdzīvniekiem dažādās dzīves situācijās.

Attīstīt un uzlabot motoriskās prasmes, runas koordināciju ar kustībām, smalkās motorikas pirksti

Veicināt pozitīvu emociju veidošanos bērnos, aktivitāti kustībās un stresa mazināšanu.

Veicināt fizisko un Garīgā veselība bērni, izmantojot fiziskos vingrinājumus.

Metodes un tehnikas.

Vizuāli: demonstrācija multivides prezentācija"Mājdzīvnieki". Ilustrāciju demonstrēšana, kas attēlo ciematu, dabu, ciema pagalmu. Ciema pagalma makets.

Verbāls: skolotāja stāsts, saruna, mīklu uzdošana.

Spēles: pārsteiguma brīdis, didaktiskā spēle “Kam aste?”, “Apstrādā dzīvnieku”, “Kurš tā kliedz?”.

Praktiski: spēles vingrinājums"Vilciens". Fiziskā audzināšana “Pastaiga”.

Materiāli un aprīkojums.

Prezentācija “Mājdzīvnieki”, flaneļgrāfs, attēli ar dzīvnieku sejām (zirgs, govs, suns, kaķis, cūka, kaza); bildes ar to pašu dzīvnieku astēm, staļļu, kūts, bodīšu bildes. Modelis “Ciema sēta”, mājdzīvnieku un to mazuļu rotaļlietas (govs - teļš, aita - jērs, suns - kucēns, kaķis - kaķēns, cūka - sivēns, kaza - kazlēns, zirgs - kumeļš).

Mākslas materiāli radošam darbam: līme, otas, eļļas lupatiņa, salvetes, vate, aitas šablons.

Priekšdarbs

Saruna par dzīvniekiem, ilustrāciju apskate par tēmu: “Mājdzīvnieki”, didaktiskās spēles “Mūsu pagalmā” vadīšana, A. Barto dzejoļu “Kaziņš”, “Zirgs” iegaumēšana.

Kopīgu pasākumu organizēšanas formas

Bērnu aktivitātes
Bērnu aktivitātes Kopīgo pasākumu organizēšanas formas un metodes
Spēles Pārsteiguma moments, didaktiskas spēles: “Pacieniet dzīvnieku”, “Kurš tā kliedz?”, “Kam aste?”
Komunikabls Saruna, jautājumi un atbildes, stāstu rakstīšana
Daiļliteratūras uztvere Mīklu veidošana par dzīvniekiem
Motors

Spēles vingrinājums "Vilciens".

Fiziskā izglītība "Pastaiga"

Pašapkalpošanās un pamata darbs Jūsu darba zonas sagatavošana un tīrīšana
Labi Aplikācija: "Aita"

Izglītības aktivitāšu loģika

Posmi Aktivitāte

skolotājs

Skolēnu aktivitātes Paredzams

rezultātus

Laika organizēšana Bērni sēž aplī, pie durvīm klauvē, ienāk Buratino. satiekas ar puišiem.

Buratino: Sveiki! Iepazīstamies!? Es esmu Pinokio, kā tevi sauc?

(bērni pēc kārtas saka savus vārdus).

Bērni pievērš uzmanību viesim un kļūst ieinteresēti.

Bērni saka sveiki.

Pozitīva noskaņojuma radīšana.

Aktivizē vēlmi komunicēt ar pieaugušajiem un vienaudžiem.

Saruna, aktivitātes motivācija. Pinokio stāsta, ka dodas mežā, lai noskaidrotu, kas ir tie mājdzīvnieki. paskaties, kur mežā staigā govs, kaza un cūka: varbūt purvā vai aveņu laukā, kā viņš.

Pedagogs: Puiši, vai Pinokio meklē mājdzīvniekus?

Vai viņš tos atradīs mežā?

Kas zina, kur dzīvo cūkas un kazas?

Vai vēlaties doties ceļojumā uz Korovkino ciematu?

Un mēs brauksim ar vilcienu!

Bērni atbild uz jautājumiem.

Ciematā blakus cilvēkam.

Spēles vingrinājums "Vilciens". Visi stāv man aiz muguras,

apgriezies viens pēc otra!

Es esmu tava jaunā lokomotīve.

Tas nekas, ka nav riteņu!

Mēs sekosim viens otram

Aiz piekabes ir kariete.

Šeit nāk mūsu vilciens,

Riteņi klauvē

Un mūsu vilcienā

Puiši sēž.

Čug-čug-čug, čuč-čug-čug!

Mēs ejam, mēs ejam, mēs ejam ilgi,

Tas ir ļoti garš ceļš.

Drīz varēsim ierasties

Un atpūtieties ciematā.

Bērni pagriežas aiz skolotāja.

Atdariniet tvaika lokomotīves kustības, ejot pa apli

Spēja koordinēt kustības atbilstoši tekstam
Mīklu stāstīšana bērniem par mājdzīvniekiem. – Tā mēs ieradāmies ciematā.

Un jūs uzzināsiet, kas dzīvo šajā ciematā, uzminot mīklas.

Skolotājs ekrānā parāda dzīvnieku attēlus.

Izsalcis - ņaud,

Pilnīgi košļājamās,

Mazie bērni

Dod pienu.

Astes vietā - āķis,

Deguna vietā - purns,

Sivēns ir pilns ar caurumiem,

Un āķis ir nemierīgs.

Bārdains un ragains,

Kāpt dārzā

Viņš ēdīs kāpostus un dilles.

Ne arājs, ne kalējs,

Nav galdnieks

Un pirmais strādnieks ciematā.

Esmu mazs un balts

Pūkains, nevis drosmīgs.

Uzdāvinu vilnu savam saimniekam

Šallēm un sporta krekliem.

Viņš ir draugs ar īpašnieku,

Māja ir apsargāta

Dzīvo zem lieveņa

Aste gredzenā.

Lai gan samta ķepas,

Bet viņi mani sauc par "skrāpētu".

Es veikli ķeru peles,

Es dzeru pienu no apakštasītes.

Labi darīti puiši! Visas mīklas tika atrisinātas.

Kā šos dzīvniekus var nosaukt vienā vārdā?

Kāpēc viņus tā sauc?

Bērni uzmanīgi klausās mīklas par dzīvniekiem un uzmin tās.

Mājdzīvnieki.

Viņi dzīvo blakus cilvēka mājai un dod labumu cilvēkiem

Rāda aktivitāti mīklu risināšanā.

Spēja klausīties un saprast mīklas nozīmi

Didaktiskā spēle"Kurš tā kliedz?" – Bet šie dzīvnieki nedzīvo vieni, bet ar mazuļiem.

Kā govs māte sauksi savu mazuli?

Kā sauks viņas mazuli?

Kā cūku mamma zvana

Kā sauks viņas mazuli?

Kā kazu māte sauks savu mazuli?

Kā sauks viņas mazuli?

Kā zirga māte sauks savu mazuli?

Kā sauks viņas mazuli?

Kā aitu māte sauks savu mazuli?

Kā sauks viņas mazuli?

Kā suņu māte sauks savu mazuli?

Kā sauks viņas mazuli?

Kā kaķu māte sauks savu mazuli?

Kā sauks viņas mazuli?

Skolotājs pa vienam izliek mājdzīvnieku figūriņas un slaidus.

Sivēns.

Bērns.

Kumeļš.

Nostiprināt bērnu zināšanas un pareizi nosaukt jaunos mājdzīvniekus.
Skolotājas stāsts par mājdzīvniekiem. Lai mājdzīvnieki būtu noderīgi, tie ir jākopj. Cilvēks tās mazgā, tīra, uzkopj, pabaro un gatavo barību ziemai - sienu (vasarā nopļauta un labi izkaltēta zāle, graudu barība, minerālvielu un vitamīnu piedevas).

Kā jūs barojat mājdzīvniekus vasarā?

Savvaļas dzīvnieki ziemai gatavojas paši. Viņi paši uzglabā pārtiku. Mājdzīvnieki to nevar izdarīt. Cilvēki rūpējas par viņiem.

Ja mājdzīvnieks pēkšņi sāk slimot (un tas notiek fermās), tad ārsti nāk palīgā dzīvniekiem. Ārstus, kas ārstē dzīvniekus, sauc par veterinārārstiem vai vienkārši veterinārārstiem. Bet viņi dara vairāk, nekā tikai ārstē mājdzīvniekus. No bīstamām slimībām veterinārārsti Dzīvniekiem tiek veikta vakcinācija. neviens neizturas pret mūsu mežu, pļavu un lauku iemītniekiem.

Pinokio, vai tagad saproti, ar ko govs, kaza, cūka un citi mājdzīvnieki atšķiras no savvaļas dzīvniekiem? Vai jūs, puiši, atceraties?

Puiši, kā jums vajadzētu rūpēties par mājdzīvniekiem?

Iesim ar viņiem pastaigāties.

Bērni klausās skolotāja stāstījumu un atbild uz jautājumiem.

Ganīšana pļavā.

Jums tie ir jābaro, jāpadzirdina, samīļot, jāārstē, kad viņi ir slimi, un jāstaigā.

Bērniem ir izveidojies priekšstats par mājdzīvniekiem.
Fiziskās audzināšanas minūte. Bērni nokāpj no sola, viens pēc otra seko skolotājam, izpildot kustības.

Pedagogs:

Pa taku, pa taku

Mēs auļojam uz labās kājas,

Un pa to pašu ceļu

Mēs lecam uz kreisās kājas.

Mēs devāmies uz zālienu

Paceļot kājas augstāk.

Caur krūmiem un pauguriem,

Caur zariem un celmiem.

Kurš gāja tik augstu -

Nepaklupa, nekrita

Visu dienu biezā zālē

Nerātnā kaza lēkāja.

Leca pāri izciļņiem

Un skaitīja ziedus.

Hei, zirgi, visi man seko

Steidzamies uz dzirdinātāju.

Šeit ir plaša upe

Tas satur aukstu ūdeni.

Dzert! Labs ūdens!

Klauvēsim ar kāju.

Bērni kopā ar skolotāju veic kustības atbilstoši tekstam. Radīt apstākļus, lai motora aktivitāte, stresa noņemšana.
Didaktiskā spēle "Kam aste?" Bērni tuvojas flanogrāfam. Tajā ir attēli ar dzīvnieku astēm un sejām.

Daži dzīvnieki lēkāja, spēlējās, košļāja zāli un zaudēja astes.

Palīdzēsim dzīvniekiem atrast savu asti.

Atrodiet asti, kas pieder sunim. Kam tā būs aste?

Atrodi govs asti. Kura aste?

Atrodi zirga asti. Kura aste?

Atrodi kaķa asti. Kura aste?

Tagad mums ir jābaro savi dzīvnieki.

Bērni spēlējas, aktivizē nepieciešamās zināšanas, spēju pareizi atrast piemērotu objektu. Pareizi nosauciet dzīvnieku, kura asti.

Suņa aste.

Govs aste.

Zirga aste.

Kaķa aste.

Didaktiskā spēle "Apstrādājiet dzīvnieku". Bērni nāk pie galda. Uz galda ir dzīvnieku rotaļlietas un ēdiens. Skolotājs piedāvā pabarot mazuļus.

Ko labprāt ēd sivēns, kumeļš, kucēns, kaķēns?

Bērni dod katram mazulim savu ēdienu.

Bērni spēlē, aktivizē nepieciešamās zināšanas, lai atrisinātu situāciju: ir nepieciešams izdarīt pareizo izvēli, pabarot mājdzīvnieku.

Bērni atbild.

kumeļš - auzas,

Kucēns - kauls,

Sivēns - burkāns.

Domāšanas attīstība, patstāvība, brīva komunikācija ar bērniem un pieaugušajiem, spēja atbildēt uz skolotāja jautājumiem.
Spēles vingrinājums "Nosauciet darbības vārdus". - Cik daudz lietu esam paveikuši?

Ātri ieejiet lokā.

Atbildiet pa vienam

Un iemācies visu.

Ko dara suns vai govs?

Bērni stāv aplī, centrā ir skolotājs. Skolotājs katram bērnam met bumbu. Bērni nosauc darbības vārdus.

Suns rej, kož, spēlējas, rūc, lec, glāsta, šņauc, sargā. govs moos, mucas, košļā.

Aktivizēt domāšanas procesi, pastāstiet par viņiem zināmo mājdzīvnieku rīcību.
Bērnu stāsti par viņu mīļāko dzīvnieku. Kurš dzīvnieks jums patika: Pastāstiet mums par savu iecienītāko dzīvnieku. Suns ir mājdzīvnieks, dzīvo būdā, ēd gaļu, košļā kaulus. Spēja uzmanīgi klausīties. Spēja uzrakstīt stāstu par dzīvnieku, kas jums patīk.
Pārtraukums 10 minūtes.
Spēles motivācija. Skolotāja piedāvā noklausīties vienu pasaku.

“Reiz senos laikos bija Aita. Un viņa valkāja sniegbaltu kažoku, kas saritinājās skaistos gredzenos. Katru dienu viņa ganījās zaļajā zālienā, ēda sulīgu zaļu zāli, smirdināja skaistas smaržīgas margrietiņas, dzēra ūdeni no tīra kalnu avota un bija neticami laimīga. Ziema tuvojās, laiks paskrēja ātri. Un kādu dienu kāds zemnieks, kuram bija aita, to paņēma un noskuja tai galvu. Viņa sieva gribēja saviem mazajiem bērniem noadīt zeķes no aitas vilnas. Tā nu nabaga aitiņa palika bez siltā un pūkainā kažoka.

Viņi aktivizē nepieciešamās zināšanas un aktīvi mijiedarbojas. Brīvas komunikācijas attīstība ar pieaugušajiem un bērniem, uzmanības un domāšanas attīstība. Attīstīt interesi par daiļliteratūru.
Aplikācija "Aita". Skolotājs piedāvā iet pie galdiem.

Puiši, neļausim aitai nosalt un uzdāvināsim tai jaunu, vēl labāku nekā iepriekš, pūkainu kažoku.

Bērni, kāds kažoks ir aitai?

Pa labi. Mēģināsim no vates uztaisīt aitas kažoku.

Kāda veida vate?

Pa labi. Ņemam vati, sadalām mazos gabaliņos un katru gabaliņu sarullējam bumbiņā.

Puiši, kurš var pateikt, kā pareizi pielīmēt vati!?

Darbu izstādes organizēšana.

Mīksts, pūkains, silts.

Mīksts, pūkains, balts.

Vispirms paņem līmi, uztaisi pilienu vajadzīgajā vietā un uzliec virsū vati, to viegli piespiežot.

Estētiskās garšas veidošanās, spēja pamanīt trūkumus un tos novērst.

Uzlabojiet savas prasmes rūpīgi līmējot vates bumbiņas.

Spēles vingrinājums "Vilciens". Tagad dosimies atpakaļ.

Visi stāv man aiz muguras,

Apgriezieties viens pēc otra.

Es esmu tava jaunā lokomotīve

Tas nekas, ka nav riteņu!

Mēs sekosim viens otram

Aiz piekabes ir kariete.

Rati, piekabes

Uz sliedēm atskan graboša skaņa.

Viņi aizvedīs jūs atpakaļ uz grupu

Puišu grupa.

Bērni griežas aiz skolotāja, atdarina tvaika lokomotīves kustības, ejot pa apli. Spēja koordinēt kustības atbilstoši tekstam.
Atspulgs. Tā mēs atgriezāmies bērnudārzā.

Vai jums patika nodarbība?

Pastāstiet, kur mēs devāmies, ko darījām, kas jums patika visvairāk?

Bērni atbild uz jautājumiem. Uzmanība tiek vērsta uz emocionāli neaizmirstamākajiem stundas mirkļiem.

Izziņas nodarbība “Mājdzīvnieki”. Vidējā grupa


Mērķis:
vārdnīcas par tēmu “Mājdzīvnieki” precizēšana, paplašināšana un aktivizēšana;
Uzdevumi:
- nostiprināt prasmi pareizi saskaņot īpašības vārdus ar lietvārdiem;
- attīstīt prasmi lietot priekšvārdus “ieslēgts”, “zem”, “par”, “iekšā”, “no”;
- nostiprināt prasmi sastādīt kopīgu teikumu, izmantojot prievārda un reģistra konstrukcijas;
- vingrināt bērnus komponēšanā salikti teikumi, tostarp prepozīcijas un reģistra konstrukcija;
- attīstīt vizuālo un dzirdes uztvere;
- attīstīt smalko motoriku un telpisko orientāciju;
- automatizēt piegādātās skaņas;
- audzināt Uzmanīga attieksme mājdzīvniekiem.

Aprīkojums: rotaļlietas (kaķis un kaķēni), mājdzīvnieku demonstrācijas bildes, magnētiskās kartītes spēlei “Draudzīga ģimene”.

Nodarbības gaita

1. Organizatoriskais moments
Bērni stāv aplī, sadevušies rokās:
Mēs, meitenes un zēni,
Mēs neesam pieraduši skumt.
Mums patīk klausīties grāmatas
Un, protams, spēlējiet!
2. Nodarbības tēmas un mērķa izklāsts.
3. Didaktiskā spēle “Atpazīt pēc balss”
Skolotāja atdarina dažādu mājdzīvnieku kliedzienus, aicina bērnus atpazīt šos dzīvniekus un atbildēt šo dzīvnieku mazuļu vārdā.
4. Pirkstu spēle"Kaķis" E.B. Čistjakova


Paskaties pa logu -rokas virs galvas
Parādījās mūsu kaķis.-
vienmērīgas roku kustības krūšu priekšā
Ausis asas, vaigi biezi, -
visi pirksti pēc kārtas "sveiki"
Acis viltīgas, ķepas ātras.
ar īkšķiem
5. Spēle "Paslēpes"
Skolotāja aicina bērnus atrast kaķa Muskas kaķēnus (kaķēni ir paslēpti dažādās grupas daļās).
Bērni: - Es atradu šo kaķēnu uz krēsla (zem galda, uz loga, skapī, plauktā utt.)
6. Didaktiskā spēle "Kā viņi ir līdzīgi?"
- Izvēlieties kaķēnu, kas izskatās pēc savas mātes, un pastāstiet mums, kādas ir līdzības.
Bērnu atbilžu varianti:
- Šī kaķene izskatās pēc savas mātes. Viņa ausis ir asas, tāpat kā Muskam.
- Šī kaķene izskatās pēc savas mātes. Muskam ir balts purns, un arī kaķēnam ir balts purns.
- Šī kaķene izskatās pēc savas mātes ar sarkanu kažoku.

7. Fiziskās audzināšanas moments
Tautas brīvdabas spēle “Kaķis un pele”
8. Didaktiskā spēle “Draudzīga ģimene”
Skolotāja izliek mājdzīvnieka (tēva) attēlu un aicina bērnus atrast mammu un mazuli no šīs ģimenes.
Atbildes forma:
- Vērsim un govij ir mazs teliņš.
- Kazai un kazai ir mazs kazlēns.
- Aunam un aitai ir mazs jērs.
- Pie kaķa un kaķa mazais kaķēns.
9. Didaktiskā spēle “Rotaļīgās meitenes”
Skolotāja aicina bērnus aizvērt acis, maina dzīvniekus savās ģimenēs, aicina bērnus pastāstīt, kurš no kura aizbēga un atgriezt nerātnos savās vietās.
Gaidāmās bērnu atbildes:

- Kaķēns aizbēga no kaķa un kaķa, un teļš aizbēga no buļļa un govs.
10. Nodarbības kopsavilkums.
Skolotāja aicina bērnus runāt par to, kas viņiem patika nodarbības laikā un pateicas par aktivitāti un zināšanām.


Par tēmu: metodiskā attīstība, prezentācijas un piezīmes

Nodarbības par kognitīvo attīstību "Mājdzīvnieki" kopsavilkums vecākajai grupai, izmantojot IKT tehnoloģijas

Mērķis: nostiprināt bērnos priekšstatus par mājdzīvniekiem ārējās pazīmes dzīvnieki nekā...

NODARBĪBAS KOPSAVILKUMS PAR BĒRNU KONGITĪVĀS ATTĪSTĪBAS VIDUS GRUPĀ TĒMU: “ZIEMAS APCEĻOŠANA - ZIEMA” (NOBEIGUMA)

Šajā rakstā ir sniegta pēdējā nodarbība par bērnu kognitīvo attīstību vidējā grupa. Darba mērķis ir palīdzēt nostiprināt bērnu zināšanas par ziemu....

Nodarbības kopsavilkums par kognitīvo attīstību vidējās grupas bērniem Ziema tuvojas

Mērķis: Apkopot un sistematizēt bērnu zināšanas par izmaiņām dabā rudenī. Mērķi: Nostiprināt zināšanas par rudens raksturīgajām pazīmēm. iepazīstināt ar dzīvnieku nosaukumiem, to dzīvotnēm, sagatavošanu...

Izglītības jomas:“Izziņa”, “Runas attīstība”, “ Mākslinieciskā jaunrade", "Socializācija", "Mūzika", "Fiziskā attīstība".

Mērķis: iepazīstināt ar mājdzīvnieku un to mazuļu vārdiem.

Uzdevumi:
Izglītības mērķi.
bagātināt bērnu priekšstatus par mājdzīvniekiem, rūpēm par tiem, dzīvnieku priekšrocībām, mācīt salīdzināt, iemācīt bērniem veidot sarežģītus vārdus, daudzskaitļa lietvārdus, praktizēt atrašanu ģeometriskas formas, nodod zīmējumā dzīvniekam raksturīgās iezīmes.
Attīstības uzdevumi.
attīstīt runu, domāšanu, atmiņu, uzmanību, uztveri; attīstīt mazu un
vispārējās motoriskās prasmes attīstīt estētisko uztveri;
papildināt leksikons par tēmu, attīstīt locījumu un
vārdu veidošana;
Izglītības uzdevumi.
audzināt bērnos izziņas interesi par apkārtējo pasauli, audzināt patstāvību uzdevumu izpildē.

Materiāls un aprīkojums: bildes ar mājdzīvnieku un to mazuļu attēliem, mājdzīvnieku figūriņas, papīra loksnes, krāsas, otas.

Priekšdarbi: lasot K. Čukovska dzejoli “Apjukums”. Skatoties mājdzīvnieku un to mazuļu bildes, vērojot suni vai kaķi uz ielas. Mīklas par dzīvniekiem. Sarunas par dzīvniekiem.

Progress.

Pedagogs: - Puiši, mēģināsim uzminēt, par ko mēs šodien runāsim un ko darīsim.

Puzles

Astes vietā - āķis,
Deguna vietā ir purns.
Sivēns ir pilns ar caurumiem,
Un āķis ir nemierīgs. (Sivēns)
Pāri kalniem, pāri ielejām
Kažoks un kaftāns pastaigas (aita)

Es varu nomazgāties tīri
Ne ar ūdeni, bet ar mēli.
Mjau! Cik bieži es sapņoju
Apakštase ar siltu pienu! (Kaķis)

Viņai ir ragi, nagi,
Un viņš dusmīgi skatās uz visiem,
Bet viņa ir laipnāka par kucēnu,
Un viņš mums ielej pienu. (govs)

Man jāsargā māja.
Es nošņaukšu visu apkārt.
Es metīšos upē, lai tevi izglābtu,
Esmu cilvēka pirmais draugs.
Es reju, ja kaut kur notiek kautiņš,
Jo es esmu... (Suns)

Pedagogs: - Labi darīts, puiši! Tagad salīdzināsim savvaļas un mājdzīvniekus ar jums. Kāpēc, jūsuprāt, lapsu, lāci, vilku, ezi sauc par savvaļas dzīvniekiem?
Bērni: - Viņi dzīvo mežā, paši iegūst pārtiku, ceļ mājas, rūpējas par mazuļiem.
Pedagogs: - Kā sauc šos dzīvniekus? (Rāda suņa, kaķa, govs, kazas, zirga, aitas, cūkas attēlus)
Bērni: - Mājdzīvnieki.
Pedagogs: - Kāpēc viņus tā sauc?
Bērni: – Šie dzīvnieki dzīvo blakus cilvēkiem; cilvēki par viņiem rūpējas, baro, ceļ viņiem mājas.
Pedagogs: - Kas ir redzams šajos attēlos? (Rāda kaķēna, kucēna, kumeļa, sivēna, kazlēna, teļa attēlus).
Bērni: - Jauni mājdzīvnieki.
Skolotājs rāda attēlus pa vienam un lūdz nosaukt, kas uz tiem ir attēlots, un pēc tam attēliem “Lācēni” bērni izvēlas attēlu “Pieaugušie dzīvnieki” un nosauc atbilstošo ķēdi:

kaķis-kaķis-kaķēns
suns-suns-kucēns
zirgs-zirgs-kumelis
govs-bulis-teliņš
cūkas sivēns
kaza-kaza-bērns

Pedagogs: - Labi, puiši, tagad uzspēlēsim ar jums spēli.

Vārdu spēle "Kas kur dzīvo?"

Pedagogs: - Puiši, visi mājdzīvnieki dzīvo blakus cilvēkiem. Un katram dzīvniekam ir sava atsevišķa vieta, kur tas dzīvo. Kurš zina šo vietu nosaukumus?
Bērni: - Cūka dzīvo cūku kūtī, govis - kūtī, aitas - aitu kūtī, kaķis - mājā, suņi - kūtī, zirgi - stallī.
Tad skolotājs nosauc dzīvnieku, un bērni saka, kur tas dzīvo.
Pedagogs: - Puiši, kā to sauc, ja sanāk daudz govju, kazu, zirgu, aitu, suņu?
Bērni: - ganāmpulks, ganāmpulks, ganāmpulks, ganāmpulks.
Pedagogs: - Puiši, turpināsim frāzes:
ganāmpulks ir daudz......
ganāmpulks ir daudz......
ganāmpulks ir daudz...
ganāmpulks ir daudz...
Pedagogs: - Puiši, padomāsim, kādu labumu dod mājdzīvnieki?
Bērni: - Suns - sargā māju; kaķis - ķer peles; govs dod pienu un gaļu; zirgs – pārvadā cilvēkus un preces; kaza - dod pienu, gaļu, vilnu; aita - dod gaļu; vilna, cūka - gaļa.
Pedagogs: - Bērni, aprakstīsim govi pēc plāna: izmērs, krāsa, kā tā “runā”, raksturīgās iezīmesķermeņa daļas, kur tas dzīvo, ko ēd, kādu labumu tas nes.
Bērni: - Govs ir liels dzīvnieks. Tas ir brūnā, baltā un melnā krāsā. Viņa saka: "Mū-mū", viņa dungojas. Govij ir garas kājas un aste. Viņai ir ragi. Viņa dzīvo šķūnī, ēd zāli un sienu. Govs dod pienu un gaļu.
Pirmā spēle - daudz
Pedagogs: - Puiši, tagad es jums nosaukšu dzīvnieku, un jūs to nosauksit daudzskaitlis:
govs - govis
zirgs – zirgi
suns - suņi
kaķis - kaķi
kaza - kazas
aita - aita
Un tagad, puiši, visi atstājiet galdu, mēs nedaudz sasildīsimies.

Fiziskās audzināšanas minūte

Viņi skrien, skrien no pagalma (mēs ejam vietā)
Staigāt, staigāt pa pļavām: (lecot vietā)
Sprūda-garaburka-jebkas, (sitam plaukstas)
Pīle-pludinātājs-čerkstīdinātājs, (mēs stumjam kājas)
Zoss-vodum-gagi-wagi, (tupēt)
Turcija-khripindjuk-šulti-buldi (sitam plaukstas)
Cūku tauku mugura-chakhi-ryakhi, (mēs stumjam kājas)
Kaza-deriboze-mehe-beke, (tupēt)
Ram-krutorog-chick-kick, (sitam plaukstas)
Govs-komola-ttruki-milti, (mēs stumjam kājas)
Zirgs-kick-igi-vigi. (ejam vietā)

Pedagogs: - Puiši, labi darīts, un tagad mēs uzzīmēsim kaķi. Mēs to krāsosim ar krāsām. Bērni, paskatieties uz attēlu, kāds, jūsuprāt, izskatās kaķa ķermenis, galva, ķepas, ausis?
Bērni: - Ķermenis izskatās kā ovāls, galva - kā bumba, ķepas - kā nūjas, kolonnas, ausis - kā trīsstūri.
Pedagogs: - Paskatīsimies, kur mēs zīmējam galvu attiecībā pret ķermeni, kur ir aste un ķepas?
Bērni: - Galva no augšas un no ķermeņa malas. Ausis uz galvas. Aste atrodas aizmugurē, ķepas atrodas ķermeņa apakšā.
Pedagogs: - Puiši, saskaitiet, cik ķepu ir kaķim? Vai tiem jābūt vienāda izmēra vai tas nav svarīgi? Un kāpēc mēs velkam ķepas no apakšas attiecībā pret ķermeni?
Bērni: - Jābūt četrām ķepām, tām jābūt zem ķermeņa un vienāda izmēra, lai dzīvnieks uz tām varētu stabili stāvēt un nenokrist.
Pedagogs: - Labi, puiši! Atcerēsimies, ko šodien darījām? Kas tev patika visvairāk?

Tatjana Vjatļeva
Atklātā nodarbība vidējā grupā Tēma “Mani mājdzīvnieki”

Mērķis: iepazīstināt bērnus ar mājdzīvnieki, iemācieties rūpēties par saviem mājdzīvniekiem.

Uzdevumi:

Attīstīt spēju atpazīt un nosaukt mājdzīvnieki;

Iemācieties izturēties pret savējiem uzmanīgi un gādīgi mājdzīvnieki;

Attīstīt dialogisku runu;

Attīstīt iztēli, atmiņu, mākslinieciskās un radošās spējas.

1. Ievaddaļa.

Labrīt puiši!

Paskaties, cik daudz viesu mums šodien ir! Pasaki Sveiki!

Un tagad mēs dosimies neparastā ceļojumā: Apskatīsim attēlus, uzminiet, kur mēs šodien dosimies?

Nu, protams, mēs dosimies ciemos mājdzīvnieki.

2. Galvenā daļa.

Vai tev ir dzīvnieki mājās?

Pastāsti mums, kas dzīvo kopā ar tevi? (bērnu atbildes)

Apskatīsim jūsējos mājdzīvnieki. (slaidrāde)

Kāpēc mums vajag Mājdzīvnieki? (bērnu atbildes)

Kā mums vajadzētu izturēties mājdzīvnieki? (bērnu atbildes)

Protams, puiši, mums kopā ar pieaugušajiem ir jārūpējas par saviem mājdzīvniekiem, jāpieskata, jābaro, jādzirdina, jāpalīdz.

Atcerieties, ka mēs esam atbildīgi par tiem, kurus esam pieradinājuši!

Par mūsu labo attieksmi dzīvniekiviņi mums vienmēr labi maksā: mēs no viņiem iegūstam dzīvībai nepieciešamos produktus. No govs piens, vistas mums dod olas, aitas – vilnu, no kuras adām siltas zeķes un dūraiņus. Suns sargā mūsu māju, kaķis ķer peles.

Atcerēsimies bērnu mīklas dziesmu "Kas ganās pļavā?"

(spēle tiek spēlēta)

PROBLĒMAS SITUĀCIJA.

No kā mēs iegūstam mājdzīvnieki?

Un ko te dara pele? mājdzīvnieks? Padomājiet!

Tagad es paskatīšos, cik labi jūs zināt mājdzīvnieki un jūs zināt veids, kā viņi runā.

- Pasaki kādu vārdu:

1. Kurš ēda manu sautējumu?

Cūka ņurd...

2. Dodiet man svaigu nezāli

Kaza brēc...

3. Viņi nelēja pietiekami daudz piena. 4. Satveriet zagli aiz piedurknes

Kaķis ņaudēja... Suns reja...

5. Mans saimnieks ir tālu

Zirgs kaimiņos...

6. Kur ir teļš, es nesaprotu?

Govs mauc...

3. FIZISKĀ MINŪTE

Es gribu jums pateikt vēl vienu mīklu

Uzminiet, kas tas ir dzīvnieks: tas ir plēsīgs, zaļš, garš, ar lielu zobainu muti.

Kas tas ir dzīvnieks, mājas vai savvaļas?

Atcerieties, jums un man ir arī krokodils un kaķis. ēda visu. Dejosim ar viņu!

(Dziesma "Kā krokodils kliedz?")

Ko krokodils ēda? Ko viņš papildus ēda? (skatīties)

4. DIDAKTISKĀ SPĒLE

"Atrodi savu mammu"

Puiši, pieaugušie dzīvnieki zaudējuši mazuļus, palīdzēsim viņiem savākt mazuļus.

Identificējiet sevi un kas ir jūsu māte?

(valkājiet maskas dzīvnieki)

5. MĀKSLINISKĀ RADOŠANĀS

1. - Paskatieties, puiši, vai kāds nāk pie mums ciemos?

Vai tu nedzirdi? Nu tad jums jāatrisina mīkla:

"Man ir sivēns,

Astes vietā ir āķis,

Man patīk gulēt peļķē

Un ņurdēt...

(cūka)

2. – Paskaties, tā ir maza cūka!

Apsvērsim to.

Kāds viņš ir, puiši? (bērnu atbildes)

Mums viņu vajag ar kaut ko pacienāt. Ko ēd sivēni? (bērnu atbildes)

Iesaku pacienāt viņu ar skaistiem āboliem. Bet mums tie vispirms ir jāizveido.

Apsēdīsimies pie galdiņiem un ļausim, lai mazā cūciņa paskatās uz mums un paskatīsies, cik labi mēs varam!

3. Paskaties kādu ābolu taisīšu. (rāda darba posmus)

4. Parādiet, kādi āboli jums ir.

5. Muzikālās aktivitātes.

– Un arī mūsu viesim ļoti patīk klausīties dziesmas.

Dziedāsim viņam savu pazīstamo dziesmu "Es esmu cūciņa oink, es esmu cūciņa oink".

(izpildīt dziesmu)

Kuras dzīvnieki vai mēs šodien tikāmies?

Kā tos var nosaukt vienā vārdā?

Kā mums pret viņiem jāizturas?

Kas jums visvairāk patika mūsu ceļojumā?



Jaunums vietnē

>

Populārākais