Домой Детская стоматология Виховна на тему здоров я.

Виховна на тему здоров я.

Мета:

освітня - ознайомлення учнів з основними поняттями здорового способу життя;

виховна - виховання почуття відповідальності за власне здоров"я та розуміння важливості здорового способу життя.

Форма проведення: виховна година

Місце проведення: класна кімната

Обладнання: презентація

План проведення:

1.Повідомлення теми та мети виховної години.

2.Головні чинники здоров"я.

Хід заходу

1.Повідомлення теми та мети.

Дорогі діти! Сьогодні класна година буде присвячена такій важливій, значимій для всіх темі, як здоров"я, адже здоров"я - одна з основних умов щастя людини. Зберегти здоров"я на довгі роки допоможе дотримання правил здорового способу життя, і про них я хочу вам розповісти. Під час сьогоднішньої бесіди ви дізнаєтеся про те, що благотворно і негативно впливає на здоров"я людини, а я відповім на ваші питання про правила ведення здорового способу життя.

Всесвітній день здоров"я - відзначається 7 квітня починаючи з 1948 року. Саме тоді була створена Всесвітня організація охорони здоров"я (World Health Organization), членами якої поступово ставали різні країни світу. На сьогодні це двісті країн, які зробили свій вибір на користь здоров"я людей. Україна була однією із перших.

Починаючи з 1950 року щорічне проведенняВсесвітнього дня здоров"я стало доброю традицією. Його мета - допомогти людям зрозуміти цінність свого здоров"я.

Здоровий спосіб життя - це повсякденна турбота про збереження та зміцнення здоров"я. Велике значення в цьому відіграє режим дня. Щоб не гаяти марно часу, його варто розпланувати. Важливо передбачити час для всього: сну і навчання, відпочинку і занять спортом. Найголовніше - режиму дня потрібно дотримуватися обов"язково!

Ø 7 квітня відзначається Всесвітній день здоров"я. У його святкуванні беруть участь 190 держав світу. Традиційним це свято стало з 1950 року. 7 квітня 1948 була створена ВООЗ - Всесвітня організація охорони здоров"я, - саме її поява і послужило поштовхом до щорічного святкування Дня здоров"я.

Ø Ця святкова дата покликана допомогти людям оцінити, як багато в житті людини значить здоров"я.

2.Головні чинники здоров"я.

Харчування та здоров"я.

Людина не може обійтися без їжі, бо вона дає енергію для життя. А ще їжа допомагає рости. Все, що ти споживаєш, організм переробляє і перетворює в будівельний матеріал для росту твоїх кісток і м"язів.

Запам"ятай основні правила харчування:

Харчування має бути різноманітним,

Вживай більше овочів, фруктів, молочних продуктів, менше солодкого, копченого, солоного,

Дотримуйся режиму харчування: снідай, обідай і вечеряй в один і той же час,

Намагайся не переїдати, адже переїдання - причина багатьох хвороб,

Не куштуй незнайомих страв чи продуктів без дозволу батьків або якщо закінчився термін їх придатності,

Уникай вживання продуктів, яких твій організм не сприймає,

Обов"язково повідомляй батьків про своє погане самопочуття.

Найважливішим елементом здорового способу життя є раціональне харчування

Ø Суворе дотримання ритму прийому їжі.

Ø Відучуватися насичуватися їжею до межі.

Ø Їжу треба їсти з увагою і задоволенням, не поспішаючи прожовувати і відчути смак.

Ø Підсвідомо роблять благотворний вплив на травлення оформлення страв, сервірування столу.

Ø Вживати в їжу сирі рослинні продукти.

Ø Збереженню та зміцненню здоров"я людини сприяють висока рухова активність і достатня фізична навантаження.

Ø Обстеження показали, що у займаються додатково спортом фізичний розвиток відбувається більш гармонійно. У них вище життєва ємкість легень, більше м"язова сила.

Загартовування - одна з форм зміцнення здоров"я людини.

1000 років тому великий лікар Стародавнього Сходу Авіценна писав:

З гімнастикою дружи,

Завжди веселим будь,

І проживеш 100 років,

А, може бути, і більше.

Мікстури, порошки -

До здоров"я помилковий шлях.

Природою лікуйся -

В саду і чистому полі

Способів загартовування багато

Дуже простий і ефективний спосіб загартовування - це ходіння босоніж. Справа в тому, що підошви наших ніг - дещо незвичний ділянку шкіри нашого тіла. Там розташовані точки - проекції наших внутрішніх органів. Натискаючи на них, можна зняти біль, надати лікувальний вплив на певні органи.

3.Правила Здорового способу життя.

Запам"ятай ці основні правила здорового способу життя:

Спи не менше 9 годин,

Харчуйся завжди в один і той же час,

Вчасно приходь у школу, ніколи не запізнюйся,

Перед виконанням домашніх завдань обов"язково відпочинь,

Виконуй домашні завдання в один і той же час,

Перед сном погуляй на свіжому повітрі,

Лягай спати в один і той же час.

Дуже важливо передбачити в режимі дня час для особистої гігієни. Особиста гігієна - це підтримування чистоти тіла (шкіри, волосся, порожнини рота, зубів), натільної та постільної білизни, одягу, взуття, житла. Дотримання особистої гігієни сприяє збереженню та зміцненню здоров"я.

4. Дізнайся більше (Список літератури)

Дізнайся більше:

Василенко, Людмила Борисівна. Здоров"я та безпека : пам"ятка / Л. Б. Василенко. - Х. : Скорпіон, 2005. - 115 с.

Давидюк, Галина Михайлівна. Цікава валеологія : для студентів та учнів... / Г. М. Давидюк; обкл. Л. Давидюка. - Луцьк: Твердиня, 2008. - 131 с. : ілюстр.

Плахтій, Петро Данилович. Афоризми, прислів"я і приказки про здоров"я і здоровий спосіб життя / П. Д. Плахтій, О. А. Рарицький. - Вид. 2-е, допов. і переробл. - Кам"янець-Подільський: Медобори-2006, 2008. -

Епіграфами є слова:

"Спорт виховує тоді, коли він є улюбленим заняттям кожного". (В.О.Сухомлинський)

"О спорт! Ти - мир!" (П"єр де Кубертен)

"Та ким поставлений рекорд,

Кому б не сяяли медалі,

Перемагаєш ти, о СПОРТ!

Хто б не стояв на п"єдесталі." (П"єр де Кубертен)

Вихід спортсменів під фонограму спортивної пісні.

футболіст

волейболіст

баскетболіст

гімнастика

важка атлетика

легка атлетика

бокс

теніс

аеробіка

Виступ гімнастки

Вступне слово ведучих.

Ведуча 1. Всі ми знаємо, що рух - це життя. З моменту, як народилася дитина, мама займається з нею зарядкою та гімнастикою. Подорослішав, дитина сама обирає, займатися їй спортом чи ні. Добре, якщо батьки та дитина знайдуть спільну мову в цьому питанні. Можливо, саме ця дитина досягне великих успіхів у спорті і прославить країну на весь світ. Але, якщо людина не займається професійно спортом, все - таки кожен день вона виконує якийсь певні рухові дії: іде пішки до школи, до роботи, підбігає до автобуса або бігає за друзями на перерві.

Ведуча 2. Але все це невеличке навантаження. Тому дуже корисно дітям і дорослим виконувати ранкову зарядку, бігати вранці доріжками парку чи стадіону, виконувати вправи на розвиток таких якостей як сила, гнучкість, спритність.

Ведуча 1. Недарма кажуть: «В здоровому тілі –здоровий дух!» Бо якщо в нас нічого не болить, то нам і світ в радість, і ніщо не зможе нас зупинити в досягненні своєї мрії, мети. Але, якщо нас щось непокоїть, щось болить, то в нас немає бажання займатися улюбленою справою, просто радіти життю і сонечку. В цьому випадку на допомогу приходить фізкультура, але називається вона лікувально-оздоровча. Є багато прикладів, коли фізкультура допомогла людині в боротьбі з хворобою.

Ведуча 2. Спорт - це життя. Власне, це є 100% правда - спорт сприяє продовженню людського життя, укріплює здоров"я і взагалі дуже позитивно діє на всіх нас. Можна написати цілу книгу про користь спорту, а можна сказати все однією фразою. Останнє дуже добре виходить у знаменитих мислителів минулого і сьогодення, давайте подивимося, що і як говорили ці люди.

Ведуча 1. Є такі афоризми про спорт…

  • Гімнастика подовжує молодість людини. Дж. Локк
  • Життя не тільки боротьба, але й інші види спорту. Б. Крутієр
  • Хто спортом займається, той сили набирається. Невідомий автор

Ведуча 2. Отже, можна сказати, що фізкультура і спорт - це велика, потужна сила, яка зближує людей, дарує радість спілкування, здоров’я. Тож займайтеся фізкультурою і спортом, щоб здоров’я вистачило вам на 100 років вперед.

Спортивний номер Логвиненка Анатолія учня 6-Б кл.

5. Вірші про спорт

  1. Хто з фізкультурою на «ти»,
    в житті досягне він мети,
    бо в спорті - міць та сила
    і для душі, й для тіла.
  2. Стадіон, басейни, корти -
    атрибути знані спорту,
    боротьби, змагань, наснаги,
    сили, спритності, відваги.
  3. Протиборство, перемоги -
    спортом пройдені дороги.
    Успіх, результат, медалі,
    сльози, гімн на п’єдесталі.
  4. Праця, піт і тренування.
    Підсумовує старання
    новий світовий рекорд.
    То ж приймай вітання, СПОРТ!
  5. О спорт! Ти - насолода!

Ти - вірний, незмінний супутник життя.

Нашому Духу і тілу щедро даруєш радість буття.

Ти - безсмертний. Ти живеш і сьогодні,

Після краху загублених у віках Олімпіад.

Ти - урочистий провісник весни людства.

  1. О спорт! Ти - будівничий!

Ти - майстер гармонії.

Ти - особливий, небуденний зодчий.

Ти - довів, що вічний рух - не мрія, не утопія.

Він існує. Одвічний рух - це спорт.

  1. О спорт! Ти - справедливість!

Ти вказуєш прямі, чесні шляхи,

котрі шукають люди для досягнення мети,

поставленої в житті.

Ти - безсторонній.

  1. О спорт! Ти - виклик!

Ти вимагаєш боротьби!

Вся сила наших м"язів зосереджена

в одному на вибух подібному слові - спорт.

  1. О спорт! Ти - благородство!

О спорт! Ти - радість!

О спорт! Ти - плідність!

О спорт! Ти - прогрес!

О спорт! Ти - мир!

Учитель. Діти, а які види спорту ви знаєте? Ви назвали багато видів сорту. І ми побачили спортсменів нашої школи. Тема нашої зустрічі « СПОРТ І ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ- УТВЕРДЖЕННЯ ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ». Тому сьогодні поговоримо про дуже цікавий вид спорту, яким з вас ніхто ніколи не займався, але, можливо, хтось із вас мріяв – це парашутний спорт.

Відеоролик «Парашутний спорт».

Учитель. Біографія Олефірової Лідії Іванівни з показом презентації.

Представлення Олефірової Л. І., Терещенко Р. І.

Учитель. Як відомо, парашутисти - люди відчайдушні і добре натреновані. Сьогодні у нас в гостях Лідія Іванівна Олефірова - вихованка І.А.Федчишина, майстер спорту СРСР, чемпіонка світу та СРСР, абсолютна чемпіонка України, рекордсмен світу, призер міжнародних змагань. Під куполом парашутів завоювала 30 золотих, 2 срібні, 1 бронзову медаль.

Учитель. Слово надається чемпіонці світу та СРСР, абсолютній чемпіонці України, рекордсменці світу, призерці міжнародних змагань Олефіровій Л. І.

Питання кореспондентів.

  • До параш у тного спорт у В и за й мались г і мнастико ю. Чому вибрали кар’єру парашутистки?
  • Скажіть, будь ласка, як трапилося так, що ви вирішили стати парашутисткою і стрибнути із парашутом?
  • Ви пам’ятаєте свій перший стрибок?
  • Які ж все-таки відчуття, коли вистрибуєш з літака з парашутом?
  • Чи були цікаві випадки у вашій спортивній кар’єрі?
  • Чи кожна людина може стрибнути з парашутом, чи є якісь обмеження за станом здоров’я?
  • Чи однакові парашути використовуються для створення фігур у повітрі і на точність приземлення?
  • Де зазначають стрибки парашутиста? (У спеціальній книжці).
  • Л і д іє І ван і вн о , на по ча ток війни Вам випов нилось 6 р . Багато вам запам’яталося?
  • А хто є найтитулованішою парашутисткою світу?
  • Що можете порадити людям, які хочуть стрибнути із парашутом?
  • Л і д іє І ван і в но , Ваш і д і ти і внуки за й мают ь ся параш у тн и м спортом?

Відеоролик «Мій перший стрибок».

Пісня «Парашутний спорт»

Відеоролик «Жемчужин ы»

Учитель. Сподіваюся, що від сьогоднішнього дня всі ви не перестанете займатися спортом, адже спорт і фізичне виховання – утвердження здорового способу життя.

Мета: з"ясувати сутність понять «здоров"я» та «здоровий спосіб життя»; поглибити знання, уміння і навички здорового способу життя підлітків з метою попередження небезпечної поведінки; розвивати вміння роботи в групах; виховувагли толсраіггне ставлення один до одного.
Обладнання: авторучки, аркуші паперу форматів А4, А1, маркери, фломастери, кольоровий папір, інформаційні повідомлення, невелич¬кі різноколірні аркуші паперу для об"єднання учнів у групи.

Хід заняття
I. Організаційний момент. Емоційне налаштування класу
II. Вітання
Учитель (звертаючись до учнів, які стоять у колі). Поміняйтеся місцями з тими, хто:
. сьогодні поснідав; .
. займається у спортивних секціях;
. робить ранкову зарядку;
. зараз почуває себе здоровим на 100 %;
. одягнений у спідничку;
. носять окуляри;
. вважає, що здоров"я — це не тільки відсутність хвороб, а й здорові думки, вчинки, і гарний настрій.

III. Знайомство
Учням пропонується об"єднатися в пари, протягом 3 хвилин потрібно взяти інтерв"ю один в одного, щоб представити свого «візаві».
Орієнтовні запитання для інтерв "ю:
. Життєве кредо.
. Три найулюбленіші речі.
. Запоаітяамрія,
Потім відбувається почерговс представлення всіх учасників.
Відповіді на запитання бажано записати на аркушах паперу та прикріпити на дошці, до них можна буде звернутись, акцентуючи увагу на тому, що може втратити людина, коли прийме стиль того, хто вживає алкоголь та інші небезпечні для здоров"я речовини.
Якщо кількість учасників непарна, то вчитель складає пару тому, хто залишився.

IV. Гра «Острів мрій»
Необхідно звернути увагу учнів на те, що в цій грі всі мрії стають реальністю. Проте кожен учень повинен обрати тільки одну мрію з усіх: «Здоров"я», «Багатство», «Слава», «Кохання». «Родина». Усі вони записані на дошці. Це вікторина на зразок «запитання — відповідь». На запитання «Про що ти мрієш?» відповідають по черзі всі, до кого зверта¬ється вчитель, на відповідь дасться кілька секунд. Усі відповіді запису¬ються на дошці у відповідних категоріях. Декого з учнів можна попроси¬ти пояснити свій вибір. Можна поцікавитися, чому окремі учні не обрали мрію «Здоров"я», обговори 11-, чому ставлення до здоров"я впливає на здійснення будь-якої мрії. Потім учитель пропонує визначення поняття здоров"я Всесвітньої організації охорони здоров"я: «Здоров"я — це стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, а не тільки відсутність хвороб або фізичних вад».

V. Вправа «Модель здоров"я»
Учні об"єднуються у 3 групи, кожна з яких отримує завдання: розробити модель здоров"я, виходячи з власного бачення цієї проблеми. У кожній команді обирається той, хто фіксує всі ідеї, — «секретар», той, хто стежить за часом, — «хронометрист», і той, хто презентуватиме роботу групи, — «спікер».
Використовуючи аркуші паперу А1, маркери, фломастери, ко¬льоровий папір, учні протягом 10—15 хвилин розробляють моделі, а потім кожна група презентує свою розробку.
Після презентації вчитель пропонує дітям уявити ті шкідливі, руйнівні фактори, які впливають на здоров"я, і, працюючи в тих самих підгрупах, за 3 хвилини продемонструвати на створених моделях дію цих факторів на ту чи іншу модель.

Завдання ятя учнів — під час презентацій фіксувати фактори, які формують здоров"я, і фактори, які йому школять. Важливо, щоб учні розповідали, що вони відчували, коли створювали модель здоров"я, що — коли руйнували, і що — коли їхню модель було зруйновано. Важливі також запитання: «Чи можна відновити те, що вже зруйновано?», «Чи буде це мата той самий вигляд?», «Що легше—запобігти руйнуванню чи відновити?».
Обов"язковий висновок після вправи: зруйнувати значно легше, ніж створити. Дуже важливо зберегти те, що маємо, і від нас самих залежить, що ми оберемо — шлях до здоров"я чи, навпаки.

VI. Гра «Подарунок»
Учні стають у коло. їм пропонується зробити подарунок своєму
сусідові справа, а саме: подарувати йому гарний настрій за допомо-
гою міміки й жестів.

VII. Вправа «Вплив наркотичних речовин на організм підлітка»
Учні об"єднуються у 3 групи. Кожна група отримує завдання: за допомогою інформаційних повідомлень визначити вплив на організм підлітка:
— тютюну;
— алкоголю;
— наркотиків.
Завдання можна виконувати, утворюючи схеми, таблиці, малюнки тощо. Головне, щоб кожна група ознайомила дві інші з інформацією, якою володіє, під час презентації. Інформаційні повідомлення даються кожній групі.

VIII. Дискусія «Моя особиста позиція»
Учні, сидячи у колі, висловлюють свої думки щодо проблемних ситуацій:
. Ви зайшли у приміщення, а там хтось палить.
. За святковим столом дорослі запропонували вам алкоголь.
. До класу принесли невідому речовину — порошок або таблетки. Важливо надати слово кожному, уникаючи відповідей: «Я зроблю
так...». Доцільними є відповіді: «Я відчуваю...», «Мені хочеться...».
Слід акцентувати увагу дітей на тому, що найважливішим є наше ставлення до вживання наркотиків й усвідомлення того, який розви¬ток подій можливий у тій чи іншій ситуації.
IX. Гра «Дякую»
Учні сідають у коло і по черзі звертаються один до одного (напри¬клад: «Іро, я дякую тобі за те, що ти мене підтримуєш»).

Заключне слово вчителя
Учитель. Здоров"я — це найбільша цінність кожної людини. Важ¬ливо знати, що шкідливі звички, про які ми щойно говорили, шкодять нашому здоров"ю, призводять до хвороб, депресій, деградації особистості, втрати мрій, дорогих людей, речей, які були колись найважливішими. На початку заняття кожен із вас сказав про своє життєве кредо, назвав три улюблені речі, розкрив свою заповітну мрію. (Звертає увагу на дошку, де це все прикріплено.) Про це все може сказати будь-яка людина, і будь-яка людина може все це втратити. Пам"ятайте про це, здобувайте нові знання, робіть правильний вибір. Будьте здорові!

. Виховна година на тему:

Виховна година на тему:

«Твоє здоров"я в твоїх руках»

Мета: виховувати в учнів потребу в здоровому способі життя,відповідальність за своє здоров"я, показати шляхи підтримки і зміцненняздоров"я, вчити дітей способам підвищення працездатності.

Виховувати непримиренне ставлення до шкідливих звичок, пропаганда здорового способу життя.

Обладнання: слайди « Притча про метелика», демонстраційний матеріал «Шкідливі звички», емблеми команд, кулі, фішки червоного, зеленого і блакитного кольору. « І частина – тематична

ІІ частина - конкурс «Здоровий будеш, все здобудеш»

Хід заходу

На початку уроку учні поділяються на три групи .

1. Вступне слово вчителя

Почати наш захід я хочу з однієї цікавої історії. Це притча про метелика.

У давнину жив - був один мудрець, до якого люди приходили за порадою. Всім він допомагав, люди йому довіряли і дуже поважали його вік, життєвий досвід і мудрість. І ось одного разу заздрісний чоловік вирішив зганьбити мудреця у присутності багатьох людей. Заздрісник і хитрун придумав цілий план, як це зробити: «Я метелика впіймаю і в закритих долонях принесу мудреця, потім запитаю його, як він думає, жива у мене в руках метелик чи мертвий. Якщо мудрець скаже, що жива, я сомкну щільно долоні, раздавлю метелика і, розкривши руки, скажу, що наш великий мудрець помилився. Якщо мудрець скаже, що метелик мертвий, я распахну долоні, метелик вилетить жива і неушкоджена і скажу, що наш великий мудрець помилився».

Так і зробив заздрісник, піймав метелика і пішов до мудреця. Коли він запитав у мудреця, яка у нього в долонях метелик, мудрець відповів: « Все в твоїх руках».

Все в наших руках - і здоров"я, і навчання, і повага друзів, і «Твоє здоров"я в твоїх руках» любов у сім"ї...

І майбутня життя! Хочете жити надалі добре? Додайте до цього зусилля вже зараз і ви про це не пошкодуєте в майбутньому. Потрібно лише любити себе, вміти приймати рішення, які вам ж підуть на користь, якими б важкими вони не були для вас. Не завжди те, що потрібно виявляється приємним. Хтось не любить мити посуд, але ж це потрібно! Мамі допомога, чистота в будинку...Хтось не любить вчитися, але ж без професії в житті буде сутужно в наш час енергійне! Хтось завжди грубить, лається як з друзями, так і з усіма іншими, але ж коли - то ця грубість повернеться йому ж. Це доведено часом!

Здоров"я - це головна цінність людини. Здоров"я не купиш ні за які гроші. Будучи хворим, ви не зможете втілити в життя свої мрії, не зможете повністю реалізуватися в сучасному світі ... І саме про здоров"я, про те, як його зберегти, ми і поговоримо сьогодні.

Здоров"я - багатство на всі часи. А воно закладається в дитинстві. Ваше здоров"я, як скарб, який знаходиться глибоко в землі. Та щоб знайти скарб, потрібно докласти великі зусилля.

Щоб бути здоровою людиною, необхідно, перш за все, відмовитися від шкідливих звичок. Ми з вами зараз пограємо в гру.

2. Гра - кричалка «Корисно - шкідливо»

(Діти відповідають хором словами «корисно», « шкідливо» на запропонований вчителем варіант)

Читати лежачи...(шкідливо).
-Дивитися на яскраве світло... (шкідливо).
-Промивати очі вранці ... (корисно).
-Дивитися близько телевізор... (шкідливо).
-Оберігати очі від ударів... (корисно).
-Вживати в їжу моркву, петрушку...(корисно).
-Терти очі брудними руками... (шкідливо).
-Займатися фізкультурою... (корисно).

3.Слово вчителя

В життя дуже складно відмовитися від чогось привабливої. Дуже часто ми погоджуємося, добре розуміючи, які неприємності і наслідки для здоров"я за цим послідують. Іноді такі вчинки відбуваються з-за солідарності з товаришами, бажання не бути білою вороною, але частіше всього тому, що не усвідомлюється цінність власного здоров"я. Зараз я вам кажу про наивреднейших для здоров"я звички.

Деякі діти хочуть здаватися дорослими і пробують курити, пити вино. Зустрічаються і ті, хто пробує наркотики. Це дуже шкідливі затії. Адже звикнути до поганого легко. Набагато важче потім позбутися від небезпечної звички.

Курець спочатку і не помічає, як він отруює свій організм. А адже в тютюні є сильна отрута - нікотин. Він легко проникає в кров, накопичується у внутрішніх органах і поступово руйнує їх. Тільки людина не відразу помічає це. Так, буває, поташнивает після першої цигарки, голова паморочиться. Це організм подає сигнал тривоги. Багато школярі курять не тому, що їм подобається курити, а тому, що хочуть здаватися дорослішими. І через кілька років той, хто палить, починає кашляти, задихатися при бігу або навіть при ходьбі, швидко втомлюватися. І чекають курця хвороби органів дихання: астма, туберкульоз, рак.

Не менш шкідливий і алкоголь. Від нього теж страждають всі внутрішні органи. Отруєння мозку призводить до того, що людина просто - напросто дурнішає, у нього погіршується пам"ять, він важче засвоює нове.

Наркотики часто називають « білою смертю». Чим раніше людина звикає до них, тим швидше вмирає. Хронічні наркомани взагалі живуть мало. Наркотики повністю висмоктують з людини всі сили. Немає ніякої сміливості в тому, щоб спробувати наркотик. А ось якщо чоловік зумів відмовитися, значить, у нього дійсно є сміливість і воля.

Умійте сказати " НІ " всім шкідливим звичкам.

4. «Чорний ящик»

«Я здоров"я збережу - сам собі допоможу»

Виноситься чорний ящик з овочами та фруктами. Діти вгадують що лежить у чорному ящику.

- Їжте більше вітамінів –

Яблук і апельсинів!

І не будете хворіти

Будете здорові!

(Овочі та фрукти дуже корисні, в них міститься дуже багато корисних вітамінів)

Слово вчителя.

А як ви думаєте, турбувалися наші предки про своє здоров"я?.. Звичайно ж, турбувалися. І це відбивається в народних прислів"ях і приказках. Прочитати ці прислів"я ви зможете, виконавши завдання (в групах); зібрати прислів"я.

У сяке діло поправимо... (якщо людина здорова).

У здоровому тілі ... (здоровий дух).

Захворів живіт, ...(тримай порожнім рот).

Хто любить спорт, ... (здоровий і бадьорий).

Швидкого і спритного... (хвороба не наздожене).

Без праці ...(ні відпочинку).

Землю сушить спека, ...(а людину - хвороба).

До слабкого і ...(хвороба пристає).

Справі час, ... (потісі - годину).

Попрацював - ... (відпочивай).

Здоровий будеш - ... (всього добудеш).

Хворий - лікуйся, ...(а здоровий - бережися).

5. Обговорення.

Великі люди про цінності здоров"я казали так:
« Здоров"я - дорожче золота» (В. Шекспір).

« Здоров"я ніколи не може втратити своєї ціни в очах людини, тому що і в достатку і в розкоші погано жити без здоров"я» (Н. Р. Чернишевський).

« Дев"ять десятих нашого щастя залежить від здоров"я» (А. Шопенгауер).

« Здоров"я - велика справа як для того, хто ним користується, так і для інших (Карлейль).

На вашу думку, хлопці, що таке здоров"я? (Відповіді дітей).

У словнику Д.І. Даля записано: « Здоров"я - це правильна, нормальна діяльність живого організму».

6. Інтерв"ю…

Хлопці нашого класу брали інтерв"ю у своїх батьків, у медичних працівників. Вони повинні були відповісти на питання:

    Кого можна вважати здоровою людиною?

    Я к йде справа зі здоров"ям у дітей і дорослих в нашому районі?

    Як зберегти своє здоров"я? (Заслуховуються інтерв"ю).

7. Обговорення життєвих ситуацій

Діти, чи знаєте ви фразу «неписьменна людина»? Це не тільки той, хто не вміє читати і писати, але і той, хто не знає правил здорового способу життя.

Пропоную вам познайомитися з образом життя хлопців і оцінити їх поведінку.

(Діти працюють у групах. Читають, обговорюють, пояснюють своє рішення. При відповіді коротко викладають спосіб життя дітей).

1. Денис вважав, що в житті стільки всього цікавого і стільки треба встигнути, що йому просто ніколи було скупатися, вмитися, почистити і погладити одяг, вимити взуття. Їв він на ходу, забуваючи помити руки, а часто і фрукти.

2. І гор дуже любив читати. Він читав багато і скрізь: під час їжі, по дорозі в школу, в транспорті, ввечері, після приготування уроків. А коли мама вимикала світло і бажала « Спокійної ночі», він, щоб не засмучувати маму, читав під ковдрою при світлі ліхтарика. А ще Ігор любив гучну музику і часто не знімав навушники за кілька годин, у перервах між читанням.

3.Даша дуже любила цукерки, але боялася зубних лікарів. Після їжі вона забувала не тільки почистити зуби, але і прополоскати рот.

Поступово на яснах з"явився наліт, в зубах з"явилися маленькі дірочки, які ставали більше, а колір зубів змінився - став темним. Але Даша вважала, що зуби пофарбували цукерки.

8.Учитель:

Діти, вам було дано завдання підготувати рекомендації знаменитих людей про те, як зберегти своє здоров"я.

( Читають учні).

Людина може жити до 100 років. Ми самі своєю нестриманістю, своєю беспорядочностью, своїм потворним поводженням з власним організмом зводимо цей нормальний термін до значно меншої цифри. (И.П.Павлов).

Гімнастика, фізичні вправи, ходьба повинні міцно ввійти в повсякденний побут кожного, хто хоче зберегти працездатність, здоров"я, повноцінне і радісне життя. (Гіппократ).

Відпочинок після розумової праці - це не бездіяльність, а праця фізична, що не тільки приємно, але і надзвичайно корисно. ((К.д.ушинський).

9. Вчитель:

Ми з вами завершили перший етап нашого заходу, а тепер переходимо до конкурсної програми.

Конкурс « Здоровим будеш - все здобудеш!»

І. Представлення команд

(Команди по черзі показують свої емблеми і кажуть девізи)
«Вітамінки»
« Вітаміни поглинає,
І здоров"ю допомагайте».

« Чистюлі»
« Ми чистюлі краще всіх,
Сьогодні до нас прийде успіх»

"Здоров " я”

"В здоровому тілі – здоровий дух”.

"Здоров”я – це життя!

ІІ. Конкурс «Корисна звичка»

Перед кожною командою знаходиться ромашка. На кожній пелюстці необхідно написати корисні поради для інших команд, які допомагають зміцнювати і зберігати здоров"я.

ІІІ. Конкурс «Дружні пари»

«Хворий - лікуйся, а здоровий - бережися!» У кожного картки, потрібно встати парами.

а) ноги
б) руки
в) ніс
г) волосся
д) зуби
е) нігті
ж) голова
з) одяг
а) таз з водою
б) мило
в) носовичок
г) гребінець
д) зубна паста
е) ножиці
ж) капелюх
з) щітка

ІV. Конкурс « Сила духу»

Представник від кожної команди повинен швидко надути кульку і його лопнути.

V. Конкурс Ха-ха-ха»

«Здоровому все здорово»

Вчені з"ясували, коли людина сміється, в її легені надходить майже в два рази більше повітря. Крім того сміх чудово тренує голосові зв"язки. І нарешті хвилина сміху дорівнює 45 хвилинам відпочинку. Так що смійтеся на здоров"я.

(Встають у коло, перший каже - ХА, другий-ХА-ХА і т. д.)

VI. Бліцтурнір для капітанів

У читель: «Здоров"я не купиш - його розум дарує» - під таким девізом ми проводимо бліцтурнір. Конкурс «Зарядка»

Капітани по черзі показують комплекс пврав для ранкової гімнастики.

VII. Підведення підсумків

Оголошуються переможці. Команди нагороджуються грамотами.

VIII. Рефлексія

Піклуватися про своє здоров"я має кожна людина. Головне - захотіти бути здоровим!

Задумайтеся про своє ставлення до свого здоров"я. Давайте висловимо в кольорі, як ви тепер будете ставитися до свого здоров"я.

Червоний - Я буду намагатися вести здоровий спосіб життя.

Зелений - Я не впевнений у своєму виборі.

Блакитний - Я також байдужий до свого здоров"я.

Ми з вами сьогодні добре попрацювали. Сподіваюся, що здоровий спосіб життя увійде у вас у звичку і не буде викликати труднощів.А починати треба кожен день з посмішки, тоді він буде, як свято.Так що будьте всі здорові!

1. Закон України No2899-ІY " Про заходи щодо попередження та зменшення вживання

тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров"я населення".

2. Підхід життєвих ситуацій в профілактиці тютюнових проблем. Частина І.- Київ, 2000.

3. Проект державної цільової програми щодо зменшення шкідливого впливу тютюну на

здоров"я населення України на 2008-2012 роки.

4. Бюлетень «Здоровий спосіб життя»

5. Журнал "Позакласний час" 7-8 2011р.

6. В.П.Пархотик Як зберегти здоров"я. Видавництво «Наукова література», 1997 р.

7. Інтернет – ресурси. Сайти виховних заходів

ГОДИНА СПІЛКУВАННЯ "ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ"
Мета. Спонукати учнів до аналізу способу життя свого та своєї родини, викликати бажання вести здоровий спосіб життя.
І. Слово класного керівника.
Сьогоднішня класна година —має бути вільне спілкування. Нікого з вас до неї не готували заздалегідь. Кожен може висловити свою думку, поставити запитання, дати пораду, поділитися досвідом.
Тема розмови — здоровий спосіб життя. Хочеться почути від вас, як ви розумієте це, чи переконані у доцільності, більше того —у необхідності вести здоровий спосіб життя.
Щоб не відхилятися від головної думки розмови, пропонуємо основні питання, на які ви повинні давати відповіді. У процесі розмови ви можете поставити запитання, які виникатимуть у вас.
Основні питання записані на дошці зліва. Справа, на закритій частині
дошки, записані відповіді. Але відкриємо ми їх тоді, коли ви дасте свої
відповіді, висловите своє бачення. Відкривши, проаналізуємо, чого ви не врахували, на що не звернули уваги або чим можна доповнити те, що записано.

Питання

1) Що є найбільшою цінністю у житті людини?
2) Що таке здоров"я?
3) Від чого залежить наше здоров"я?
4) Чи звернули ви увагу від чого найбільше залежить здоров"я? Чи погоджуєтесь ви з цим?
5) Що таке спосіб життя?
6) Який спосіб життя ви вважаєте здоровим?
7) Назвіть основні складові здорового способу життя.
8) В якому розумінні можна стверджувати, що "праця створила людину"?
9) Яка праця, на вашу думку,
важливіша: фізична чи розумова?
10) Для чого потрібно дотримуватися гігієни та режиму?
11)Яке харчування ви вважаєте повноцінним?
12)Як підтримувати свою фізичну форму?
14) Як загартувати свій
організм?
15) Які чинники згубно впливають на наше здоров"я?

Закриті відповіді

Здоров"я.
Стан повного фізичного, духовного та соціального благополуччя, здоров’я (фізичне і моральне).
Фізична і розумова праця, здорове харчування, дотримання гігієни та режиму, фізкультура, загартування.
Працюючи, людина не лише
створює необхідні для забезпечення життя матеріальні засоби, а й сама розвивається, духовно зростає, удосконалюється.
Як без однієї, так і без другої немислиме людське життя.
Для профілактики захворювань;
для забезпечення нормальної роботу всіх ланок нашого організму.
а) 2—3 рази в день вживати гарячу першу страву;
б) щоденно їсти фрукти та овочі;
в) не переїдатися.
Виконувати ранкові зарядки, відвідувати уроки фізкультури, щоденно активно рухатися, проводити вихідні на свіжому повітрі (спортивні ігри, туристичні
походи тощо).
Не менше 8 годин на добу.
Умиватися холодною водою, влітку засмагати на сонці; обливатися холодною водою круглий рік, спати при відкритій квартирці, бігати легко одягнутим.
Куріння, алкогольні напої, наркотики, лінощі.

Учитель. Як бачимо, більшість із вас правильно розуміє і сприймає суть здорового способу життя. Але, як виявляється, перешкодою цього є багато спокус. Людині потрібні і знання, і культура, і сила волі, щоб Протистояти їм. Тому слід пам’ятати очевидне: щастя, до якого всі ми прагнемо, неможливе без здоров"я, здоров"я неможливе без піклування про нього, а піклуватися потрібно вміти і хотіти. Треба знати, що для здоров"я корисне, а що шкідливе, що від Бога, а що від лукавого, який шлях веде до розквіту і гармонії сили та краси, а який — у прірву.

Наостанок хочу дати вам декілька порад великого українця, всесвітньо відомого лікаря Миколи Амосова:

1. У більшості хвороб винна не природа, не суспільство, а сама людина. Найчастіше вона хворіє від лінощів і жадібності, але іноді й від не усвідомлення ціни здоров"я.

2. Не сподівайтеся на медицину. Вона непогано лікує деякі хвороби, але не може зробити людину здоровою.

3. Щоб не хворіти, потрібні власні зусилля, постійні Та значні. Замінити їх не можна нічим. Людина, на щастя, настільки досконала, що повернути здоров"я можна завжди» тільки необхідні зусилля повинні зростати з віком і поглибленням хвороб.

4. На жаль, здоров"я, як важлива мета, постає перед людиною, коли смерть стає близькою реальністю. Однак, людину зі слабким характером навіть смерть не може Надовго залякати.

5. Основними складниками здоров"я є фізичні навантаження, обме-ження у харчуванні, загартування, час і вміння відпочити. І ще - щасливе життя! На жаль, без перших умов людина здоров"я не забезпечить. А якщо немає щастя в житті, то де знайти стимули для зусиль, щоб напружуватись і голодувати? На жаль!

6. Природа милостива: досить 20—30 хв. фізкультури у день, але такої, щоб задихнутися, спітніти і щоб діяльність пульсу збільшилася вдвічі.

7. Треба обмежувати себе в їжі.

8. Уміти розслаблятися — наука, але до неї потрібен ще характер. Якби він був!

9. У народі кажуть; що здоров"я — щастя вже само собою, а хвороба — нещастя.

Чи варто битися за здоров"я? Подумайте!

II. Завдання додому.

Обговоріть зі своїми батьками те, що ви чули на виховній годині, та підготуйтесь до наступної виховної години.



Новое на сайте

>

Самое популярное