Ev diş etleri T2 kullanım talimatları. DVB-T2 set üstü kutusunun doğru bağlantısı ve konfigürasyonu

T2 kullanım talimatları. DVB-T2 set üstü kutusunun doğru bağlantısı ve konfigürasyonu

Ukrayna topraklarında DVB-T2 standardında karasal dijital televizyonun piyasaya sürülmesi, analog sinyalle karşılaştırıldığında televizyon kulelerinden güvenilir sinyal alım alanlarının önemli ölçüde genişletilmesini mümkün kılmıştır. Ayrıca T2'nin kurulum ve kurulum kolaylığı işini yaptı, MFA kanallarıyla uydu televizyondan çok daha popüler hale geldi.

Pratik tarafa geçelim ve DVB-T2 dijital sinyalini almak için gerekli tüm ekipmanların doğrudan kurulumundan bahsedelim. Pek çok modern TV zaten entegre bir DVB-T2 alıcısıyla donatılmıştır; bu durumda tekrarlayıcının konumunu bulmak, anteni ona doğrultmak ve TV'yi kullanarak mevcut kanalları taramak yeterlidir. durumunda basit televizyon T2'nin kurulumu ve bağlantısı biraz farklı gerçekleşiyor, şimdi bunu tartışacağız. T2'yi standart sürüme yüklemek için ihtiyacınız olacak:

1. Dijital DVB-T2 alıcısı , örneğin uzak IR sensörlü gizli kurulum vb. için ihtiyacınız olan form faktörü. Seçim artık çok büyük, pratikte önemli bir fark yok, herkes kendi ihtiyaçlarına göre seçim yapabiliyor. Uygulama, garantili güvenilir bir mağazadan satın almaya değer olduğunu gösteriyor; size sağlayacak ortaklarımızdan bir alıcı satın almanızı öneririz. hizmet, garanti ve onarım.

Çin'den teslimatla MINI DVB-T2 dijital set üstü kutu satın alın

1. UHF anteni pratikte, sözde "Polonya antenleri" sıklıkla kullanılır, ayrıca Konvalia, Margoon vb. tarafından üretilen bir anten de satın alabilirsiniz, sadece antenin bir kazanç marjıyla alınması gerektiğini dikkate almanız gerekir; Belirli bir durumda sinyalin nasıl alınacağını tahmin etmek zor. Hem harici güç kaynağından hem de güç alabilen bir amplifikasyon kartı içermesi de arzu edilir.
  2. Kablolu yayın, normal TV , hemen hemen hepsi işe yarar, ancak örgü dolgu yüzdesi %50 veya daha fazla olan birini almak daha iyidir.
  3. Alıcıyı TV'ye bağlamak için RCA veya HDMI kablosu dahil edilebilir veya ayrıca satın alınması gerekir.

World-Vision T38 alıcı örneğini kullanarak dijital T2'yi bağlama

Daha önce kurulmamışsa, öncelikle anteni kurmanız gerekir. Burada herhangi bir tavsiyede bulunmak muhtemelen aptalca, sadece üreticinin tavsiyelerine uymanızı ve en azından önce onu istediğiniz yöne çevirmenizi söyleyeceğim. Komşu antenlere bakarak anteni hangi yöne yönlendireceğinizi öğrenebilir veya örneğin Google veya Yandex haritalarını kullanarak yönü hesaplayabilirsiniz.

T2 dijital alıcının antene bağlanması da çok fazla zorluğa neden olmayacaktır, üretici ve standardizasyon bu işlemi basitleştirmektedir ve hata yapmak oldukça zordur.

Bağlarken bir şeyi karıştırmak zordur, RCA kablosunun bağlanması kolaydır, sadece fiş ve prizdeki rengi takip edin, sarıdan sarıya, beyazdan beyaza, kırmızıdan kırmızıya. Anten konektörü ayrıca kendisine başka fişler bağlamanıza da izin vermez; bu alıcı modelinde sol kenarda bulunur. HDMI üzerinden de bağlanmak mümkündür, burada her şey basit, COAX konektörü dijital bir ses amplifikatörünü bağlamak için kullanılır ve pratik olarak standart konfigürasyonlarda kullanılmaz.

Tüm kablolar yerleştirildikten sonra sonuncuyu bağlarız - güç kaynağı konnektörü, bu model için yan panelde bulunur.

Bu noktada T2 alıcısının bağlantısı neredeyse tamamlanmış oluyor. Daha sonra TV'yi ve alıcıyı açmanız gerekir. TV uzaktan kumandasındaki “AV-TV” geçiş tuşuna basarak anten soketinden “laleler”e geçiş yapıyoruz, yeni TV’lerde ise alıcının bağlı olduğu girişi seçiyoruz. Ekranda aşağıdakiler görünmelidir:

Alıcı yeniden başlatılacak ve kanalların arandığı ve alıcının başlangıç ​​parametrelerinin ayarlandığı bir menü görünecektir.

Kişisel kart T-2, işe alım emri (talimat) temelinde işe alınan tüm kategorilerdeki çalışanlar için doldurulur

T-2 kişisel kartının formu, Rusya Devlet İstatistik Komitesi'nin 04/06/01 No. 26 tarihli Kararı ile onaylandı “Emek ve ödemesinin kaydedilmesi için birleşik birincil muhasebe belgelerinin formlarının onaylanması üzerine (bundan sonra anılacaktır) 04/06/01 kararıyla).

Personel hizmetleri çalışanı, birincil muhasebe formlarının kullanımı ve doldurulması ve işgücü muhasebesi ve ödemesi için belgelere ilişkin Talimatlar hariç, T-2 formunun kişisel kartlarını saklama kurallarının onaylandığını unutmamalıdır. Rusya Devlet İstatistik Komitesi'nin 04/06/01 tarih ve 26 sayılı Kararı mevcut değildir, bu nedenle bu makalenin içeriği, tam uygulama için somut bir gereklilik olarak değil, tavsiye olarak değerlendirilebilir.

Kişisel kart vermek için gerekli belgeler; bilgi kodlaması

Kişisel bir T-2 kartını doldurmak için İK memurunun aşağıdaki çalışan belgelerine ihtiyacı vardır:

1) pasaport (veya başka bir kimlik belgesi);

2) çalışma kitabı;

3) askeri kimlik;

4) bir eğitim kurumundan mezun olduğunuzu onaylayan belge:

5) devlet emeklilik sigortasının sigorta belgesi;

6) vergi dairesine kayıt belgesi;

7) istihdam emri.

Diğer tüm bilgiler çalışanın sağladığı bilgilere göre girilir.

Bilgileri kişisel bir T-2 kartına kodlarken, Otomatik Personel Yönetim Sistemleri Standardı tarafından tanımlanan bir dizi doldurma kuralına göre yönlendirilmeniz gerekir:

1. Kodlama alanında yanlış giriş veya bu doldurmayla ilgili olmayan bilgi yapılması durumunda T-2 formu bozuk kabul edilir ve yeniden yazılması gerekir. Bu nedenle T-2 kişisel kartı arşive gönderilene kadar ya tam kodları girmeniz ya da hiç girmemeniz önerilir.

2. Herhangi bir giriş yapılmaması ya da olumsuz yanıt verilmesi durumunda (“Üye değilim”, “Üye değilim”) bu detayın kodlanan kısmı boş kalır. 1 3. Tarihleri ​​belirtirken ay adı tam olarak, yıl ise dört haneli olarak yazılır; örneğin, 14 Eylül 2004

4. Tarihler Arap rakamlarıyla şu sırayla kodlanmıştır: gün/ay/yıl; örneğin, 23.04.1998.

Kartın diğer bölümlerini doldururken onaylanan Talimatlara uymalısınız. 04/06/01 tarih ve 26 sayılı karar.

Formun bölümlerini doldurma

Kuruluşun adı tam olarak belirtilir, örneğin kapalı Anonim Şirket"Energostroi". Varsa kısaltılmış adı belirtilir. kutsal sayılan kurucu belgeler. Kuruluşun OKPO'su yanda belirtilmiştir.

Bir çalışanın personel numarası altı rakamdan fazla olmamalıdır. Her yeni işe alınan veya çalışana atanır ve çalışanın işten çıkarılıncaya kadar organizasyon içindeki herhangi bir hareketiyle değişmez.

Vergi mükellefi kimlik numarası ve devlet emeklilik sigortası sigorta belgesi numarası, TIN tahsis belgesine ve devlet emeklilik sigortası sigorta belgesine uygun olarak belirtilir.

"Alfabe" sütununda çalışanın soyadının ilk harfi belirtilir.

İşin niteliği belirtilir: “kalıcı olarak”, “geçici olarak” vb.

İşin türü (ana, yarı zamanlı) tam olarak kaydedilir.

Cinsiyet "M" veya "F" harfiyle gösterilir.

Soyadı, adı, soyadı tam ve okunaklı bir şekilde yazılır.

Doğum tarihi pasaport veya başka bir kimlik belgesi esas alınarak belirlenir ve metin alanına tam olarak yazılır, örneğin "9 Ocak 1975." Bu durumda kod şu şekilde gösterilir: 01/09/1975.

Doğum yerinizi belirtirken aşağıdaki hususlar dikkate alınmalıdır:

• boşluklar ve noktalama işaretleri de dahil olmak üzere girişin uzunluğu 100 karakteri geçmemelidir;
  • ilçeler ve bölgeler, virgülsüz olarak şu kısaltmalarla genel durumda yazılır: şehir - şehir, köy - köy, kenar - kr., okrug - okr., bölge - bölge, köy - yerleşim, ilçe - rn., istasyon - istasyon;
  • aul, kışlak, köy, köy kelimeleri tam olarak yazılmıştır;
  • ikamet yeri kodu, Tüm Rusya İdari-Bölgesel Bölüm Nesneleri Sınıflandırıcısına göre belirlenir. Tamam 019-95, onaylandı. 31 Temmuz 1995 tarih ve 413 sayılı Rusya Devlet Standardı Kararı (OKATO); örneğin, Moskova'da doğumda “Kod” sütununda şu belirtilir: 45.

Vatandaşlık kısaltmalar olmadan yazılır. Vatandaşlığın kaydedilmesi ve kodlanması, Tüm Rusya Nüfus Bilgi Sınıflandırıcısına göre gerçekleştirilir. Tamam 018-95, onaylandı. 31 Temmuz 1995 tarihli ve 412 sayılı (OKIN) Rusya Devlet Standardının Kararı.

"Vatandaşlık" sütununun doldurulması

Çalışanın konuştuğu diller kısaltmalar olmadan tam olarak belirtilmiştir. Dilin metin biçimindeki bilgi derecesi aşağıdaki şekilde gösterilir.

Dil becerileri hakkında bilgi

"Bilgi" sütununu kodlarken yabancı Dil"iki kod belirtilir; birincisi dil kodunu, ikincisi ise onun bilgi derecesini gösterir.

Örneğin: “İngilizce - sözlükle oku ve çevir”, “Kod” sütununda şu şekilde yazılmıştır: 014 1.

Eğitim, OKIN'e ve Eğitime Göre Tüm Rusya Uzmanlık Sınıflandırıcısına göre kaydedilir ve kodlanır. Tamam 009-93, onaylandı. 30 Aralık 1993 tarih ve 296 sayılı Rusya Devlet Standardının Kararı (OKSO).

OKIN'e göre eğitim şu şekilde kodlanmıştır.

Bazen uygulamada, eğer tamamlanmadıysa, bir çalışanın eğitiminin kaydının nasıl oluşturulacağı konusunda sorunlar ortaya çıkabilir.

Eksik eğitim hakkında bilgi

Eğitimi tamamlanmamış bir çalışan Sınıflandırmaya göre eğitim türü.
Yüksek öğrenim öğrencisi Eğitim kurumu ama mezun olamadım Temel genel veya orta mesleki eğitim (bir yüksek öğretim kurumuna kabul edildiğinizde hangi eğitime sahip olduğunuza bağlı olarak)
Bir yükseköğretim kurumunda birkaç ders tamamladı ancak yarıda kesmek zorunda kaldı veya üçüncü sınıfta okuyor Kaç dersin tamamlandığını veya hangi derse çalışıldığını kaydeder.
Üç yıllık yüksek öğrenimi tamamladı Tamamlanmamış yüksek öğrenim
Ortaöğretimde uzmanlaşmış bir eğitim kurumunda (teknik okul, kolej) okumak, ancak mezun olmamak Orta (tam) genel veya eksik orta mesleki eğitim (bir ortaöğretim uzman eğitim kurumuna kabul edildiğinizde ne tür bir eğitim aldığınıza bağlı olarak)
Liseden, herhangi bir konuda derinlemesine çalışma yapan okuldan, liseden, spor salonundan mezun olmak Orta (tam) genel eğitim
Meslek lisesi veya eşdeğer bir eğitim kurumundan mezun olmak İlköğretim mesleki eğitim

Bir eğitim kurumunun adını yazarken, adın anlamını bozmadan kelimelerin kısaltılmasına izin verilir. Eğitim kurumu adında “isim” ibaresi bulunuyorsa “onlar tarafından” yazılmalıdır; bunun ardından “profesör”, “akademisyen” veya başka bir kelime geliyorsa “profesörün adı”, “akademisyenin adı” vb. yazmalısınız. Eğitim kurumlarının adlarında sıralama belirtilmez.

Eğitimle ilgili tüm bilgiler (yeterlilik, yön veya uzmanlık) eğitim diplomasına göre belirlenir.

Eğitim bölümündeki serbest hatlar, yüksek veya ortaöğretimdeki ikinci eğitim kurumunun adı ve mezuniyet tarihi için tasarlanmıştır. mesleki Eğitim.

Bir çalışanın farklı uzmanlık alanlarında iki ortaöğretim veya iki yükseköğretim kurumundan mezun olması durumunda, her iki eğitim kurumu da kaydedilir. Diploma nitelikleri aşağıdaki sıraya göre belirtilmektedir:

• yüksek öğretim kurumları için - “lisans”, “yüksek lisans”, “uzman”. "Lisans" ve "yüksek lisans" nitelikleri için yön belirtilir ve "uzman" yeterliliği için uzmanlık alanı belirtilir;
  • ortaöğretim kurumları için - “teknisyen”, “tüccar” vb.

Meslek (ana ve ek) tamamen personel tablosuna ve işe alım sırasına (talimatına) göre belirtilir. Tüm Rusya İşçi Meslekleri, Çalışan Pozisyonları ve Tarife Sınıfları Sınıflandırıcısına (OKPDTR) uygun olarak kodlanmıştır. Ek meslek, asıl meslekle örtüşmeyen ancak kuruluşun ilgisini çekebilecek meslek olarak kabul edilir.

İş deneyimi (genel, sürekli, hizmet yılı için ikramiye hakkı verilmesi, ayrıca kuruluşta oluşturulan diğer yardımlardan yararlanma hakkı vb.) çalışma kitabındaki ve (veya) kayıtlara göre hesaplanır. İlgili hizmet süresini doğrulayan diğer belgeler.

Medeni durum OKIN'e göre kaydedilip kodlanmaktadır.

Medeni durum bilgileri

Yalnızca aile üyeleri ailenin bir parçası olarak belirtilir ve bu da ilişkinin derecesini gösterir. En yakın akrabalar; baba, anne, oğul, kız, erkek kardeş, Yerli kız kardeşçalışanın bakımı altında olduğu kişi ve çalışanla birlikte yaşayan diğer yakın akrabalar.

Pasaport verileri pasaporta tam olarak uygun olarak belirtilmiştir. İkamet adresi, doğum yerinin kaydedilmesine ilişkin kurallara göre kaydedilir.

Çalışanın almaması durumunda çalışma kitabı işyerinde bulunmama nedeniyle veya başka bir nedenden ötürü işten çıkarılma gününde, personel hizmetleri çalışanı, bir çalışma kitabı için personel departmanına gelme ihtiyacı (veya postayla gönderilmesine ilişkin açık onay) konusunda belirtilen adreslere posta yoluyla bildirimler gönderir. ) veya çalışanın nerede olduğuna ilişkin sorular. Bu nedenle, her iki sütunun da doldurulması gerekmektedir - pasaporta göre ikamet adresi ve gerçek ikamet adresi ile çalışanın veya yakın akrabalarının telefon numarası.

Askerlik kaydı bölümünün doldurulması

Hangi bölümün doldurulduğuna göre ana belgeler. 2 T-2 kişisel kartının “Askerlik kaydına ilişkin bilgiler” şunlardır:

• askeri kimlik (veya askeri kimlik yerine verilen geçici sertifika) - rezervdeki vatandaşlar için;
  • askerlik hizmeti için zorunlu askerliğe tabi bir vatandaşın belgesi.

Askerlik kaydına ilişkin bilgiler

Yedek vatandaşlar Zorunlu askerliğe tabi vatandaşlar
Madde 1. Stok kategorisi Yedek subaylar için girilmemiştir Subay olmayan kişiler için verilen askeri kimlik belgesine uygun olarak doldurulmuş ("Kayıt Kategorisi" sütunu) Doldurulmadı
Nokta 2. Askeri rütbe Askeri kimlikteki girişe uygun olarak işaretlenmiştir Kayıt yapılır: "Zorunlu askerliğe tabi"
Madde 3. "Kompozisyon (profil)". Kısaltılmadan doldurulacaktır Örneğin askeri kimlikteki girişe uygun olarak işaretlenmiş, "komuta", "tıbbi" veya "askerler", "denizciler" ve benzeri. Che doldu
Madde 4. “VUS'un tam kod tanımı” Tam tanım yazılır - altı rakam veya altı rakam ve alfabetik bir işaret Örneğin askeri kimlikteki girişe uygun olarak işaretlenmiştir. "021101" veya "113194A" Askerlik hizmetine tabi olan bir vatandaşın belgesindeki girişe uygun olarak işaretlenmiştir
Madde 5. "Askerlik hizmetine uygunluk kategorisi" Harflerle yazılanlar: A - askerlik hizmetine uygun B - küçük kısıtlamalarla askerlik hizmetine uygun C - askerlik hizmetine sınırlı olarak uygun D - askerlik hizmetine geçici olarak uygun değil Askerlik kimliğinin ilgili paragraflarında herhangi bir giriş yoksa, "A kategorisi" "girildi Harflerle yazılanlar: A - askerlik hizmetine uygun B - küçük kısıtlamalarla askerlik hizmetine uygun C - askerlik hizmetine sınırlı olarak uygun D - askerlik hizmetine geçici olarak uygun değil D - askerlik hizmetine uygun değil askerlik hizmeti için zorunlu askerliğe tabi vatandaş
Madde 6. "İkamet yerindeki askeri komiserliğin adı" Askerlik belgesindeki son giriş veya son damgaya uygun olarak yerleştirilir Askerlik hizmetine tabi bir vatandaşın belgesindeki son girişe veya son damgaya göre yerleştirilir
Madde 7. “Askere kayıtlı” Kurşun kalemle tamamlanacak Satır a) - bir seferberlik emrinin olduğu ve (veya) seferberlik emirlerinin verilmesi ve geri çekilmesine ilişkin bir damganın olduğu durumlarda; Satır b) - Seferberlik döneminde ve savaş sırasında örgütte rezerve edilen vatandaşlar için Doldurulmadı
: Madde 8. “Askerlikten Çıkarılma Notu” Yaş haddini aşmak, yedekte bulunmak veya sağlık nedeniyle askerliğe elverişsiz sayılmak şartıyla Bir not düşüldü: veya "Sağlık nedenleriyle askerlikten çıkarıldı" Bir not düşüldü: "Yaşı nedeniyle askerlik kaydından çıkarıldı" veya "Geri çekildi sağlık nedenleriyle askerlik kaydı"

Bölümleri tamamladıktan sonra " Genel bilgi" ve "Askerlik kaydına ilişkin bilgiler" çalışan kişisel bir kart imzalar ve girilen bilgilerle anlaşmayı onaylamak için kendi eliyle tarihi koyar. Personel servis çalışanı imzasını, pozisyonun adını ve imzanın transkriptini koyar böylece girişlerin sunulan belgelere dayanarak bizzat kendisi tarafından yapıldığını teyit etmiş olursunuz.

İşe alma, sertifikasyon, oo9.. ileri eğitim, teşvikler vb. hakkında bilgi girme.

İşe alma ve başka bir işe transfer hakkında bilgi girerken tablonun tüm sütunlarını doldurmalısınız. Bilgiler kısaltmasız girilmelidir

İşe alma ve başka bir işe transfer hakkındaki bilgiler, işe alma emri (talimat) (T-1 ve T-1a formları) ve başka bir işe transfer emri (talimat) (T-5 formu) temelinde girilir. Bu bölümü doldururken İK uzmanı, çalışanı makbuz karşılığında yapılan girişler konusunda bilgilendirmelidir.

Bölümü doldururken. 4 Kişisel kartın “Sertifikası”, tüm sütunlar doldurulur, yani:

• sertifikasyon tarihi;
  • komisyonun kararı, örneğin “bir pozisyona transfer”, “ileri eğitime gönder” vb.;
  • numarasını ve tarihini gösteren belirli bir belgeye (genellikle sertifika sonuçlarının protokolüne) giden bir bağlantı.

"Temeller" sütunu boş olabilir veya bir kuruluşun sertifikasyon için bir çalışan gönderme talimatını ve/veya sertifikasyon sonuçlarının onaylanması talimatını belirtebilir.

İleri eğitime ilişkin veriler, işe alım sırasında sunulan veya personel eğitim departmanından alınan belgeler esas alınarak kaydedilir. "Niteliklerin geliştirilmesi" bölümünde aşağıdakiler belirtilmiştir:

• eğitimin başlangıç ​​ve bitiş tarihleri;
  • ileri eğitim türü;
  • eğitim kurumunun adı (bakanlığın ileri eğitim enstitüsü (bölüm), bir yüksek öğretim kurumunda ileri eğitim fakültesi, orta mesleki eğitim kurumunda ileri eğitim fakültesi, ileri eğitim enstitüsü, bakanlıkta ileri eğitim kursları ( bölümü), işletmelerde ileri eğitim kursları, bilimsel araştırma ve tasarım ve mühendislik kuruluşları, yüksek ve orta mesleki eğitim kurumları, ileri eğitim enstitüleri ve bunların şubeleri);
  • belge türü (sertifika, kimlik);
  • "Temel" sütunu boş bırakılabilir veya kuruluştan bir çalışanı ileri eğitime gönderme emrini gösterebilir.

Benzer şekilde, yeniden eğitimin gerçekleştiği uzmanlığı (yön, meslek) belirten mesleki yeniden eğitime ilişkin bilgiler girilir.

Bölümü doldururken. “Teşvikler ve ödüller” çalışana uygulanan teşvik türlerini (hem organizasyon düzeyinde hem de bakanlıklar ve bölümler düzeyinde) ve ayrıca devlet ödüllerini listelemek gerekir.

Tatil muhasebesi

"Tatil" bölümünde, kuruluşta çalıştığı süre boyunca çalışana sağlanan her türlü tatilin kayıtları tutulur. Giriş yapmanın temeli, izin verilmesine ilişkin emirlerdir.

İzin tablosunun siparişe göre doldurulmasında sadece tatilin başlangıç ​​tarihi girilirken, bitiş tarihi “fiili” olarak çalışanın fiilen tatilden döndükten sonra girilmektedir. Bunun nedeni, bir çalışanın tatilden geri çağrılması veya kesintiye uğraması durumunda, “Bitiş Tarihi” sütununun, emredildiği gibi tatilin planlanan bitiş tarihini değil, çalışanın işe dönüş tarihini göstermesidir.

Kaydetmeden ayrılma aynı tabloda belirtilmelidir. ücretler. Maddeye göre yıllık temel ücretli izin hakkı veren hizmet süresinin hesaplanmasında dikkate alınır. Rusya Federasyonu İş Kanunu'nun 121'i ve bir çalışana 7 takvim gününden fazla süren ücretsiz izin verilmesi süresini içermemektedir.

Benzer şekilde, yıllık temel ücretli izin hakkını veren hizmet süresi ve çocuğun reşit olma yaşına gelmeden analık izni süresi dikkate alınmaz.

Ayrıca Sanat'a göre. Rusya Federasyonu İş Kanunu'nun 121'i, yıllık temel ücretli izin hakkını veren hizmet süresinden, Sanatta öngörülen hallerde işten çıkarılması da dahil olmak üzere çalışanın haklı bir sebep olmaksızın işten uzak kaldığı süreye kadar. 76 Rusya Federasyonu İş Kanunu.

Aşağıda olası türlerİK departmanı çalışanının bu hizmet süresini yeniden hesapladığı belgeler (Rusya Federasyonu İş Kanunu'nun 76. Maddesine göre).

İşten uzaklaştırma durumunda hizmet süresinin yeniden hesaplanmasına temel teşkil eden belge türleri

1 2
İşgücü koruması alanında belirlenen prosedüre uygun olarak eğitim ve bilgi ve becerilerin test edilmemesi
Yerleşik prosedüre uygun olarak zorunlu ön veya periyodik tıbbi muayeneden geçilmemesi Bir çalışanın işten çıkarılmasına ilişkin müfettişliğin protokolü ve emri. Yöneticiden bu nedenle işten çıkarılma kararı
İş sözleşmesinin öngördüğü işin yapılmasına ilişkin kontrendikasyonların tıbbi rapora göre belirlenmesi Yöneticiden bu nedenle işten çıkarılma kararı

Muhasebenin eksiksizliği için "Ek Bilgiler" bölümünde gerekli durumlar gösterilir:

• yarı zamanlı (akşam) eğitim, yazışmalar, yüksek ve orta mesleki eğitim kurumlarının dış bölümleri (kabul tarihleri) hakkında bilgi Eğitim kurumu ve sonları):
  • MSEC sertifikasını, engelli grubunu ve kuruluş tarihini (değişim), engellilik nedenini belirten çalışan engelli kişi hakkında bilgi;
  • İşin koşulları ve niteliğine ilişkin MSEC sonucu.

Bir çalışanın organizasyondan çıkarılmasının ardından bölüme girişler yapılır. XI “İşten çıkarılma gerekçeleri”, Rusya Federasyonu İş Kanunu'nda belirtilen tam ifadeye, işten çıkarılma tarihine ve işten çıkarılma emrinin numarasına uygun olarak çalışanın işten çıkarılma nedenlerinin dökümünü gösterir.

T-2 kişisel kartını kapatırken İK çalışanı, transkript ve pozisyon göstergesiyle birlikte kişisel imzasını atar. Çalışanın kendisi de aynı şekilde imza atar. Bu durumda çalışanın imzası, kişisel kartına yapılan tüm girişleri kabul ettiğini teyit eder.

Çalışan bilgilerini değiştirme

Bir çalışan hakkındaki bilgiler değiştiğinde, ilgili veriler İK departmanından bir uzmanın imzasıyla onaylanan kişisel kartına ve bölümde değişiklik yapılması durumunda ilgili veriler girilir. “Genel bilgiler” ve “Askerlik kaydına ilişkin bilgiler”, ardından çalışanın imzası ile.

Değişiklikler çalışma kitabındakiyle aynı şemaya göre yapılır. İlk formlara dayanarak ve SSCB'de otomatik personel muhasebe sisteminin uygulanması sırasında, OST "Otomatik personel yönetim sistemleri standardı" geliştirildi. Kişisel bir kartı doldurmanın temel kurallarını özetledi. OST'de belirtildiği gibi, "soyadı değiştirildiğinde, personel departmanına sunulan belgelere uygun olarak eskisinin üzeri çizilir ve yerine yenisi yazılır." Ayrıca, "çalışanın verilerinde yapılan sonraki tüm değişiklikler (ikamet yeri değişikliği vb.), İK departmanının bir çalışanı tarafından kişisel karta yansıtılır." Gelecekte bu çalışan için resmin tamamını geri yüklemenin zor olacağı için kişisel kartın tamamen değiştirilmesi tavsiye edilmez.

Pasaport verilerinde ve medeni durumdaki değişikliklere gelince, aynı şema üstü çizili olarak kullanılabilir.

V. MITROFANOVA, Ph.D. ekon. Bilimler, "Mesleki Gelişim Merkezi" Direktörü

• Personel kayıt yönetimi ve İş hukuku

Veri iletim kalitesinde yeni bir seviye ortaya çıktığında, DVB-T2 dijital televizyon ağı başlatıldı. Dijital televizyon, yüksek kaliteli resimler ve mükemmel bir iletim sinyali sağlar. Ancak bu ağa bağlantı kurmak için gerekli bilgiye sahip olmanız, doğru alıcıyı seçmeniz ve onu iyi yapılandırmanız gerekir.

T2 modülünün nasıl bağlanacağı ve yapılandırılacağı aşağıda açıklanacaktır.

T2 set üstü kutusu TV'ye nasıl bağlanır

T2 tuneri TV'nize bağlamak oldukça kolaydır. Oyuncuları, antenleri ve diğer cihazları TV'nize bağlama deneyiminiz varsa, alıcıyı bağlamak zor olmayacaktır.

Anteni alıcıya bağlıyoruz ve ondan kabloları TV'ye bağlıyoruz. Bu, standart HDMI, lale veya SCART kabloları kullanılarak yapılabilir. En önemli şey, bir uzmanı çağırmak için para ödemenize gerek olmamasıdır. Bununla birlikte, eğer usta set üstü kutuyu TV'ye ücretsiz olarak bağlayabiliyorsa, konuyu ona bırakmaya değer.

DVB-T2'yi set üstü kutusu olmayan bir TV'ye bağlama

TV'nizi bir alıcı satın almadan doğrudan DVB-T2 ağına bağlamak için, dahili DVB-T2 tuneri olan bir TV'yi hemen satın alabilirsiniz. Bu sayede yerden, zamandan ve maliyetten tasarruf sağlanır. Diğer şeylerin yanı sıra, T2 kanallarını bir TV uzaktan kumandasıyla kontrol edebilirsiniz, alıcının ise iki uzaktan kumandası olacaktır.

Günümüzde hemen hemen tüm LCD TV'lerde, bağlantıyı kolaylaştıran yerleşik bir tuner bulunmaktadır. Anteni istediğiniz sokete takmanız yeterlidir.

Bir alıcı kullanarak DVB-T2 nasıl kurulur

Alıcıyı kurup bağladıktan sonra televizyonun kurulumunu yapmanız gerekir. Bunu yapmak için basit adımları izleyin:

• Konsol menüsüne gidiyoruz.
  • “Hızlı kurulum”a tıklayın.
  • Varsayılan başka bir ülke ise, bunu “Rusya” olarak ayarlayın.
  • O zaman “DVB T2” standardını seçmelisiniz. Genellikle DVB T/ DVB T2 standart alanında görünür, bu da alıcının DVB T kalitesinde kanalları ve ancak o zaman DVB T2'yi aramasına yol açar. DVB T2'ye ve onun mükemmel kalitesine ihtiyacımız var.
  • Daha sonra “Otomatik Yapılandırma”ya tıkladığınızda her şey otomatik olarak yapılacaktır.
  • Kanalları bulduktan sonra izleyebilirsiniz. detaylı bilgi“Bilgi” düğmesine tıklayarak bağlantı kalitesine göre.

Bu şekilde alıcıyı ihtiyacınız olan tüm kanalları alacak şekilde yapılandırabilirsiniz. Ancak kurulum her zaman sorunsuz gitmez. Bazen sorunlar ortaya çıkar.

DVB T2 kurulumu gerçekleşmezse ne yapılmalı

Kurulumun gerçekleşmemesinin birkaç nedeni vardır:

• Sorun alıcıda;
  • Sorun antende;
  • Sorun televizyonda.

Öncelikle farklı bir anten kullanarak kurulum yapmayı deneyin. Yardımcı olursa, sorun antendedir, değilse suçlu alıcıdır.

Anten suçlanacaksa, yalnızca bir uzman yardımcı olabilir. Alıcı ise, birkaç seçenek mümkündür. İlk olarak, alıcının ürün yazılımı hatalı olabilir. O zaman konsolu yeniden başlatmanız gerekir. Bunu yapmak için üreticinin web sitesine gidin ve indirin yeni ürün yazılımı, bunu bir flash sürücüye yazın ve alıcıya takın. Kendini güncelleyecek ve sorun çözülecektir.

Ürün yazılımının güncellenmesi yardımcı olmazsa, sorun büyük olasılıkla elektroniktedir. Bu durumda set üstü kutuyu servis için iade etmek veya garanti kapsamında değiştirmek daha iyidir.

Ayrıca TV'nin kendisini de kontrol edebilirsiniz. Bunu yapmak için başka bir TV'deki set üstü kutuyu kullanın ve çalışıyorsa sorun TV ayarlarında olabilir. Bu durumda üretici firmayla iletişime geçmelisiniz. Orada, alıcıyı bağlamak için TV ayarlarını nasıl doğru şekilde ayarlayacağınızı size anlatabilecekler.

DVB-T2 için set üstü kutu nasıl seçilir

Alıcılar arasındaki seçim oldukça büyük. Satın almanız önerilen en popüler alıcılar şunlardır:

• Trimax TR-2012HD
  • Güçlü SRT-8500
  • Güçlü SRT-8502
  • Thomson THT702
  • Trimax TR-2012HD PVR (TR-2013HD PVR)

Fonksiyonlara bağlı olarak fiyatları 1000 ruble ve üzeri başlıyor. Daha pahalı alıcılar daha fazla ince ayar seçeneğine, daha iyi bir alım sinyaline, ek cihazları bağlamak için daha farklı girişlere sahiptir ve ayrıca daha hızlı çalışırlar. Uydu alıcı kutuları ile karşılaştırıldığında DVB-T2 alıcısı ucuzdur.

Ayrıca herhangi bir hırdavatçıya gidebilir ve orada bir uzmana danıştıktan sonra yeni bir alıcı seçebilirsiniz.

TV), en önemli kısma geçmenin zamanı geldi - dijital televizyon kurma. Dijital televizyonu kendiniz nasıl kurarsınız? Bu konuda daha fazlasını okuyun.

Alıcı örneğini göstereceğim Gizem MMP-71DT2 ve benim gibi onun yazılımı da Rolson'unkiyle tamamen aynı. Farklı bir konsolunuz varsa prensip aynı olacaktır ancak talimatlara bakmanız gerekebilir.

Her şey nasıl bağlanır

İlk önce bağlanalım anteni alıcıya ve alıcıyı TV'ye. Tercihen bir HDMI kablosuyla, böylece görüntü kalitesi mümkün olduğu kadar net olacaktır. Hiçbiri yoksa, sıradan "laleler" aracılığıyla genellikle konsolla birlikte gelirler. Talimatlardaki konektörlere bakın, buna benzer bir şey elde edeceksiniz. Antenin amplifikatörü varsa, önce onu kapatın, sonra istediğiniz zaman açabilirsiniz.

Tüm bu ekipmanı, set üstü kutuyu, anteni, TV'yi piyasaya sürüyoruz. İstediğiniz video girişini seçin. Her şey doğru yapılırsa aşağıdaki gibi bir başlat menüsü göreceksiniz:

“Otomatik arama” yoluyla dijital televizyon nasıl kurulur

Varsayılan olarak set üstü kutu hiçbir şey için yapılandırılmamıştır ve bölgenizde yayınlanan kanalları kendiniz yakalamanız gerekecektir. En kolay yol, otomatik arama yapmaktır.

Otomatik aramayı başlattıktan sonra set üstü kutu uzun süre düşünecek ve sonunda bir şeyler bulacaktır. Önemli: Her biri aynı frekansta iletildiği için kanalları tek tek değil, onlu paketler halinde yakalayacaksınız. Bu yüzden sabırlı ol. Analog TV kanalları birer birer yakalanırsa, birkaç dakika geçebilir ve set üstü kutu arayacaktır. Ama sonra 10-20 kanalın tümü hemen açılacaktır.

Arama bittikten sonra set üstü kutu, bulunan kanalları eklemenizi isteyecektir. 20 parçanın tamamını bulursanız tebrikler, işlem tamamlanmıştır!

Ayarlanan kanalların listesi, TV Rehberi işlevi

Dijital TV kurulurken sinyal kalitesi nasıl kontrol edilir

Sinyalin yeterince güçlü olup olmadığını ve her şeyin iyi ayarlandığını kontrol edin.

Bunu yapmak çok kolaydır. Set üstü kutunuzda bir INFO düğmesi bulunmalıdır; bu düğmeye üç kez bastığınızda sinyalin kalitesi ve yoğunluğuna ilişkin veriler görüntülenir. Talimatlara bakın, farklı adlandırılmış olabilir, ancak aynı şeyi yapacaktır:

Sinyal ne kadar yüksek olursa o kadar iyidir. Optimum - %60'tan itibaren

Her iki gösterge de yüksekse, yani %60'ın üzerindeyse her şey yolunda demektir.

Her iki multipleks'i de kontrol edin, örneğin Kanal Bir ve TNT'de.

Farklı multipleksler iletildiğinden, birincisini iyi, ikincisini zayıf bir şekilde yakalayabilirsiniz veya tam tersi. Göreviniz, her ikisinin de iyi yakalanması için anteni döndürmektir.

Ancak pratikte durum biraz farklı oluyor. Örneğin kopyaları yakalayabilirsiniz. Aynı kanallar aynı anda birden fazla yeri işgal ettiğinde. Kritik görünmüyor ama can sıkıcı. Nasıl tedavi edilir, I.

Kopyaları yakaladıysanız veya hiçbir şey yakalayamadıysanız ne yapmalısınız?

İkinci seçenek, her şeyin yakalanmadığı veya hiçbir şeyin yakalanmadığı zamandır. İnce ayar ve manuel mod burada bize yardımcı olacaktır. Bunun hakkında okuduk. Ancak bir şehirde yaşıyorsanız ve yakınınızda kuleler varsa, vakaların %90'ında otomatik arama sizin için yeterlidir.

Özetleme

Gördüğünüz gibi dvb t2 dijital televizyonu kendi ellerinizle kurmak zor bir iş değil. Ve aynı şeyi sizin için bin ruble karşılığında yapacak bir uzmanı kesinlikle aramamalısınız)

Artık T2 tuneri yaygınlaştı. Bu tür bir cihazın yayınladığı kanallar genellikle hem ses hem de görüntü açısından yüksek kaliteye sahiptir.

Böyle bir cihazın bir veya daha fazla standart üzerinde çalışması gerekir. Bölgedeki en popüler Rusya Federasyonuşu şekildedir: DVB-T (eski) ve DVB-T2 (modern). Bu, bu tunerin Avrupa dijital televizyonunu yayınladığı anlamına gelir. Başkaları da var. Örneğin ISDB-T standardı, Japon ve bazı Güney Amerika kanallarına erişim sağlar.

Alıcıların kendisi çeşitli tiplerde olabilir. Artık tüketiciler iyi bir kanal bulma konusunda yardım almak için mağazalara yöneliyor.Ne yazık ki bazıları yalnızca ücretsiz kanallarla çalışıyor ve ücretli kanalları tanımak için özel seçeneğe sahip uygun bir alıcı aramanız gerekecek.

Makalede yaygınlaşan özel modeller tartışılıyor. Tüketiciler arasında talep görüyorlar ve özellikleri açısından en uygun sayılıyorlar. Satın alırken bunlara dikkat etmeniz gerekir.

BBK SMP001HDT2

Bu T2 tuner uzun zamandır alıcıların beğenisini kazandı. Genellikle özel satış noktalarında bulunabilir. İncelemelere bakılırsa, cihazın görüntü kalitesi iyi, çok büyük miktar mevcut işlevler, kullanım kolaylığı ve kullanım kolaylığı.

Başka ne not edilebilir? Alıcının arayüzü oldukça net, tamamen benzersiz ve BBK ekibi tarafından geliştirildi. Sinyal özel antenler ve radyo kanalları aracılığıyla alınır. T2 tuneri parazitsiz çalışır; görüntü ve ses kalitesi tekrarlayıcının menzilinden etkilenmez. Gecikmeli görüntüleme ve durdurma işlevi vardır. İstenirse herhangi bir filmi veya programı harici bir depolama cihazına kaydedebilirsiniz. Reklam bloklarını geri sarma izni de vardır.

Gövde plastikten yapılmıştır. Dahili özel elektronik versiyon program programları. 200 gr ağırlığındadır.

BBK SMP017HDT2

Bir sonraki T2 tuner, kararlı ve yüksek kaliteli bir işlemciyle çalışan güçlü bir cihazdır. Bundan dolayı bu cihaz oldukça uzun yıllar kullanılabilir. Model, her insanın işine yarayacak birçok fonksiyonla donatılmıştır. Kit, TV'ye bağlanmanıza izin veren özel kablolar ve teller içerir. Ayrıca çevresel ortamlarla etkileşime girerek çeşitli ortam dosyalarını oynatabilirsiniz. Gövde, bu şirketin çoğu modeli gibi plastikten yapılmıştır. Satılan versiyonlardan biri siyah renkte yapılmıştır, bu nedenle cihaz kesinlikle her türlü iç mekanı kolayca tamamlayacaktır. T2 tuneri, tüm formatlarla çalışan, işlem sürecini açıkça kolaylaştıran, yerleşik, yüksek kaliteli bir oynatıcıya sahiptir. Ayrıca kitte de bulabilirsiniz Özel Talimatlar ve bir uzaktan kumanda. Cihazın küçük boyutu, onu en küçük yerlere kurmanıza yardımcı olacaktır.

AverMedia AVerTV Mobil 510

Bir sonraki alıcının boyutu küçüktür ve gadget'larla kullanıma uygundur. Sonuçta birçok kullanıcı istediği zaman televizyon izleyebilmek için yanında T2 TV alıcısı taşımayı tercih ediyor. Ancak dikkat etmeniz gerekiyor - cihaz yalnızca aşağıdakilere dayalı gadget'larla çalışır: işletim sistemi"Android". Cihaz, telefonunuzdaki veya tabletinizdeki konektöre bağlanan özel bir adaptörle donatılmıştır. Bu, herkesin internete bağlı olmadan TV izlemesine olanak tanır. Bu dijital tuner, bir yerden bir yere taşınmayı tercih eden herkes için uygun olacaktır. İletişim kesintileri de yaşanıyor. Bu yüzden birçok kişi bu tuneri tercih ediyor. Aynı anda iki standartla çalışır: eski ve onun halefi.

Cihazın ağırlığı 8 gramın biraz altındadır Cihazın ağırlığı ve minimum boyutları, alıcıyı kullanırken hiç kimseye rahatsızlık vermeyecektir.

SUPRA SDT-90 Siyah

Bu harici dijital tuner T2'ye set üstü kutu da denir. Supra üreticisi, cihaza her iki standardı da destekleyen bir yazılım yüklemiştir. Kullanıcının isteği üzerine herhangi bir programın, filmin veya yayının tamamının dahili belleğe veya harici ortama kaydedilmesine olanak tanıyan yerleşik bir kayıt işlevi vardır. Her tüketicinin kayda başlamak için bir zamanlayıcı ayarlamasına izin veren bir seçenek vardır. Bu oldukça kullanışlıdır ve kullanıcılar not eder bu fonksiyon mümkün olduğu kadar faydalı. Oynatma sırasında hızı artırma veya azaltma seçenekleri vardır. Yani, en sevdiğiniz anı uzun süre izleyebilir, her harekete bakabilir, ancak ilgi çekici olmayan bir anı boşa harcayabilirsiniz. Ayrıca bu tuner modeli, altyazı ve teletext ile çalışma fonksiyonuyla donatılmıştır. Ayrıca yerleşik bir program kılavuzu da bulunmaktadır. Genel olarak cihazın özellikleri yüksektir ve bu nedenle alıcıları cezbetmektedir.

Rolsen RDB-528A Siyah

T2 RDB-528A, gerekli tüm filmleri ve programları hafıza kartlarına ve flash sürücülere kaydetmenize olanak tanır. Cihaz, başka bir kaynaktan ek olarak açılabilen birçok medya formatını destekler. Cihaz zamanı senkronize etme yeteneğine sahiptir ve aynı zamanda program rehberine de erişime sahiptir.

Müşteri yorumları, bu modelin izleme keyfi verdiğini açıkça ortaya koyuyor. Yalnızca kaliteli bir görüntü üretmekle kalmaz, aynı zamanda kararlı bir radyo sinyali de üretir.

Alıcının görünümü oldukça mütevazı, ancak oldukça olumlu taraf kötüden daha iyi. Tüm alıcılar tasarımda parlak vurguları tercih etmiyor, birçoğu minimalizme ve sağlamlık hissine kapılıyor.

Cihaz iyi çalışıyor, herhangi bir arıza gözlenmedi. Bazı şikayetler olmasına rağmen hizmet ömrü genel olarak etkileyicidir. Ancak tunerinize dikkat etmeniz yeterlidir, o zaman oldukça uzun bir süre çalışacaktır.

Rolsen RDB-902

Bu alıcı hem uydu formatında hem de dijital karasal sinyalleri alır. Bu model, çekici tasarımının yanı sıra güçlü özellik listesiyle de tanınıyor. En sevdiğiniz filmleri mutlu bir şekilde izlemenize, müzik dinlemenize ve tüm bunları iyi kalite. Cihaz oldukça başarılı ve bu T2 tuner yalnızca övgü dolu incelemeler alıyor.

Güçlü SRT 8500

T2 tuneri "Strong SRT 8500", TV'ye bağlantı kablosu, talimatlar, uzaktan kumanda ve bunun için pillerle birlikte satılmaktadır. Cihazın gövdesi metalden, ön kısmı plastikten yapılmıştır. Alüminyum gibi görünebilir. Cihazın toplam ağırlığı 1 kg'ın biraz altındadır. Yukarıda açıklanan tüm cihazlar arasında en ağır olanıdır, ancak buna değer. Tunerin montajı ve kullanılan malzemeler en yüksek kalitededir.

Tüketiciler bu cihazı dengeli olarak adlandırıyor. Tüm detaylar buna göre teknik özellikler birbirleriyle uyum içindedirler. Tabii üreticinin ürünü olabildiğince ucuz hale getirmeye çalıştığı dışarıdan bakıldığında biraz fark ediliyor. Biraz abarttı ama fiyat kategorisi için bu özellikler zaten yeterli. Maliyeti yaklaşık 1000 ruble. Ancak diğer daha güçlü cihazlarla karşılaştırıldığında bu alıcının düşük performansa ve düşük istek işleme hızına sahip olduğunu söylemek gerekir. Ancak Rus alıcılar ortalama kalitede ucuz cihazlar kullanmayı tercih ettikleri için bu alıcı da oldukça optimal.

Telefunken TF-DVBT207 Siyah

Bu T2 tuneri iyi eleştiriler aldı. Televizyon izlemek için gerekli olan yüksek kaliteli bir alıcıdır. İki Avrupa standardı ile çalışır. Bu cihaz kendi oynatıcısına sahip olmasıyla rakiplerinden farklılaşıyor. Gerekli dosyaları hafıza kartından bağımsız olarak okuyabilir. Cihaz, boyutu 2 TB'a kadar olan harici medyayı görür. Gerekli yayını kaydetmenizi sağlayacak yerleşik bir hafıza işlevi vardır. Eğer izlerken aniden dikkatinizi dağıtmaya ihtiyaç duyarsanız, her zaman duraklat tuşuna basabilir ve filme bir süre sonra dönebilirsiniz.

Pakette bir kılavuz, garanti, uzaktan kumanda, bunun için piller, cihazın kendisi ve TV'ye bağlanmak için bir kablo bulunur. Daha önce açıklananlara ek olarak yerleşik birçok kullanışlı işlev vardır. Ayrıca bir açma/kapama zamanlayıcısı da mevcuttur. Cihazın kullanımını keyifli hale getirecektir. Genel olarak bu alıcı yüksek kalitededir ve yerli tüketicilerin ilgisini hak etmektedir.

Sitede yeni

>

En popüler