Sākums Stomatīts Viskrievijas laipnības stunda, kas veltīta invalīdu dienai. Klases stunda Invalīdu dienai "Labestības stunda" sākumskolai

Viskrievijas laipnības stunda, kas veltīta invalīdu dienai. Klases stunda Invalīdu dienai "Labestības stunda" sākumskolai

23.12.2016 NOTIEK IZGLĪTĪBAS CENTRĀ Laba nodarbība veltīta Starptautiskā diena invalīdi.

Mērķis:

  • Veidojiet priekšstatu par "īpašu bērnu".
  • Iepazīstināt ar dažām bērnu invalīdu problēmām.
  • Forma toleranta attieksme cilvēkiem ar invaliditāti veselība (HIV).
  • Veidojiet priekšstatu par veselību kā vērtību cilvēka dzīve.
  • Izkopt atbildības sajūtu par savu, savu tuvinieku, apkārtējo veselību un gatavību uztvert veselību kā cilvēka dzīvības vērtību.

Aprīkojums: dators, multimediju tehnika, prezentācija, izgrieztas sirsniņas (pēc bērnu skaita), flomasteri, 2 lentes, 2 šalles.

— Tradicionāli to atzīmē 3. decembrī. Tā 1992. gadā nolēma Apvienoto Nāciju Organizācija. Parasti šajā dienā ir pieņemts pievērst uzmanību cilvēku ar invaliditāti problēmām, viņu cieņas, tiesību un labklājības aizsardzībai.

— Kas ir šie cilvēki — invalīdi? (Atbildes)

Invalīdi ir cilvēki, kuru veselības spējas slimības vai traumas ir tik ierobežotas, ka viņi nevar tikt galā bez ārējas palīdzības un valsts palīdzības.

"Lielajā" enciklopēdiskā vārdnīca"Ir rakstīts: "Invalīds (no latīņu invalidus - vājš, nespēcīgs) ir persona, kas daļēji vai pilnībā zaudējusi darba spējas."

— Vai esat redzējuši tādus cilvēkus mūsu pilsētā, citur? (Atbildes) Jā, tiešām, tie pastāv. Mēs vienkārši tos ne vienmēr pamanām. Mūsu ciemā ir daudz tādu cilvēku. Tie ir gan pieaugušie, gan bērni.

IN vācu ir jēdziens "Sonderkind" - īpašs bērns un tas vienlīdz attiecas gan uz talantīgiem bērniem, gan bērniem invalīdiem. Mēs šos puišus saucam arī par “īpašiem bērniem”.

Jautājumi diskusijai:

Vai ir profesijas, kas ir bīstamas veselībai un izraisa invaliditāti? (Atbildes)

Kādas briesmas mūs sagaida dzīvē, ikdienā? (Atbildes)

— Daži profesiju veidi ir saistīti ar veselības apdraudējumiem: zemūdens, ķīmiskās, saistītas ar augstu spriegumu, vibrāciju, starojumu un citas. Gandrīz visu profesiju pārstāvji ir vairāk vai mazāk pakļauti kaut kādām briesmām. Ļoti bīstami ir arī visa veida lielie sporta veidi, balets, cirks.

— Un dzīvē, ikdienā mūs sagaida briesmas: elektrība, verdošs ūdens, augstceltnes, mašīnas. Bet cilvēki bieži par to nedomā vai vienkārši riskē: šķērso ceļu nepareizā vietā vai pie sarkanā luksofora signāla, peldas nepazīstamās vietās vai arī auksts ūdens, upes šķērso plāns ledus, cīnies un dari daudz ko citu, nerūpējies par vērtīgāko, kas mums ir - dzīvību un veselību.

Turklāt pasaulē notiek katastrofas un avārijas: automašīnu un lidmašīnu avārijas, ugunsgrēki, rūpnīcu avārijas, zemestrīces, viesuļvētras, plūdi utt.

Pēc militārajām operācijām brūču un smadzeņu satricinājumu dēļ parādās arī cilvēki ar invaliditāti.

Gadās, ka cilvēks saslimst. Bet ne visas slimības ārsti vēl ir kontrolējuši.

— Un ir ārsti, kuri pilda savus pienākumus negodīgi.

Mazajai Krasnodaras bērnu slimnīcas pacientei Soņečkai Kuļivecai bija tikai divi mēneši, kad nepareizas injekcijas dēļ meitenei nācās amputēt roku. Šī traģēdija šokēja visu valsti. Un, lai tas neatkārtotos, jums ļoti labi jāmācās un jākļūst par disciplinētiem darbiniekiem. Galu galā gan jūsu, gan citu cilvēku likteņi būs jūsu rokās.

Un dažreiz tas notiek: mazulis piedzimst neveselīgs.

MĀCEKĻU ZIŅOJUMI PAR CILVĒKIEM

KURI, NEskatoties uz SLIMĪBĀM, IR GANĀJI PANĀKUMI DZĪVE UN SPORTĀ,

PAR CILVĒKIEM, KURI CIEŠA KAROS (VIETĒJO KARU MUZEJA Prezentācija)

Nodarbības stundas kopsavilkums.

— Kas ir veselība? Ko nozīmē vārdi “īpašs bērns”, “bērni invalīdi”, invalīdi? Vai jums ir jāsargā sava un citu cilvēku veselība? Kas jādara, lai būtu vesels? Kas noticis veselīgs tēls dzīve?

Secinājums: Ir nepieciešams rūpēties par savu veselību, kā vesels cilvēks vairāk iespēju un spēka sasniegt savus mērķus, piepildīt sapņus, sazināties utt. Lai rūpētos par savu veselību, ir jāvingro, nesmēķē, nelieto narkotikas un alkoholu, kā arī jāievēro rutīna. Ievērojiet ārstu ieteikumus, lai nepaildzinātu slimības laiku. Saglabāt un uzlabot vidi. Ir nepieciešams vadīt veselīgu dzīvesveidu.

Nodarbības refleksija.

— Kurš piekrīt, ka “Laipnība izglābs pasauli”? Laipnība ir pārsteidzoša lieta, tā satuvina cilvēkus kā nekas cits. Laipnība glābj jūs no vientulības un emocionālām brūcēm. Es ar tevi draudzējos, neko neprasu, vienkārši esi laipns. Ja gribi sēt sev apkārt labestību, tad ņem sirdis, kas ir uz taviem galdiem, un uzraksti uz tām to, kas ir vistuvāk tavai dvēselei, ko vēlies pateikt invalīdiem. Varat izmantot uzrakstus uz tāfeles vai izdomāt savu versiju. (uz tāfeles rakstīts: Es gribu jums palīdzēt, es uztraucos par jums, es jūs atbalstīšu grūts brīdis). Kam sirsniņas ir gatavas, piestipriniet tās pie tāfeles.

Es domāju, ka tas, ko jūs visi ierakstījāt savās sirdīs, ir laipni, labi vārdi atbalstu un tas var nozīmēt, ka nodarbībā pavadītais laiks tev nebija veltīgs

ATVĒRTĀ KLASE“DARĪTI LABU”, VELTĪTS STARPTAUTISKAJAI PERSONU AR INvalīdiem DIENAI.

Nodarbību vada: skolotājs

Papildus izglītība bērniem

Igumentseva Ludmila Vasiļjevna

Sanktpēterburga

2015.-2016.mācību gads

Paskaidrojuma piezīme

Mērķis: Veicināt humānu attieksmi pret cilvēkiem ar invaliditāti.

Uzdevumi:

Izglītojoši: Veidot priekšstatu par veselību kā cilvēka dzīves vērtību. Iepazīstiniet bērnus ar vārdu "cilvēki ar invaliditāti" jēdzienu un nozīmi

Izglītojoši: Attīstiet empātijas sajūtu pret cilvēkiem ar invaliditāti, “izdzīvojot” šādu pieredzi.Attīstīt radošā individualitāte, emocionālā uztvere, fantāzija, aktīvā vārdu krājuma papildināšana.

Izglītojoši: Izkopt atbildības sajūtu par savu, savu tuvinieku un apkārtējo veselību un vēlmi uztvert veselību kā cilvēka dzīves vērtību

Veicināt morāles izjūtu pret cilvēkiem ar invaliditāti; informēt par uzvedības modeļiem ar invalīdiem, satiekot viņus uz ielas; palielināt izpratni par savas veselības saglabāšanu.

Metodiskais, didaktiskais un loģistikas atbalsts nodarbībai:

Nodarbības forma: Atvērtā izglītojošā nodarbība.

Tehnikas un metodes: Grupas, praktiskā, vizuālā, verbālā.

Aprīkojums un materiāli: Datorprezentācija “Dari labu”, nodarbību izstrāde, kartītes, krelles, diegi, kumelīšu aizsiets acis, multimediju tāfele, portatīvais dators.

Paredzamie rezultāti:

Pēc šīs nodarbības skolēni:

1. Izprast veselīga dzīvesveida piekopšanas nozīmi un nepieciešamību.

2 Pārzina dažas cilvēku ar invaliditāti problēmām.

3. Viņi jūt līdzi cilvēkiem ar invaliditāti.

Radīt nepiespiestu, draudzīgu atmosfēru grupā; grupas locekļu savstarpējās uzticēšanās un saliedētības palielināšana.

Nodarbības gaita:

Sveiki puiši! Es vēlos veltīt mūsu šodienas stundu Starptautiskajai personu ar invaliditāti dienai.

Bet vispirms es iesaku spēlēt apsveikuma spēli.

Tagad es pieiešu katram no jums, un jūs izvēlēsities sev tīkamo krelles veidu.

Paņemot rokās krelles, jūs teiksiet savu vārdu, kā jūs vēlētos, lai jūs uzrunā(bērni paņem krelles, nosaucot savu vārdu)

Un tagad, kad esat izvēlējies krelles, saspiediet savu krelles dūrē, aizveriet acis, smaidiet (vienmēr no sirds), padomājiet par to, kas ir labs un labs jūsu dvēselē, par kādām īpašībām jūs mīlat, vērtējat un cienāt sevi. Kurš ir gatavs, atver acis.

(Saruna par V. Katajeva darba saturu “ Septiņziedu zieds»)

Iesaku atcerēties V. Katajeva darbu, no kurienes ņemtas šīs rindas:

Lidot, lidot, ziedlapiņa,
Caur rietumiem uz austrumiem,
Caur ziemeļiem, caur dienvidiem,
Pēc apļa izveidošanas atgriezieties.
Tiklīdz jūs pieskaraties zemei ​​-
Lai būtu pēc manām vēlmēm.
Pasūtīt uz...

(bērni atbild uz jautājumiem)

Tieši tā, šo darbu sauc par “Septiņu ziedu zieds”.

Kurš bija šī darba galvenais varonis?(meitene Žeņa)

Kādu neparastu lietu meitenei izdevās iegūt?(septiņziedu zieds,ko vecā kundze viņai iedeva A).

Kas šajā ziedā bija neparasts?? (Varētu izpildīt jebkuru vēlmi).

Un tā palika pēdējā zilā ziedlapiņa. Cik daudzi no jums atceras, kam meitene gribēja to tērēt?(Konfektes, velosipēds, kinobiļete, sandales).

Kādu lēmumu Žeņa pieņēma ar pēdējo ziedlapu?(Palīdzēja atveseļoties Vitai, kura pati nevarēja kustēties).

Kura no septiņām vēlmēm, jūsuprāt, ir pārdomāta?

Pārdomātākās un pareizā vēlme tas bija septītais.

No kuras puses Žeņa parādījās mūsu priekšā, izsakot savu 7.vēlēšanos?

Viņa ieraudzīja, saprata un pieņēma sev svešinieku tādu, kāds viņš ir. Mana sieva gribēja palīdzēt Vitai justies veselai, tāpat kā visiem pārējiem.

Ne katra slimība ir izārstējama, un tāpēc mūsu vidū ir daudz cilvēku, kuriem nepieciešams atbalsts no ārpuses.

Vai esat kādreiz savā ceļā sastapis cilvēkus, kuriem nepieciešama kāda palīdzība vai atbalsts, kā tas ir šajā pasakā?

Par kādiem cilvēkiem es jautāju?

Tieši tā, par cilvēkiem ar invaliditāti

Satiec cilvēkus ar fiziskas invaliditātes vai ar nopietnām slimībām, kas ne vienmēr ir iedzimtas, bet var rasties traumu vai iepriekšējo slimību rezultātā.

Cilvēks ar invaliditāti ir tāds pats kā visi pārējie. Viņam vajadzīga laime, prieks, komunikācija, mīlestība, viņš cieš no vientulības, vienaldzības, nesaprašanās un ir vajadzīgs atbalsts.

Iedomājieties, ka jūs ejat pa ielu, kur ir daudz cilvēku. Kādus cilvēkus ar invaliditāti jūs varat satikt savā ceļā?(Vājredzīgiem, vājdzirdīgiem, tiem, kuri pārvietojas ratiņkrēslā, cilvēkiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem.)

Kādas sajūtas pārņem, kad savā ceļā satiec šādu cilvēku?(līdzjūtība, empātija, empātija, augstsirdība)

1992. gadā, Apvienoto Nāciju Organizācijas Invalīdu desmitgades (1983-1992) beigās, ANO Ģenerālā asambleja pasludināja 3. decembri par Starptautisko personu ar invaliditāti dienu.

Starptautiskās invalīdu dienas mērķis ir pievērst uzmanību cilvēku ar invaliditāti problēmām, aizsargāt viņu cieņu, tiesības un labklājību.

Puiši, mēs tagad izveidosim septiņu krāsu ziedu ar iecietīga cilvēka noteikumiem.

Palūgsim Ksjušai pastāstīt, kas ir tolerance.

TOLERANCE: krievu valodā “tolerance” nozīmē “spēju, spēju izturēt, samierināties ar citu cilvēku viedokli, būt iecietīgam pret citu cilvēku rīcību, būt saudzīgam pret viņu kļūdām un kļūdām”.

Es iesaku jums kopā ar mani izdomāt vairākus noteikumus, kas palīdzēs pareizi izturēties pret cilvēkiem ar invaliditāti (kā noteikumi ir formulēti, tiek izveidots septiņu krāsu zieds).

Kā jūs uzvestos, satiekot cilvēku ar invaliditāti? (Tieši tā, jums nevajadzētu skatīties tik cieši, lai piesaistītu cilvēka uzmanību, jo tas var viņu nostādīt neērtā stāvoklī)

Pievienota 1 ziedlapiņa– “redzēt” cilvēku ar invaliditāti, bet izlikties, ka viņš nav pamanījis savus trūkumus.

Puiši, izmantosim skici, lai apskatītu situāciju. Kad cilvēkam nepieciešama palīdzība...

Pasha, Nadya un Dima mums palīdzēs šajā jautājumā.

Aina “Tev priekšā ir divi ceļi. Izvēlies...”

Jauns vīrietis ar draudzeni staigāja pa pilsētu. Uz apmales sēdēja slikti ģērbies vecs vīrietis. Viņam blakus gulēja soma. Viņš klusi vaidēja, un viņa acīs sariesās asaras.

Pagaidi, es iešu pie viņa,” meitene teica.

Neuzdrošinies. "Tas ir netīrs, jūs saķersit infekciju," jauneklis atbildēja, saspiežot viņas roku.

Atlaidiet. Jūs redzat, ka viņa kāja ir salauzta. Paskat, paskaties, uz viņa bikšu kājas ir asinis.

Kas mums rūp? Tā ir viņa paša vaina.

Atlaid manu roku, tu mani sāpini. Viņam vajadzīga palīdzība.

Es jums saku: tas viss ir viņa paša vaina. Viņam jāstrādā, bet viņš ubago, zog un piedzeras. Kāpēc viņam palīdzēt?

Es tik un tā nākšu. - meitene atrāva roku.

Es tevi nelaidīšu iekšā. Tu esi mana draudzene un neuzdrošinies sazināties ar “sīkumiem”. Ejam prom no šejienes,” viņš mēģināja viņu aizvest.

Zini ko, es... Kā tu vari? Viņam tas sāp, vai tu saproti? Nē, tu nesaproti!

Meitene atgrūda puisi un piegāja pie vīrieša. Puisis vēlreiz mēģināja viņu turēt. Viņa apņēmīgi atvilka roku atpakaļ.

Kas tev par vainu? - viņa jautāja vīrietim. - Kas tev ar kāju?

Es viņu salauzu... man asiņo. Es nezinu, ko darīt un kur šajā pilsētā atrodas slimnīca. Es neesmu no šejienes. Man ļoti sāp.

Tagad, tagad. Ļaujiet man paskatīties. Esiet pacietīgs. Mums jāizsauc ātrā palīdzība.

Paldies, kundze, paldies...

Klausies,” meitene pagriezās jauneklis kurš vērsās pie viņiem: "Vai jums nav mobilā tālruņa?"

Puisis klusēja. Meitene jautājoši paskatījās uz viņu un pēkšņi sajuta riebumu, kas izplūda no visas viņa pozas, skatiena... Viņa piecēlās un piegāja pie puiša.

Vācies prom no šejienes! Nekad nezvaniet man un nenāciet vairs! Es nevēlos tevi vairs pazīt.

Vai tiešām to var izdarīt kāda bezpajumtnieka, alkoholiķa dēļ? Stulbi! Jūs to nožēlosiet.

Meitene paraustīja plecus un atkal nometās ceļos. Puisis aizgāja.

Jums ir atklāts lūzums"," viņa teica. - Es iešu un piezvanīšu ārstam. Esiet pacietīgs,” viņa ātri devās uz telefona būdiņu.

Jauna sieviete! - vīrietis viņai uzsauca - Paldies! - meitene pagriezās un pasmaidīja. – Tu noteikti atradīsi laimi sev.

(bērni atbild uz jautājumiem)

  1. Kāpēc jaunietis atteicās palīdzēt?
  2. Ko jūs darītu šajā gadījumā?
  3. Ko jūs parasti darāt, ja redzat, ka cilvēkam ir vajadzīga palīdzība?
  4. Kā mums būtu jārīkojas ar cilvēkiem, kuri ubago?

Apakšējā līnija : Labu izdarījis, cilvēks pats kļūst labāks, tīrāks, gaišāks. Ja mēs esam uzmanīgi pret jebkuru personu, ar kuru mēs mijiedarbojamies, neatkarīgi no tā, vai tas ir nejaušs ceļa biedrs, klaidonis vai draugs, tas būs laipns akts.

Tādi cilvēki ir sastopami visur, viņi var dzīvot blakus vai pastaigāties pa tavu pagalmu. Tie. tev ļoti bieži ir jāsatiekas ar šo cilvēku. Kuras nākamais solis Vai jūs iesakāt kaut ko darīt, lai novērstu cilvēka uzmanību no viņa problēmām?

Ir pievienotas 2 ziedlapiņas– “nodibināt” kontaktu, nevis novērsties no cilvēka ar invaliditāti.

Tagad Pēteris mums nolasīs Sergeja Olgina rakstīto dzejoli.

“TICĪBA, CERĪBA UN MĪLESTĪBA AR JUMS”

Lai gan katrs solis mums nav viegls,
Lai gan katra stunda ir kritums un kāpums,
Zem tām vecajām zilajām debesīm
Mēs mīlam dzīvi un nekad nenogurstam dzīvot.

Dažreiz tā notiek - dzīve kļūst melna,
Un nevis miglainā sapnī, bet patiesībā,
Nelaimes velk līdz apakšai, bet spītīgi
Mēs visi paliekam uz plosta.

Mums riebjas, ja cilvēkiem mūs žēl
Un savā grūtajā ikdienā.
Kļūst stiprāks un veselīgāks
Ar vienotības un draugu palīdzību.

Tāpēc nebaidiet mūs, tas ir grūts ceļš.
Ir rūgta ziema. Pērkona negaiss dārd.
Draugi, mēs varam daudz paveikt kopā,
Palikt par cilvēku uz zemes.

Nelaimes nevar mūs salauzt nekādā veidā,
Mūsu asinis nesasalst aukstumā,
Viņi vienmēr nāk mums palīgā laikā
Cerība, ticība, gudrība un mīlestība!

Mēs redzējām, ka cilvēki ar invaliditāti ir spēcīgi, gudri, neatkarīgi, izturīgi utt.

Ir pievienotas 3 ziedlapiņas- “saprast” cilvēka problēmu.

Kā saprast otra problēmu?

Jums ir jāiedomājas sevi situācijā, kurā atrodas cilvēki ar invaliditāti.

Un tagad es vēlos aicināt jūs uzspēlēt spēli, kurā varat sajust, ko piedzīvo cilvēks ar veselības problēmām.

Man vajag divus brīvprātīgos, viens spēlē akla cilvēka lomu, otrs - viņa palīgs.

Uzdevums neredzīgajiem:"Aizveriet acis, nekādā gadījumā nelūrējiet. Jums jāpieceļas no vietas, jāiet pie tāfeles, ar krītu jāuzzīmē jebkurš attēls un jāatgriežas savā vietā.

Asistenta uzdevums: “Tu esi palīgs. Tavs uzdevums ir darīt visu, lai neredzīgais cilvēks nenokristu, nesavainotos vai nesadurtos ar kaut ko. Un arī pārliecinieties, ka jūsu draugs nelūr."

Pēc uzdevuma izpildes dalībniekiem tiek uzdoti jautājumi.

Apkoposim :(bērni atbild uz uzdotajiem jautājumiem)

Jautājumi "aklajiem":

  • kā jūs jutāties?
  • Vai tas bija grūti? Ja tas ir grūti, tad kad? Kas bija grūtākais?
  • Jautājumi asistentam:
  • Vai gribējāt palīdzēt?
  • Ja tu gribēji, tad kad?

Jautājumi klasei:

  • ko tu redzēji?
  • Kad viņam visvairāk bija vajadzīga palīdzība?
  • Ar kādām grūtībām saskaras cilvēki ar redzes problēmām?

Vai jūs domājat, ka neredzīgam cilvēkam ir viegli dzīvot? viegli ikdienā? Puiši, kā var atšķirt cilvēku ar redzes traucējumiem, pēc kādām pazīmēm? (baltais spieķis, suns-pavadonis)

Kādas ierīces jūs zināt, kas palīdz cilvēkiem ar redzes traucējumiem dzīvē? (skaņas luksofori)

Rezultāts: Redziet, puiši, kādas grūtības piedzīvo cilvēki ar invaliditāti. Bet viņi arī ļoti vēlas iemācīties skaisti zīmēt, dziedāt un muzicēt. instrumenti, dejas, viņi vēlas sportot. – Vai, jūsuprāt, cilvēki ar invaliditāti to var iemācīties?

Viena maņu orgāna trūkumus kompensē citi orgāni (Piemēram: nedzirdīgie prot lasīt no lūpām, neredzīgajiem ir labāk attīstīta dzirde un jutīgāka āda utt. Cilvēkiem ar invaliditāti mazāk attīstīto uzlabo veseliem cilvēkiem.) Un mēs jūs un es varam viņiem palīdzēt šajā jautājumā.

Ir pievienotas 4 ziedlapiņas- “pieņemt” cilvēku tādu, kāds viņš ir, apzināties cilvēka cieņu.

Izturieties pret viņu kā pret līdzvērtīgu cilvēku.

Ir pievienotas 5 ziedlapiņas– “interesēties” par cilvēka panākumiem.

(Atbalstiet cilvēka iniciatīvu un radošo izpausmi).

Tagad klausīsimies vēstījumus par cilvēku ar invaliditāti varonību.

Tagad jūs uzzināsiet par cilvēka izturību, drosmi un nelokāmo spēku cilvēkiem ar ierobežotām iespējām, bet neierobežotām spējām. (bērni prezentē savus ziņojumus)

Žeņa tagad mums pastāstīs par

KILIMANJARO VAROŅI. "Lai pierādītu sev, ka neesat sliktāks un varbūt labāks par citiem, reizi dzīvē jums ir jāsakož zobi un jāsasprindzina visi spēki, bet jāiekaro virsotne," viņi teica. Krievu invalīdi Andrejs Kozubs, Vjačeslavs Surovs un citi un iekaroja kalnu virsotne 5895 m augstumā, tādējādi ne tikai sev, bet ikvienam apliecinot, ka ar spēku un drosmi var pārvarēt visus šķēršļus.

ŅINA MĀLERE - psiholoģe no Šveices. Ņinas drosme un enerģija, kura pēc slimības zaudēja spēju ne tikai kustēties, bet pat pati elpot, šokēja visus. Šveicē viņa pat izveidoja fondu, lai palīdzētu invalīdiem Krievijā. Viņa strādā pie datora, izmantojot gaisa plūsmu no elpošanas caurules, veidojot 140 rakstzīmes minūtē.

MĒRIJA VERDI - meitene ratiņkrēslā ļoti gribēja dejot. Viņa iemācījās graciozi griezties un veikt graciozas kustības. Kādu dienu Mērija nolēma piedalīties deju konkursā, taču nebrīdināja organizatorus, ka ir invalīde. Sastindzis publika vēroja viņas uzstāšanos, un viens no tiesnešiem izbrīnā pat pavēra muti. Mērija izveidoja grupu "Dancing Wheels".

Es iemācījos ne tikai eksistēt, bet arī veidot savu dzīvi. Caur deju mēs parādām, ka cilvēka iespējas ir neierobežotas. Ja vēlaties, jūs varat sasniegt jebko.

Kā sauc sporta sacensības cilvēkiem ar invaliditāti?

PARALIMPISKĀS SPĒLES. Nadja, lūdzu, pastāstiet mums...

Jūs droši vien zināt par paralimpiskajām spēlēm - starptautiskajām sporta sacensības invalīdiem. Tās tradicionāli tiek rīkotas pēc galvenā Olimpiskās spēles, un sākot ar 1992. gadu - tajās pašās pilsētās. Vasaras paralimpiskās spēles tiek rīkotas kopš 1960. gada, bet ziemas paralimpiskās spēles — kopš 1976. gada (tās notiek regulāri reizi četros gados).

Nosaukums “Paralimpiskais” ir atvasināts no grieķu prefiksa “para” - “tuvu, gar”; Tas attiecas uz šo sacensību paralēlismu un vienlīdzību ar olimpiskajām sacensībām.

Kādi sporta veidi ir iekļauti paralimpiskajās spēlēs?

Alena, lūdzu, pastāstiet man.

Kartes

Vasaras sporta veidi:

svarcelšana, vieglatlētika, loka šaušana, peldēšana, džudo, riteņbraukšana, ratiņteniss, paukošana, 7x7 futbols, 5x5 futbols, ratiņbasketbols, iejāde, šaušana, volejbols, ratiņkrēslu regbijs, ratiņdejas, vārtsargs, galda teniss, airēšana, burāšanas sports.

Ziemas sporta veidi:

distanču slēpošana un biatlons, kalnu slēpošana, hokejs, kērlings.

Natālija Januto. Var apskaust viņas neatlaidību un gribu. Viņa dzimusi un dzīvo Maskavas apgabala Belozerskoje ciematā. Pēc negadījuma meitene, piesieta pie gultas, sažņaudza dūres un sāka cīnīties par savām tiesībām būt laimīgai. Sākumā man radās interese par pērļošanu, un dažus gadus vēlāk Eiropas čempionātā divas reizes kāpu uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena roku laušanā. Viņa raudāja no bezspēcības, sāpēm un apkārtējo vienaldzības. Bet dzīves grūtības tikai nostiprināja viņas raksturu. Sīvā cīņā viņa izcīnīja zelta, sudraba un bronzas medaļas. Un pirms Eiropas čempionāta viņa stingri nolēma: es nepiekāpšos. Dienu un nakti viņa sūknēja bicepsu, izvelkot no spilvena apakšas smagumu. Nataša sacentās ar titulētiem sportistiem, taču spēja visiem pierādīt, ka, ja ir vēlme un neatlaidība, var sasniegt jebko. Viņa uzvarēja. Divas zelta medaļas, divi kristāla kausi, divi diplomi un Eiropas čempiona tituls armreslingā. Viņa arī sapņo izmēģināt spēkus maratonā. Viņa uzskata, ka spēj pārvarēt jebkuru attālumu, jo viņas iespējas ir neierobežotas.

Ir pievienotas 6 ziedlapiņas– Kaut ko “pārņemt” un kaut ko dot pretī.

Ir pievienotas 7 ziedlapiņas– “palīdzēt cilvēkam apzināties savas spējas un justies vajadzīgam citiem.

Mums jāiemācās cilvēka eksistences likumi un kopdzīves likumi.

Nodarbības kopsavilkums:

Laime ir tad, kad tevi saprot. Katram no mums ir nepieciešams ēdiens un miegs, siltums un fiziskā drošība. Katram cilvēkam tas ir vajadzīgs. Lai viņš justos vajadzīgs, lai viņam ir apkārtējo cilvēku novērtēti panākumi; lai viņš varētu attīstīties un realizēt savu potenciālu;

Apkārtējie viņu cienīja.

Esam izaudzējuši jaunu septiņziedu ziedu.Maz ticams, ka tik maģisks zieds tiks atrasts. Bet es domāju, ka šim ziedam vajadzētu augt katra cilvēka dvēselē un tad dzīve būs daudz skaistāka.

Valērija, izlasi dzejoli.

Lai kā dzīve skrietu -
Nenožēlo savas dienas,
Izdari labu darbu
Cilvēku laimes dēļ.
Lai sirds degtu,
Un tas tumsā nesmēķēja,
Izdari labu darbu -
Tāpēc mēs dzīvojam uz zemes.

Un, puiši, ir labs izteiciens: "Kas notiek, tas apkārt notiek." Ja gribēsi labā roka sniegt līdzjūtību, uzmanību, palīdzību, līdzjūtību, draudzību, tad iekšā kreisā roka tas pats atgriezīsies.

Ar siltām rokām paņem krelles, saspied tās dūrē un pieliek pie sirds, padomā, ko no šīs nodarbības ņemsi līdzi dzīvē. Lai šī pieredze palīdz dzīvē būt laipnākiem un iecietīgākiem vienam pret otru, palīdz atrast to laipnību un labestību, kas ir katra cilvēka dvēselē. Atver acis. Nāc pie manis pa vienai, mēs savērsim krelles uz viena diega. Paliec stāvam ar mani.

Ko mēs saņēmām?

Paskatieties, kādas brīnišķīgas krelles mēs izgatavojām. Tātad jūs un es esam saistīti ar citiem, bet tajā pašā laikā katra krelle pastāv atsevišķi. Tāpat cilvēkam reizēm gribas būt kopā ar visiem, un reizēm vienam. Paskaties, cik cieši krelles sader kopā, it kā tās būtu ļoti draudzīgas viena ar otru. Es vēlos, lai jūs arī klasē būtu vienoti un draudzīgi, lai jums šīs attiecības būtu ilgu laiku.

Aicinu sadoties rokās un nodziedāt dziesmu “Dari labu”

Paldies puišiem par jūsu darbu šodienas pasākumā. Iesaku aplaudēt viens otram.


Dziesmas vārdi “Uz labestības ceļu”. Yu Entina, mūzika. M. Minkova):

1 dzejolis.

Pajautājiet dzīvei stingri
Kurā virzienā iet?
Kur baltajā pasaulē
Izbraukt agri no rīta?
Sekojiet saulei, 2 reizes
Lai gan šis ceļš nav zināms.
Ej, mans draugs, vienmēr
Ejiet pa labestības ceļu

2. pants

Aizmirsti savas rūpes.
Kritumi un kāpumi.
Nevajag vaimanāt
Kad tavs liktenis
Viņa neuzvedas kā māsa.
Bet, ja ar draugu ir slikti, 2 reizes
Nepaļaujieties uz brīnumu.
Vienmēr steidzieties pie viņa
Ejiet pa labestības ceļu

3. pants

Ak, cik daudz dažādu būs,
Šaubas un kārdinājumi.
Neaizmirstiet, ka šī dzīve
nav bērnu spēle!
Dzīt kārdinājumus, 2 reizes
Pieņemiet neizteikto likumu,
Ej mans draugs
Vienmēr ej pa labestības ceļu.

Priekšskatījums:

Lai izmantotu prezentāciju priekšskatījumus, izveidojiet sev kontu ( kontu) Google un piesakieties: https://accounts.google.com


Slaidu paraksti:

DARI LABU

Lidojiet, lidojiet, ziedlapa, Caur rietumiem uz austrumiem, Pa ziemeļiem, caur dienvidiem, Atnāciet, apli metot. Tiklīdz jūs pieskaraties zemei, rīkojieties saskaņā ar manu pavēli. Pasūtīt uz...

Cilvēki ar invaliditāti

3. decembris ir Starptautiskā invalīdu diena 1992. gadā ANO Ģenerālā asambleja pasludināja 3. decembri par Starptautisko personu ar invaliditāti dienu.

Tolerance Krievu valodā "tolerance" nozīmē "spēju, spēju izturēt, samierināties ar citu cilvēku viedokli, būt pielaidīgam pret citu cilvēku rīcību, izturēties pret viņu kļūdām un kļūdām".

Ticība, cerība un mīlestība ir ar jums...

Kilimandžaro varoņi

Ņina Mālere

Marija Verdi

Natālija Januto

Ej mans draugs, vienmēr ej pa labestības ceļu...


MBOU Tvorišinskas vidusskola

Gordejevskas rajons, Brjanskas apgabals

Sagatavots un vadīts 2. klasē

Žorova Natālija Ivanovna

Labā mācība veltīta

Starptautiskā invalīdu diena.

Mērķis:

    Veidojiet priekšstatu par "īpašu bērnu".

    Iepazīstināt ar dažām bērnu invalīdu problēmām.

    Veidot tolerantu attieksmi pret cilvēkiem ar invaliditāti (HH).

    Veidot priekšstatu par veselību kā cilvēka dzīves vērtību.

    Izkopt atbildības sajūtu par savu, savu tuvinieku, apkārtējo veselību un gatavību uztvert veselību kā cilvēka dzīvības vērtību.

Aprīkojums: dators, multimediju tehnika, prezentācija, izgrieztas sirsniņas (pēc bērnu skaita), flomasteri, 2 lentes, 2 šalles.

Skolotājs: "Sveiki!" Mēs sākam jebkuru mūsu tikšanos ar šiem vārdiem. Un jūs visi zināt, ko tie nozīmē ne tikai kā sveicienu, bet arī kā veselības novēlējumu tam, kam tie adresēti.

Veselība cilvēkam ir ļoti svarīga. Veselība ir likteņa dāvana. Ir jāiemācās šo dāvanu lolot un cienīt. Tāpēc jau no agras bērnības mēs mācāmies ne tikai sveicināt cilvēkus, bet arī vēlēt veselību. Ja mēs vēlamies citiem, mēs vēlamies sev.

Bet vai mūsu un apkārtējo veselība vienmēr ir atkarīga tikai no mūsu vēlmes?

Iesaku atcerēties Valentīna Katajeva pasaku “Septiņkrāsu zieds”. Un mēs to darīsim tā: es uzdošu jautājumus, un jūs atbildēsit.

Cik ziedlapu bija burvju ziedam?

Kas atceras burvju vārdi? (Lidot, mušu ziedlapa, pa rietumiem uz austrumiem, pa ziemeļiem, pa dienvidiem, atgriezies pēc riņķošanas. Aplidojis zemi, esi manuprāt).

Kāpēc zēns uz soliņa atteicās skriet ar Žeņu? (Jo viņam ir sliktas kājas, pārvietojas ar kruķiem, ir invalīds).

Diemžēl uz mūsu planētas ir daudz trūcīgu cilvēku fizisko veselību, t.i. šie cilvēki ir invalīdi vai nu no dzimšanas, vai arī tādēļ pagātnes slimība vai traumas.

Tagad mūsu skola atzīmē Invalīdu dienai veltītu desmitgadi.

Tradicionāli to atzīmē 3.decembrī. Tā 1992. gadā nolēma Apvienoto Nāciju Organizācija. Parasti šajā dienā ir pieņemts pievērst uzmanību cilvēku ar invaliditāti problēmām, viņu cieņas, tiesību un labklājības aizsardzībai.

Kas ir šie invalīdi? (Atbildes)

Invalīdi ir cilvēki, kuru veselības spējas slimības vai traumas ir tik ierobežotas, ka viņi nevar tikt galā bez ārējas palīdzības un valsts palīdzības.

"Lielajā enciklopēdiskajā vārdnīcā" teikts: "Invalīds (no latīņu invalidus — vājš, nespēcīgs) ir cilvēks, kurš daļēji vai pilnībā zaudējis darba spējas."

Vai esat kādreiz redzējuši šādus cilvēkus mūsu pilsētā vai citās vietās? (Atbildes) Jā, tiešām, tie pastāv. Mēs vienkārši tos ne vienmēr pamanām. Mūsu ciemā ir daudz tādu cilvēku. Tie ir gan pieaugušie, gan bērni.

Vācu valodā ir jēdziens "Sonderkind" - īpašs bērns un tas vienlīdz attiecas gan uz talantīgiem bērniem, gan bērniem invalīdiem. Mēs šos puišus saucam arī par “īpašiem bērniem”.

Jautājumi diskusijai:

Vai ir profesijas, kas ir bīstamas veselībai un izraisa invaliditāti? (Bērnu atbildes)

Kādas briesmas mūs sagaida dzīvē, ikdienā? (Bērnu atbildes)

- Daži profesiju veidi ir saistīti ar veselības apdraudējumiem: zemūdens, ķīmiskās, saistītas ar augstu spriegumu, vibrāciju, starojumu un citas. Gandrīz visu profesiju pārstāvji ir vairāk vai mazāk pakļauti kaut kādām briesmām. Ļoti bīstami ir arī visa veida lielie sporta veidi, balets, cirks.

- Un dzīvē, ikdienā mūs sagaida briesmas: elektrība, verdošs ūdens, augstceltnes, automašīnas. Bet cilvēki bieži par to nedomā vai vienkārši riskē: šķērso ceļu nepareizā vietā vai pie sarkanā luksofora, peldas nepazīstamās vietās vai pārāk aukstā ūdenī, šķērso upes uz plāna ledus, cīnās un dara daudz ko citu, nerūpējies par savām vērtīgākajām lietām Mums ir dzīvība un veselība.

Turklāt pasaulē notiek katastrofas un avārijas: automašīnu un lidmašīnu avārijas, ugunsgrēki, rūpnīcu avārijas, zemestrīces, viesuļvētras, plūdi utt.

Pēc militārajām operācijām brūču un smadzeņu satricinājumu dēļ parādās arī cilvēki ar invaliditāti.

Gadās, ka cilvēks saslimst. Bet ne visas slimības ārsti vēl ir kontrolējuši.

Un ir ārsti, kuri pilda savus pienākumus negodīgi.

Mazajai Krasnodaras bērnu slimnīcas pacientei Soņečkai Kuļivecai bija tikai divi mēneši, kad nepareizas injekcijas dēļ meitenei nācās amputēt roku. Šī traģēdija šokēja visu valsti. Un, lai tas neatkārtotos, jums ļoti labi jāmācās un jākļūst par disciplinētiem darbiniekiem. Galu galā gan jūsu, gan citu cilvēku likteņi būs jūsu rokās.

Un dažreiz tas notiek: mazulis piedzimst neveselīgs.

Praktiski vingrinājumi

1. – Mēs šodien daudz runājam par veselību. Veselība ir kustība. Pakustēsimies arī mazliet. Tagad es lūgšu jums nostāties 5 cilvēkiem, aizvērt acis un iedomāties sevi tumšā, nepazīstamā telpā. Tagad esiet ārkārtīgi uzmanīgs un uzmanīgs, izpildot manas komandas.

Komandas: sper soli pa labi, divus soļus uz priekšu, soli pa kreisi, soli atpakaļ, apsēdies, pagriezies pa kreisi, soli atpakaļ, vēlreiz pagriezies pa kreisi, soli pa labi un uz priekšu, apgriezies.

Neatverot acis, lūdzu atbildiet, kur atrodaties, no kurienes nācāt? Un jums bija jāatgriežas tur, kur sākāt.

Atspulgs:

Atver acis. Vai izdevās ierasties īstajā vietā? Kā jūs jutāties kustoties ar aizvērtām acīm? (Atbilžu varianti var būt negaidīti: no bailēm līdz interesei).

2. Aicināti 2 cilvēki.

Atspulgs:

Ar aizvērtām acīm uzzīmējiet māju uz tāfeles.

3. kā jūs jutāties? ko tu domāji? Vai bija grūti izpildīt uzdevumus?

Jūs visi esat bijuši kinoteātrī vismaz vienu reizi, sēdējuši skatītāju zālē.

4. Vai jūs domājat, ka auditorijā var ienākt cilvēki, kuri neredz ar acīm? (bērnu atbildes) Šie cilvēki var nākt uz auditoriju, bet viņi varēs tikai klausīties, nevis skatīties.

Es iesaku izpildīt citu uzdevumu: "Atnesiet objektu ar aizvērtām acīm."

Atspulgs:

Kāds nāk klāt un aizsien viņam acis. Tagad dodieties uz grāmatu skapi un paņemiet grāmatu no 3. plaukta. Atnes to man.

Skolotājs: Ko jūs pieredzējāt, pildot šo uzdevumu? Vai gribējāt noņemt acis un atvērt acis?

– Tā mūsu dzīvē jūtas cilvēki ar redzes problēmām. Ir īpašs alfabēts - Braila ābece, lai šie cilvēki varētu arī lasīt, mācīties, sazināties. Tas ir balstīts uz izliektu sešu punktu: punktu kombinācijas apzīmē burtus, ciparus un mūzikas notis.

Vai jūs domājat, ka aklie var strādāt? (bērnu atbildes)

Ir “Neredzīgo biedrība”, kurā cilvēki bez redzes izgatavo lietas vispārējai lietošanai (pārsegi, slēdži, rozetes).

Skolotājs: Vai piekrīti, ka ar draudzīgu palīdzību tādiem cilvēkiem būtu daudz ērtāk un uzticamāk? (bērnu atbildes). – Kā dzīvo cilvēki ar dzirdes problēmām? Galu galā uz ielas viņi nedzird automašīnu skaņas signālus, jūs nevarat viņus uzslavēt, jūs nevarat brīdināt par briesmām no tālienes. Mežā mēs “kliedzam”, lai nepazaudētu viens otru, bet kā ar viņiem? A viņi sazinās ar žestiem, tā ir zīmju valoda. Tāpēc šādiem cilvēkiem ir jāredz sava sarunu biedra rokas un seja. Dažkārt nedzirdīgie var saprast mūsu valodu – izmantojot īpašu programmu

Ko darīt, ja cilvēkam ir liegta gan redze, gan dzirde? Kā tad sazināties? Un tad ir nepieciešams “plaukstas pret plaukstu” kontakts. Tad “runātāja” pirksti ieraksta vārdu no burtiem “klausītāja” plaukstā. Šīs vēstules ir īpašas. Šo “burtu” kopu sauc par daktila alfabētu. Izmēģiniet to pats (tiek parādīti daktila alfabēta “burti”). Grūti? Bet jādzīvo, jāmācās, jāstrādā tādi bērni mācās netālu no Maskavas Zagorskas speciālajā internātskolā. Šī skola ir vienīgā visā valstī. Četri no tās absolventiem kļuva par zinātņu doktoriem.

Dinamiskā pauze - Cilvēki, kas nedzird, saprot pasaule ap mums izmantojot sejas izteiksmes un žestus. Un, lai pats sajustu, cik tas ir grūti, es iesaku: nostāties uz kājām, pagriezties viens pret otru, ieskatīties partnerim acīs, paņemt viņa roku, lai viņš sajūt jūsu laipno attieksmi pret viņu.

Atspulgs

Paceliet roku, ja jutāties laipni pret jums. Priecājos, ka spēji nodot savas jūtas kādam citam.

Skolotājs : - Ir cilvēki, kuriem nav ne rokas, ne kājas, vai abas rokas un kājas, vai arī rokas un kājas nemaz nepakļaujas savam saimniekam. Cilvēki, kuriem nav kāju, visbiežāk pārvietojas ratiņkrēslos. Viņi ir spiesti pastāvīgi izmantot palīdzību no malas. Iedomājieties savu rītu ar rokas sasietas: kā nomazgāties, paēst brokastis, ģērbties?

Praktiski vingrinājumi

5. – Lai sajustu, cik grūti šādiem cilvēkiem ir darīt to, kas mums nav grūti, palīdzēs viens vingrinājums. Nāciet pie manis 2 cilvēki. Tagad es piesietu vienu no jūsu rokām pie ķermeņa ar lenti. Un mēģiniet uzvilkt jaku ar vienu roku.

6. Aicināti vēl 4 cilvēki.

Neizmantojot rokas, attaisiet kurpju šņores.

Atspulgs:

Ko jūs piedzīvojāt? Ko tu gribēji darīt?

Skolotājs: -Vai ticat, ka šādi cilvēki piedalās konkursos, dejo, zīmē? Un jums nevajadzētu ticēt.

Joprojām ir daudz slimību, kas traucē cilvēka dzīvi pilna dzīve.

Paceliet roku, tie, kas pārdotu savu kāju, roku vai acis par miljonu dolāru?

Cik jūs maksātu, lai zaudētu dzirdi?

Skolotājs: - Puiši, šodien mēs runājām par cilvēkiem ar invaliditāti, cilvēkiem ar invaliditāti, daudzi no jums, veicot dažādus uzdevumus, juta līdzi, cik cilvēkiem ar invaliditāti dažreiz ir grūti dzīvot. Un “īpašiem bērniem” mūsu pasaulē ir īpaši grūti dzīvot.

Kas ir bērni invalīdi?
Bērni invalīdi – Zemes eņģeļi
Cik daudz nepelnītu apvainojumu
Viņi cieta
Cik reizes viņi saskaras ar spilvenu?
Lai neraud visu priekšā
Viņi naktī runāja kā ar draugu...
Vai tas ir grēks, ka mēs esam?
Cik reizes viņu mātes ir ložņājušas
Bērni tika aizvesti
Lai nedzirdētu šo neglīto čukstu
Ļauni, nelaipni, vāji cilvēki
Viņi nav vāji savā mirstīgajā ķermenī...
Vājš ar savu auksto dvēseli
Viņi necentās palīdzēt nabadzīgajiem bērniem
Viņi vienmēr tika padzīti ar ļaunu skatienu
Neskumsti, māmiņa, nē
Jūsu bērni ir eņģeļi, nevis ļaunie
Dievs tos mums devis kā atlīdzību,
Lai pasaulei nestu mīlestību un siltumu.

Nu tie, kas tos nesaprot
Lai Kungs piedod viņu gribu
Ļaujiet viņiem dzirdēt jūs raudāt
Mātes pie slimu bērnu gultiņām
Bet ne visi pasaulē ir vienaldzīgi,
Ir vairāk cilvēku, kas vēlas viņiem palīdzēt.
Ar prieku atveru viņiem savu dvēseli
Viņi palīdz pārvarēt skumjas.
Lai Kungs ar Savu neiznīcīgo roku
Ar krustu aizēnos visu cilvēku pasauli
Tā pa visu Zemi, visā Visumā
Vienmēr valdīja miers, valdīja miers
Lai nebūtu karu vai zemestrīču
Nav briesmīgu cunami, NEKAD
Dievs pasargā mani no satricinājumiem
Visi cilvēki, TAGAD un VIENMĒR...
– Domāju, ka kļūsi laipnāks, uzmanīgāks, atsaucīgāks. Lai viņiem kaut kā palīdzētu. Nodarbības laikā no jūsu acīm man kļuva skaidrs, ka viss, ko jūs dzirdējāt un redzējāt, aizkustināja jūsu sirdis. Vēlos piebilst, ka katrs invalīds vēlas, lai pret viņu izturas kā pilnvērtīgs cilvēks. Un kā teica viens no šiem cilvēkiem: “Mēs jūtamies normāli, tāpat kā visi citi cilvēki, tas, kas mūs padara par invalīdiem, ir cilvēku attieksme pret mums.

Domāju, ka daudzi no jums vairs nesmiesies par šādiem cilvēkiem, bet tieši otrādi, ja iespējams, piedāvās viņiem savu palīdzību. Bet kā mēs varam viņiem palīdzēt, es vēlos dzirdēt no jums. (bērnu atbildes: – veikt ieeju un izeju no veikaliem, transportu, kas paredzēts ratiņkrēsli; - palīdzēt šķērsot ceļu, doties uz veikalu, palīdzēt uzkopt dzīvokli, pievērst uzmanību.)

Nodarbības stundas kopsavilkums.

Kas ir veselība? Ko nozīmē vārdi “īpašs bērns”, “bērni invalīdi”, invalīdi? Vai jums ir jāsargā sava un citu cilvēku veselība? Kas jādara, lai būtu vesels? Kas ir veselīgs dzīvesveids?

Secinājums: Ir jārūpējas par savu veselību, jo veselam cilvēkam ir vairāk iespēju un spēka sasniegt savus mērķus, piepildīt sapņus, sazināties utt. Lai rūpētos par savu veselību, ir jāvingro, nesmēķē, nelieto narkotikas un alkoholu, kā arī jāievēro rutīna. Ievērojiet ārstu ieteikumus, lai nepaildzinātu slimības laiku. Saglabāt un uzlabot vidi. Ir nepieciešams vadīt veselīgu dzīvesveidu.

Nodarbības refleksija.

24. slaids - Kurš piekrīt, ka “Laipnība izglābs pasauli”? Laipnība ir pārsteidzoša lieta, tā satuvina cilvēkus kā nekas cits. Laipnība glābj jūs no vientulības un emocionālām brūcēm. Es ar tevi draudzējos, neko neprasu, vienkārši esi laipns. Ja gribi sēt sev apkārt labestību, tad ņem sirdis, kas ir uz taviem galdiem, un uzraksti uz tām to, kas ir vistuvāk tavai dvēselei, ko vēlies pateikt invalīdiem. Varat izmantot uzrakstu uz tāfeles 25. slaids vai izdomājiet savu versiju. (uz tāfeles rakstīts: gribu tev palīdzēt, uztraucos par tevi, atbalstīšu grūtos brīžos). Kam sirsniņas ir gatavas, piestipriniet tās pie tāfeles.

26. slaids - Domāju, ka tas, ka jūs visi ierakstījāt sirsnīgus, labus atbalsta vārdus un tas var nozīmēt, ka nodarbībā pavadītais laiks jums nebija veltīgs.



Jaunums vietnē

>

Populārākais