Mājas Higiēna Nodarbības sastāvs numura 8. VI

Nodarbības sastāvs numura 8. VI

Organizēts kognitīvā darbība saskaņā ar FEMP in sagatavošanas grupa"Numura 8 sastāvs"

Mērķis: Iepazīstiniet ar skaitļa 8 sastāvu no diviem mazākiem skaitļiem.
Uzdevumi:
Stiprināt idejas par skaitļa 8 sastāvu
Nostiprināt zināšanas par vispārīgo un dažādas zīmesģeometriskas cietvielas un figūras
Uzlabojiet spēju orientēties telpā un uz rūtainas papīra lapas
Stiprināt spēju atšķirt jēdzienus: augstāks - zemāks, platāks - šaurāks, garāks - īsāks, biezāks - plānāks, vecāks - jaunāks.
Attīstīt uzmanību, iztēli, domāšanu, runu.
Attīstīt spēju uzklausīt biedrus un skolotāju.
Prioritārā izglītības joma: « Kognitīvā attīstība»
Integrācija izglītības jomās: “Sociāli komunikatīvā attīstība”, “Runas attīstība”
Aktivitātes: kognitīvā, motoriskā, spēļu, komunikatīvā, darba.
Metodiskie paņēmieni.
1. Mākslas vārds;
2. Jautājumi bērniem, atbildes.
3. Patstāvīgs darbs kartēs un piezīmju grāmatiņās.
4. Individuālās un kora atbildes.
5. Skaļa skaitīšana.
6. Darbs pie molberta.
7. Bērnu iedrošināšana un slavēšana.
Priekšdarbi:
Mācīšanās skaitīt līdz 20 un atpakaļ, iepazīšanās ar ģeometriskām formām un ģeometriskām cietvielām, iepazīšanās ar didaktiskajām spēlēm, skaitļu kompozīciju, matemātiskajām zīmēm, rokasgrāmatu, kartīšu izgatavošana, darbs kladēs.
Materiāli nodarbībai: magnētiskā tāfele, ciparu līnija ar cipariem no 1 līdz 10, māja “Cipara 8 sastāvs”, vienkārši zīmuļi atbilstoši bērnu skaitam, šķīvji ar izdales materiāliem atbilstoši bērnu skaitam, magnēti palīglīdzekļu nostiprināšanai, mūzika organizatoriskajam brīdim .
Nodarbības gaita.
Laika organizēšana(V. Šainska dziesma “Twice two is four”)
Audzinātāja- Puiši, viesi šodien ieradās uz mūsu nodarbību, lai redzētu, ko jūs esat iemācījušies un cik daudz zināt. Pasveiciniet savus viesus.
Audzinātāja- Stāvēsim aplī, turēsimies rokās un uzsmaidīsim viens otram. Bērni un viņu skolotājs stāv aplī.
Audzinātāja- Plašā lokā es redzu,
Jūs esat augšā, mani draugi.
Saskaitīsim ātri
Cik bērnu tagad ir? (Aprēķins kārtībā, sākot ar skolotāju)
Labi padarīts! Rūpīgi skaitījām, aicinu visus uz nodarbību!
Audzinātāja– Uzmanīgi klausīsities visu, atbildēsiet uz jautājumiem ar pilnīgām atbildēm, nekliedziet, nepārtrauciet biedrus, klausieties skolotāju.
Šodien mūs atkal gaida piedzīvojumi matemātikas valstībā. Queen Mathematics lūdz mums palīdzību:
Manā valstībā
bija zaudējums,
Astotajā joslā,
Apsargs man teica.
Ir māja ar astoto numuru.
Tā bija apdzīvota
Un no rīta atradām
Šī māja ir tukša.
Astoņi iedzīvotāji
dažādas profesijas
kaut kur pazuda!
Viņi visi kopā pazuda!
Puiši, atrodiet īrniekus, es jūs lūdzu!
Padomus nosūtu vēstulē!(Skolotāja bērniem parāda mājas maketu ar tukšiem logiem - dzīvokļiem). Puiši, vai mēs atbildēsim uz palīdzības lūgumu? (Bērnu atbilde)
1. padoms. Viens no šīs mājas iemītniekiem raksta zinātniskie raksti, veic atklājumus, iesaistās svarīgos pētījumos. Kas viņš ir?
Bērni. Zinātnieks!
Audzinātāja. Pa labi. Viņš piekritīs atgriezties, ja mēs pabeigsim viņa argumentāciju bez kļūdām!
Ja galds ir augstāks par krēslu, tad krēsls? (Zem tabulas.)
Ja ceļš ir platāks par taku, vai tas ir ceļš?
(Jau ceļi.)
-Ja lineāls ir garāks par zīmuli, tad tas ir zīmulis?
(Īsāk sakot, valdnieki.)
-Ja virve ir resnāka par diegu, tad tā ir vītne?
(Plāvāks par virvi.)
-Ja māsa ir vecāka par brāli, tad brālis?
(Jaunāka par māsu)
Labi darīti puiši! Zinātnieka kungs atgriezās mājās. (Skolotājs blakus mājai uz magnētiskās tāfeles novieto zinātnieka attēlu. Noliek arī visus stundas laikā atrastos “Iedzīvotājus”).

Audzinātāja
Padoms 2. Viens no šīs mājas iemītniekiem visu dienu pavada braucot. Šī ir emblēma uz viņa automašīnas. (taksometru pārbaudītāji) Vienā dienā viņš paspēj veikt vairākus braucienus. Nogādājiet pasažierus līdz galamērķim un atgriezieties pēc jauniem pasažieriem. Kas viņš ir?
Bērni. Taksometra vadītājs!
Audzinātāja.Jā, tas ir taksists
Viņš piekritīs mums palīdzēt, ja pareizi uzzīmēsim viņa maršrutu.
Sāksim.
Grafiskais diktāts (darba veikšana uz papīra lapas saskaņā ar skolotāja mutiskiem norādījumiem)


Audzinātāja
3. padoms: ar strādāja vēl viens mājas iedzīvotājs dārgakmeņi. Pašai karalienei viņš izgatavoja skaistas krelles, kaklarotas, rokassprādzes un gredzenus. Kas tas ir?
Bērni. Juvelieris!
Audzinātāja Tieši tā, juvelier.
Viņš piekritīs mums palīdzēt, ja savāksim krelles viņa meitām.
Jūsu priekšā ir krelles komplekti. Novietojiet divas dažādas krelles sev priekšā. Pastāstiet mums, kā tie ir līdzīgi un kā tie atšķiras.
BĒRNU ATBILDES
Juvelieris lūdza, lai viņa meitām krelles sastāvētu no 8 krellēm dažādas krāsas. Lūdzu, izpildiet viņa lūgumu
Darbs pāros: krelles veidošana
Pastāstiet mums, kādas krelles jums ir.
Bērnu atbildes.


Audzinātāja Labi. Turpinām meklējumus. Apskatīsim 4. pavedienu. Šis iemītnieks strādā dzīvnieku patversmē. Viņš palīdz dzīvniekiem atjaunot veselību, veic vakcinācijas un zāles. Kas viņš ir?
Problēmas no viņa (frontālais darbs ar individuālām atbildēm)
Ezītis jautāja kaimiņa ezītim:
-No kurienes tu esi, trakulīt?
-Es krāju krājumus ziemai.
Redzi, āboli ir uz manis.
Es tos savācu mežā.
Es atvedu sešus un vedu divus.
Kaimiņš domāja:
tas ir daudz vai nē? (6+2=8)

Seši rieksti māmiņa cūka
Es to nēsāju grozā bērniem.
Ezītis satika cūku
Es viņam arī iedevu divus riekstus.
Cik daudz riekstu cūka
Vai jūs to atnesāt bērniem grozā?
Bērnu atbildes.
Mūsu kaķim ir pieci kaķēni,
Viņi sēž blakus grozā.
Un kaimiņu kaķim ir trīs!
Tik mīļi, paskaties!
Palīdzi man tos saskaitīt,
Kas ir pieci un trīs?
Bērnu atbildes.
Āboli nokrita no zara zemē.
Viņi raudāja, raudāja, lēja asaras
Tanja tos savāca grozā.
Es to atvedu kā dāvanu saviem draugiem
Četri Seryozha, četri Antoška,
Runā ātri,
Cik ir Tanjas draugu?
Bērnu atbildes.
Kaija uzsildīja tējkannu,
Es uzaicināju ciemos septiņas kaijas,
"Nāciet visi uz tēju!"
Cik kaiju, atbildi!


Audzinātāja
Padoms 5. Mūsu meklēšana ir gandrīz beigusies.Viens no mājas iemītniekiem strādā augstu mākoņos. Tas pārvadā pasažierus un dažādas kravas. Mūsu īrnieks lūdz mums veikt vingrinājumus un pastāstīt, kas viņš ir?
Bērni. Pilot! (dinamiska pauze)
Tagad motors ir ieslēgts (pagriežot apakšdelmus sev priekšā)
Propellers griežas (plaukstas savienojas un griežas, imitējot dzenskrūvi)
Pacelieties mākoņos (izstiepieties uz pirkstiem)
Un šasija ievilkta (paceliet augstu ceļus)
Šeit ir mežs - mēs esam šeit (pielieciet plaukstu pie pieres un skatieties tālumā)
Uzvilksim izpletni! (attēls, uzliekot izpletni)
Stumšana, lēciens - (lēkt augšā no pustupes)
Lidosim, mans draugs! (ar izplestām rokām šūpoties no vienas puses uz otru)
Visi izpletņi ir atvērti (paceliet rokas virs galvas, lai attēlotu kupolu)
Un puiši nolaidās! (Visi sēž uz krēsliem)


Audzinātāja
Padoms 6. Un mājas augšējo stāvu ieņēma tas, kurš šo māju projektēja un izgudroja, uztaisīja tās zīmējumu un iedeva celtniekiem. Kas tas ir?
Bērni. Arhitekts!
Audzinātāja Lūk, viņa uzdevums: sakārtot dzīvokļu numurus mājā tā
lai katrā stāvā jūs iegūtu astoņu numuru.
(Vispārējais darbs pie molberta: bērni aizpilda mājas pāros logus ar cipariem, kas veido skaitli 8)


Audzinātāja
Padoms 7. Un šeit ir vēl viens īrnieks. Viņš strādā cirkā un var pārvērst ūdeni sulā, var uzminēt jebkuru kārti klājā un var pārvietot priekšmetus.
Kas viņš ir?
Viņa uzdevums pārcēlās uz mūsu piezīmju grāmatiņām.
Atveriet piezīmju grāmatiņu līdz grāmatzīmei. Apskatiet 3. uzdevumu. (Uzdevums, lai noteiktu trūkstošo matemātisko zīmi piemērā)
Darbs piezīmju grāmatiņā.


Audzinātāja Cik īrniekus atradām? Aizver savas acis. Paskaties, cits īrnieks ir atgriezies no darba.
Mūsu iemītnieku vidū ir kāds, kuram pateicoties, pie 8.mājas celiņi vienmēr ir kārtībā, izslaucīti, puķu dobēs aug brīnišķīgi ziedi. Vai tu viņu atpazini?
Bērni. Ielu tīrītājs!


Tā mēs atradām visus iedzīvotājus.
Interesanti, kāpēc viņi pameta savus dzīvokļus?
Izrādās, viņi tikko no rīta aizgāja uz darbu.
Karaliene matemātika aizmirsa savā pilī,
ka visi cilvēki sāk strādāt no rīta un strādā
līdz vakaram! Tāpēc iedzīvotāji nolēma viņu izjokot!
Un mēs, puiši, paveicām labu darbu ar jums. Kurš uzdevums tev patika visvairāk? BĒRNU ATBILDES
Kurš domā, ka viņam veicās labi? Tu man arī ļoti iepaticies, biji neatlaidīgs, uzmanīgs, prātīgs, un tāpēc mums izdevās atrast visus Astotās joslas 8. nama iemītniekus.

Nodarbības kopsavilkums:
1. Nostiprinājās spēja atšķirt jēdzienus: augstāks - zemāks; platāks - šaurāks; garāks - īsāks; biezāks - plānāks; vecāks - jaunāks.
2. Nostiprinātas zināšanas par ģeometriskiem ķermeņiem, par ģeometrisko ķermeņu un figūru vispārīgajām un dažādajām īpašībām
5. Pastiprinātas zināšanas par skaitļa 8 sastāvu
6. Nostiprināta spēja orientēties uz papīra lapas.
7. Nostiprinājās prasme risināt piemērus ar nezināmajiem.

Atklātās integrētās nodarbības kopsavilkums par
elementāra veidošanās matemātiskie attēlojumi
bērnudārza sagatavošanas grupā.

Temats: Skaitļa 8 sastāvs.

Mērķis: sistematizēt zināšanas par skaitli 8 un skaitli 8; veidot priekšstatu par skaitļa 8 sastāvu no diviem mazākiem; iemācieties sadalīt skaitli 8 divos mazākos un iegūt vienu lielāku skaitli no diviem mazākiem.

Plānotie rezultāti: zina skaitļa 8 sastāvu, prot sadalīt skaitli 8 divos mazākos; risina problēmas, saskaitot un atņemot.

Materiāli un aprīkojums: interaktīvā tāfele, zvans, multfilma “Sniegavīrs pastnieks” (vai jebkura cita multfilma par Jaunais gads, Ziemassvētki), krāsojamās grāmatas, sporta inventārs, ģeometriskas figūras no kartona, 4 aploksnes, rotaļu kamanas.

Nodarbības gaita:

1 daļa: notiek grupas telpā.

Bērni sēž pie galdiem un krāso krāsojamās grāmatas. Zvans skan.

(uz tāfeles ir trīs zirgu un karalienes attēls)

Pedagogs: Puiši, šodien mūsu grupā ieradās pati matemātikas karaliene, lai viņa mūs nepamestu un nespēlētos ar mums, mums viss ātri jānotīra no galda. (bērni nolika zīmuļus un krāsojamās grāmatas).

Pedagogs: Tagad, puiši, nāciet pie manis. Puiši, pastāstiet man, kāds tagad ir gada laiks?

Bērni: Ziema.

Pedagogs: Kādas ziemas brīvdienas jūs zināt?

Bērni: Jaungada Ziemassvētki.

Pedagogs: Vai vēlaties skatīties Jaungada multfilmu?

Bērni: Jā.

(ieslēdziet multfilmu, pēc 2-3 minūtēm multene apstājas)

Pedagogs:Šeit kaut kas nav kārtībā, kāpēc multfilma pārstāja darboties? Tagad apskatīšu. (skolotājs mēģina redzēt, kas ir nepareizi, un atrod aploksni zem datora vai tuvumā). Un šeit ir kāds ziņojums, lasīsim to (nolasa ziņojumu). Puiši, šeit ir rakstīts, ka mūsu multfilmu ir apbūris ļauns robots, un, lai to apburtu, jums ir jāatšifrē četrās aploksnēs šifrētais slepenais kods. Bet, lai atvērtu katru no aploksnēm, jums ir jāizpilda uzdevums. Vai vēlaties noskatīties multfilmu līdz beigām?

Bērni: Jā.

Pedagogs: Bet mums ir tikai divas aploksnes. Sāksim pildīt uzdevumus, varbūt vēlāk atradīsim vēl divus.

(paņem pirmo aploksni).

(mēs skatāmies visus attēlus vietnē interaktīvā tāfele Ar programmatūra Smart Notebook (iespēja pārvietot objektus ar pirkstu)).

Pedagogs: Apskatiet attēlus uz tāfeles. Kā viņi ir līdzīgi? Kāda ir atšķirība?

(Bērnu atbildes).

Tagad paskatieties uz sniega kupenām un pastāstiet man, cik sniega pikas ir uz pirmās sniega kupenas? (7). Maša, pievieno sniega kupenai tik daudz sniega pikas, lai tās būtu 8. Cik sniega pikas ir uz otrās sniega kupenas? (9). Edvin, pasaki cik sniega bumbiņas ir jānoņem, lai tās būtu 8? (1). Izdari to lūdzu. Un visbeidzot, cik sniega pikas ir uz trešās sniega kupenas? (4) Un tagad tu, Daša, pievieno tik daudz sniega bumbiņu, lai būtu 8 no tām.

Labi, puiši, jūs paveicāt šo uzdevumu. Tagad paspēlēsimies mazliet. (paņem lielu kauliņu no kartona). Tagad katrs no jums metīs kubu augšā un noķers to, jūsu uzdevums ir pateikt, cik punktu jums jāpieskaita izripināto skaitam, lai tie būtu 8.

(tiek spēlēta spēle; ja bērns ilgstoši nevar atbildēt, lūdzam citus bērnus palīdzēt).

Pedagogs: Lieliski, puiši, mēs paveicām pirmo uzdevumu, un pirmā slepenā koda daļa tagad ir mūsu. Cik vēl slepenās daļas mums jāiegūst?

Bērni: Trīs.

Pedagogs:(paņem otro aploksni)

Uzmini mīklu:

Ne mašīna, ne zirgs,

Koka platforma,

Un zem tā ir divas svītras,

Izgatavots no metāla vai dēļa.

Viņi vienkārši slīd pa sniegu.

Viņi nevēlas iet uz asfalta.

Viņi cenšas paši nokāpt no kalna

Apbrīnojami…. (ragavas)!

(pēc bērnu atbildes izņemam mazas kamanas)

Pedagogs: Lieliski, tu uzminēji mīklu, ak, lūk, mūsu kamanas mums kaut ko atnesa, paskatīsimies, kas tas ir? (izņemam ģeometriskas figūras un rādām bērniem). Kas tas ir?

Bērni:Ģeometriskās figūras.

Pedagogs: Puiši, šeit ir vēl viens uzdevums jums. Tagad katrs no jums pienāk pie manis, paņem figūru un apsēžas pie galda: zēni pie galda pie loga, meitenes pie galda pie sienas. Uzdevums ir šāds: no šīm ģeometriskajām formām ir jāizveido kamanas pēc modeļa, kuras komanda uzdevumu izpildīs ātrāk, tā komanda nopelnīs otro slepenā koda daļu. (uz tāfeles iekļaujiet kamanu attēlu).

Nu, vai esat gatavs? Sāksim.

(bērni izpilda uzdevumu)

Pedagogs: Gudri bērni, gan meitenes, gan zēni, darīja visu iespējamo un nopelnīja slepenā koda otro daļu. Bet kas tas ir? (skan mūzika). Dzirdi skanot mūzika, varbūt jāiet pie tās skaņām un jānoskaidro, varbūt tur varam dabūt atlikušās slepenā koda daļas, ejam?

2. daļa: notiek guļamistabā.

(bērni seko mūzikas skaņām un ieiet guļamistabā, šeit viņus sagaida fiziskās audzināšanas instruktors)

Skolotājs: Sveiki puiši! ar ko tu atnāci?

Bērnu atbildes.

Skolotājs: ES tev varu palīdzēt. Un jums ir jāmēģina: "Galu galā jūs nevarat bez grūtībām izņemt zivi no dīķa." Cilvēki Krievijā mīl jautrību. "Ar smaidu lietas tiek paveiktas ātrāk." Un bufoni uzjautrina ļaudis. Vai vēlaties pārvērsties par ķeburiem un izklaidēties?

Bērni: Jā.

(skolotāja un bērni valkā bufonu galvassegas).

Skolotājs: Lai saņemtu aploksni, jāizpilda uzdevums. Sadalīsimies meiteņu komandā un zēnu komandā un izdomāsim komandas nosaukumu tautas stilā. (bērni apspriež, skolotājs var palīdzēt).

Skolotājs: Puiši, ierindojamies pie starta līnijas (noteiktā vieta). Iepazīsim komandas (bērni nosauc savas komandas).

Skolotājs: Sporta inventārs ir izklāts uz grīdas jūsu priekšā. Tavs uzdevums ir pēc kārtas atnest 2 objektus, no kuriem vienu pēc otra var izlikt ciparu 8. Uzvar komanda, kura no sporta priekšmetiem savāc visvairāk numuru 8. Kad mūzika apstājas, stafete ir beigusies.

(rezumējot)

Skolotājs: Lieliski, puiši, komanda “…” ir nopelnījusi vēl vienu aploksni.

Skolotājs: Nākamā spēle, ko spēlēsim, ir “Bellied Eight”. Izskaidroju noteikumus: meitenes stāv aplī un dejo krievu deju, puiši ievācas lielais aplis ap meitenēm mūzika ir beigusies, puiši ātri pieskrien pie tuvākās meitenes un sadodas rokās, meitenes rokas ir sakrustotas, attēlojot astoņu figūru (skats no augšas). Uzvar pāri, kas precīzāk attēlo 8.

(rezumē).

Skolotājs: Labi darīts, viņi tika galā arī ar šo uzdevumu. Saņemiet pēdējo aploksni.

Pedagogs: Puiši, mēs esam savākuši visas 4 aploksnes. Drīz tās atvērsim. (atveram aploksnes, katrā aploksnē ir ceturtdaļas no skaitļa 8).

Puiši, mēģināsim savākt slepeno kodu. (bērni savāc 8. numuru). Kādu skaitli mēs saņēmām? (8). Jūs darījāt visu iespējamo, lai sasniegtu numuru 8.

Pedagogs: Tas nozīmē, ka, lai atšifrētu slepeno kodu un noskatītos mūsu multfilmu līdz galam, ir jādomā un jāpasaka, kā no diviem mazākiem skaitļiem var iegūt skaitli 8. (zvana bērni).

Pedagogs: Labi, puiši, jūs šodien paveicāt labu darbu un varējāt atšifrēt slepeno kodu. Tagad redzēsim, kas notika tālāk mūsu karikatūrā.

(ieslēdzam bērniem multfilmu).

Vecākā grupa.

NVO "Kognitīvā attīstība": FEMP.

Tēma: skaitļa 3 kvantitatīvais sastāvs no vienībām. 8. numurs.

Programmas saturs

Iepazīstiniet ar skaitļa 3 kvantitatīvo sastāvu no vienībām.

Iepazīstieties ar skaitli 8.

Uzlabojiet spēju redzēt pazīstamu ģeometrisku formu formu apkārtējos objektos: taisnstūris, kvadrāts, aplis, trīsstūris.

Turpiniet mācīties, kā pārvietoties uz papīra lapas, identificēt un nosaukt lapas malas un stūrus.

Didaktiskais vizuālais materiāls

Demonstrācijas materiāls. Skaitīšanas kāpnes, lapsa, lācis, zaķis; preces dažādas formas(pamatojoties uz bērnu skaitu).

Izdales materiāls. Plakanu ģeometrisku formu komplekti, plakanas vai trīsdimensiju ģeometriskas formas (atbilstoši bērnu skaitam), daudzkrāsainas kvadrātveida papīra loksnes, sniegpārsliņas (10 gab. katram bērnam).

GCD kustība.

I. Organizatoriskais un stimulēšanas posms.

Spēles vingrinājums"Izveidosim numuru."

Uz skaitīšanas kāpnēm ir izliktas 3 rotaļlietas: mazā lapsa, lācēns un zaķis.

Kādas rotaļlietas tu redzi?

Cik rotaļlietu ir kopā?

Cik un kādas rotaļlietas jūs redzat? (Viena maza lapsa, viens mazs lācis, viens mazs zaķis.)

- Kā tu izdomāji numuru trīs? (No vienībām: viena, vēl viena un vēl viena - skaitlis būs trīs.)

II. Galvenā daļa.

Darbs ar izdales materiāliem.

Sastādiet numuru trīs, izmantojot dažādas ģeometriskas formas. Šajā gadījumā nevienu ģeometrisku figūru nevajadzētu atkārtot divas reizes.

Cik ģeometrisko formu kopumā ir?

Cik un kādas ģeometriskas figūras tu paņēmi? Kā tu izdomāji numuru trīs?

Viens, viens un vēl viens, tas ir trīs.

Dinamiskā pauze . Didaktiskā spēle"Atrodiet tādas pašas formas objektu."

Kādas ģeometriskās formas jūs zināt?

Vārds tikai plakanas ģeometriskas formas.

Nosauciet tikai trīsdimensiju figūras.

Paņemiet vienu figūru vienlaikus. Atrodiet grupā objektus, kuru forma ir līdzīga jums ģeometriskā figūra.

Runājiet par sava objekta formu, salīdzinot to ar figūru. (Atradu kvadrātveida salveti. Tai arī ir četri stūri un četras malas, kā kvadrātam. Atradu šķīvi, tā ir tāda pati apaļa forma, tai nav stūru.)

Spēles vingrinājums “Sagatavosim sniegpārslas salvetei”.

Puiši, saskaitiet uz tāfeles 7 sniegpārslas.

Ar kādu skaitli var norādīt skaitli 7. Izsauktais bērns atrod un izliek karti ar skaitli 7. Bērni to atrod savā.

Pievienojiet vēl vienu līdz septiņām sniegpārslām un saskaitiet, cik sniegpārslu ir.

Kāds skaitlis apzīmē skaitli 8?

Es parādu karti ar numuru 8. Bērni atrod to savās mājās un izseko pa kontūru.

Kādu skaitli apzīmē skaitlis astoņi? Kā viņa izskatās?

“Astoņiem ir divi apļi.

Uzzīmējiet sniegavīru:

Uz vienas krūzes - otras.

Skaitlis astoņi ir jūsu priekšā!

(Goļceva A.)

Astotais numurs, astotais numurs

Mēs vienmēr valkājam to uz deguna,

Numur astoņi plus āķi -

Izrādās….(norāda).

Spēles vingrinājums "Pareizi sakārtojiet sniegpārslas".

Bērniem ir dažādu krāsu kvadrātveida papīra loksnes.

Dekorējiet salvetes ar sniegpārslām:

“Salvetes vidū ieliec vienu sniegpārsliņu. Novietojiet vienu sniegpārsliņu augšējā kreisajā stūrī. Viena sniegpārsla - apakšējā kreisajā stūrī,” un tā tālāk. Pēc katra uzdevuma izpildes es precizēju: “Kur tu liki sniegpārsliņu?”

III. Beigu daļa.

Ko tu un es šodien darījām?
- Ko tu spēlēji?
- Kas tev patika visvairāk?
- Kāds skaitlis apzīmē skaitli 8?
- Kāds skaitlis ir pirms skaitļa 8?

Labi darīti puiši!

Tatjana Babčuka
Nodarbības “Cipara 8 numurs un sastāvs” kopsavilkums vecākajā grupā.

Uzdevumi:

1. Nostiprināt zināšanas par ģeometriskām formām.

2. Nostiprināt zināšanas par nedēļas dienām un to secību.

3. Attīstīt spēju orientēties lapas plaknē (augšā, apakšā, pa labi, pa kreisi, vidū).

4. Attīstīt loģiskā domāšana, smalkās motorikas rokas

5. Veicināt patstāvību, spēju saprast mācību uzdevumu un veikt to patstāvīgi.

6. Veicināt interesi par matemātiku klases.

7. Izkopt cieņpilnu attieksmi vienam pret otru, spēju uzklausīt un sadzirdēt vienam otru.

Bumbas spēle (aplī)

3. Vai zilonis ir mazāks par peli? 4 Pa labi no jums ir….

5. Vai jūs stāvat starp...? 6. Vai cilvēki no rītiem pusdieno?

7. Vai nedēļā ir 7 dienas? 8. Vai kvadrātam ir 3 stūri?

9. Vai pirmdiena seko otrdienai? 10. Vai ovālam nav stūru?

Nodarbības gaita:

Audzinātāja. Šorīt mūsu bērnudārzā tika nogādāta telegramma no Fejas no valsts "matemātika".

“Dārgie bērni! Aicinu jūs ceļojumā uz Brīnumu salu. Pa ceļam jūs gaida interesanti uzdevumi. Jums būs jāparāda savas zināšanas, prasmes un inteliģence. Pēdējā salā, lūdzu, vediet mājās manus draugus. Veiksmi. Feja!"

Nu, vai pieņemsim Fejas ielūgumu? Dosimies ceļojumā? (Jā)

Audzinātāja. Tad ejam! Dosimies uz Brīnumu salu. Mums jāšķērso tilts. Bet problēma ir tā, ka kāds salauza tiltu un sajauca visus dēļus. Mums tas ir vajadzīgs labot: sakārtojiet visus dēļus no 1 līdz 7.

Labi padarīts! Turpināsim ceļu. Ceļā "Sala - Chislandia» . Mēs redzam dažus neparastus viļņus. It kā nepabeigts cipariem. Mēģināsim kopā ar jums uzminēt, kas cipariem paslēpās šajā ezerā. (Bērni uzmin cipariem i1 r-k piebilst augšējā daļa cipariem)

8. numurs.

Skolotājs piekar kartīti ar attēlu cipari 8.

Kā tas izskatās numurs 8? Bērni lasa dzejoļus par numurs 8:

Astoņiem ir divi gredzeni

Bez sākuma un beigām

(S. Maršaks)

Numur astotais ir tik garšīgs:

Viņa ir izgatavota no divām bagelēm.

Nākamā sala "Zadačkins" Numura 8 sastāvs

Seši rieksti māmiņa cūka

Es to nēsāju grozā bērniem.

Ezītis satika cūku

Un viņš man iedeva vēl divus riekstus.

Cik daudz riekstu cūka

Vai jūs to atnesāt bērniem grozā? 6+2=8

Mūsu kaķim ir pieci kaķēni,

Viņi sēž blakus grozā.

Un kaimiņu kaķim ir trīs!

Kas ir pieci un trīs? 5+3=8

Āboli nokrita no zara zemē.

Viņi raudāja, raudāja, lēja asaras

Tanja tos savāca grozā.

Es to atvedu kā dāvanu saviem draugiem

Četri Seryozha, četri Antoška,

Runā ātri,

Cik ir Tanjas draugu? 4+4=8

Trīs zaķi, pieci eži

Cik bērnu ir dārzā? 3+5=8

Āboli dārzā ir nogatavojušies,

Paspējām tos nogaršot

Divi sārti, šķidri,

Seši ar skābumu.

Cik tādu ir? 2+6=8

Kaija uzsildīja tējkannu,

Es uzaicināju ciemos septiņas kaijas,

"Nāciet visi uz tēju!"

Cik kaiju, atbildi! 1+7=8

Audzinātāja: Kāda ir atbilde uz visām problēmām? Kā mēs ieguvām 8? Piepildīsim māju numurs 8.

8 ir 7 un 1

8 ir 6 un 2

8 ir 5 un 3

8 ir 4 un 4

8 ir 3 un 5

8 ir 6 un 2

8 ir 1 un 7

Lai mēs nokļūtu līdz nākamajai salai, mums ir jāzina, uz kuru pusi kuģot, un tas mums ir vajadzīgs izveidot karti.

"Plaknes orientācija"

Novietojiet kvadrātu augšējā labajā stūrī

Novietojiet apli apakšējā kreisajā stūrī

Apakšējā labajā stūrī novietojiet daudzstūri

Augšējā kreisajā stūrī novietojiet trīsstūri

Novietojiet taisnstūri lapas vidū

Skaties, mēs izveidoja karti, kas mūs aizvedīs uz nākamo

sala - "Smieklīgi" Tur mūs sagaida draugi fejas.

Fiziskās audzināšanas minūte

Apsit vienu roku, sit otru.

Labā, labā plauksta

Mēs nedaudz aplaudēsim.

Un tagad ar kreiso plaukstu

Padariet aplaudēšanu skaļāku!

Un tad, tad, tad,

Uzvarēsim kreiso ar labo.

Plaukstas uz augšu - klapēt, aplaudēt.

Pļaukāt, uzsist pa ceļiem.

Tagad uzsit man pa pleciem,

Sitiet sev uz sāniem.

Var aplaudēt aiz muguras

Mēs aplaudējam sev priekšā.

Pa labi mēs varam, pa kreisi mēs varam!

Un krustu – salieciet rokas krustu šķērsu.

Lūk, šeit ir Matemātikas feju draugi. Man šķiet, ka viņiem ir kaut kas līdzīgs, kā jūs domājat? Apskatīt bildes. Tagad mūsu astoņnieks ir ļoti priecīgs, ka viņai ir Draugi: Es esmu tik mīļš, es esmu tik apaļš,

es sastāv no diviem apļiem,

Esmu tik priecīgs, ka to atradu

Man pašam tādi draugi kā tu.

Mūsu ceļojums ir beidzies. Iesaku uzzīmēt savējo cipari 8 lai neaizmirstu, kā viņi izskatās.

Darbs piezīmju grāmatiņās

Jautājumi par tēmu:

Kam mēs šodien palīdzējām?

No kā satikās skaitļos?

Kuri uzdevumi bija grūti un kuri bija viegli?

Labi padarīts! Jūs paveicāt ļoti labu darbu. Paldies visiem!

Publikācijas par šo tēmu:

Nodarbības kopsavilkums “Ceļojums uz skaitļu pasauli. Skaitlis 10 un skaitļa 10 sastāvs" Tēma: “CEĻOJUMS UZ CIPARU PASAULI. IEPAZANS AR NUMURU 10 UN NUMURA ​​10 SASTĀVU.” Vecuma grupa: 5-6 gadi. Kopīgās darbības forma:.

Pašvaldības budžeta pirmsskola izglītības iestāde « Bērnudārzs vispārējs attīstības veids ar prioritāru aktivitāšu īstenošanu.

Integrētās matemātikas un dizaina stundas “Cipara 7 sastāvs” kopsavilkums Matemātikā un dizainā integrētās stundas kopsavilkums Tēma: “Cipara 7 sastāvs” Mērķis: Iepazīstināt bērnus ar skaitļa 7 veidošanos.

Noslēguma nodarbības matemātikā 6–7 gadus veciem pirmsskolas izglītības iestādes bērniem “Cipara 10 sastāvs un uzdevumu risināšana” kopsavilkums Nodarbības piezīmes (iepriekš apgūto atkārtošana) matemātiskā attīstība sagatavošanas skolas grupas bērni. Sagatavoja: skolotājs.

Mērķis: iepazīstināt bērnus ar skaitļa 7 sastāvu no diviem mazākiem. Programmas saturs: trenēties skaitīt 10 robežās, spēja nosaukt “kaimiņus”.

Osmakova Marina Vasiļjevna,

Vietnes administrators

"Tjumeņas reģiona bērnudārzi"

Programmas saturs:

1) Iepazīstiniet ar skaitļa 8, skaitļa 8 veidošanu.

2) Iepazīstiniet ar skaitļa 8 sastāvu no vieniniekiem

3) Iemācieties sadalīt skaitli 8 divos mazākos un no diviem mazākiem skaitļiem izveidot lielāku.

4) Stiprināt idejas par skaitļa 7 sastāvu, skaitīšanas prasmes 7 robežās

1) Iemācīties atklāt loģiskās sakarības un attiecības, atspoguļot tās runā; izskaidrot, argumentēt, pierādīt, izteikt savas domas skaidri un gaiši citiem.

2) Iemācīties pareizi lietot matemātiskos terminus runā.

1) Turpināt attīstīt priekšmetu un grafiskās modelēšanas, simbolizēšanas spējas; domāšanas mainīgums.

2) Veidot vispārizglītojošās prasmes un iemaņas : Ar pilnveidot spēju veikt uzdevumus saskaņā ar skolotāja plānu un norādījumiem darba burtnīcā.

Materiāli nodarbībai :

Demonstrācija- šķīvji ar septiņiem sarkaniem un 1 zilu kvadrātu; 7 x 7 cm; skaitliskās izteiksmes uz A4: 1+6=7 6+1=7 7-1=6 7- 6=1; skaitļu segments; numurs 8; Demo domino; Tabula Nr.1;

Izdales materiāls - H. Kizenērs nūjas uz katra galda; flomasteri vai krāsainie zīmuļi; darba burtnīcas.

Metodiskās metodes:

  1. Problēma 4.1

Uz galda ir vairāki kvadrāti: 1 zils un 6 sarkans.

Bērni tiek lūgti saskaitīt visus kvadrātus, katras krāsas kvadrātus. Sastādiet visus vienādību variantus. Tad skolotājs piedāvā spēlēt spēli “Diena - nakts”. Zilais kvadrāts tiek aizstāts ar sarkanu. Pievienots 1 sarkans kvadrāts. Bērni stāsta, kā viņi ieguva skaitli 8.

  1. 1. problēma

Skolotājs uz tāfeles piekar karti ar ciparu 8.

Bērni stāsta, kā izskatās skaitlis 8. Pēc tam bērni lasa dzejoļus par skaitli 8.

  1. Problēma 2.3

Uz galdiem ir kastes ar Cuisenaire nūjām. Bērni tiek lūgti izņemt nūju, kas attēlo skaitli 8. Izņemiet tik daudz baltu kociņu, lai tie visi satilptu uz bordo. Skaitā 8 ir 8 vienības. Pievienojiet 2 nūjas tā, lai tie kopā būtu vienāda garuma ar bordo nūju. Skolotājs izklāj uz tāfeles visi skaitļa 8 sastāva varianti un atbilstošo skaitlisko izteiksmju rakstīšana.

Fizminutka

1. problēma

  1. Darbs piezīmju grāmatiņās. Nr.1, 28.lpp. Ideju konsolidācija par skaitli 8 un skaitli 8. Izmantojot skaitļa segmentu, lai saskaitītu vienu līdz skaitlim 7. Kā nokļūt no punkta 7 uz punktu 8? Skolotājs to parāda ar bultiņu demonstrācijas skaitļu rindā.

Skatoties uz domino. Kādās divās daļās tika sadalīti 8 punkti? Kādi divi skaitļi veido skaitli 8?

1. problēma

  1. Zīmējumu Nr.2 ekspertīze 28.lpp.Kādos zīmējumos paslēpts cipars 8? Bērni tiek aicināti ar sarkanu flomāsteru apveltīt zīmējumos paslēptos ciparus 8.

1. problēma

  1. Bērni tiek aicināti stāvēt pie galdiem, veikt formu veidojošas kustības ar rokām, kājām un galvu: Kā Pinokio ar degunu rakstīs ciparu 8? Kā to raksta diriģents, futbolists?

2. problēma

  1. Paskaidrojums mājasdarbs: Nr.3 28.lpp. No kādām daļām sastāv skaitlis 8? Kādus izteicienus var veidot no attēliem?
  2. Nodarbības kopsavilkums

Nodarbības gaita:

1) 7. skaitļa kompozīcijas atkārtojums.

Uz tāfeles ir vairāki kvadrāti:

Paskaties uz tāfeli.

Cik kvadrātu ir kopā? sarkani kvadrāti, zili kvadrāti? (7, 6 sarkani un 1 zils)

Kāda ir zilā kvadrāta secība? (trešais)

Kādās grupās var iedalīt kvadrātus? (sarkanajam un zilajam).

Kādus vienādojumus var izveidot?

(1+6=7 6+1=7 7-1=6 7- 6=1)

(tiek publicētas skaitliskās izteiksmes)

2) Skaitļa 8 veidošanās.

Spēlēsim spēli "Diena - nakts". Atcerieties šos kvadrātus.

Naktīs, kamēr visi guļ, notiek dažādi brīnumi. Paskatīsimies, kas notiks. -- Nakts! Bērni "aizmigt". Skolotājs maina zilo kvadrātu pret sarkanu.

Kas mainījās? (Tagad visi kvadrāti ir kļuvuši sarkani. Ir 7 sarkani kvadrāti).

Nakts! Bērni "aizmigt". 1. rindai pievieno 1 sarkanu kvadrātu.

Kas mainījās? (parādās sarkans kvadrāts.)

Cik kvadrātu ir pirmajā rindā? (8)

Kā jūs ieguvāt 8 kvadrātus? (7 kvadrātiem tika pievienots vēl 1 kvadrāts. Rezultāts bija 8 kvadrāti)

- Kā tu dabūji skaitli 8?

- (7 + 1=8)

3) 8. numurs.

Skolotājs piekar kartīti ar skaitļa 8 attēlu.

Kā izskatās cipars 8?

Bērni lasa dzejoļus par skaitli 8:

Astoņiem ir divi gredzeni. Skaitlis astoņi ir tik garšīgs:

Bez sākuma un beigām. Viņa ir izgatavota no divām bagelēm.

(S. Maršaks) (G. Vieru)

Jūs esat pieradis pie šī numura. Numur astoņi plus āķi -

Numurs 8 - sniegavīrs... Tu saņem punktus...

(V. Bakaldins) (F. Daglardža)

3) Skaitļa 8 sastāvs.

Puiši, atveriet kastes ar krāsainiem skaitīšanas kociņiem.

Izņemiet nūju, kas apzīmē skaitli 8.

Kādā krāsā ir šī nūja? (Burgundija).

Tagad izņemiet tik daudz baltu nūju, lai tās visas satilptu uz bordo.

Cik baltu kociņu ir uz bordo nūjas? (8 balti kociņi).

Jā labi. Skaitā 8 – 8 vienībās. Sauksim tos: (1,1,1,1,1,1,1 un 1).

Tagad padomājiet un piestipriniet 2 kociņus tā, lai tie kopā būtu vienāda garuma ar bordo nūju.

Kādā krāsā ir šīs nūjas?

Tās var būt divu krāsu nūjas: balta un melna; rozā un violeta; zils un dzeltens; 2 sarkanas nūjas.

Novietojiet šos pārus blakus savai bordo nūjai. Cik skaists paklājs izrādījās!

Skolotājs izklāj uz tāfeles visi skaitļa 8 varianti.

Sauksim viņus vēlreiz.

Bērni, tagad jūs parādījāt, no kuriem diviem mazākiem skaitļiem var izveidot skaitli 8.

Baltā nūja apzīmē skaitli 1, bet melnā nūja apzīmē skaitli 7. Tātad 8 ir 1 un 7.

Rozā nūja apzīmē skaitli 2, bet purpursarkanā nūja apzīmē skaitli 6. Tātad 8 ir 2 un 6.

Zilā nūja apzīmē skaitli 3, bet dzeltenā nūja apzīmē skaitli 5. Tātad 8 ir 3 un 5.

Sarkanās nūjas apzīmē skaitli 4. Tātad 8 ir 4 un 4.

Skolotājs pie savām nūjām liek piezīmes par ciparu izteiksmēm, kuras skolotājs izliek uz tāfeles. visi skaitļa 8 varianti.

1. tabula

Šīs piezīmes paliek uz demonstrācijas tāfeles līdz nodarbības beigām.

Fiziskās audzināšanas stunda: “Vingrojumi”.

Vienreiz - noliecies, iztaisnojies.

Divi - noliecies, izstiepies.

Trīs - trīs plaukstu sasitieni,

Trīs galvas mājieni.

Četri nozīmē platākas rokas.

Pieci, seši - apsēdieties klusi.

III. Apvienojot idejas par skaitli 8 un skaitli 8.

Piezīmju grāmatiņa Nr.1, 28.lpp.

a) - Apsveriet skaitļu virkni.

Par cik katrs jaunais skaitlis ir lielāks par iepriekšējo? (1)

Paskaties uz skaitļu līniju. Kā nokļūt no 7. punkta uz 8. punktu? (Jums jāveic 1 solis pa labi, tas ir, jāpievieno 1, jāpalielina par 1.)

Skolotājs to parāda ar bultiņu demonstrācijas skaitļu rindā.

b) - Paskaties uz domino kauliem. Kādās divās daļās tika sadalīti 8 punkti?

(b + 2. 5 + 3, 4 + 4.)

Kas notiek, ja kauliņus apgriež tā, ka labā puse kļūst kreisā un kreisā puse kļūst labā? (2 + b, 3 + 5, 4 + 4.)

Kādi divi skaitļi no 8 nav atrodami uz domino kauliņiem? (7. un 1.)

Ja jums ir grūtības, pievērsieties krāsainajiem kociņiem uz tāfeles.

Kas zina, kā sauc gada astoto mēnesi? Kam šomēnes ir dzimšanas diena?

2) Nr.2, 28.lpp.

Apskatīt bildes. Mūsu astoņnieks ir ļoti priecīgs, ka atrada

viņa draugi:

Es esmu tik mīļa, esmu tik apaļa,

Es sastāvu no diviem apļiem,

Esmu tik priecīgs, ka to atradu

Man pašam tādi draugi kā tu.

Kāpēc astoņi bija tik priecīgi par lāci un peli, matrjošku un zaķi, sēni un bumbieri? (Tie visi atgādina astoņu figūru.)

Tagad stāviet pie saviem rakstāmgaldiem.

Kā Pinokio var ar degunu uzrakstīt ciparu 8? Kā to raksta diriģents, futbolists? Apsēdies.

Ar sarkanu flomāsteru apvelk skaitļus 8, kas paslēpti zīmējumos, pa to pašu ceļu.

3) Nr.3, 28. lpp.

Labi darīti puiši! Astoņi ļoti priecājas jūs satikt. Bet viņa nav pārliecināta, vai atceraties, kuri divi skaitļi veido skaitli 8.

Apskatiet 3. uzdevumu par zirņiem. Mājās jūs pabeigsiet tos zīmēt, kā rakstīts uzdevumā.

* Ja ir atlicis laiks, uzdevums tiek izpildīts klasē.

Cik zirņu ir 1. bildē? (8)

No kādām daļām sastāv skaitlis 8? (7 zirņi ir zaļi un 1 ir dzelteni.)

Kādu izteiksmi var iegūt no šī attēla? (7 + 1.) Ko nozīmē pirmais termins? (Zaļo zirnīšu skaits.) Otrais termiņš? (Dzelteno zirņu skaits.)

Zirņu pākstiņā jābūt 8 zirņiem. Vai visi zirņi ir uzzīmēti? (Nē. Atlikušajos zīmējumos nav pietiekami daudz zirņu.)

Pabeidz tos dzeltens un uzrakstiet izteicienus zem attēliem. Pastāstiet mums, kā jūs izpildīsit uzdevumu.

1. bērns:

Otrajā pākstī ir 6 zaļie zirnīši. Lai pagatavotu 8 zirņus, jāpievieno vēl 2 dzeltenie zirņi: 6 + 2.

2. bērns:

Trešajā pākstī ir 5 zaļie zirnīši. Lai pagatavotu 8 zirņus, jāpievieno vēl 3 dzeltenie zirņi: 5 + 3

3. bērns:

Pēdējā pākstī ir 4 zaļie zirnīši. Līdz astoņiem joprojām trūkst 4 dzelteno zirņu: 4 + 4.

Kad uzdevums ir pabeigts, demonstrācijas panelī parādās šādi ieraksti:

7+1 6 + 2 5+3 4+4

Kopsavilkums:

Labi padarīts! Paldies! No kādiem diviem skaitļiem var iegūt skaitli 8?

(7 + 1, 6 + 2, 5 + 3, 4 + 4.)

Nodarbības kopsavilkums

Kādu numuru mēs šodien satikām?

Kā jūs to ieguvāt?

Kā izskatās cipars 8?

Man šķiet, ka astoņnieks priecāsies, ja izdomāsi un pastaigas laikā pastāstīsi citus objektus, kuros viņa paslēpās.

Kurš uzdevums tev patika visvairāk?

Kurš uzdevums bija grūts?

Bērnu darbu vērtēšana klasē:

Man patika, cik uzmanīgi viņi mani klausījās...

Viņi atbildēja pareizi...

Mēs izdomājām, kā no krāsainiem kociņiem izveidot skaitli 8...

Viņi rūpīgi strādāja savās piezīmju grāmatiņās...

Aicinām skolotājus pirmsskolas izglītība Tjumeņas apgabals, Jamalas Ņencu autonomais apgabals un Hantimansu autonomais apgabals Jugra publicējiet savu metodiskais materiāls:
- Pedagoģiskā pieredze, oriģinālas programmas, metodiskās rokasgrāmatas, prezentācijas nodarbībām, elektroniskās spēles;
- Personīgi izstrādātas piezīmes un skripti izglītojošas aktivitātes, projekti, meistarklases (t.sk. video), darba formas ar ģimenēm un skolotājiem.

Kāpēc ir izdevīgi publicēties pie mums?



Jaunums vietnē

>

Populārākais