Mājas Mutes dobums Prezentācija par to, kā atšķiras burtu skaņas. Konspekts un prezentācija lasītprasmes stundai: “Balsīgas līdzskaņu skaņas, kas atšķiras ar maigumu un cietību

Prezentācija par to, kā atšķiras burtu skaņas. Konspekts un prezentācija lasītprasmes stundai: “Balsīgas līdzskaņu skaņas, kas atšķiras ar maigumu un cietību

Lasītprasmes stunda.

Nodarbības tēma:"Balsīgās līdzskaņu skaņas [v], [v"], kas atšķiras pēc maiguma un cietības. Burti B, v"

Izveidots UUD:

personisks– apzināties lasīšanas nozīmi; izteikt savu viedokli un cienīt sarunu biedra viedokli; studenta iekšējās pozīcijas veidošana

regulējošas– pieņemt un saglabāt mācību uzdevumu; plānot savu rīcību atbilstoši uzdevumam; adekvāti uztvert skolotāja vērtējumu; novērtēt darbību pareizību

komunikabls – veido savu viedokli un pozīciju; noteikumi darbam grupā, pāros.

kognitīvā – nepieciešamā lasītprasmes līmeņa veidošana; lasīšanas izpratnes tehnikas apgūšana; apzināta un brīvprātīga runas mutvārdu izteikumu veidošana; zināšanu strukturēšana.

Mērķis: komunikatīvo un kognitīvo universālo izglītojošo darbību veidošana.

Uzdevumi:

izglītojošs: sniegt idejas par burtu B (kā tas tiek drukāts, kur tas atrodas, no kādiem elementiem sastāv), iemācīt lasīt zilbes, vārdus ar burtu B, zināt balsīgo, cieto un mīksto līdzskaņu skaņu konvencijas; precīza vārdu analīze, pamatojoties uz viena līmeņa, divu līmeņu modeļiem; iemācīties tās raksturot kā cietas, maigas, skanīgas skaņas;

izstrādājot: loģisko operāciju izstrāde: analīze, sintēze, salīdzināšana, vispārināšana;

izglītojošs: veicinot precizitāti un komunikācijas kultūru (spēju klausīties un sadzirdēt citus).

Plānotais rezultāts: skolēniem jāspēj atpazīt līdzskaņas skaņu (c) runā, lasīt zilbes un vārdus ar šo skaņu.

Aprīkojums: mācību grāmata “ABC” UMK “Topošā sākumskola” lpp. 67-68, lasīšanas klade, rakstāmmateriāli, kartītes ar daudzlīmeņu uzdevumiem, dators, projektors, ekrāns, 19 slaidu prezentācija.

Nodarbību laikā

1. Organizatoriskais moments.

1. slaids. Prezentācija

Zvans noskanēja un apklusa,

Mēs sākam nodarbību.

Viņi paskatījās viens uz otru

Un viņi mierīgi un klusi apsēdās.

2. Artikulācijas vingrošana

Pirms pāriet uz jaunu tēmu, mums ir jāpamodina balsis. Darīsim to.

Kas rakstīts uz tāfeles? (Vēstules)

Kādas skaņas tās pārstāv? (Paskaņi)

Dziedāsim tos:

A-a-a-a o-o-o-o

A-a-a-a o-o-o-o

A-a-a-a i-i-i-i

A-o-u-un uh-uh

3. Iepazīšanās ar skaņām [v], [v,].

Tagad mums ir lasītprasmes stunda. Ko mēs no viņiem mācāmies? (analizējam, salīdzinām, modelējam, strādājam piezīmju grāmatiņās un ar mācību grāmatu, mācāmies lasīt un rakstīt, iepazīstamies ar jauniem burtiem un skaņām)

1.Lai noteiktu šodienas nodarbības tēmu, izpildīsim interesantu uzdevumu. Mēs strādāsim grupās, jūs to esat darījis vairāk nekā vienu reizi. Atcerēsimies darba grupā noteikumus:

Sadalīsimies grupās. Un es paskaidroju uzdevumu: Kas ir rakstīts katrā rindā?

Apskatiet katru rindiņu un atrodiet papildu burtu 1. rindā. Papildu zilbe 2. rindā. Papildu vārds 3. rindā. Un paskaidrojiet, kāpēc tie ir lieki?

2. Pārbaudiet: Atbild pārstāvji no katras rindas

(papildu burts v, V, zilbes va, vo, vi, vārdi vilks, vata, vova)

Kāpēc jūsu grupa tā domā?

3. Nodarbības tēmas un mērķa noteikšana:

Ko mēs mācīsimies? Ko jūs vēlaties uzzināt par šo vēstuli?

Izveidosim plānu jauna materiāla ieviešanai. ( 5 slaids)

4. Jaunu zināšanu un darbības metožu asimilācijas posms:

1. Tagad mēs dosimies ciemos pie Pūces tantes, kura ir ļoti priecīga tevi redzēt, un tu centies atcerēties pēc iespējas vairāk vārdu ar jauno skaņu. (Filma par burtu B)

Ar kādu vēstuli pūces tante tevi iepazīstināja? (ar burtu B)

Kādus vārdus ar šo burtu atceries? ? (6. slaids)

Kas zina, kā viņa izskatās? Un kā tas izskatās? (7. slaids)

5. Burta B, B noformēšana

1. Atrodiet alfabēta plakātā burtu C,c.

2. Izveidojiet šo vēstuli. Nākamais uzdevums palīdzēs labāk atcerēties burta attēlu – burta noformēšana.

Apskatiet drukāto burtu “В” “в” piemērus. 11., 12. slaids

Draudzenes aizgāja gulēt,

Mēs paņēmām pūkainus spilvenus:

P - viens, un burts B - divi.

No kādiem elementiem – veidnēm – tās sastāv? (Pusovāli, taisni). Izveidojiet to uz sava galda. Pārbaudiet viens ar otru.

Burts ir zīme, simbols. Mēs... redzam un rakstām vēstules.

3. Uz gatavām papīra lapiņām, kas guļ uz galda, iemācieties izdrukāt šo vēstuli.

(iemācieties to atrast vārdos un lasīt vārdus ar šo burtu.)

Kādu burtu tu ierakstīji? (Burts, B)

Vai jūs domājat, ka šiem vārdiem būs vienāds skaņas modelis? Kāpēc? 6. slaids

Salīdziniet pirmās skaņas. Saki tos.

Ko jūs varat teikt par viņiem? Kas jums par to jāatceras? (Kādas skaņas tur ir)

Kādas skaņas mums ir? (Līdzskaņis - izrunājot, gaiss mutē saskaras ar barjeru, kurls - mēs to nedzirdam savās ausīs, balss - mēs to dzirdam)

Ko jūs iemācījāties, pildot šo uzdevumu?

6. Vārdu nosaukšana ar skaņām [v], [v,]. 7. slaids

Fiziskās audzināšanas minūte.

Aprakstiet burta B skaņas. Kādas skaņas attēlo burts B?

Ja skaņa ir cieta, rokas uz augšu, ja skaņa ir maiga, saliecieties jostasvietā.

Vējš, vāze, ūdens, jumts, nokalt, ķer, austrumi, ievārījums, govs, dakša, zvirbulis.

4. Vārdu skaņas analīze, pamatojoties uz viena līmeņa modeļiem.

Atveriet mācību grāmatas 67. lpp. Kas ir parādīts augšējā kreisajā stūrī? (vāzes) Ko mēs iemācīsimies, veicot šo uzdevumu?

Izlasiet vārdu “vāzes” pēc zilbes un pareizrakstības.

Aprakstiet pirmo skaņu.

Kāpēc pirmā skaņa ir smaga?

Kas ir parādīts labajā pusē? (Gobas) 10. slaids

Goba ir koks. Kāpēc kokam ir šāds nosaukums?

Ak, r-laiks! Eh, divi!

Lielais brālis skalda malku!

Kāpēc viens koka bloks?

Vai tas nesadalīsies?

Cirvis iestrēga baļķī -

Jūs nevarat sadalīt lipīgu gobu.

Atbilde ir atrodama dzejolī. Šim kokam ir ļoti izturīga koksne, un to ir grūti sadalīt. Koks savu nosaukumu ieguvis par šo īpašumu.

Izlasiet vārdu “gobas” pēc zilbes un pareizrakstības.

Aprakstiet pirmo skaņu.

Ko tu esi iemācījies? (Sniedziet skaņu aprakstu)

6. Vārdu skaņas analīze, pamatojoties uz divu līmeņu modeļiem.

Kas tiek rādīts lapā? (Spaiņi, ūdrs). 13. slaids

Cik zilbes?

Kāda bunga?

Kur vārdā ir burts B?

Aprakstiet skaņu.

A.A. Čerkasovs. "Austrumsibīrijas mednieka piezīmes." 14. slaids

Kur ir ūdens un zivis, var atrast ūdru. Šis dzīvnieks ilgi nedzīvo vienā vietā – dzīvo kādas upes vai ezera krastos, līdz zivju pietiek; samazinoties, tas pārceļas uz citu zvejas upi vai ezeru.

Tāpēc viņa nekad neveido sev spēcīgu, pastāvīgu bedri, bet dzīvo jebkur un jebkurā gadījumā steigā sagatavotā ligzdā. Reizēm ūdrs tiek ievietots īslaicīgai dzīvošanai svešos urvos, ar spēku atkaujot tos no lapsām.

Ūdra ligzdu vai urbumu atpazīt nav grūti, jo ap to vienmēr guļ zivju kauli un citu mazu dzīvnieku kauli. Turklāt ziemā netālu no bedres sniegā ir redzamas tā ķepu nospiedumi, kas ir līdzīgi zoss pēdai.

Fiziskie vingrinājumi. 16. slaids

7. Praktiskais darbs. Spēle "Pingvīni izkaisīti uz ledus gabaliem"

9. Darbs pa pāriem.

Spēle "Kurš ir uzmanīgākais?"

Uz galda ir divas signālu kartes. Vienojieties, kurš kuru karti rādīs spēles laikā. Paņemiet karti. Atgādināt visiem, kādu skaņu norāda šī diagramma? (ag., cieta, balss) Un šī ir kārts - (ag., mīksta, balss)

Uzmanīgi klausāmies vārdos un paņemam vajadzīgo kartiņu. Neaizmirstiet, ka strādājot varat konsultēties ar galda kaimiņu.

Zilbju, vārdu lasīšana ar burtu B Slaids no mācību diska.

8. Atvērsim mūsu mācību grāmatas 68. lpp. Telpiskā orientācija.

Ko mēs mācīsimies?

Lasiet vārdus pusčukstos viens otram.

Lasīšana ķēdē.

A) Izlasi vārdu - ko mīl zirgs, graudaugu augs.

B) Izlasi vārdu - gaisa kustība.

B) Izlasi vārdu - to izmanto, lai savienotu detaļas, metāla stienis ar spirālveida vītni.

D) Lasi solo – ar lapām, nevis grāmatu, krūmu vai koku ar lokaniem zariem un šaurām lapām.

e) Izlasi vārdus, kas sastāv no divām zilbēm.

Burvju nūjiņa mums ir sagatavojusi savus uzdevumus.

Kādu uzdevumu mēs veiksim?

Vārdu pāru lasīšana uz rozā un zila fona, kas atšķiras ar vienu skaņu un kuriem ir dažādas nozīmes. Skolēni lasa vārdu pārus un izskaidro to nozīmi. Norādiet, kādas skaņas atšķiras starp šiem vārdu pāriem.

8. Tīra runa.

Vienkāršu sakāmvārdu lasīšana un iegaumēšana.

Izlasi vārdus, kas satur skaņu [v], [v,].

Lasīšana pa pāriem. Skaļi runājot.

9. Nodarbības kopsavilkums. Mutes pārdomas.

Darbs grupās.

Pārskatiet noteikumus darbam grupā.

Spēle "Skaņu celiņš"

Katra grupa uz sava galda izklāj daudzkrāsainu celiņu. Dzirdēt cietu skaņu ir sarkans kvadrāts, dzirdot klusu skaņu, ir zaļš kvadrāts. Uzminiet, kāpēc es izvēlējos trases sarkano krāsu cietajai (vārdā sarkanā visas skaņas ir cietas, un vārdā zaļā gandrīz visas ir mīkstas)

(Svari, vate, dakša, prāts, ūdens, gaviles, vanna, ūsas, vējš)

Spēle "Vārds uz plaukstas" ( Ievietojiet skolotāja plaukstā tik daudz vārdu, kas sākas ar burtu G).

Mēs šodien paveicām labu darbu.

Ko mēs darījām? (Spriedām, analizējām, t.i., mācījāmies domāt; veidojām, attīstījām uzmanību, mācījāmies strādāt ar mācību grāmatu, mācījāmies lasīt un rakstīt)

Kas tev patika nodarbībā?

Kas bija grūti?

Ja nodarbības laikā jums gāja viegli, viss bija skaidrs, paceliet jautru emocijzīmi.

Un, ja kaut kas jums neizdevās. Tas noteikti izdosies.

Skatīt prezentācijas saturu
"BB gatavs"


Nodarbības kopsavilkums par lasītprasmi

Sagatavoja: Khalitova Irina Nikolaevna, 1.kvalifikācijas kategorijas skolotāja, Pašvaldības izglītības iestāde “48.vidusskola”, Orenburga.


Līdzskaņu balss skaņas iekšā, iekšā . Burts B, v.


Dārgie puiši!

Es ļoti priecājos jūs redzēt!

Sagatavots jums

interesanti uzdevumi.

Es domāju, ka tu esi kopā ar viņiem

tu paveiksi lielisku darbu!



Grupu darba noteikumi:

Runājiet mierīgi un skaidri

Runā tikai līdz būtībai

Zināt, kā risināt sarunas

Palīdziet savam draugam, ja viņam tas ir nepieciešams


Atrodiet papildu vēstuli (strādājiet grupās)

1. rinda: a, o, b, y, s un

va, tu, si, dya, go, ru

ziema, jenots, kūka, vilks

2. rinda: E, Z, E, B, O, A

mo, ny, ga, ru, vo,

māja, krīts, vate, pērkons

3. rinda: e, e, a, v, i

lyu, mu, for, ry, bet, vi

Elija, Ira, Vova, Reja


Papildu burts, zilbe, vārds:

1. rinda: iekšā, iekšā, vilks

2. rinda: V, va, vītols

3. rinda: in, vi, Vova


Nodarbības plāns:

Praktizēsim skaņu izolēšanu un sniegsim to īpašības;

Iepazīsimies ar vēstuli un mācīsimies to izdrukāt;

Trenēsimies lasīt zilbes, vārdus, teikumus, tekstu ar jauno burtu V, v.


No rīta vāvere pamodās,

Viņa stiepās, smaidīja,

Reiz es nomazgāju seju ar rasu,

divi -

graciozi griezās

Trīs -

sasit plaukstas trīs reizes,

Trīs galvas mājieni,

Četras - rokas platākas,

Pieci -

vicināt rokas,

Seši - visi apsēdieties,

Septiņi astoņi -

liksim pie malas slinkumu.


zvirbuļi

vīnogas

dūraiņi

filiāle

vainags

rudzupuķes

siera kūkas

vārna

vilks

vāze

ķirsis




Ak, r-laiks! Eh, divi!

Lielais brālis skalda malku!

Kāpēc viens koka bloks?

Vai tas nesadalīsies?

Cirvis iestrēga baļķī -

lipīgu gobu sašķelt nevar.


burts ve -

skaņa [v] –

līdzskaņu,

dubultnieki,

izteikts,

var būt grūti [ V ],

var būt mīksts [ V , ]

h V onok

h V ent


ŪDRS

SPAIŅI



  • Palīdziet viens otram, veicot uzdevumu.
  • Laipni izlabojiet viens otra kļūdas, runājiet klusi, netraucējot citiem.
  • Rīkojies saskaņoti. Jūs esat atbildīgs par savu biedru, viņš ir atbildīgs par jums.


Pabeidziet CHOICE uzdevumu:

A) iet cauri labirintam no burta B;

B) ievietojiet vajadzīgo lielo vai mazo burtu B.

...aizsardzības... laikmets

...asya...olk


Klase: 1

Nodarbības mērķi:

izglītojošs:

  • prast nosaukt atšķirību starp skaņu un burtu, prast raksturot patskaņus un līdzskaņus, strādāt ar vārdu skaņu rakstiem;

izstrādājot: attīstīt uzmanību un atjautību;

izglītojošs:

  • iemācīties strādāt pāros, grupās, iemācīties klausīties mūziku un saprast tās noskaņojumu, iemācīties strādāt ar sakāmvārdiem.

Aprīkojums:

  1. divas melodijas, kas atšķiras pēc noskaņas un tembra;
  2. kartītes zaļā, zilā un sarkanā krāsā;
  3. kartītes ar patskaņu burtiem;
  4. demonstrācijas kartes ar vārdiem;
  5. attēli, kuros attēloti dažādi objekti;
  6. kartes individuālajam darbam.

Nodarbību laikā

1. Organizatoriskais moments. Gatavības pārbaude nodarbībai.

2. Kaligrāfija.

    Uz tāfeles: Zv Bv Zv Bv Zv Bv

3. Problēmsituācija.

Tikai pēc piedzimšanas cilvēks nonāk skaņu pasaulē. To ir tik daudz, ka tos visus vienkārši nav iespējams uzskaitīt. Skaņas var būt klusas un skaļas, maigas un biedējošas, patīkamas un satraucošas. Kā jūs domājat, bērni, kādas skaņas cilvēkam ir patīkami dzirdēt un kādas skaņas viņu kaitina un biedē? (Bērnu atbildes)Ļoti bieži cilvēki mēģina atdarināt dzirdēto skaņu, izmantojot dažādas mūsu runas skaņas. Un kādās skaņās var iedalīt visas mūsu runas skaņas? (Bērnu atbildes: patskaņi un līdzskaņi) Skatiet, šeit ir daži piemēri:

  • sh - sh - sh
  • r - r - r
  • pilēt - pilēt
  • Ding Ding
  • bom - bom
  • ķeksīšot

Sakiet man, puiši, kas vai kas rada šīs skaņas? Kuras ir klusas un kuras skaļas, kuras mierīgas un kuras traucē? (Bērnu atbildes)

Mēģināsim attēlot dažādu toņu melodijas ar līdzīgām mūsu runas skaņām. (Skan divi dažādi muzikāli skaņdarbi: jautra bērnu dziesma un svinīga klasiskā melodija) Kādas skaņas, jūsuprāt, būtu vispiemērotākās pirmajai melodijai? (La - la, na - na) Kā ar otro? (Tramvajs-tramvajs, Tada-dada) Redziet, mums izdevās atainot muzikālo darbu noskaņu tikai ar dažām skaņām! Kādas skaņas šeit spēlēja galveno lomu? ? (Mīkstie un cietie līdzskaņi)

Kā jūs domājat, bērni, kam tiks veltīta visa mūsu šodienas stunda? (Ja iespējams, bērni nosauc nodarbības tēmu)

4. Nodarbības tēma ir “Skaņas un burti”.

Sakiet man, puiši, kāda ir atšķirība starp burtiem un skaņām? (Bērnu atbildes: mēs dzirdam un izrunājam skaņas, bet rakstām un redzam burtus) Atsevišķi tikai dažas krievu valodas skaņas veido vārdus, un arī tad tās ir ļoti īsas un bezjēdzīgas. Bet, saplūstot kopā, skaņas veido zilbes un vārdus. Bet arī šeit ir jābūt ļoti uzmanīgiem – skaņām un burtiem jābūt savienotiem kopā noteiktā secībā, pretējā gadījumā jūs nevarat kļūdīties! Apskatīsim, vai varat pareizi apvienot skaņas un burtus. Spēlēsim spēli "Atrodi savu māju".

Spēle "Atrodi savu māju". (Spēle ir arī fiziskās audzināšanas sesija)

Meža malā bija divas mājas. Vienā dzīvoja mīkstas līdzskaņu skaņas, bet otrā - cietas. Arī patskaņi dzīvoja kopā ar viņiem, un, izejot ārā, viņi vienmēr atgriezās savās mājās. Vai jūs, būdami patskaņi, spēsiet atrast savas mājas? ? (Četri bērni iet pie tāfeles. Divi ņem zilas kartītes, bet divi zaļās. Visiem pārējiem bērniem uz galda ir kartītes ar patskaņu burtiem. Pēc skolotāja pavēles patskaņiem, kas tiek rakstīti pēc mīkstajiem līdzskaņiem, mājā jānotiek ar zaļā kartīte, un patskaņi, kas rakstīti pēc cietajiem līdzskaņiem, atrodas mājā ar zilo kartīti.)

Izbraucām agri
Vēstules izcirtumā.
Mēs atpūtāmies un staigājām,
Tikai viņus sauca uz mājām.
Viens, divi, trīs - savāc zilbes!

Pēc tam, kad patskaņi ir ieņēmuši savas vietas, mājas īpašnieki - līdzskaņi - pārbauda, ​​vai visi burti ir iekļuvuši viņu mājā.

Sakiet man, puiši, kam krievu valodā ir vairāk skaņu vai burtu? (Skaņas) Un kāpēc? (Līdzskaņi var norādīt divas skaņas - cietas un mīkstas) Redzēsim, cik labi jūs saprotat patskaņu un līdzskaņu skaņas, cietās un mīkstās. (Katram skolēnam uz galda ir trīs kartītes - zaļa, sarkana, zila)

Spēle "Klusums".

  • 1. uzdevums. Skolotājs nolasa vārdus, bērni paņem kartīti, kas atbilst pirmajai skaņai, pēc tam pēdējai pēc skolotāja norādījumiem. (Stārķis, vāvere, vārna, adata, ābols utt.)
  • Uzdevums 2. Skolotājs parāda vārdus, kas rakstīti lielā drukā, bērni veic to pašu uzdevumu. (Mākonis, lapsa, kalns, celms, vītols utt.)
  • 3. uzdevums. Skolotājs parāda attēlu ar priekšmeta attēlu, bērni klusībā nosauc attēlā attēloto objektu un vēlreiz parāda vajadzīgo kartiņu.

(Ja uzdevumu izpildes laikā gadās kļūdas, tās nekavējoties tiek sakārtotas skaļi)

Kā jūs varat strādāt nevis ar vienu skaņu, bet ar visām tām vienlaikus? Pamēģināsim? Pirms jums ir vārdi un vārdu modeļi. Mēģiniet atrast vārdam pareizo diagrammu . (Vārdi ir rakstīti vienā kolonnā, un šo vārdu diagrammas ir citā. Savienojiet vārdus un to diagrammas ar bultiņām) Tagad spēlēsim spēli "Dzīvās skaņas" ar vienu no šiem vārdiem.

Spēle "Dzīvās skaņas". Aicinu šurp tik bērnus, cik skaņu ir vārdā LĀCIS. Katrs no jums kļūst par dzīvu skaņu. Jūs stāvat kārtībā, un es jūs aicināšu pie sevis, bet jums tikai jābūt ļoti uzmanīgam. Tātad šī vārda pirmā patskaņa skaņa man atnāks. (UN) Un tagad pie manis nonāks otrais līdzskaņs šajā vārdā (W) utt. Labi padarīts! Ar uzdevumu tikām galā labi.

Un tagad Dunno vēlas spēlēt ar mums. Viņš arī mācās pirmajā klasē un uzskata, ka labi prot veidot vārdu skaņu rakstus. Apskatīt šeit. Kā viņš iezīmēja savu vārdu. Vai jūs domājat, ka viņš ir pieļāvis kļūdas? (Bērni labo diagrammu vārdam UNZNAYKA - Z K Z S K S SK)

Fiziskās audzināšanas minūte

Darbs piezīmju grāmatiņās. Tā kā tev gāja tik labi, tad varu būt drošs, ka savos vārdos tu noteikti nekļūdīsies. Ļaujiet katram no jums ierakstīt savu vārdu piezīmju grāmatiņā un izveidot skaņu diagrammu blakus tai. (Bērni strādā burtnīcās)

Strādāt pāros. Tagad nomainiet piezīmju grāmatiņas, lai pārbaudītu izpildīto uzdevumu.

Tātad, mēs esam vairākkārt redzējuši, ka katrai vārda skaņai ir jāieņem sava vieta. Retos gadījumos gadās, ka, aizstājot vienu skaņu ar citu, tiek iegūts arī vārds, taču ar pavisam citu nozīmi. Izpildīsim kopā ar jums 11. vingrinājumu 12. lappusē un pārliecināsimies paši. (Bērni pilda rakstīto vingrinājumu kladēs)

Fiziskā audzināšana acīm (tiek veikta uz oftalmoloģiskā simulatora)

5. Materiāla nostiprināšana.

Nu, puiši, jūs šodien ļoti smagi strādājāt, un es domāju, ka jums nebūs grūti izpildīt pēdējo uzdevumu kartēs, kuras katrs no jums saņems. (Skolotājs izdala kartītes ar uzdevumiem:

Pasvītrojiet vārdus, kuros visi līdzskaņi ir stingri.

2. A, O, E, U, Y, E.

Izsvītrojiet papildu burtu.

3. Kurmis, pildspalva, bāka.

Norādiet šajos vārdos esošo burtu un skaņu skaitu.)

Atjautības uzdevums. Uz tāfeles ir sakāmvārds: VĀRDS NAV Zvirbulis, KAD TĀ LIDO ĀRĀ, TU TO NEBŪSĪSI. Sakiet man, puiši, vai šis sakāmvārds ir kaut kā saistīts ar mūsu tēmu? (Bērnu atbildes) Puiši, cik reizes skaņa [a] parādās šajā sakāmvārdā? (5 reizes)

6. Atspulgs. Par ko mēs šodien stundā runājām? Kāda ir atšķirība starp burtu un skaņu? Kādas īpašības mēs piešķiram patskaņiem un līdzskaņiem?

Skolotāja darbības mērķis: nodrošināt apstākļus pamatjēdzienu nostiprināšanai par burtiem un skaņām, attīstīt studentu spēju patstāvīgi konstruēt savas zināšanas. Plānotie rezultāti (priekšmets): runas prasmju apguve kā runas akta holistiskas īstenošanas līdzeklis, jēdzienu “skaņa” un “burts” nesajaukšana, vārdu sadalīšana zilbēs, uzsvaru likšana, patskaņu un līdzskaņu lomas noteikšana. Personīgais UUD: iegūstiet personīgo integrētās mācīšanās pieredzi. Normatīvie mācību pasākumi: ar skolotāja palīdzību definēt un formulēt izglītības uzdevumu, veikt un novērtēt izglītojošas darbības. Kognitīvā UUD: klases un skolotāja kopīgā darba rezultātā izdariet secinājumus, pārveidojiet informāciju no vienas formas citā. Komunikabls UUD: spēj risināt sarunas un nonākt pie kopīga lēmuma kopīgās darbībās. Tehnoloģija Kritiskās domāšanas attīstīšana, lasot un rakstot.

Skatīt dokumenta saturu
“Prezentācija nodarbībai 1. klasē “Skaņas un burti””




  • Pārbaude

  • Kā atšķirt patskaņu no līdzskaņa?

Patskaņi

Līdzskaņi

Izrunājot skaņu, gaiss plūst brīvi, bez šķēršļiem.

Izrunājot skaņu, gaisa straume mutē sastopas ar šķērsli (lūpas, zobi, mēle).

Patskaņa skaņa veido zilbi.

Līdzskaņa skaņa veido zilbi tikai kopā ar patskaņu skaņu.


  • Kā skaņas atšķiras no burtiem?

Skaņas esam mēs... un...

Burti mēs ... un ... .


  • 1 . Aizpildiet trūkstošos burtus alfabētā

a B C? d e? z un?

Uz? m n? p r s t

X? kas? y y eh? es


2. Atrodiet patskaņus. Apvelciet to.

F I K O P R Y

A G E I M S V

U Y S H E Z E ZH


  • 3. Atrodiet vārdu pāri, kas atšķiras viens no otra ar vienu skaņu:

komplekta iepakojums

ķerru kaudze


  • 4. Norādiet vārda zilbju skaitu:

muša - mašīna - zaķis -

bumba - lietussargs - siers -

zebra suns


  • 5. Norādiet zilbju, burtu un skaņu skaitu:

celms - zilbe, burti, skaņa

egle - zilbe, burti, skaņa

kaija - zilbes, burti, skaņas

stāvi - zilbes, burti, skaņas




  • Pierakstiet priekšlikumu:


Jaunums vietnē

>

Populārākais