Mājas Gudrības zobi Mājdzīvnieku piezīmes logopēdam. Frontālās logopēdijas nodarbība senioru runas grupā “Mājdzīvnieki”

Mājdzīvnieku piezīmes logopēdam. Frontālās logopēdijas nodarbība senioru runas grupā “Mājdzīvnieki”

Leksiko-gramatikas stunda vidusskolā logopēdiskā grupa par tēmu "Mājdzīvnieki". Datorapmācības programmas “Spēles tīģeriem” izmantošana un bērnu darbs pie interaktīvā galda nodrošina augstu motivāciju un efektivitāti mācību materiāla apguvē.

Programmas saturs:

Mērķis:

  • leksisko un gramatisko kategoriju konsolidācija par tēmu “Mājdzīvnieki” bērnu runā.

Uzdevumi:

Labošanas un audzināšanas:

  • aktivizējiet vārdnīcu, izmantojot leksiskā tēma"Mājdzīvnieki";
  • sistematizēt un nostiprināt bērnu zināšanas par mājdzīvniekiem un to mazuļiem;
  • veidot runas gramatisko struktūru: mācīt pareiza lietošana piederības īpašības vārdu runā, prievārdu gadījuma konstrukciju (lietvārdu akuzatīvs, ģenitīvs, datīvs vienskaitlis bez prievārda, daudzskaitļa lietvārdu instrumentālais gadījums ar prievārdu “C”), lietvārdu saskaņošana ar cipariem, īpašumtiesību vārdi.

Korekcijas un attīstības:

  • pastiprināt runas aktivitāte bērni;
  • attīstīt vizuālo un dzirdes uzmanība, radošā iztēle;
  • nostiprināt spēju iesniegt priekšlikumus saskaņā ar plānu;
  • apvienot teikumus stāstā.

Labošanas un audzināšanas:

  • audzināt mīlestību pret mājdzīvniekiem;
  • attīstīt spēju darboties komandā.

Vārdnīca:

  • lietvārdi: zirgs, govs, aita, cūka, kaķis, suns, dzīvnieki, kumeļš, teļš, jērs, sivēns, kaķēns, kucēns;
  • īpašības vārdi: zirgs, govs, aita, cūka, kaķis, suns;
  • darbības vārdi: kaimiņot, māt, bļaut, ņurdēt, ņaudēt, riet, lēkt, meklēt, nest, pļaut, barot, augt, atgriezties;
  • apstākļa vārdi: uz augšu, pretī, uz leju, pa labi, pa kreisi;
  • cipari: viens, divi, trīs, četri, pieci.

Aprīkojums:

  • interaktīvs galds, personālais dators, izglītojošs datorspēle“Spēles tīģeriem”, bilžu materiāls ar mājdzīvnieku attēliem, to ķermeņa daļām, izgrieztas bildes (3 daļas), rotaļlietu māja, Shustrik rotaļlieta, rotaļu bumba, magnētiskais dēlis, galds un krēsli bērniem, atsauces attēli teikumu veidošanai un stāstu stāstīšanai.

Nodarbības gaita:

I. Ievaddaļa.

Bērni stāv birojā pie magnētiskās tāfeles.

L. Reiz dzīvoja zirgs Zorka. (Noliek attēlu uz tāfeles.) Viņai bija dēls Šustriks. (Izstādīta rotaļlieta - kumeļš). Kādu spēli, tavuprāt, viņam patika spēlēt visvairāk?

D. Uz futbolu. Jo viņš ir ģērbies futbola formā: T-kreklā ar numuru.

II. Galvenā daļa.

1. Spēle “Nosauc viesus”.

L. Šustrikam pienākusi dzimšanas diena. Mamma viesiem sūtīja ielūgumus. Uzminiet, kam Zorka zvanīja. (Logopēde parāda ielūgumu kartītes: mājdzīvnieku astes attēlus. Bērni nosauc, kura aste tā ir, un uzliek dzīvnieku attēlus uz magnētiskās tāfeles).

D. Aita ir aitas aste.

Govs ir govs aste.

Cūka ir cūkas aste.

Suns ir suņa aste.

Kaķis ir kaķa aste.

L. Kas ir visi šie viesi?

D. Mājdzīvnieki.

L. Kāpēc tu tā domā?

D. Viņi dzīvo blakus cilvēkam, cilvēks rūpējas par viņiem, un viņi viņam nes labumu.

2. Spēle “Kā dzīvnieki pulcējās dzimšanas dienā”.

Pirkstu galu pašmasāža. ( Īkšķis uzliek uz masējamā pirksta nagu, pārējais piespiež spilventiņu no apakšas, mīcot to. Kustībām pievienots teksts).

L. Dzīvnieki sāka pulcēties, saģērbties un uzvilkt kurpes.

Tāpat kā mūsu kaķim ir dzelteni zābaki.
Tāpat kā mūsu cūkai ir jaunas kurpes.
Tāpēc es nopirku savam kucēnam dažas čības viņa ķepām.
Un mazais teliņš uzvelk filca zābakus.
Un jērs Vovka ir jaunas kedas.

3. Spēle "Kas ir ar ko?"

L. Puiši, kas ir šis kucēns?

D. Šis ir suņu mazulis.

L. Un teļš?

D. Šī ir govs mazulis.

L. Kas ir šis jērs?

D. Šis ir aitas mazulis.

L. Protams, mājdzīvnieki uz Šustrika dzimšanas dienu devās nevis vieni, bet ar saviem mazuļiem. Un kura mazulis ir Šustriks?

D. Viņš ir zirgu mazulis. Viņš ir kumeļš.

Bērni blakus dzīvnieku attēliem izliek mazuļu attēlus.

L. Ar ko suns atnāca?

D. Suns atnāca ar kucēniem.

L. Ar ko govs atnāca?

D. Govs atnāca ar teļiem.

L. Ar ko kaķis atnāca?

D. Kaķis nāca ar kaķēniem.

L. Ar ko cūka atnāca?

D. Cūka atnāca ar sivēniem.

L. Ar ko aita atnāca?

D. Aitas atnāca ar jēriem.

L. Ar ko visi mazuļi satikās?

D. Ar kumeļiem.

L. Un viņi atnesa dāvanu. (Izliek dāvanu kastīti).

4. Spēle "Cienasts".

L. Zirgs sāka sēdināt viesus un cienāt tos. (Bērni sēž pie galda. Viņiem priekšā ir ēdienu attēli.) Kam tu kaulus iedevi?

D. Atdeva kaulus sunim.

L. Kam sienu iedeva?

D. Iedeva sienu govij, aitai.

L. Kam tu pienu iedevi?

D. Iedeva kaķim pienu.

L. Kam tu iedevi dārzeņus?

D. Viņa iedeva cūkai dārzeņus.

5. Spēle "Paslēpes".

L. Dzīvnieki paēda sāta sajūtu un sāka spēlēt paslēpes. Viņi paslēpās aiz mājas. Kam šī ir galva? (Uz galda stāv rotaļlietu mājiņa. Logopēde rāda dzīvnieku galvu attēlus no tā aizmugures.)

D. Šī ir govs, zirgs, cūka, aita, kaķis, suņa galva.

6. Spēle "Rakstīsim dzeju."

L. Un tad dzīvnieki sāka rakstīt dzeju.

Sunim ir suņa galva, un kaķim ir...
Cūkai ir cūkas ausis, un zirgam...
Aitas vilna ir aitas vilna, bet truša...
Zirgam ir zirga acis, un kazai ir...

7. Spēle “Vāc bildes”.

L. Puiši, paskatieties, visas dzīvnieku ķermeņa daļas ir sajauktas. Jūs nesapratīsiet, kur bija kaķis un kur aita. Savāc attēlus no daļām, pastāstiet mums, kas jums ir.

Bērni vāc izgrieztus attēlus un lieto īpašumtiesības. Kamēr viņi strādā, logopēds no magnētiskās tāfeles noņem jēru, kaķu un zirgu attēlus.

L. Kā tu savāc bildes?

D. Es vispirms paņēmu kaķa galvu, tad kaķa rumpi un tad kaķa asti.

Es paņēmu aitas galvu, tad aitas ķermeni, tad aitas asti.

8. Motora pauze “Tsok-tsok-tsok”.

L. Puiši, Zorka gribēja jūs pavizināt ar ratiem. Atstāj galdu.

"Pulkstenis-klak-klak!" - zirgs auļo (bērni auļo kā zirgi riņķī),
"Pulkstenis-klak-klak!" - sitieni ar nagu (bērni sitas pret grīdu ar kāju pirkstiem).
"Pulkstenis-klak-klak!" - velk ratus (viņi atkal lec pa apli),
Mūs nes ratos (bērni pietupās un pieceļas kājās).

L. Un tad dzīvnieki nolēma dziedāt. (Tiek spēlēta datorspēle “Kurš teica “Ņau?” no programmas “Spēles tīģeriem”). Nosakiet, kura balss tagad tiek dzirdama.

D. Kaķis ņaud, govs mauc, aita bliež, suns rej, zirgs ņaud.

10. Spēle "Kurš ir dīvains"

L. Paskaties, kamēr mēs dziedājām, aitu mazuļi pazuda. Kurš pazudis?

D. Jēri.

L. Viņi aizbēga uz pļavu. (Pieejiet pie interaktīvas tabulas). Kurš te ganās?

D. Aitas un jēri.

L. Šajā pļavā ir aitas, bet otrā - jēri. Kurš nokļuva nepareizajā vietā? Savienojiet aitas savā pļavā un jērus savā.

Bērni pārvieto attēlus uz atbilstošo grupu.

L. Skaiti aitas. Skaitīt jērus.

11. Spēle "Meklē mājdzīvniekus"(izmantojot interaktīvo tabulu)

L. Pets mežā meklēja jērus. Tur ir daudz savvaļas dzīvnieku un putnu. Palīdziet mājdzīvniekiem nokļūt mājās.

Bērni starp dzīvnieku un putnu attēliem atrod mājdzīvnieku attēlus un ieliek tos grozā.

Logopēds uzliek atbilstošos attēlus uz magnētiskās tāfeles.

L. Nu visi mājās!

12. Vingrošana acīm "Hustler lec."

L. Šustriks priecājās, ka jēri atrasti un uzlēca. Sekojiet līdzi Šustriku.

Logopēds kustina rotaļlietu, bērni tai seko ar acīm. Bērnu galvas ir nekustīgas. Acis tev priekšā. Mute ciet. Acu kustības uz augšu - priekšā - uz leju - priekšā, pa labi - priekšā, pa kreisi - priekšā, pa diagonāli uz augšu - uz leju, virzot acis uz centru.

13. Stāsta “Kā Šustriks uzauga” sastādīšana, izmantojot atsauces attēlus.

Bērni pie galdiem.

L. Ciemos ieradās vectēvs. Viņš vēlas pastāstīt, kas notiks, kad Šustriks izaugs. Apskatīt bildes. Veidojiet teikumus, pamatojoties uz tiem.

D. Vectēvam ciemā bija kumeļš Šustriks.

Vectēvs pļāva sienu gudrajam puisim.

Ziemā viņš baroja Šustriku ar sienu.

Šustriks uzauga un uz ratiem nesa visādas kravas.

L. Tagad pastāstiet man, kā Šustriks uzauga, pamatojoties uz visām bildēm.

III. Beigu daļa.

L. Nu Šustrikam dzimšanas diena ir pagājusi. Dzīvnieki devās mājās, un paskatīsimies, ko viņi viņam iedeva.

Atveriet kastīti ar dāvanu.

D. Šī ir futbola bumba.

L. Vai jūs domājat, ka Šustriks ir apmierināts ar dāvanu?

D. Protams, viņš priecājas, jo viņa mīļākā spēle ir futbols!

Mitina L.A.,
skolotājs logopēds

Logopēdiskās nodarbības kopsavilkums par leksisko tēmu
"Mājdzīvnieki"

sagatavoja: Davydova Jeļena Jurievna
skolotājs logopēds
Pašvaldības budžeta pirmsskola izglītības iestāde
bērnudārzs"Alenka"
Ņikiforovska rajons, Tambovas apgabals, lauku apmetne Dmitrijevka

Uzdevumi:
Labošanas un audzināšanas:
- precizēt un aktivizēt bērnu vārdu krājumu par tēmu “Mājdzīvnieki”;
- iemācīties izmantot prievārdu y runā ar vingrinājumu palīdzību. “Kam ir kas?”, “Kam ir kas?”;
- iemācīt veidot lietvārdus. pl. stundas no vienībām stundas, veicot vingrinājumus. "Viens-daudzi";
- iemācīt veidot lietvārdus. ar deminutīviem sufiksiem - uzdevumā “Sauc to laipni”.
Korekcijas un attīstības:
- pareiza domāšana, izmantojot vingrinājumus. “Savākt attēlu”;
- artikulācijas aparāta muskuļu nostiprināšana.
Labošanas un audzināšanas:
- attīstīt izziņas interesi par apkārtējo pasauli
- ieaudzināt mīlestību pret mājdzīvniekiem.

Nodarbības gaita:

1. Organizatoriskais moments.

Logopēds: - Par ko mēs šodien stundā runāsim, uzzināsiet, minot mīklas.

Es rāpoju gar sētu
Es dodos medībās.
Peles paslēpās caurumos,
Es viņus skatos jau ilgu laiku. (Kaķis)

Deguns ir apaļš,
Un iecirtīgā aste ir tamborēta.
Mamma ir cūka, tētis ir cūka.
Viņš ir viņu mīļākais dēls. (Sivēns)

Cilvēkam patiess draugs,
Es ļoti skaidri dzirdu katru skaņu.
Man ir lieliska oža
Laba acs un laba dzirde. (Suns)

Čempions ātrajā skriešanā,
Dažreiz es braucu ar ratiem.
Mani atveda tēvocis līgavainis
Ūdens, siens un auzas. (zirgs)

Izsalcis - ņaud,
Pilnīgi košļājamās,
Mazie bērni
Dod pienu. (Govs).

Logopēds: – Kā jūs visus šos dzīvniekus nosauktu vienā vārdā?
(Iekšzemes)
Logopēds: – Tieši tā, paštaisīts. Šodien stundā runāsim par mājdzīvniekiem. Un, lai mūsu mēle varētu mums palīdzēt, nodarbosimies ar mēles vingrošanu.

2. Artikulācijas vingrošana.

Kaķis klēpī pienu.
Izvelciet "plašo" mēli no mutes. Iespiediet mēles galu uz augšu “krūzītē” un paslēpiet mēli mutē.
Teļš sūc pienu.
Mute ir vaļā, lūpas smaidā. Novietojiet plato mēles galu zem augšlūpas un ar klikšķi noplēšiet to nost.
Zirgu šņākšana.
Lūpu vibrācija.

3. Vingrinājums "Kam ir kas?"

Logopēds: Mātes un viņu mazuļi ir zaudējuši viens otru. Viņi ļoti vēlas būt kopā. Parūpēsimies, lai viņi satiktos. Bērni izpilda uzdevumu.
Logopēds: Tagad pārbaudīsim. Kam ir kurš?

Kaķim ir kaķēns.

Zirgam ir kumeļš.

Sunim ir kucēns

Cūkai ir sivēns.

Govs ir teļš.

4. Vingrinājums “Kam ir kas?”

Logopēds: - Puiši, kuram no mājdzīvniekiem ir ragi? (Govs, auns, kaza)
Kam ir ūsas? (Trusī, sunī, kaķī)
Kam ir mīkstas ķepas? (pie kaķa)
Kam ir tesmenis? (Pie govs, pie kazas)
Kam ir purns deguns? (Pie cūkas)

5. Vingrinājums “Viens-daudzi”.

Logopēds: - Tagad spēlēsim spēli "Viens - daudzi."
Kaķis - kaķi,
Suns - suņi,
govs - govis,
zirgs - zirgi,
aita - aita,
kaķēns - kaķēni,
teļš - teļi.

6. Vingrošana. "Piezvaniet man laipni."

Logopēds: - Tagad, puiši, nāciet - mīļi sauciet dzīvniekus.
kat. Kā tu viņu nosauktu par mīļumu? (kaķēns)
suns-suns,
zirgs-zirgs,
kaza-kaza,
aitas-aitas.

7. Fiziskās audzināšanas minūte.

"Kaķēns"
Tāds ir kaķis (Viņi iet uz “kaķa” soļa)
Apaļa seja, (glāstiet seju)
Un uz katras ķepas (attēlo nagus)
Spīles ir skrāpējumi.
Visas viņa rotaļlietas — (lēkšana vietā)
Kubs un spole. Kaķis ir kā bumba (Viņi lec viens pēc otra aplī) Lēkā pa dzīvokli.


8. Vingrošana. "Savākt attēlus."

Logopēds: - vāciet attēlus un nosauciet iegūtos dzīvniekus. (Cūka, kaķis, auns, suns, govs, kaza)

9. Nodarbības kopsavilkums.

Logopēds: par kādiem dzīvniekiem šodien tika runāts stundā?
Kādus dzīvniekus sauc par mājdzīvniekiem? (Bērni atbild).
Sniedziet mājdzīvnieku piemērus.

Informatīvie resursi:
http://logoped18.ru/
http://www.idealdomik.ru/yenciklopedija-poleznyh-sovetov/deti-i-roditeli/zagadki-pro-domashnih-zhivotnyh.html
logoped18.ru›logopedist/logopedicheskiy-konspekt…
festival.1september.ru›articles/627480/
michutka.3dn.ru›publ/sjuzhetnye_ kartinki…kartinki

Mērķi:

I. Labošanas – izglītojoša:

  1. Mācīties lietot lietvārdu instrumentālo reģistru, trenēties vārdu saskaņošanu katrā gadījumā;
  2. Nostiprināt un precizēt bērnu zināšanas par mājdzīvniekiem un to mazuļiem;
  3. Aktivizēt un paplašināt vārdu krājumu par mājdzīvnieku tēmu: ganāmpulks, ganāmpulks, ganāmpulks, gans;
  4. Zināt ārējās pazīmes dzīvnieki, ko viņi ēd, kā viņi balsi, kur viņi dzīvo, kādu labumu tie dod;
  5. Apmāciet bērnus atbildēt uz logopēda jautājumiem ar pilnīgām atbildēm;

II. Koriģējoša un attīstoša:

  1. Attīstīt dzirdes un vizuālā uztvere, vispārīgi un smalkās motorikas;
  2. Uzlabot domāšanas procesus;

III. Labošanas un audzināšanas:

  1. Veicināt mīlestību pret mājdzīvniekiem;
  2. Attīstīt spēju uzmanīgi klausīties, attīstīt izziņas procesu;
  3. Attīstīt komunikācijas prasmes.

Aprīkojums: multimediji, magnētiskā tāfele, mājdzīvnieku un to mazuļu bildes, labirints, gaismas rādītāji, su-joks, savvaļas un mājdzīvnieku rotaļlietas, modelis “ciemats un mežs”.

Nodarbības gaita:

Bērni ienāk grupā

I. Organizatoriskais moments

Logopēds un bērni:

Visi bērni sapulcējās aplī,

Es esmu tavs draugs un tu esi mans draugs.

Cieši turēsim rokas

Un pasmaidīsim viens otram!

Logopēds: Aicinu jūs ceļojumā dzīvnieku pasaulē. (Skan mūzika “In the Animal World”.)

Logopēds: Tagad es jums pastāstīšu mīklas, un jūs atradīsit atbildes un ievietosit tās uz tāfeles.

II. D/spēle “Mīklu minēšana”

Kas mūs sveic pie durvīm,

Visu dienu klusējot, pēc pārgulēšanas,

Un tas sākas no laimes

Skaļi rej: “Vū-va-vau!”?

Kurš, staigājot pavadā,

Nograuž zāli kalnā,

Un, gaidot saimnieci,

Vientuļi blēdīši: “Me-e-e”?

Kas vienmēr lieliski zina

Ko es gatavoju brokastīs?

Un viņš skrien uz vannu,

Skaļi ņurdēt "Oink-oink"?

Kurš brokastīs sagaida skābo krējumu?

Un negrib dzert kakao

Kas ir karstumā un aukstumā

Nesot bērnus riņķī,

Un viņa mājā,

Klusi nokliedz: “E-go-go”?

Kurš ganās zālienā?

Bez panamas cepures un bez T-krekla,

Aizdzen kaitīgās mušas

Un viņš ilgstoši vaid: "Mū-o-oo"

Gara auss

Pūku bumba.

Veikli lec

Nograuž burkānu. (Trusis)

Ar bārdu Anna ir vīrietis,

Ar ragiem, nevis vērsi. (Kaza)

Kad bērni uzmin mīklas, logopēds uz magnētiskās tāfeles uzliek mājdzīvnieka mīklu attēlu.

III. Darbs uz magnētiskās tāfeles.

Logopēds: Sauksim šos dzīvniekus vēlreiz. (Bērni pēc kārtas uzskaita uz tāfeles izliktos dzīvniekus).

Logopēds: - Kas tas ir?

(govs, suns, zirgs, cūka, kaķis,

Logopēds: Labi darīts!

Logopēds: - Kā to var nosaukt, viens

citiem vārdiem sakot, šie dzīvnieki? Bērni.

Mājdzīvnieki.

Logopēds: kāpēc viņus tā sauc?

Bērni: Jo viņus pieskata cilvēks.

Logopēds: Labi darīts!

Logopēds: Kamēr jūs un es uzminējām mājdzīvniekus, visi dzīvnieki tika sajaukti. Palīdziet man sakārtot lietas.

Modelēšana (uz galdiem izvietoti mājas un savvaļas dzīvnieki, bērniem jāpiešķir dzīvnieki, kurš kur dzīvo).

Logopēds: kas tas ir?

Bērni: ciemata māja.

Logopēds: Un tas?

Bērni: Mežs.

Logopēds: sadaliet dzīvniekus atbilstoši to dzīvotnēm.

Logopēds: Labi darīts! Visi izpildīja uzdevumu.

Logopēds: Vasarā pļavā ganās liela grupa govju. Kā to var nosaukt liela grupa govis? (ganāmpulks).

Logopēds: Kad zirgi ganās? (ganāmpulks).

Logopēds: Vai aitas ganās? (Otara).

Logopēds: kurš par viņiem rūpējas? (Gans).

Logopēds: Un tagad es iesaku spēlēt spēli “Atrodi savu māti”

IV. D/spēle “Atrodi savu māti”. (Izmantojot multivides sistēmu)

Multivides D/vadība "Atrodi savu māti" bērni lāzera rādītājs viņi atrod savu bērnu mātei.

Kam ir suns? - kucēns;

Kas ir pie govs? - teļš;

Kas ir ar zirgu? - kumeļš;

Kas ir kaķis? - kaķēns;

Kas ir cūka? - cūka;

Kas ir pie kazas? - bērns;

Kurš ir trusis? - mazais trusis.

Logopēds: labi, puiši. Jūs atradāt māti katram mazulim.

Logopēds: Vai neesat noguris? Mazliet atpūšamies.

Logopēds: Visi nāk pie manis un paņem bumbu. (Atskan Su-jok)

V. Fiziskās audzināšanas minūte

Bumba - ezis

Bērni veic kustības saskaņā ar tekstu.

Ritinu bumbu apļos Starp plaukstām.
Es viņu dzenu šurpu turpu. Roku maiņa.
Es noglāstīšu viņu plaukstu Viņi ripo uz priekšu un atpakaļ.
It kā es slauku drupatas. Roku maiņa.
Un es to nedaudz saspiedīšu, Viņi saspiež.
Kā kaķis saspiež ķepu. Roku maiņa.
Es spaidīšu bumbu ar katru pirkstu. N Nospiediet pirkstus uz bumbiņas.
Un es sākšu ar otru roku. Roku maiņa.
Un tagad pēdējais triks:Bumba lido starp rokām! Bumbiņas mešana no rokas rokā

Logopēds: Mēs mazliet atpūtāmies. Atbildēt uz manu jautājumu. Ko, jūsuprāt, mājdzīvnieki ēd? (Mēs vērsāmies pie sistēmas operatora).

VI. D/spēle “Kas ko ēd? »(piktogrammu izmantošana)

Bērni sēž pie galdiem un patstāvīgi izpilda uzdevumu atbilstoši līmeņiem.

Logopēds: Pārbaudīsim. Ko govs ēd? (Zāle, siens).

Ko ēd kaķis? (Zivis).

Ko suns ēd? (Kauli).

Ko ēd kaza? (Zāle).

Ko ēd trusis? (Burkāns).

Kāpēc ligzdas lelle palika?

Bērni: Jo viņa ir rotaļlieta.

Logopēds: Labi darīts! Jūs visi paveicāt uzdevumu.

Logopēds: Cik daudziem no jums mājās ir mājdzīvnieks? Bērni: Man ir.

Logopēds: kāds dzīvnieks dzīvo jūsu mājās?

Logopēds: kā jūs par viņiem rūpējaties?

Bērni: (barojam, ārstējam, mazgājam, tīrām utt.)

VII. D/spēle “Kas gūst labumu”.

Logopēds: kādu labumu visi šie mājdzīvnieki, govs un auns, dod cilvēkiem?

Bērni izvēlas attēlus uz galdiem un pakar tos uz molbertiem.

Logopēds: Labi darīts! Cilvēkam ir vajadzīgi visi šie mājdzīvnieki, cilvēks nevar dzīvot bez tiem.

Zirgs, suns, kaķis, govis,

Kazas, aitas - viss gatavs

Dzīvojiet mums blakus draudzīgi

Un mums ir prieks kalpot

VIII. Nodarbības analīze.

Skan mūzika

Logopēds: Tātad mēs apmeklējām dzīvnieku pasauli.

Logopēds: Ko jums šodien patika darīt stundā?

Ko jaunu esi iemācījies?

Mājdzīvnieki ir jāaizsargā un jārūpējas.

Mērķis: Noskaidrot zināšanas par tēmu “Mājdzīvnieki”, paplašināt un aktivizēt vārdu krājumu.

Uzdevumi:

Mācīt izglītību daudzskaitlis lietvārdi, īpašības vārdi, salikti īpašības vārdi, deminutīvas formas, darbības vārdu formas, saskaņo lietvārdu ar skaitli. Stiprināt lietvārdu instrumentālā gadījuma izmantošanu runā. Veidojiet dialogisku runas formu.

Attīstīt smalkās motorikas, loģiskā domāšana, uzmanība, atmiņa, domāšana. Attīstīt spēju uzklausīt biedrus.

Aprīkojums: prezentācija "Mājdzīvnieki"

Nodarbības gaita

1. Organizatoriskais moments.



Lai nokļūtu klasē, jums ir jāsaka vārds atpakaļ.

Augsts - zems, tuvu -... silts-... plats-.. garlaicīgs-... prieks-... tumšs-... dot-

Veidot-...atvērt-...ievadīt-...melns-...sauss-...ciets-...ass-...ciets-...tukšs-..ātrs-...

2.Ievads nodarbības tēmā.

Logopēds ekrānā parāda mājdzīvnieku attēlus.

Kas tas ir? Nosauciet to vienā vārdā.

Nosauciet savus mājdzīvniekus.

Kāpēc šos dzīvniekus sauc par mājdzīvniekiem?

Kādas priekšrocības tās sniedz?

Kādas mājdzīvnieku ķermeņa daļas varat nosaukt un parādīt?

Ar ko ir pārklāts mājdzīvnieku ķermenis?

3 Vingrinājumi vārdu krājuma veidošanai par tēmu.


  • Vingrinājums "Kas kur dzīvo?"

Apskatīt mājdzīvnieku mītni.

Suns dzīvo audzētavā (būdā).

kūts, kūts, kūts, aitu kūts, cūku kūts, stallis, dzīvoklis (māja).

  • Jautrs konts (viens suns, divi suņi, pieci suņi)
  • Īpašības vārdu veidošanās : Kura audzētava? Suņu; Suņa aste, kura aste tā ir? Suņu
  • Vingrinājums “Kas dod kādu balsi? Pabeidz teikumus.

Govs muld. Kaķis - .... Suns - .... Zirgs - .... Cūka - ....

  • Vingrinājums “Izvēlies, nosauc, atceries” Pabeidziet teikumus (izvēlieties un nosauciet pēc iespējas vairāk darbības vārdu).

Suns (ko tas dara?)šņauc, rūc, grauž, sargā... Zirgs (ko tas dara?) - .... Cūka (ko viņš dara?) — ....

  • Vingrinājums "Kam vajadzīgs kāds ēdiens?"

Aiciniet bērnus padomāt, kurš kuru pabaros un ar ko .

Fiziskā izglītība (ar bumbu)



Didaktiskā spēle— Saki to laipni.

Pirkstu vingrošana "Burenuška".



Dod man pienu, Burenuška, (bērni rāda govs “ragus”, saliec rādītājpirkstu un mazo pirkstiņu)

Vismaz piliens apakšā.

Kaķēni mani gaida, bērniņi.

Dodiet viņiem karoti krējuma (abās rokās salieciet vienu pirkstu, sākot ar mazajiem pirkstiņiem)

Nedaudz biezpiena (uz abām rokām)

Sviests, rūgušpiens, piens putrai.

Govs piens visiem dod veselību! (Atkal tiek parādīti govs "ragi")

  • Mājas un saimniecības vingrinājumi.
  • Kurš rūpējas par mājdzīvniekiem mājās? (Meistars, saimniece.)
  • Cik cilvēku ir fermā? (Saimniecībā ir daudz govju, aitu utt.)
  • Kurš rūpējas par lauksaimniecības dzīvniekiem? (Dzīvniekus saimniecībā pieskata lopkopji: gani govis, slaucējas slauc govis, līgavainis pieskata zirgus un zirgus, cūkas pieskata cūkkopji, aitas pieskata gani utt.)
  • Saliktu īpašības vārdu veidošanās

Govij ir gara aste. Kāda govs? - Garaste.

Vērsim ir asi ragi. Kāds bullis? -...

Pie cūkas īsas kājas. Kāda cūka? —

Pie truša garas ausis. Kāds trusis? -...

Zirgam ir garas krēpes. Kāds zirgs? -...

Aitām ir mīksta vilna. Kāda veida aita? -...

Melnas krēpes -...

Baltas krēpes -...

Pelēka aste -...

Biezs mētelis -...

Forši ragi -...

Balta piere -...

Garas kājas - ...

Radošo spēju attīstība.

Paskaties uz karti. mākslinieks uz mājdzīvnieka kaut ko neuzzīmēja. Kas nav trusis (ausis), kas nav kaķim (ūsas) utt. Lūdzu, uzzīmējiet, kā šiem dzīvniekiem trūkst


Mīklu minēšana par mājdzīvniekiem, pamatojoties uz prezentāciju.

Nodarbības kopsavilkums.

Nosauciet mājdzīvniekus, par kuriem mēs šodien runājām.



Jaunums vietnē

>

Populārākais