Mājas Noņemšana Viss darbs ir laba sagatavošanas grupa. Atklātās GCD nodarbības sagatavošanas grupā kopsavilkums par tēmu: “Visi darbi ir labi

Viss darbs ir laba sagatavošanas grupa. Atklātās GCD nodarbības sagatavošanas grupā kopsavilkums par tēmu: “Visi darbi ir labi

Pašvaldības autonomā iestāde pirmsskolas izglītība Jalutorovskas pilsēta

"Bērnu attīstības centrs - bērnudārzs"

Projektu menedžeris:

Audzinātāja

Orlova Natālija Borisovna,

Projekta dalībnieki:

Sagatavošanas grupas bērni

Projekta veids: monoprojekts, informatīvs, grupa, kopīgs.

Projekta dalībnieki: sagatavošanas grupas bērni, skolotājs, vecāki.

1. posms. Meklēt.

Mērķis: parādīt, cik daudz profesiju pastāv uz zemes.

Uzdevumi: nostiprināt bērnu zināšanas par tādām profesijām kā ārsts, frizieris, pavārs, militārists, mākslinieks, par viņu darba procesiem, priekšmetiem un instrumentiem. Attīstīt spēju rakstīt stāstu pēc plāna. Izkopt cieņu pret strādājošiem cilvēkiem un vēlmi strādāt.

Paredzamie projekta rezultāti:

  1. Bērnu zināšanas par pavāra, militārpersonas, ārsta, friziera, mākslinieka profesijām.
  2. Izpratne par vārda "profesija" nozīmi.
  3. Spēja patstāvīgi organizēt zemes gabalus lomu spēles balstoties uz esošajām zināšanām par profesijām: ārsts, militārists, frizieris, mākslinieks, pavārs.
  4. Grāmatas tapšana par ārsta, pavāra, mākslinieka, militārista, friziera profesijām.
  5. Bērnu stāsti par šīm profesijām.

Informācijas vākšana

  1. Uzdot jautājumus:
  • Ko jūs zināt par ārsta, mākslinieka, pavāra, militārpersona, friziera profesiju?
  • Ko vēlies uzzināt par ārsta, mākslinieka, militārpersona, pavāra, friziera profesiju?
  • Kas šim nolūkam ir jādara?

Projekta plāna izstrāde

  1. Izvēlieties ilustrācijas par šīm profesijām;
  2. Izvēlieties šo profesiju cilvēku darba priekšmetus un instrumentus.
  3. Atrodiet literatūru, kas stāsta par pavāra, mākslinieka, militārpersona, ārsta, friziera profesijām.
  4. Meklējiet palīdzību no saviem vecākiem.

2. posms. Analītiskais.

Projekta izstrāde

  1. Izveidojiet attīstības vidi:
  • Pievienojiet grupai gleznas “Ārsts”, “Frizieris”, “Militārs”, “Mākslinieks”, “Pavārs”.
  • Aizpildiet grāmatas stūri ar šādiem darbiem: B. Almazovs “Jūrnieka lente”, S. Maršaks “Stāsts par nezināmu varoni”, “Uguns”, “Pasts”, S. Mihalkovs “Tēvocis Stjopa”, “Es Pasniedz” Padomju savienība!”, D. Rodari “Kā smaržo amatniecība?”, “Kādā krāsā ir amatniecība?”, B. Nikoļskis “Kā karavīrs kļuva par karavīru.”
  • Ieviest didaktisko un Galda spēles: “Kam ko vajag darbam”, “Būvē savu pilsētu”, “Biedrības-profesijas”, “Lotes-puzles”, “Mēs zinām visas profesijas”.
  • Izveidojiet albumu "Dzejoļi par "profesijām".
  1. Organizēt tiešas izglītojošas aktivitātes.
  • Runas attīstība. Tēma: "Profesijas". Stāstu veidošana pēc attēliem.
  • Sociālie personiga attistiba. Tēma: "Ar ko jūs varat sazināties, ja esat apmaldījies uz ielas?"
  • Daiļliteratūra. Lasot Turičinas stāstu “Vīrietis saslima”.
  • Produktīva darbība (zīmēšana) - "Mūsu armija ir dārga", "Kas es būšu?" Papīra konstrukcija “Ātrā palīdzība”.
  1. Skolotāja kopīgās aktivitātes ar bērniem:
  • Kāršu izgatavošana slimnīcas spēlei ar bērniem,
  • Ekskursija uz medicīnas kabinets, uz virtuvi,
  • Vērojot ātro palīdzību ejot
  • Lasīšana daiļliteratūra par projekta tēmu,
  • Saruna “Pie ārsta apmeklējuma”, “Kā šefpavārs gatavo?”
  • Dzejoļu lasīšana par pavāru, ārstu.
  1. Patstāvīga darbība bērni:
  • Galda virsma un didaktiskās spēles“Profesijas”, “Kam man jābūt?”, “Biedrības”, “Kam ko vajag darbam?”, “Mēs zinām visas profesijas”.
  • Lomu spēles: “Ģimene”, “Slimnīca”, “Frizieris”, “Kafejnīca”, “Ēdienu gatavošana”, “Teātris”.
  1. Mijiedarbība ar ģimeni:
  • Organizējiet tikšanos ar Sašas K. māti, lai runātu par "vadītāja" profesiju.
  • Bērnu zīmējumu izstāde "Kas es būšu?"

3. posms. Praktiskais.

Darba formas

1. Tieši izglītojošas aktivitātes

  • Kognitīvā darbība ( runas attīstība). Stāstu veidošana pēc attēliem. Tēma: "Profesijas".
  • Sociālā un personīgā attīstība.

Tēma: "Ar ko jūs varat sazināties, ja esat apmaldījies uz ielas?"

  • Daiļliteratūra.

Lasot Turičina stāstu “Cilvēks saslima”. "Kas ir priekšnieks mežā?"

  • Produktīva darbība (zīmēšana).

Tēma: "Mūsu armija ir dārga."

  • Pieteikums. Tēma: "Mēs paši veidojam bērnudārzu." Zīmējums. Tēma: "Kas es būšu?"

2. Kopīgas aktivitātes ar bērniem, kas tiek veiktas rutīnas brīžos

  • Spēļu aktivitāte: s/r spēles: “Veikals”, “Kafejnīca”, “Ēdienu gatavošana”, “Slimnīca”, “Frizieris”, d/i “Kam ko vajag darbam”, “Profesijas”, “Es zinu visas profesijas”, "Loto profesijas."
  • Ekskursija uz veikalu, uz medicīnas kabinetu, uz būvlaukumu, uz luksoforu, uz virtuvi.
  • Izlasot V. Majakovska darbu “Kam būt?”, S. Maršaka “Stāsts par nezināmu varoni”, “Pasts”, “Uguns”, “Lidmašīna lido” Vinokurovs, B. Almazova “Jūrnieka lente”.
  • Lasīt dzejoļus par profesijām, uzdot mīklas.
  • Stāsti no bērniem Personīgā pieredze"Pie ārsta".

3. Bērnu patstāvīgās aktivitātes

  • Gleznu, ilustrāciju apskate: pavārs, militārists, ārsts, pārdevējs, dažādu profesiju cilvēku priekšmeti un darbarīki.
  • Darbam nepieciešamo cilvēku un priekšmetu zīmēšana.
  • Krāsojamās lapas par tēmu “Profesijas”.
  • S/r spēles: “Saldējuma kafejnīca”, “Slimnīca”, “Ēdienu gatavošana”, “Teātris”, “Frizieris”, “Ģimene”.
  • Darba objektu modelēšana pavāram.

4. Mijiedarbība ar ģimeni

  • Tikšanās organizēšana ar Sašas K. māti, lai runātu par “menedžera profesiju”.
  • Ilustrāciju izlase par ārsta, friziera, pavāra, militārpersona un mākslinieka profesijām.

4. posms. Projekta prezentācija.

Mērķis: minigrāmatas veidošana.

  1. Bērni tiek sadalīti mazās apakšgrupās;
  2. Katra apakšgrupa vienojas, kādu lapu veidos.
  3. Lapas dizains.
  4. Katra apakšgrupa piedāvā savu lapu. Viņi veido īsu stāstu par savu profesiju pēc plāna, kas sastādīts kopā ar skolotāju:

1. Kas tas ir?

2.Kur viņš strādā?

3. Kādu formas tērpu viņi valkā?

4.Ko tas dara?

5. Kas jums ir nepieciešams darbam?

5. Novietojiet kārtis - simbolus vajadzīgajā secībā.

6. Noformējiet grāmatu.

5. posms. Kontrole.

1. Pārdomu saruna: Par kādām profesijām jūs vēlētos uzzināt? Ko jūs vēlētos uzzināt par šo profesiju?

2. Tikšanās ar vecākiem.

Pielikums Nr.1

Tiešās izglītības aktivitātes

Izglītības joma "Komunikācija"

Tēma: "Visi darbi ir labi."

Orlova N.B.,

skolotājs

MAUDO "Bērnu attīstības centrs - bērnudārzs",

Jalutorovska, 2011

Mērķis: Veidojiet priekšstatu par profesionālā darbība cilvēku.

Uzdevumi: attīstīt sakarīgu runu, smalkās motorikas, iztēle, atmiņa.

: Izziņa, socializācija, mākslinieciskā jaunrade.

Aprīkojums: attēli, kuros attēloti dažādu profesiju cilvēki, darba priekšmeti, albumu papīra loksnes, līme, kartītes - simboli.

Integrācija izglītības jomās : “Izziņa”, “Socializācija”, “Mākslinieciskā jaunrade”

1. Komunikācijas spēle “Sveicināsim”.

2. Saruna.

Pedagogs: Kā sauc mūsu valsti?

Bērni: Krievija.

Pedagogs: ko jūs varat teikt par mūsu valsti?

Bērni: Bagāti, skaisti, lieli.

Pedagogs: Kas padara mūsu valsti lielu, skaistu, bagātu?

Bērni: strādājoši cilvēki, dažādu profesiju cilvēki.

Pedagogs: Kas ir profesija?

Bērni: Tā ir cilvēka galvenā nodarbošanās, viņa darba aktivitāte.

Pedagogs: Cik profesiju, jūsuprāt, ir uz zemes?

Bērni: Daudz.

Pedagogs: Spēlēsim spēli "Nosauciet profesijas". Es jums parādīšu burtu, un jūs nosaucat profesiju, sākot ar šo burtu.

Pedagogs: Izrādās, uz zemes ir tik daudz profesiju. Vai vēlaties izveidot grāmatu par profesijām?

Bērni: Jā, mēs gribam.

Pedagogs: Jūs strādāsit pa pāriem. Katrs pāris noformēs vienu mūsu grāmatas lappusi. Lai to izdarītu, jums jāvienojas par to, par kādu profesiju jūsu lapa runās.

3. Produktīvā darbība

Pedagogs: Vai esat izvēlējies profesiju, par kuru tiks runāts jūsu lapā? Pēc tam dodieties uz galdu, izvēlieties attēlus, dodieties uz savām vietām, novietojiet attēlus uz papīra un pielīmējiet tos.

4. Stāstu rakstīšana

Pedagogs: Tagad uzrakstiet īsu stāstu par savu profesiju. Bet vispirms mums ir jāsastāda stāsta plāns.

1. Par ko mēs runāsim vispirms? Kuru karti izvēlēties? (profesijas nosaukums).

2. Par ko mēs runāsim tālāk? Izvēlieties attēlu (kur viņi strādā).

4. Ko vēl jūs varat man pateikt? Atrodi attēlu.

5. Par ko vēl mēs varam runāt? (Par priekšmetiem, instrumentiem).

Bērnu stāsti.

Pedagogs: Tagad es piesprādzēšu lapas. Cik brīnišķīgu grāmatu esam izveidojuši. Bet katrai grāmatai ir savs nosaukums. Kā mums vajadzētu saukt savu grāmatu?

Pedagogs: kādiem jābūt visu profesiju cilvēkiem? Kas tu vēlētos būt, kad izaugsi liels?

Pedagogs: Kas, jūsuprāt, ir vissvarīgākā, nepieciešamākā profesija? Kāpēc?

Ir dažādas profesijas

Tie visi ir ļoti svarīgi.

Pavārs, galdnieki, šoferis,

Skolotājs, gleznotājs, montieris

Visas profesijas ir svarīgas

Un mums tie ir vajadzīgi.

Pedagogs: Vai ir visvairāk svarīga profesija uz zemes?

Bērni: Nē. Visas profesijas ir svarīgas.

Kādas profesijas jūs vēlētos apgūt?

Aicināsim jūsu vecākus uz mūsu bērnudārzu, ļaujiet viņiem runāt par savām profesijām.

“Publicācijas sertifikāts” Sērija A Nr.0000686 nosūtīta 2012.gada 9.jūlijā. kvīts Nr.62502649561213

Aicinām Tjumeņas apgabala, Jamalas-Ņencu autonomā apgabala un Hantimansu autonomā apgabala Jugras pirmsskolas skolotājus publicēt savu metodiskais materiāls:
- Pedagoģiskā pieredze, oriģinālas programmas, metodiskās rokasgrāmatas, prezentācijas nodarbībām, elektroniskās spēles;
- Personīgi izstrādātas piezīmes un scenāriji izglītības aktivitātēm, projektiem, meistarklasēm (ieskaitot video), darba formas ar ģimenēm un skolotājiem.

Kāpēc ir izdevīgi publicēties pie mums?

Mērķis: turpiniet mācīt bērniem rakstīt īsie stāsti par manu nākotnes profesija, būvējiet gudri pilni teikumi. Noskaidrojiet zināšanas par pazīstamiem dzejniekiem un rakstniekiem un viņu sarakstītajiem darbiem. Atgādiniet bērniem par dažām profesijām un aprīkojumu, kas nepieciešams konkrētai specialitātei.

Priekšdarbs: iepazīšanās ar Majakovska darbiem, zīmējumiem “Mana nākotnes profesija”.

Nodarbības gaita:

1. Motivācija: Nezinu, ka nāk.

Nezinu:- Sveiki, (skolotāja vārds)! Jūs esat visvairāk galvenais cilvēks V bērnudārzs, es vienmēr būšu pirmais, kas jūs sveicinās.

Pedagogs: - Sveicināties ir labs darbs, pieklājīgi, bet es nemaz neesmu priekšnieks bērnudārzā.

Nezinu: - Kāpēc? Tas ir bērnudārzs, šeit strādā skolotāji, un viņi ir galvenie.

Pedagogs: - Bērnudārzā strādā ne tikai skolotāji, šeit ir daudz citu profesiju. Puiši, pastāstiet Dunno. Sarunu par profesijām turpināsim pēc brokastīm.

2. – Nolēmām turpināt runāt par profesijām. Es izstādīju dzejnieku un rakstnieku portretus. Viņi jums ir pazīstami. Kuru tu atpazini? Jā, ir Kornijs Ivanovičs Čukovskis. Nosauciet viņa darbus. - Šis ir A.S. portrets. Puškins. Kurš atceras viņa darbus? - Ir arī portrets N.N. Nosova. Kādus stāstus esam lasījuši? - Un tas ir V.V. Majakovska portrets. Nosauciet viņa darbus. Mēs ar jums lasījām dzejoli "Kam būt?" Par kādām profesijām autore stāsta?

Un tagad mēs spēlēsim ar jums. Spēle saucas "Kam tas vajadzīgs?" Es izņemu instrumentus no kastes, un jūs sakāt, kas tas ir un kam tas vajadzīgs.

Skolotāja no kastes izņem krītu, otu, nagus, izstrādājumu komplektu, diegu, svarus, lelli, fēnu, spuldzīti, kalkulatoru, stūri.

3. – Daudzi no jums jau ir izvēlējušies profesiju un pat gleznojuši attēlus. Tagad jūs par tiem pastāstīsit. Jums jārunā par:

    Par ko tu vēlies kļūt?

    Kāpēc jums patīk šī profesija?

    Ko tu darīsi?

Bērnu stāsti un ierakstīšana atsevišķās burtnīcās.

Nodarbības piezīmes iekšā sagatavošanas grupa

par tēmu “Visi darbi labi - izvēlies pēc savas gaumes”

Mērķis: turpināt mācīt bērniem rakstīt īsus stāstus par savu nākotnes profesiju un pareizi veidot pilnīgus teikumus. Noskaidrojiet zināšanas par pazīstamiem dzejniekiem un rakstniekiem un viņu sarakstītajiem darbiem. Atgādiniet bērniem par dažām profesijām un aprīkojumu, kas nepieciešams konkrētai specialitātei.

Priekšdarbi: iepazīšanās ar Majakovska darbiem, zīmējumi “Mana nākotnes profesija”.

Nodarbības gaita:

1. Motivācija: Dunno nāk.

Nezinu: - Sveika, Natālija Ivanovna! Tu esi svarīgākais cilvēks bērnudārzā, es vienmēr būšu pirmais, kas tevi sveicinās.

Natālija Ivanovna: - Sasveicināties ir labs darbs, pieklājīgi, bet es nemaz neesmu priekšnieks bērnudārzā.

Nezinu: - Kāpēc? Tas ir bērnudārzs, šeit strādā skolotāji, un viņi ir galvenie.

Natālija Ivanovna: - Bērnudārzā strādā ne tikai skolotāji, šeit ir daudz citu profesiju. Puiši, pastāstiet Dunno. Sarunu par profesijām turpināsim pēc brokastīm.

2. - Nolēmām turpināt sarunu par profesijām. Es izstādīju dzejnieku un rakstnieku portretus. Viņi jums ir pazīstami. Kuru tu atpazini? Jā, ir Kornijs Ivanovičs Čukovskis. Nosauciet viņa darbus. - Šis ir A.S. portrets. Puškins. Kurš atceras viņa darbus? - Ir arī portrets N.N. Nosova. Kādus stāstus esam lasījuši? - Un tas ir V.V. Majakovska portrets. Nosauciet viņa darbus. Mēs ar jums lasījām dzejoli "Kam būt?" Par kādām profesijām autore stāsta?

Un tagad mēs spēlēsim ar jums. Spēle saucas "Kam tas vajadzīgs?" Es izņemu instrumentus no kastes, un jūs sakāt, kas tas ir un kam tas vajadzīgs.

Skolotāja no kastes izņem krītu, otu, nagus, izstrādājumu komplektu, diegu, svarus, lelli, fēnu, spuldzīti, kalkulatoru, stūri.

3. - Daudzi no jums jau ir izvēlējušies profesiju un pat gleznojuši attēlus. Tagad jūs par tiem pastāstīsit. Jums jārunā par:

1.Par ko tu vēlies kļūt?

2.Kāpēc tev patīk šī profesija?

3.Ko tu darīsi?

Bērnu stāsti un ierakstīšana atsevišķās burtnīcās.

Saskaņā ar kognitīvo attīstību

Nodarbības kopsavilkums sagatavošanas grupai
par tēmu “Visi darbi labi - izvēlies pēc savas gaumes”

Mērķis: turpināt mācīt bērniem rakstīt īsus stāstus par savu nākotnes profesiju un pareizi veidot pilnīgus teikumus. Noskaidrojiet zināšanas par pazīstamiem dzejniekiem un rakstniekiem un viņu sarakstītajiem darbiem. Atgādiniet bērniem par dažām profesijām un aprīkojumu, kas nepieciešams konkrētai specialitātei.

Priekšdarbi: iepazīšanās ar Majakovska darbiem, zīmējumiem “Mana nākotnes profesija”.

Nodarbības gaita:

1. Motivācija: Nezinu, ka nāk.

Nezinu:- Sveika, Natālija Ivanovna! Tu esi svarīgākais cilvēks bērnudārzā, es vienmēr būšu pirmais, kas tevi sveicinās.

Natālija Ivanovna:- Sveicināties ir labs darbs, pieklājīgi, bet es nemaz neesmu priekšnieks bērnudārzā.

Nezinu:- Kāpēc? Tas ir bērnudārzs, šeit strādā skolotāji, un viņi ir galvenie.

Natālija Ivanovna:- Bērnudārzā strādā ne tikai skolotāji, šeit ir daudz citu profesiju. Puiši, pastāstiet Dunno. Sarunu par profesijām turpināsim pēc brokastīm.

2. – Nolēmām turpināt runāt par profesijām. Es izstādīju dzejnieku un rakstnieku portretus. Viņi jums ir pazīstami. Kuru tu atpazini? Jā, ir Kornijs Ivanovičs Čukovskis. Nosauciet viņa darbus. - Šis ir A.S. portrets. Puškins. Kurš atceras viņa darbus? - Ir arī portrets N.N. Nosova. Kādus stāstus esam lasījuši? - Un tas ir V.V. Majakovska portrets. Nosauciet viņa darbus. Mēs ar jums lasījām dzejoli "Kam būt?" Par kādām profesijām autore stāsta?

Un tagad mēs spēlēsim ar jums. Spēle saucas "Kam tas vajadzīgs?" Es izņemu instrumentus no kastes, un jūs sakāt, kas tas ir un kam tas vajadzīgs.

Skolotāja no kastes izņem krītu, otu, nagus, izstrādājumu komplektu, diegu, svarus, lelli, fēnu, spuldzīti, kalkulatoru, stūri.

3. – Daudzi no jums jau ir izvēlējušies profesiju un pat gleznojuši attēlus. Tagad jūs par tiem pastāstīsit. Jums jārunā par:

  1. Par ko tu vēlies kļūt?
  2. Kāpēc jums patīk šī profesija?
  3. Ko tu darīsi?

Bērnu stāsti un ierakstīšana atsevišķās burtnīcās.



Jaunums vietnē

>

Populārākais