Додому Лікування зубів Конспект НОД: «Нагодуємо птахів узимку. Пальчикова гра «Веселий рахунок»

Конспект НОД: «Нагодуємо птахів узимку. Пальчикова гра «Веселий рахунок»

Конспект безпосередньо – освітньої діяльностіо 2 молодшій групі«Нагодуйте птахів взимку»

Вихователь МБДОУ «Дитячий садок «Райдуга»

Бордова Олена Борисівна

Освітня область: пізнавальний розвиток

(ознайомлення з природою, з предметним та соціальним оточенням)

Мета: формувати узагальнене уявлення про життя птахів узимку, розвитокумінь використовувати свої знання у предметно-практичній та ігрової діяльності.

Завдання:

Пізнавальна: уточнити уявлення дітей про життя птахів у зимовий час Націлити дітей допоможе їм.

Розвиваюча: закріпити вміння створювати зображення, використовуючи знайомі техніки: аплікація, обривання.

Виховна: виховувати у дітях дбайливе ставлення до птахів

Інтеграція освітніх областей : пізнання, комунікація, читання художньої літератури, соціалізація, художня творчість, здоров'я, фізичний розвиток.

Форма організації: фронтальна

Методичні прийоми: хвилина входження на день, бесіда, розповідь вихователя, складання розповіді дітьми, художнє слово, розгляд, перегляд відеоролика, фізкультхвилинка, продуктивна діяльність, прослуховування аудіозапису, читання вірша, дидактична гра.

Попередня робота: спостереження, розгляд ілюстрацій; читання віршів, художніх творів; заучування вірша І.Агєєва «Ах ви милі мої горобці, синички ...»; вироблення годівниць разом із батьками; годівля птахів; підготовка матеріалу для аплікації.

Словникова робота: зимуючі, перелітні, насупивши.

Матеріали: відео та аудіо записи; іграшка-Петрушка; опорні картки для складання оповідання; картки та ілюстрації із зображенням зимуючих птахів; корм для птахів: насіння, шматочки сала, хлібні крихти; годівниці для птахів; листи паперу формату А-4 із зображенням птахів у годівниці; клей олівець; вологі серветки.

1.Організаційний момент.

Вихователь:

Придумано кимось просто і мудро.

При зустрічі вітатись « Доброго ранку! »

"Добрий ранок! »- сонцю та птахам.

"Добрий ранок! »- усміхненим особам.

І кожен стає добрим, довірливим.

Нехай доброго ранку триває до вечора.

Встанемо ми в кружальце дружно,
Привітатися нам треба
Кажу тобі "Привіт!"
Усміхнися швидше у відповідь.
Привіт права рука,
Привіт ліва рука,
Привіт друг, привіт друг,
Привіт весь наш дружний круг.

Давайте, хлопці, ще раз скажемо один одному «Доброго ранку!».

2. Основна частина.

Створення мотивації.

Хлопці, ви помітили на шляху до дитячий садокЯк холодно на вулиці? А чому?

Діти: Бо на дворі зима.

Вихователь: правильно, пройшло вже два зимових місяця- Грудень та січень. Зима вже наближається до кінця, а наш друг-Петрушка жодного разу не побував з нами на прогулянці - адже в нього немає теплого одягу. Він про зиму нічого не знає. Розкажіть йому, яка вона зима.

Вихователь пропонує дітям розповісти про зиму, використовуючи опорні картинки. (Додаток №1) серія картин «Пори року.Зима.»

Вихователь: Вся земля вкрита снігом. Дерева стоять голі, без листя. На вулиці холодно. Всі люди одягли теплий одяг. Зимове сонце світить, але не гріє. Птахи відлетіли у теплі краї.

Вихователь: Чому багато птахів відлітають у теплі краї?

(Бо вони бояться холодів і вони не можуть добувати собі достатньо корму.)

Вихователь: Як одним словом називаються птахи, що відлітають?

(Перельотні.)

Вихователь: Хлопці, а чи всі птахи відлітають?

(Немає не всі, деякі залишаються.)

Вихователь: Правильно. Послухайте вірш:

Пташині гнізда спорожніли,

Птахи на південь відлетіли.

Виявився всіх сміливішим

Наш дворовий горобець.

З нами на зиму залишився,

Холода не злякався.

Важко птахам зимувати,

Треба птахам допомагати.

Вихователь: Покажіть, де на наших картках зображений горобець? Які ще птахи лишилися з нами?

(Ворони, синиці, галки, голуби, сороки, снігурі, дятли) (Додаток №2)

Вихователь: Усі птахи, які не відлітають, а залишаються зимувати з нами, називаються…

(Зимові.)

Вихователь: Ти, Петрушо, залишайся в теплій групі, а ми з хлопцями заглянемо в зимовий парк (вихователь привертає увагу дітей до екрану). (Відеоролик «Птахи взимку»).

Вихователь: Взимку птахам дуже холодно і дуже важко добувати собі їжу в такому глибокому снігу. Тому птахи прагнуть наблизитися до людського житла, сподіваючись, що тут їм буде легше відшукати собі корм, що люди допоможуть їм пережити холодну зиму. (Відеоролик «Нагодуйте птахів взимку») .

Вихователь: Ми з вами можемо допомогти птахам? Як?

(Нагодувати їх.)

Вихователь: Чим?

(Хлібними крихтами, крупою, насінням, а синочки ще дуже люблять сало.)

Вихователь: А куди все це потрібно покласти, прямо на сніг чи доріжку?

(Можна на доріжку, лавку, але найкраще влаштувати їдальню їдальню- повісити годівницю.)

Вихователь: Правильно. Послухайте, як про це пише Г. Долонщиков.

Щодня, коли встаємо,

Ми з братиком удвох,

Взявши крупи та хлібних крихт

На ганок біжимо швидше

Багато лагідних, добрих

Прилітає до нас друзів.

На віконці сидячи, птахи

Чистять свої пір'їнки.

Тут щігли, чижі, синиці

І пронори горобці.

Чекають на нас так само терпляче

І красені снігурі.

Всі звикли, не полохливі-

Хоч руками їх бери.

Вихователь: У такі холоди, як сьогодні, птахам особливо потрібна наша допомога, тому ми сьогодні повісимо на нашій ділянці ще кілька годівниць-це і буде наша їдальня. Подивіться на екран, ось так люди допомагають птахам узимку (відеоролик, та читання вірша «Нагодуйте птахів узимку») .

Вихователь: А зараз ми трохи пограємо (фізкультхвилинка – пальчикова гра).

Пальчикова гра«Веселий рахунок»:

Скільки птахів до годівниці нашої

Прилетіло, ми розповімо:

Дві синиці, горобець,

Шість щіглів та голубів,

Дятел у строкатих пір'їнках

Усім вистачило зернят!

Самомасаж пальчиків:

Ранок настав сонечко встав:

Вставай, велетень, вставай, указка,

Вставай, сердеш, вставай, сирітко,

Вставай, крихітко-Мітрошка.

Привіт, долонька.

Вихователь: Пропоную нашим ручкам трохи попрацювати – нагодувати наших пташок. Ось вони сидять і чекають, коли ми покладемо для них частування?

Продуктивна діяльність:

Вихователь ставить запитання: Які птахи прилетіли? Що вони люблять їсти?

(Снігур – ягоди горобини, зернятка.

Синичка – зернятка, хлібні крихти, сало.)

Вихователь пояснює та показує прийоми роботи. Самостійна роботадітей у супроводі спокійної музики. Вихователь нагадує про поставу, акуратність у роботі, правила користування клеєм. Закінчивши роботу, діти протирають руки вологою серветкою. Вихователь ласкаво заохочує дітей, пропонує прочитати вірш:

Ах, ви любі мої

Снігури, синички!

Вам годівницю змайстрував я -

Частуйтеся пташки!

Звучить фонограма пташиного щебету.

3.Підсумок. Хлопці, хтось залишив нам записку. Слухайте уважно.

Ось рогатка, вам хлопці, щоб пташок постріляти.

Ось вам галасливий пістолет, щоб звірят полякати.

Цим важким каменем можна гнізда розоряти,

Цією палицею - виручалкою, всі квіточки побити.

Хлопці, чи можна так робити в лісі? Поясніть, будь ласка, як треба правильно поводитися в лісі.

Правила

1. Спостерігати за пташиними гніздами - можна, а ось чіпати п підходити до них - не можна.

2. Спостерігати за мурашником – можна, ось руйнувати його – не можна.

3. У лісі намагайся ходити стежкою, не шуміти.

4. Не лови комах, не ламай гілки чагарників та дерев, не рви квітів. Нехай гарне залишається у природі.

5. Не розпалюй багаття. Від вогню гинуть багато рослин та комахи.

6. Не лови і не неси додому птахів та дитинчат звірів. У природі про них подбають дорослі тварини.

Додаток №3

Вихователь:Ви чуєте, це пташки у годівниці щебечуть, радіють, дякують вам за частування. Подивіться за вікно, хто сьогодні прилетів до нашої їдальні? Тепер, хлопці, ці синички розкажуть всім птахам в окрузі, що в дитячому садку вони мають багато добрих друзів, які готові допомогти пташкам пережити холодну зиму. Вдома ви також можете влаштувати їдальню за вікном або на балконі.

Звучить весела позитивна музика, діти можуть продовжувати спостерігати за птахами на годівниці.

Підбиття підсумку конкурсу «Пташина їдальня». Годівниці для птахів зроблені з неприродного матеріалу. Презентація годівниць виконані вдома разом з батьками.

Фотосесія. Виставка дитячих робіт.

На прогулянці: відкриття Пташиної їдальні (годівниці виготовлені руками дітей та батьків).

Потім годівниці розвішуються на деревах всієї території дитячого садка і дільниці де гуляють діти.

Діти зможуть не лише годувати птахів, а й спостерігати за ними.

Наприкінці обов'язково підвести дітей до думки, що необхідно берегти та охороняти рідну природу, а починати можна з простого – підгодовувати птахів!

переможці конкурсу «Пташина їдальня»

Додаток №1

Додаток №3

Додаток №2

Конспект безпосередньо - освітньої діяльності старшій групіна тему: "Нагодуйте птахів взимку".

Горчакова Юлія Олексіївна, вихователь МБДОУ "Ірданівський дитячий садок "Колосок", Микільський район, Вологодська область.
Опис матеріалу: даний конспект безпосередньо – освітньої діяльності розрахований на дітей старшого дошкільного віку, а також може бути корисним педагогам, які займаються проблемою екологічного вихованнядошкільнят. Дітей дуже залучають нетрадиційні техніки малювання, за допомогою яких можна закріпити отримані знання про навколишній світ, птахів.
Інтеграція освітніх галузей: художня творчість, художня література, пізнання, комунікація, музика, екологія
Ціль:продовжувати знайомство з нетрадиційними техніками малювання – малювання пластиліном (Пластилінографія).
Завдання:
Освітні:

- уточнювати та розширювати уявлення дітей про зимуючих птахів нашого краю, про особливості зовнішнього вигляду, звички птахів, пристосування їх до довкілля, вчити знаходити ознаки подібності та відмінності;
- продовжувати вчити дотримуватися правил композиції, акуратно працювати з пластиліном, удосконалювати вміння відщипувати маленький шматочок пластиліну і розтягувати його по силуету сніговика.

Розвиваючі:
- активізувати увагу, пам'ять та мислення; розвивати дрібну моторикурук, виробляти навички усвідомленого та доречного вживання слів відповідно до контексту висловлювання, удосконалювати діалогічну мову;
- продовжувати розвивати естетичний смак, сприйняття кольору, вміння бачити прекрасне в навколишньому світі.

Виховні:
- виховувати інтерес та любов до природи рідного краю, формувати емоційну та небайдужу особистість у дитині, здатну зрозуміти та пошкодувати «брати наших менших»;
- Викликати прагнення берегти птахів, допомагати їм.

Словникова робота: синиця, ворона, сніговик, сорока, горобець, дятел.
Попередня робота: розучування віршів про птахів, розгляд ілюстрацій із зображенням птахів нашого краю, відгадування загадок про птахів, розмова про зиму, як про голодний і важкий час для птахів.
Обладнання:
- Демонстраційний матеріал (картинки та фотографії зимуючих птахів у презентації; записи голосів птахів на CD-диску; зразок роботи – динамічна таблиця, мультимедійне обладнання, кошик із загадками);
- роздатковий матеріал (Пластилін, дошки для ліплення, стеки, аркуші паперу із зображенням сніговика на гілці горобини, розрізні картинки, медалі).
Логіка безпосередньо-освітньої діяльності:
Організаційний момент.

Звучить пісня « Зимова казка». Діти з вихователем входять до групи.
Здрастуйте, дівчата, добрий день, хлопчаки!
Награлися у ляльки, погортали книжки.
А зараз ми разом відпочинемо трохи,
В добрий шлях, хлопці, в добрий шлях!
Подивилися всі на мене, зустрілися зі мною очима. А зараз привітаємось один з одним.
До сонечка потяглися, промінчик взяли,
До серця притиснули, другові віддали.
Вступна розмова. Актуалізація знань дітей.
Показую ілюстрації із зображенням зимових пейзажів.
Вийшов на простори погуляти мороз,
Білі візерунки в косах біля берез.
Снігові стежки, голі кущі
Сніжинки падають тихо з висоти. (Є. Авдієнко).
Про яку пору року написано цей вірш? (Про зиму).
Суворий порядок навела зима у своїх володіннях. Все в неї прибрано, сяє білизною. І сьогодні я запрошую вас, діти, на прогулянку до дивовижного зимового лісу, який може подарувати вам цікаві зустрічі.
Ми заходимо з вами в ліс, повний казок та чудес,
Будемо разом спостерігати, чари все помічати.
Заплющте очі і уявіть, що ми з вами опинилися в зимовому лісі. (Звучить запис «Голосу птахів»).
Присядемо на пеньки. Хто що уявив? Чиї голоси ви чули? (Відповіді дітей).
Як тут дивовижно та красиво! У морозній тиші цокотять цікаві сороки. Навіщо ти, чоловіке, прийшов у ліс? З добром чи ні? Під деревами на білому снігу надрукувалися сліди звірів та птахів. Лісові галявини – це гладкі сторінки великої книги – Книги лісу.
Там, де у соснах вітер солодкий,
Де за полем бор стіною,
Збираю я загадки
У кузовок берестяний.
Хто загадку відгадає,
Той малюнок отримує.

1. Шукає цілий день він крихти,
Їсть комашок, черв'ячків.
Зимувати не відлітає,
Під карнизом живе. (Горобій).
(Показую презентацію із зображеннями птахів).

2. Спиною зеленувата,
Животиком жовтувата.
Чорненька шапочка
І смужка шалика. (Синиця).

3. Чорний жилет, червоний берет,
Ніс, як сокира, хвіст, як упор. (Дятел).

4. Забарвленням – сірувата,
Звичка - злодійкувата,
Крикуня хрипкувата.
Відома особа.
Хто це? (Ворона).

5. Верещунья, білобока,
А звати її… (Сорока).

6. Доклевавши горобини кисть,
Червоні лампочки спалахнули.
Крила кожна має!
Хто назвати її зможе? (Снігур).
Подивіться на екран і скажіть мені, про кого ми говоритимемо сьогодні? (Про птахів).Як усіх цих птахів можна назвати одним словом? Цілком вірно, це зимуючі птахи.
Подивимося про них маленький фільм.
Переглянути відео про життя зимових птахів.
Зима – дуже важка пора року для птахів, особливо, якщо вона морозна та снігова. Птахи прокидаються із сонечком і цілий день шукають собі корм. Голодна пташка холодної ночі може загинути.
Релаксаційна вправа «Зігрій пташку».
Давайте уявімо, що ви знайшли птичку, що замерзає. (Вираз подиву, прикрості).Діти складають долоні, імітуючи, що тримають пташку, дихають на неї, щоб зігріти, притискають до грудей, гладять головкою, випускають на волю. (Вираз обличчя радісне).
Фізмитка «Пташка ожила».
Пташка крилами змахнула,
Птах пір'я обтрусив,
Крила прибрала назад,
Зробивши дуже важливий погляд.
Подивилася вправо - вліво,
Здивувалась, що за справа?
Немає тут птаха жодного,
Полечу я додому.
А який із цих птахів прилітає до нас лише взимку? (Снігур).Яка вона? Як ви вважаєте, чому її так назвали: снігир?
За правильні відповіді ви отримали картинки. Спробуйте разом скласти з них зображення птиці.
Дидактична гра «Збери сніговика».
Який птах вийшов? Розкажіть вірші, які ви знаєте про сніговик.
Побіліло за віконцем,
Все в снігу, яка ширя.
Як рум'яна матрьошка
На ганку живий сніговик.
Снігурів у вікно побачиш:
Привіт, любий зимовий гість!
На ганок швидше вийдеш
Дай їм стиглих насіння жменю.
Сподобалася вам прогулянка лісом? А зараз давайте повернемося до нашої групи.
У вас на столах лежать нерозмальовані картинки. Що це за птах? Мабуть, це снігир. Що ви ще помітили на столах? (Пластилін).
Що ми можемо вдіяти? (Надати колір картинці за допомогою пластиліну).
Обстеження сніговика.
Що є у сніговика? (Туловище, голова, лапки, крила, тіло вкрите пір'ям, на голові є дзьоб, очі).
Якого кольору грудка у снігу? А крило?
Поетапний показ та пояснення послідовності виконання роботи.
З технікою пластилінографії ми вже знайомі. Згадаймо, як пластиліном розфарбувати картинку? (Відповіді дітей).А спочатку підготуємо наші руки.
Пальчикова гімнастика.
Прилітайте, пташки!
Сала дам сину.
Приготую крихти,
Хліб трошки.
Ці крихти – голубам,
Ці крихти – горобцям.
Галки та ворони,
Їжте макарони!
(Спочатку - "звучі" рухи пальців, потім "ріжучі" рухи однієї долоні по іншій.
Пальці щіпкою - «кришим хліб», терти подушечки пальців один про одного.
Витягнути вперед праву руку з розкритою долонею, те – лівою рукою.
Теріть долонею об долоню, «катаючи з хліба макарони»).
Дивіться дуже уважно, ще раз всім покажу. Беру в руки пластилін, відщипую маленький шматочок, кладу його на ліву долоню, правою долонеюзверху накриваю і катаю кульку, потім я цю кульку прикладаю до картинки і великим пальцем правої рукипритискаю та розтягую. Зауважте, починаю знизу, ряд за рядом, щоб було видно пір'я. Для зображення ягід горобини, я просто притискаю кульку великим пальцем. Ось така картинка в мене вийшла.




Я вірю, що у вас вийде ще краще та яскравіше. З чого розпочнете роботу?
Художня творчість, індивідуальна допомога.
Аналіз та оцінка дитячих робіт. Рефлексія.

Які яскраві, красиві снігурі у вас вийшли! Як живі, справжні, дуже симпатичні та веселі! Діти, що вам сьогодні сподобалося? Як ви вважаєте, чи вдалося у вас розфарбувати сніговика за допомогою пластиліну? Хто вважає, що так, вийшло, прикріпіть зелену кульку в лівий верхній кут картинки, а якщо хтось вважає, що було багато труднощів, прикріпіть червону кульку в лівий верхній кут. Ось розумнички!



Я думаю, що у багатьох із вас біля будинку висить годівниця. Птахи швидко звикають до такої їдальні та стають частими гостями в ній. А ви можете спостерігати їх. Звісно, ​​птахи не вміють розмовляти. Але вони обов'язково віддячать вам гарною весняною піснею.
Привчіть цих птахів
До свого вікна,
Щоби без пісень не довелося
Нам зустрічатиме весну.
Мені дуже сподобалася наша прогулянка, ваші роботи такі чудові, ви обов'язково зробимо виставку, а ще у мене є для вас маленький сюрприз – медалька – снігу «За допомогу птахам взимку».

Конспект безпосередньо - освітньої діяльності у старшій групі на тему: "Нагодуйте птахів взимку".

Інтеграція освітніх галузей:пізнавальний, мовленнєвий, художньо-естетичний розвиток.
Ціль: формувати у дітей узагальнене уявлення про зимуючих птахів; розвивати пізнавальний інтерес у дітей до життя птахів, що зимують; виховувати дбайливе ставлення до птахів, бажання допомагати їм у важких зимових умовах.
Завдання:
Освітні:
- уточнювати та розширювати уявлення дітей про зимуючих птахів нашого краю, про особливості зовнішнього вигляду, звички птахів, пристосування їх до довкілля, вчити знаходити ознаки подібності та відмінності.
Розвиваючі:
- активізувати увагу, пам'ять та мислення; виробляти навички усвідомленого та доречного вживання слів відповідно до контексту висловлювання, удосконалювати діалогічну мову;
- продовжувати розвивати естетичний смак, сприйняття кольору, вміння бачити прекрасне в навколишньому світі.
Виховні:
- виховувати інтерес та любов до природи рідного краю, формувати емоційну та небайдужу особистість у дитині, здатну зрозуміти та пошкодувати «брати наших менших»;
- Викликати прагнення берегти птахів, допомагати їм.
Словникова робота: Синиця, ворона, сніговик, сорока, горобець, дятел.
Попередня робота: Розучування віршів про птахів, розгляд ілюстрацій із зображенням птахів нашого краю, відгадування загадок про птахів, бесіда про зиму, як про голодний і важкий час для птахів.
Організаційний момент.
Звучить пісня "Зимова казка". Діти з вихователем входять до групи.
Здрастуйте, дівчата, добрий день, хлопчаки!
Награлися у ляльки, погортали книжки.
А зараз ми разом відпочинемо трохи,
В добрий шлях, хлопці, в добрий шлях!
Подивилися всі на мене, зустрілися зі мною очима. А зараз привітаємось один з одним.
До сонечка потяглися, промінчик взяли,
До серця притиснули, другові віддали.
Вступна розмова. Актуалізація знань дітей.
Показую ілюстрації із зображенням зимових пейзажів.
Вийшов на простори погуляти мороз,
Білі візерунки в косах біля берез.
Снігові стежки, голі кущі
Сніжинки падають тихо з висоти. (Є. Авдієнко).
Про яку пору року написано цей вірш? (Про зиму).
Зима вступила у свої права: дмуть холодні вітри, мороз скував землю, кругом лежить сніг, голі дерева риплять від холоду.
А як живеться взимку птахам? (Холодно птахам, комахи в зимовій сплячці, плоди, ягоди, насіння трав - під снігом. Мало корми знаходять птахи взимку. З ранку до вечора шукають собі крихти їжі. Пухові, теплі, пір'яні шубки птахів захищають від холоду, але не від голоду. )
У суворі роки із десяти синиць за зиму виживає лише одна. Дев'ять гинуть з голоду.
Жаль? (Дуже шкода!)
Послухайте вірш М. Грибачова.
Ну морози, ну морози.
Ніс назовні - ой-ой-ой!

Навіть білі берези
У сірій кірці крижаний.
Навіть білки-непосидки
В очікуванні тепла
Не снують на гілку з гілки,
Не вилазять із дупла.
І голодна синиця
Тихо плаче біля вікна:
«Ніде грітися і годуватися,
Ні козявки, ні зерна.
День димить морозною далечінь,
Ночі стилі та темні,
Замерзаю, голодую.
Не дожити мені до весни!
Подивіться на екран і скажіть мені, про кого ми будемо говорити з вами сьогодні? (Про птахів). Як усіх цих птахів можна назвати одним словом? Цілком вірно, це зимуючі птахи.

А зараз вставайте в коло і давайте пограємося.
Гра називається "Перелітні - зимуючі".
Я вам кидатиму м'яч і називатиму птаха, а ви говоритимете перелітний це птах або зимуючий. (Проводиться гра).
Хлопці, хто ж зможе допомогти птахам голодуючим?
Правильно, птахам на допомогу мають прийти люди. І треба поспішати! Дорога кожна година!
Послухайте продовження вірша.
І сказав Сергій: «Добре!
Потерпи недовгий термін...»
І дістав він із комірчини
Довгий цвях і молоток.
Похрумтаючи по сніжній кірці,
Де петляв слідами лисиця,
Закріпив біля старої ялинки
На пеньку фанерний лист.
А на лист – зерна.
А на лист – пшона.
Коноплі дві жмені -
Збирайтеся, гості!
Хлопці, птахи – наші друзі, ображати їх не можна. Вони приносять користь людям, є окрасою природи.
Як ми можемо допомогти птахам узимку?
Правильно, можна зробити годівниці.
Подивіться, яку годівницю зробила Настя з батьком.

Коли підемо на прогулянку, розвісимо наші годівниці!
Я хочу нагадати, що їжа нашого столу для птахів не годиться. Синичці можна запропонувати шматочок несолоного сала; горобцям – хлібні крихти, насіння, крупу, зерна.

І ще, щоб нагодувати птахів, необхідно дотримуватися деяких правил:
1. Підгодовувати птахів треба в тому самому місці, бажано, в один і той же час.
2. Годувати птахів треба регулярно, щоденно; не можна годувати час від часу! Саме у морози їжа потрібна птахам щодня, щоб вони вижили.
3. Під час підживлення не смітити, не залишати поліетиленові пакети, коробки.
Вихователь каже, що під час годівлі птахів цікаво за ними поспостерігав», як вони швидко злітаються, начебто повідомляють одне одного.
Який зовнішній вигляд птахів? Яка поведінка? Що їдять різні птахи?
Якщо стояти тихо, не рухаючись, не шумлячи, можна відкрити собі безліч пташиних таємниць.
А зараз я пропоную намалювати птахів, що зимують.
Пальчикова гімнастика
Ми годівниці змайстрували.
Ми їдальню відкрили.
Горобець, снігир-сусід,
Буде вам взимку обід!
У гості першого дня тижня
Дві синиці прилетіли,
А у вівторок - снігурі,
Яскравіше вранішньої зорі!
Три ворони були в середу,
Ми не чекали їх на обід.
А в четвер з усіх боків -
Зграя жадібних горобців.
У п'ятницю в їдальні нашій
Голуб ласує кашею.
А в суботу на пиріг
Прилетіло сім сорок.

Підсумок заняття:
Птахи – це наші вірні помічники, захисники наших лісів, полів, садів, городів від шкідливих комах та гризунів Без птахів нам не обійтись!
Щоб від шкідливих комах
Сади квітучі не гинули дарма,
Завжди, будь-якої пори року
Бережіть усіляких птахів, друзі!

Олена Четвертнова

(пізнавальне заняття з елементами ручної праці для старшої групи).

Вихователь: Четвертнова О. М.

Конспект НОД: « Годуємо птахів узимку»

Освітня область: Пізнавальний розвиток (ФЦКМ)та комунікація.

Інтеграція освітніх областей: соціально - комунікативний розвиток, Пізнавальний розвиток, мовленнєвий розвиток, художньо - естетичний розвиток, фізичний розвиток.

Вік дітей: 5-6 років.

Ціль: Розширювати уявлення про зимуючих. птахів рідного краю.

Завдання:

Вчити дізнаватися по зовнішньому виглядуі називати птахів;

Формувати бажання спостерігати за птахами, не заважаючи їм;

Розвивати пізнавальний інтерес до світу природи;

Закріплювати знання про звички птахів;

Формувати бажання піклуватися про птахів у зимовий період(розвішувати годівниці, підгодовувати птахів) ;

Розвивати емоційну чуйність;

Познайомити дітей з птахами клест, сопілка.

Обладнання та матеріали: картина «Зимові птахи» , картинки із зображенням «Зимуючих птахів» , «Види годівниць», «Пташина зарядка» - (фізхвилинка); модель для дидактичної гри– сонце та сніжинка з паперу; клей, ножиці, мотузочки, коробки від соку, пластикові пляшки, різне насіння (пшоно, подрібнене зерно, пшоно).

Хід НОД:

Організаційний момент: вихователь стоїть біля вікна і дивиться в нього

надвір з дуже стурбованим виглядом. Один із дітей обов'язково

зацікавиться, чим зайнятий вихователь.

Дитина: Олена Михайлівна, а що ви робите?

Вихователь: дивлюся у вікно та шукаю птахів, але не знаходжу жодної, як

ти гадаєш, чому?

Дитина: тому, що на вулиці стало холодно і все птахи відлетіли в

теплі краї.

Вихователь: і навіть горобці, голуби, сороки?

Дитина: так.

Вихователь для того, щоб залучити до заняття всю групу

звертається до решти дітей із запитанням.

Вихователь: хлопці, скажіть, а чи все птахивосени відлітають у теплі

Діти:(Відповіді дітей)

Вихователь: а чому вони залишаються?

Діти: (Відповіді дітей)

Вихователь: так хлопці, ці птахихарчуються зерном і називають їх

зерноїдні. Повторіть це слово.

Діти: зерноїдні.

Вихователь: назвіть птахів, які відлітають і чому вони залишають

Діти: (Відповіді дітей)

Вихователь: хлопці, вони харчуються комахами та водними

мешканцями, і називають цих птахів комахоїдні. Повторіть мене.

Діти: комахоїдні.

Вихователь: а хто назве птахів, які прилітають до нас зимувати?

Діти: снігир, синиця.

Вихователь: а ще до нас прилітають клест і сопілитель Таких птахів

називають кочівники, тому що вони перелітають з одного місця на інше.

Давайте разом подивимося на вулицю (дивляться у вікно, як ви думаєте,

чому немає на нашій ділянці зимуючих та кочуючих птахів?

Діти: (Відповіді дітей)

Вихователь: а як ми можемо з вами виправити цю проблему?

Діти: (Відповіді дітей)

Гра «Зігрій пташку».

Давайте уявімо, що ви знайшли птичку, що замерзає. (Вираз подиву, прикрості). Діти складають долоні, імітуючи, що тримають пташку, дихають на неї, щоб зігріти, притискають до грудей, гладять по голівці, випускають на волю. (Вираз обличчя радісне).

Вихователь: так, хлопці, можна повісити годівниці. А хочете дізнатися

який корм люблять птахи?

Діти: (Відповіді дітей).

Вихователь: Давайте свами розглянемо картину. «Зимові птахи» , а я вам розповім про цих птахів.

Зимуючі птахи – ті, які взимку не відлітають на південь.

Цю групу складають усі осілі птахи та птахи, що перекочували в

цю місцевість на зимівлю. Зимують у нашому краї не всі птахи, а лише

пристосовані до виживання за суворих погодних умов.

Горобці – дуже ненажерливі пташки. Харчуються в основному

рослинною їжею, лише навесні частково комахами, якими також

вигодовують пташенят. Взимкулюблять ласувати насінням соняшника.

Снігури – спокійні птахи, вони неквапливі, не метушливі, тримають

себе з гідністю. Як би не був голодний снігир, але найкраще гроно

горобини він завжди поступиться своїй подружці. Снігури зерноїдні птахи.

Синички- Взимку комахи ховаються, І синочкам доводиться погано. Адже вони, як інші птахи, не відлітають у теплі краї, а зимують поруч із нами. Взимкувони прилітають до наших будинків за допомогою: важко, голодно в лісі в цей час Нагодуйте пташокякщо побачите їх біля будинку. Вони будуть клювати

все, що ви дасте: зерно, крупу, крихти хліба, шматочки м'яса та сала.

Ворона – хитра, спритна та кмітлива птах. Вона добре

пристосувалася жити з людиною, чудово вивчила його звички та

характер. Поруч із людиною завжди є чим поживитися, адже ворони –

птахи всеїдні.

Ми звикли до Голубів і майже не звертаємо на них уваги, оскільки

вони завжди знаходяться поряд із людиною. Харчуються хлібними крихтами.

Клест – дивує в кліщах те, що пташенят вони виводять взимку, у самі

тріскучі січневі морози. Від холоду пташенят рятує глибоке гніздо з

товстими стінами, утеплене килимом з пуху, пір'їнок та волосків. Хлопці,

а ви знаєте, що назва птахиклест походить від старого російського слова

«клестити», що значить «стискати, здавлювати, стискати». Дзьоб у цієї

птахизагнутий навхрест, він ніби стиснутий, здавлений. (від слова «клестити»

сталося і слово «кліщі», їхня передня частина теж стиснута, здавлена).

Живиться клест насінням із шишок.

Озорик - це велика, дуже красива птах з задерикуваним пухнастим

чубчиком на голові і чорною цяткою на горлі. Е найніжніше оперення

має димчасто-рожеве забарвлення, а темний хвостик закінчується широким

жовта смужка. Названо її так тому, що слово «звірістіти»на

староросійською мовою означає "гучно кричати, свистіти". Пісня сопілця

Ніжна дзюркотлива трель «сви-рі-рі-рі-рі», схожа на звучання сопілки.

Влітку ці птахи харчуються комахами, яких нерідко ловлять на льоту,

личинками, різними ягодами та молодими пагонами рослин. Восени та

взимкуголовна їжа сопілок - ягоди горобини, а також плоди шипшини,

барбарису. Взимкусопілці кочують зграйками в пошуках корму і часто

повністю знімають урожай із цих чагарників.

Вихователь: скажіть хлопці, який корм ми можемо насипати в

годівниці для наших птахів?

Діти: сало, овес, насіння, ягоди шипшини, хлібні крихти.

Фізхвилинка «Пташка ожила».

Пташка крилами змахнула,

Птах пір'я обтрусив,

Крила прибрала назад,

Зробивши дуже важливий погляд.

Подивилася вправо - вліво,

Здивувалась, що за справа?

Ні тут птаха жодного,

Полечу я додому.

Вихователь: а тепер давайте перевіримо, як ви запам'ятали перелітних

та зимуючих птахів.

Перед дітьми на столі лежать вирізані з паперу сніжинка та

сонечко, зображення птахів.

Гра «Перелітні та зимуючі птахи» .


Вихователь: хлопці, вам потрібно розкласти зимуючих птахів на

сніжинку, а перелітних на сонечко.

Вихователь: хлопці, пам'ятайте, на початку заняття ми говорили про те, що

можна повісити годівниці на ділянці та підгодовувати птахів?

Діти: так.

Вихователь: хочете самі виготовити годівниці з підручного

матеріалу?

Діти: так.

Вихователь: найпростіша годівниця для птахів(Синиць)– із молочного

пакету чи соку. Можна взяти порожню пластикову пляшку і швидко спорудити прозору годівницю. Також можна вирізати з картону коло або іншу фігуру, намазати клеєм ПВА, посипати зернятками і прив'язати мотузку, повісити на гілочку.

Вихователь: подивіться у мене на столі лежать заготівлі годівниць, клей,

ножиці, мотузочки, коробки від соку, пластикові пляшки, різне насіння (Дроблене зерно, пшоно, зерно). Підійдіть і виберіть те з чого ви робитимете свої годівниці, сідайте за столи і починайте роботу, кому буде потрібна допомога - кличте.







Наприкінці заняття розглядаємо годівниці, що вийшли.

Підсумок заняття.

Вихователь: діти скажіть мені, про що було наше сьогоднішнє заняття?

Діти: про перелітні та зимуючі птахів.

Вихователь: з якими птахамиви сьогодні познайомились?

Діти: сопілка та клест.

Вихователь: що ще дізналися із заняття?

Діти: чим харчуються птахи взимку.

Вихователь: яку допомогу ви надали сьогодні птахам?

Діти: зробили годівниці


Вихователь: хлопці, коли підемо на прогулянку давайте розважимо все

наші годівниці по ділянці, порадуємо птахів – наших гостей.

Діти: давайте

Вихователь: на цьому наше заняття закінчено, усі молодці




Нове на сайті

>

Найпопулярніше