Domov Protetika a implantace KVN v přípravné skupině dou. Scénář

KVN v přípravné skupině dou. Scénář

(KVN pro děti přípravné skupiny pro školu)

JE TO KRÁSNÁ A SILNÁ ZEMĚ V MATEMATICE.

Cíl: Zjistit úroveň znalostí dětí v matematice.

Integrace vzdělávací oblasti: « Poznání", « Sdělení".

Typy dětských aktivit: kognitivně-výzkumná, herní, produktivní.

úkoly:

Pamatujte na přísloví, která zmiňují čísla;

Procvičte si svou schopnost řešit matematické hádanky a problémy;

Naučte se přeměnit čtverec na jiné geometrické obrazce skládáním a stříháním.

Zařízení : emblémy pro týmy, přesýpací hodiny, fixy, archy papíru, DM, míčky, nůžky, ceny.

Soutěží 2 týmy.

Členy poroty jsou učitelé

Ved: Ahoj lidi! Zahrajeme si matematické KVN. Kdo ví, co znamenají písmena KVN?

(klub veselých a vynalézavých lidí)

To znamená, že byste se dnes neměli nudit, být veselí, vynalézaví a odpovídat na otázky. Kluci, každý z vás má na hrudi emblém se sluncem nebo duhou. Protože naše hra zahrnuje 2 týmy, znamená to, že jeden tým se nazývá SUN a druhý se nazývá DUHA. Nyní vás žádám, abyste šli na svá místa a představili všem členy poroty, kteří budou hru sledovat a na konci určí, kdo získá hlavní cenu. Tak jdeme na to!

1. dítě.

Dobrý den, přátelé. Dnes máme

Zvláštní, neobvyklý den_

Připravili jsme zábavu

A zajímavé KVN

2. dítě

A tak, že tento KVN

Všem se to líbilo

Musíte prokázat pevné znalosti,

Buďte veselí a vynalézaví

Ved: Kluci, co myslíte, proč potřebujeme znát matematiku?

1. dítě

Bez účtu nebude na ulici žádné světlo,

Bez počítání nemůže raketa stoupat.

2. dítě: Bez faktury dopis nenajde adresáta A chlapi si nebudou moci hrát na schovávanou.

Ved: Pamatujte si vše: bez přesného počítání se vaše práce nepohne kupředu!

Kluci, vydejme se na neobyčejnou cestu do světa zábavných otázek a hádanek.

Pozornost! Pozornost!

To zjistíme teď

Tedy každý tým

Připravila to pro nás.

(Děti se posadí.)

Matematická rozcvička

Úkoly - hádanky pro tým "SOLNYSHKO"

1. ŠTĚNĚ SEDÍ NA VERÁDCE,

ZAHŘEJÍ JEHO FUNKČNÍ STRANU.

BĚHLA DALŠÍ

A SEDĚL VEDLE HO.

Kolik je štěňat? (dva)

2. POD KARTÁČI U ŘEKY

BYLI KOMORNÍCI

DCERA, SYN, OTEC A MATKA_

3. 6 SMUTNÝCH PRASAT

STOJÍ V ŘADĚ ZA PRAVDU

TADY JEDNA ŠLA Spát

PIGS LEFT...(5)

4. ČTYŘI OVCE LEŽÍCÍ NA TRÁVĚ

PAK DVĚ OVCE BĚŽÍ DOMŮ

POJĎTE, KLUCI, RYCHLE POČÍTEJTE!

KOLIK OVCÍ JE NYNÍ NA TRÁVĚ?

5. Maminka koupila DEVĚT KLOBÁSŮ.

Pussy jednu ukradla o hodinu později.

Kolik klobás jsme dostali?

6. Seryozhka spadla do sněhu,

A za ním Alyosha,

A za ním Marinka,

A za ní je Irinka,

A pak Ignat upadl.

Kolik tam bylo kluků?

7. Šest štěňat

Navíc jako máma.

Kolik jich bude?

Vypočítat?

8. Egorka měla opět štěstí -

Ne nadarmo sedí u řeky:

Dva karasi v kbelíku

A čtyři střevle.

Ale podívej. U kbelíku

Objevila se mazaná kočka.

Kolik ryb jde domů Egorko

Přinese to všem do ucha?

ÚKOLY_ HÁDANKY PRO TÝM DUHA

1. Šel ježek lesem

K obědu jsem našel nějaké houby

2 pod břízou

1 u osiky.

Kolik jich bude?

V proutěném košíku? (3)

2. No, kolik je tam kluků?

Jezdí na horu?

Tři lidé sedí v saních

Jeden čeká. (4)

3. Kreslím kočičí dům:

TŘI okna, dveře s verandou

Nahoře je další okno

Aby nebyla tma

Spočítejte okna

V kočičím domě (4)

4. Držte nos vysoko

Zajíc nesl mrkev

Najednou zakopl a upadl

Ztratil dvě mrkve

Kolik mrkve zbylo zajíci? (4)

5. Dvě rozmazlená štěňata

Běhají a dovádějí

Tři kamarádi pro nezbedné dívky

Spěchejte s hlasitým štěkotem_

Společně to bude zábavnější.

Kolik celkem

přátelé? (Pět)

6. Našel jsem to ve veverčí dolíku

Devět kousků malých oříšků.

Tady lže další

Pečlivě pokrytá mechem.

No, veverka je panička!

Spočítejte všechny ořechy!

7. Sasha má osm balení

A ještě jeden od Paši

Kolik kostek je celkem?

Řekni mi rychle číslo?

8. Sedm dětí hrálo fotbal

Jeden byl volán domů

Dívá se z okna a myslí si:

Kolik přátel hraje?

DOMÁCÍ PRÁCE.

Týmy jsou požádány, aby si zapamatovaly přísloví, která zmiňují čísla: kdo dokáže vyjmenovat nejvíce za určitý čas.

PŘÍSLOVÍ.

Jedna mysl je dobrá, ale dvě jsou lepší.

Když budete honit dva zajíce, nechytíte ani jednoho.

Mít na dosah ruky.

V číslech je jistota.

Sedmička nečeká na jednoho.

Jeden za všechny a všichni za jednoho.

Sedmkrát měř, jednou řež.

Lepší jednou vidět než stokrát slyšet.

Kůň na čtyřech nohách, ale klopýtá.

Jeden hrnec, ale mnoho lžic.

(VÝSLEDKY VYHLÁŠENÍ POROTY)

POJĎ, POČÍTEJ TO

Účastní se 12 DĚTÍ. Stojí v kruhu a drží se za ruce. Hraje hudba a děti běhají v kroužcích. Když se hudba zastaví, moderátor vykřikne číslo, například.3. Děti by měly stát v kruhu po třech. Poté hra pokračuje dalšími čísly.

KAPITÁNSKÁ SOUTĚŽ

1. kapitán

Opravdu rád studuji.

Nebojím se odpovědět.

2. kapitán

Zvládnu jakýkoli úkol,

Protože nejsem líný.

CVIČENÍ 1

Vytvořte kočku z 5 trojúhelníků. (pro prvního kapitána)

Vytvořte zajíce z pěti oválů. (za druhého kapitána)

Zatímco kapitáni kreslí, otázky pro fanoušky .

    Má čtyři zuby. Každý den se objeví u stolu, ale nikdy nejí. co to je? (VIDLIČKA)

    Jeden kmen, mnoho větví a na větvích je mnoho hostů. (STROM)

    Vždy chodíme spolu, vypadáme jako bratři. Na obědě jsme pod stolem. A v noci - pod postelí. (BOTY)

    Má 4 tlapky, škrábající tlapky, pár citlivých uší, pro myši je to bouřka. (KOČKA).

VEDOUCÍ:

Naše hra v KVN skončila. Zatímco porota shrnuje celkové výsledky soutěží, pojďme si zazpívat píseň „DVAKRÁT DVA JE ČTYŘI“.

A nyní slovo poroty:

Výborně chlapci.

Odpověděl jsi správně a jednomyslně,

A porota nepochybuje:

Přátelství dnes zvítězilo.

Ved: Přeji vám, abyste byli vždy přátelští.

DĚKUJI VŠEM ZA DOBROU A ZAJÍMAVOU HRU!

(VŠICHNI HRÁČI BUDOU OCENĚNI CENY.)

Ved: Bavilo vás hraní?

co jsme udělali?

Děti : Hráli jsme KVN.

Ved: Na co jsme si při hraní KVN vzpomněli?

Děti: Opravovali jsme geometrické tvary, řešili matematické hádanky a pojmenovávali přísloví.

Ved: Který tým vyhrál?

DĚTI : Oba.

Ved : Výborně chlapci!

vzdělávací obor "Kognice"

Účel hry: otestovat schopnost dětí samostatně plnit úkoly v konkurenčním prostředí.
Programové úkoly: rozvíjet počítačové dovednosti, upevňovat řadové počítání, utvářet souvislosti a vztahy mezi čísly v přirozené řadě, skládat číslo ze dvou menších čísel, vzbudit zájem o řešení zábavných úloh s matematickým významem, procvičovat řešení příkladů s chybějícími čísly , rozvíjet logické imaginativní myšlení, pozornost, vizuální paměť, soutěživého ducha.
Materiál a vybavení: gong, 15 sáčků, stopky, balíček, obálka se zadáním, příklady s chybějícími čísly, fixy, domečky s čísly, tácy s geometrickými tvary.

Průběh hry:

Host: Dobrý den, naši milí hosté! Zveme vás na matematický KVN. Přivítejme naše týmy!
(týmy „Smile“ a „Luchik“ přicházejí a stojí v půlkruhu)
Moderátor: Tým „Smile“, představte svého kapitána.
Kapitán: Naše motto: Hrajte přátelštěji,
Rozhodněte se rychle
Usmívejte se na ostatní!
A vyhrajeme v KVN!
Náš znak...
Moderátor: Tým „Luchik“, představte svého kapitána.
Kapitán: Naše motto: „Ray“ vpřed
Čeká nás vítězství.
Silný v matematice
Jen my, ne oni!
Náš znak...
Moderátor: Týmy, jděte ke stolům, posaďte se. A nyní představím porotu, která bude naši hru pozorovat a soutěže hodnotit.
(prezentace poroty)
Host: Nyní poslouchejte pravidla hry. Po zadání úkolu bude mít tým čas prodiskutovat řešení a dojít ke správné odpovědi. Poté kapitán udeří do gongu. Čí tým udeří do gongu jako první, ten tým má právo odpovědět jako první. Čím více správných odpovědí tým má, tím více zlatých sáčků má – jako jsou tyto, a každý sáček má navíc 10 sekund času na dokončení posledního nejtěžšího úkolu. Začínáme s KVN.
1 soutěž „Rozcvička“
Na střeše sedělo pět vran
Přiletěli k nim další 2,
Odpovězte rychle a odvážně:
Kolik jich dorazilo? (sedm)

Na velké pohovce v řadě
Taniny panenky stojí
Matrjoška, ​​jeden Pinocchio,
Jeden zajíček a druhý Cipollino.
Pomoz Tanyi
Počítejte hračky. (čtyři)
Moderátor: Tým udeřil na gong rychleji... Má právo odpovědět jako první. Dostává zlatou tašku.
2. soutěž „Nedělej chybu“
Host: Na stojanu jsou napsaná čísla, která je třeba porovnat. Každý člen týmu přichází postupně k stojanu a místům pravé znamení mezi čísly: „větší než“, „menší než“ nebo „rovno“. Jakmile poslední člen týmu dokončí úkol, kapitán udeří do gongu. Porota kontroluje správnost znaků.

5 8 7 1
3 5 6 8
6 6 2 5
7 4 8 8
4 0 5 6
1 7 9 10
9 6 4 8
4 4 6 0
2 3 2 2
10 9 3 1

(porota shrnuje výsledky soutěže „Nemýlíte se“, předá zlatý pytel)
Moderátor: Tým obdrží zlatý pytel... Další soutěž pro kapitány.
Soutěž 3 kapitánů (zvuky hudby)

(zaklepejte na dveře, vejde pošťák Pechkin)

Pošťák Pechkin: To je školka?
Děti: Ano.
Pošťák Pechkin: Přípravná skupina?
Děti: Ano.
Pošťák Pechkin: Tak jsem se tam dostal. Dopis pro kapitány týmů.
Moderátor: Pošťáku Pechkine, právě včas.
Pošťák Pechkin: Dobře, dal jsem dopis, půjdu doručovat dopisy na jiné adresy.
(Pošťák Pechkin odchází)
Host: Jaký dopis je v obálce? Úkol: spojte tečky s čísly ve správném pořadí a uvidíte, co se stane. Kapitáni, zde je váš úkol na stojanu. Začněte a já a ostatní členové týmu si zahrajeme hru „Dejte se do pořádku“.
Hra "Udělej si pořádek"
(čísla od 1 do 9 pro každý tým jsou rozložena na podlahu; na signál dítě zvedne libovolné číslo a postaví se na správné místo v číselné řadě)
Přednášející: Tým „Smile“ vyplácí v pořadí (tým „Luchik“ vyplácí v pořadí). Osmý v týmu „Smile“, za kým stojíš? (za sedmým). Třetí v týmu „Luchik“, po kom se řadíte? (po druhém). Čtvrtý v týmu „Smile“, mezi kým stojíte? (mezi třetím a pátým). Šestý v týmu „Luchik“, před kým stojíte? (před sedmou). Výborně tým, posaďte se, zatímco budeme testovat naše kapitány.
(porota sečte výsledky soutěže kapitánů a předá zlatý pytel)
3. soutěž „Prázdné okno“
Přednášející: Rozdám týmům listy papíru, na kterých jsou napsané příklady s chybějícími čísly. Úkol: zadejte chybějící číslo, abyste získali správnou odpověď. Jakmile tým splní úkol, kapitán udeří do gongu a přečte příklady a společně vše zkontrolujeme.

(porota sečte výsledky soutěže „Prázdné okno“ a předá zlatý pytel)
Host: A teď úkol pro vynalézavost, bystré rozumy. Pokud tým zná odpověď, kapitán rychle udeří do gongu.
Kolik uší mají dvě myši? (čtyři uši)
Kolik tlapek mají dvě mláďata? (osm tlapek)
Přišel leden. Nejprve vykvetly 3 jabloně a pak další jabloň. Kolik jabloní vykvetlo? (žádný)
Kočka má dvě levé tlapky, dvě pravé tlapky, dvě přední tlapky a dvě zadní tlapky. Kolik tlapek má kočka? (Čtyři tlapky)
Hudební pauza.
4. soutěž „Číselné domy“

Přednášející: Na stojanu jsou napsány číselné domy pro každý tým. Každý člen týmu přijde k stojanu a zapíše správnou odpověď. Tým, který rychle a správně splní úkol, bude znovu zkontrolován kapitánem a zasáhne gong.

(porota sečte výsledky soutěže „Číselnice“ a předá zlatý pytel)
Host: A teď jsme se dostali k nejtěžší soutěži, ale nejdřív spočítáme tašky. Tým „Smile“ získal dalších ... sekund, tým „Luchik“ získal dalších ... sekund. Na dokončení úkolu máte 1 minutu. Tým „Smile“ má tedy tolik času na dokončení posledního úkolu a tým „Luchik“ má tolik času na dokončení posledního úkolu. Porota zaznamená čas pomocí stopek. Zadání: Na podnosech jsou geometrické tvary. Ve stanoveném čase musí týmy umístit kočku a zajíce na tác podle vzoru.

(děti úkol splní, na konci stanoveného času porota sečte: který tým vyhrál v KVN, udělí medaile vítězům za 1. místo a poraženým za 2. místo)

Ozve se zaklepání na dveře a objeví se pošťák Pechkin.
Pošťák Pechkin: Úplně jsem vám zapomněl dát balík, musel jsem se vrátit podruhé.
Host: Děkuji, pošťáku Pechkine, opravdu jste se nechal unést.
(Pošťák Pechkin odchází).
Host: A na balíku je napsáno: proveďte odpočet, jinak se neotevře. Kluci, pojďme počítat všichni společně obrácené pořadí: 10, 9,….1.
(přednášející dává dárky dětem)
Host: Vážení hosté! Děkuji za pozornost. Pojďme opět přivítat naše týmy!
(děti nechávají hudební místnost hudbě)

Zpracoval: učitel Klochikhina Elena Valentinovna FG DOU č. 2027 Ministerstva obrany Ruské federace, vesnice Alakurtti, Murmanská oblast.

MBDOU "Lymbirsky mateřská škola č. 3 kombinovaný typ"

KVN v přípravné školní skupině (konečná)

Sestavil a provedl

Vychovatel

Bysheva E.V.

akademický rok 2012-2013

Tréninkové úkoly:

Pokračujte v učení se řešit aritmetické příklady a zapište jejich řešení pomocí čísel.
Procvičte si počítání do 10 a schopnost rozlišovat mezi kvantitativním a ordinálním počítáním do 10.
Upevnit znalosti o složení čísel v rámci 10 ze dvou menších čísel.
Upevnit znalosti o sledu dnů v týdnu, ročních období, měsíců v roce.
Posílit schopnost rozlišovat mezi pojmy: vyšší – nižší, širší – užší, delší – kratší, tlustší – tenčí, starší – mladší.

Rozšířit a aktivovat dětskou slovní zásobu (komunikace)

Vývojové úkoly:

Vytvořit podmínky pro rozvoj logické myšlení, inteligence, pozornost.
Rozvíjet vynalézavost, vizuální paměť, představivost.
Přispívat k formování mentálních operací, rozvoji řeči a schopnosti zdůvodňovat svá tvrzení.

Vzdělávací úkoly:

Rozvíjet samostatnost, schopnost porozumět učebnímu úkolu a samostatně jej dokončit.
Pěstovat zájem o porozumění světu kolem nás, o matematická studia, v umělecká tvořivost(výkres).

Vytvořit emocionálně pozitivní přístup u dětí (socializace)

Podporujte smysl pro kamarádství, vzájemnou pomoc, kolektivismus a ducha soutěže (socializace)

Integrace vzdělávacích oblastí:

-"Matematika"

- "Komunikace"
- "socializace"
- "Hudba"

- „Umělecká kreativita. Výkres"

Zařízení: učební pomůcky, emblémy, ceny, stojan, obrázky květin, foukací trubice, kvaš (hry - „Řetěz slov“, „Rozházená písmena“, „Sbírejte zeleninu se zvukem „K“).

Účastníci hry vstupují do sálu za hudby „Začínáme KVN...“.

Přednášející 1:

Každý! Každý! Každý! Začněme naše KVN.Dnes pořádáme skutečný, velmi vážný a velmi zodpovědný KVN - KVN pro předškolní děti. Dva inteligentní a pozorné týmy se utkají a projdou několika fázemi testování.

Moderátor 2:

Kluci, brzy se z vás stanou prvňáčci. Dnes zjistíme, jak jste se připravovali do školy. Za tímto účelem jsme se sešli v Klubu veselých a vynalézavých. Dnes budete řešit problémy a plnit úkoly pomocí vynalézavosti.

Přednášející 1:

Poté shrneme výsledky a na závěr proběhne předání cen účastníkům.Naši soutěž posoudí odborná porota (bude zveřejněno jméno a patronymie ředitelky MŠ a rodičů dětí).A teď - příkazové prezentace.

Moderátor 2:

Vítej v týmu"Proč kuřátka" (představuje kapitána týmu)!

Členové týmu Pochemuchki:

Jsme předškolní děti,
Nebojíme se překážek.
Rádi hrajeme KVN,
Společně vyhrajte spravedlivě!

Přednášející 1:

Tým "Zvědavý". Vítej ji! (Zastupuje kapitána týmu).

Členové týmu "Curious":

Jsme vtipní kluci
Ve školce se nenudíme
Hrajeme různé hry
Vyhráváme v KVN!

Moderátor 2: Tak jdeme na to! Zveme týmy, aby zaujaly svá místa.

Na začátku hry vám doporučujeme chování

První soutěží je rozcvička.

"Proč": Kolik uší mají dva ježci?
"Všeobecné": Kolik ocasů mají čtyři kočky?
"Proč": Kolik nosů mají tři sloni?
"Všeobecné": Kolik tlapek mají dvě mláďata?
"Proč": Kolik ořechů je v prázdné sklenici?
"Všeobecné": Na kterém stromě sedí vrána, když prší?
"Proč": Pokud je strom vyšší než keř, pak keř... (pod stromem)
"Všeobecné": Pokud je pravítko delší než tužka, pak tužka... (kratší než pravítko)
"Proč": Pokud je lano tlustší než nit, pak nit... (tenčí než lano)
"Všeobecné": Pokud je sestra starší než bratr, pak bratr ... (mladší než sestra)
"Proč": Jaký den přijde po středu?
"Všeobecné": Jaký den je před úterým?

Přednášející 1: Pokračujeme KVN.

Druhá soutěž

Pojďme si zahrát hru „Řekni to jedním slovem“

Příklady úkolů:

"Dům, stodola, chata, mrakodrap" (budova).

"Bratr, sestra, babička, teta, táta" (příbuzní).

„Tužka, sešit, papír, pero, skicák“ (papírnictví).

„Vlak, kolo, letadlo, auto, loď“ (doprava).

"Igor, Sergey, Ivan, Kirill" (mužská jména).

"Třešeň, jahoda, rybíz, angrešt, meloun" (bobule).

"Stůl, postel, skříň, židle, křeslo" (nábytek).

A také zvířata, stromy, květiny, hry...

Moderátor 2:

Třetí soutěž

Hra „Řekni opak“

Cílová : Otestujte schopnost dětí vybírat slova, která mají opačný význam.

mínus plus,
Oheň voda,
Odvážný - opatrný.

Všechna antonyma jsou vždy protikladná.

Silný-slabý, statečný-zbabělý, veselý-smutný, špinavý-čistý, světlý-tmavý, studený-teplý, vysoký-nízký, malý-velký, zima-léto,

Chytrý-hloupý, široký-úzký,

Tlustý-řídký,

Mělko-hluboká, sladkokyselá, hořká.

Běhat - stát, smát se - plakat, mluvit - mlčet, lež - stát,

Dovnitř - ven, otevřít - zavřít, ztratit - najít, zapálit - uhasit, zapamatovat si - zapomenout, pomoci - zasahovat, padat - vstát.

Studené-horké, rychle-pomalé, světlo-tma, čisté-špinavé, daleko-blízké, smutné-zábavné, hlasité-tiché,

Hustý-tekutý, vzácný, vysoký-nízký, hluboký-jemný.

Cukr je sladký a pepř...

Cesta je široká a cesta...

Plastelína je měkká, ale kamenná...

Čaj je horký a zmrzlina...

Želé je husté a ovocný nápoj...

List smirku je drsný, ale list papíru...

Zajíc běží rychle a želva leze...

Přes den je světlo, ale večer...

Kaše se uvaří hustá a...

Zvířata mohou být odvážná a...

Mrkev lze jíst syrovou a...

Jablka mohou být malá a...

Přednášející 1:

Čtvrtá soutěž

Další soutěž „Otázka a odpověď“

Teď vám položíme otázky,

Odpovědět na ně není vůbec jednoduché.

Hra "Dokonči větu."

Požádejte děti, aby doplnily věty:

Ráno snídáme a večeříme... (večer).

V noci spíme a cvičíme... (ráno).

Přes den obědváme a snídáme... (ráno).

Slunce svítí ve dne a měsíc... (v noci).

Večer máme večeři a oběd... (odpoledne).

Moderátor 2:

Pátá soutěž

Naše matematika letí nad hvězdami,

Vyráží na moře, staví budovy, orá.

Sází stromy, kuje turbíny,

Modrá obloha je na dosah

Matematika je tedy královnou věd. MyNabízíme zábavné úkoly, které musíte společně vyřešit za 30 sekund. Poté kapitán zvedne kartu s požadovaným číslem.

1) 6 medvídků

Máma mě uložila do postele.

Člověk nemůže spát.

Kolik lidí má dobré sny?

(6-1=5)

1) Marina natrhla do hrnku

10 malin,

Dal jsem 6 své přítelkyni.

Kolik bobulí je v hrnku?

(10-6=4)

2) Nadyusha má pět notebooků,

Jsou v nich skvrny a nepořádek.

Nadya potřebuje návrh.

Vasya, první student,

Také jsem dal Nadye sešit

Kolik má sešitů?

(5+1=6)

2) Seděly veverčí sestry

Šest z nás v dutém stromě.

Další se k nim vrhl -

Utíkala před deštěm.

Všichni jsou teď v teple.

Kolik veverek je v dutině?

(6+1=7)

3) Ježek šel na houby

A našel jsem 6 čepic šafránového mléka

3 vložil do košíku,

Zbytek je na zadní straně.

Kolik víček od šafránového mléka nese?

Ježek na jehličí?

(6-3=3)

3) Čtyři zralé hrušky

Houpalo se na větvi

Pavlusha natrhal dvě hrušky,

Kolik hrušek zbývá?

(4-2=2)

Přednášející 1:

Soutěž kapitánů -

"Roční období". (nejvyšší skóre-2)

Úkol pro kapitány se skládá ze dvou částí.

I. Odpovězte na otázky:

1) Kolik měsíců má rok? Vyjmenuj je.

1) Kolik dní má týden? Vyjmenuj je.

2) Kolik je ročních období?

2) Jaká jsou roční období?

3) Vyjmenuj podzimní měsíce?

3) Jaké jsou zimní měsíce?

Moderátor 2:

Šestá soutěž

"Otázka odpověď".

Teď se budu ptát, odpovědět na ně není snadné. (Za každou správnou odpověď získá váš tým bod).

Otázky pro tým „Proč“:

1. Všeobecná střední vzdělávací instituce. (Škola).

2. Čokoládové vajíčko. (Kinderovo překvapení).

3. Lidové umění. (Folklór).

4. Proč je jazyk v ústech? (Za zuby).

5. Čím je řeč barevná a obrazná? (Aforismy, přísloví, rčení).

6. Tištěné práce ve formě vazebních listů. (Rezervovat).

7. Co nahrává a reprodukuje zvuk a obraz? (Videorekordér).

8. Sekce defektologie zabývající se vadami řeči a jejich nápravou. (Terapie mluvením).

9. Věda o výchově a vzdělávání. (Pedagogika).

10. Dokonalé ztělesnění něčeho. (Ideál).

11. Výraz, který potřebuje výklad. (Tajemství).

12. Co není nikdy příliš líné dělat? (Dýchat).

13. Nikdy se nevrátí. (Čas).

Přednášející 2.

Otázky pro tým „Zvědavý“:

1. Nápis na dopis nebo balík. Telegram, který uvádí, komu a kam se dopis posílá (Adresa)

2. Silná vánice, vánice (Blizzard)

3. Místo, kde prodávají léky (lékárna)

4. Část dne od konce dne do začátku noci (Večer)

5. Rekreační dům Pro Letní dovolená(Venkovský dům)

6. Ovce (beránek)

7. Ovoce a bobule vařené v cukrovém sirupu (džem)

8. Parkovací místo (garáž)

9. Listnatý strom s bílou kůrou (Bříza)

10. Krajíc chleba s klobásou a máslem (sendvič)

Sedmá soutěž.

Přednášející 1.

A poslední soutěž– „Soutěž gramotnosti“.

Skládá se ze 4 úkolů.

1. „Do košíku sbírejte zeleninu, která má v názvu hlásku „K“.(Týmy dostanou listy papíru, na kterých je nakreslen koš a různé zeleniny. Pomocí šipek spojte košík a zeleninu, jejíž názvy obsahují hlásku „K“).

Poté kapitán zavolá hráče, který řekne, proč sbíral právě tuto zeleninu. Například: "Zelí, v tomto slově je zvuk "K" na začátku slova."

Přednášející 2.

2 . "Dopisy se rozpadly."

Přednášející 1.

3. "Přečtěte si slovo."(Úkolem je spojit písmena postupně, podle šipek, a přečíst slova: S-A-SH-A; T-A-N-K; I-G-L-A;

HRAČKA).

4. Přednášející 2.

"Zasaď květiny do zahrady."

(Na deskách jsou obrázky s květinami, jejichž zvuky je třeba umístit na postele).

Pojmenuj všechny květiny. Musíte uhodnout, do kterých záhonů budete zvuky vysévat.

RŮŽE - kolik hlásek obsahuje slovo? (4). Do kterého záhonu bychom měli zasadit tyto zvuky (1) _ _ _ _

ASTER - kolik zvuků obsahuje slovo? (5). Do kterého záhonu tyto zvuky zasadit (2). _ _ _ _ _

Poté každý tým samostatně diriguje zvuková analýza slova Když všichni splní úkol, kapitán zavolá hráče, který provede zvukově-slabičnou analýzu slova na tabuli. Např.: RŮŽE - ve slově RŮŽE jsou 4 hlásky, první hláska je P, souhláska, tvrdá, znělá, značená modrým čipem.

Druhá hláska - O, samohláska, je označena červeným čipem. Třetí zvuk je Z, souhláskový, tvrdý, znělý, označený modrým čipem. Čtvrtý zvuk – Y – je samohláska, označená červeným čipem. Slovo RŮŽE má dvě slabiky.

Přednášející 1.

Náš úžasný KVN skončil. Vzácná porota bude muset shrnout výsledky hry a v tuto chvíli připravíme dárky pro rodiče - jarní obrázky. Nechte je připomenout, jak úžasně se jejich děti připravovaly do školy.

Jarní květiny nakreslíme již známou metodou netradičního kreslení - foukáním a prsty nakreslíme poupata. No, chlapi, dáme se do práce.

(zní klidná hudba)

Porota sečte výsledky a vyhlásí vítěze KVN a vítězové obdrží ceny. Děti dávají svým rodičům dárky - malované květiny.

Literatura

T.I.Babaeva, O.V.Akulova, T.A.Berezina, Z.A.Mikhailova a další.„Dětství“ je přibližný základní všeobecný vzdělávací program předškolní vzdělávání. Petrohrad, CHILDHOOD-PRESS, 2011

Dybina O.V., Dítě a svět. Nakladatelství Mozaika-Sintez, Moskva, 2005.

Djačenko O.M. Co se ve světě neděje? Moskva, nakladatelství "Knowledge", 1994.

Subbotsky E.V. Dítě objevuje svět. Moskva, „Osvícení“, 1991.


Autor: Ivanova Nadezhda Grigorievna
Pozice: učitel

Autor: Ryabova M.A.
Pozice: učitel
Místo výkonu práce: MŠ MBDOU č. 8
Místo: g.o. Krasnouralsk, Sverdlovská oblast, Rusko

Cíle: *Udržet zájem o vzdělávací a zábavné hry, chuť hrát slovní hry, ukázat vytrvalost, vytrvalost a vzájemnou pomoc.

* Pokračujte v rozvoji dovedností týmové práce.

*Zlepšete výtvarné, řečové a herecké dovednosti dětí při dramatizaci pohádek.

* Rozvinout schopnost psát popisné hádanky.

*V řeči používejte synonyma a antonyma.

*Pokračujte v rozvoji schopnosti skládat krátké pohádky pomocí sady obrázků.

Přípravné práce: Vymyslet názvy týmů, vybrat kapitány, vyrobit emblémy pro účastníky hry. Sestavování příběhů a pohádek ze sady obrázků.

Materiály: hudební centrum, 2 stojany, emblémy pro účastníky hry, schéma pro psaní popisných hádanek o zelenině a ovoci, obrázky pro psaní příběhu, herní cvičení„Tie a Bow“, kostýmy pro dramatizaci vysokých příběhů.

Moderátor: Vážení! Vážení dospělí!

Všem se nám to líbí krásná řeč, ve kterém jsou všechny zvuky vyslovovány správně.

Každý by chtěl mít okřídlenou řeč, správnou řeč!

Musíte se snažit, musíte tvrdě pracovat, abyste nějakou měli.

A naše dnešní hra KVN je věnována správné řeči.

KVN obsahuje zajímavé úkoly, ve kterých musíte ukázat své dovednosti. Na naší hře jsou 2 týmy:

tým mateřské školy, „Little Books“.

Naše motto: Zatím jsme jen dopisy, ale až půjdeme všichni do školy,

Ta písmena, která nám chyběla, určitě najdeme!

Družstvo 1. stupně „Bukvariata“.

Naše motto: Každý zná Primery jako vynikající chlapy.

Každý chce mluvit krásně, jasně a psát knihy ABC!

Utkání začínáme rozcvičkou.

ZAHRÁVÁNÍ: MLUVENÍ JASNĚ MLUVÍ.

Tým školáků: Tra-ta-ta; tra-ta-ta, kočka si vzala kočku.

Pro kočku Kotoviče, pro Petra Petroviče.

Tým předškolních dětí: Malanya žvatlala, mlíko žvanilo, žvanilo,

Vyhrkla to a vyhrkla, ale nerozmazala to.

Výborně! Pojďme k soutěžím.

1 SOUTĚŽ „ŘEKNĚTE OPAČNĚ“.

Písmena: kyselá - sladká, černo - bílá,

Den - noc, zima - léto,

Veselý skřítek je smutný skřítek.

Základní nátěry: Snadné - těžké, pamatujte - zapomeňte,

Země - nebe, zlo - dobro,

Statečný chlapec je zbabělý chlapec.

2 SOUTĚŽ: VYTVOŘTE POPISNOU HÁDANKU PODLE SCHÉMATU (zelenina, ovoce)

(Schéma je před vámi. Jeden tým mluví o daném tématu,

aniž by zavolal jeho jméno, a druhý tým musí uhodnout, o co jde).

3 SOUTĚŽ: VYJMENUJ SLOVO PO PRVNÍ SLABICE.

(Slabiky na stojanech: MA, KAR)

DYNAMICKÁ PAUZA PRO FANOUŠKY

(Provádění pohybů podle textu)

Jsme lovci lvů, nebojíme se ho.

Budeme bojovat statečně! A samozřejmě vyhrajeme.

co vidíme? - pole. Nemůžete to obletět, nemůžete to obejít.

Pojďme rovnou. Vzali kosu: Bič, prásk, prásk.

Prošli jsme pole. co vidíme? - les.

Nemůžete to obletět, nemůžete to obejít. Pojďme rovnou. Fuj, fuj, fuj.

Prošli jsme lesem. co vidíme? - bažina. Nemůžete to obletět, nemůžete to obejít.

Pojďme rovnou. Zmáčknout, zmáčknout, zmáčknout.

Prošli jsme bažinou. co vidíme? - hory.

Nemůžete je obejít, nemůžete je obletět. Pojďme rovnou. Facka, facka, facka.

Hory přešly. co vidíme? - řeka.

Nemůžete to obletět, nemůžete to obejít. Pojďme plavat rovně: šplouchnout, šplouchat, šplouchat.

4 SOUTĚŽ. VYTVOŘTE NOVÉ SLOVO.

Dům z kamene - kámen,

Slaměný klobouk - sláma,

Hedvábné šaty - hedvábí,

Porcelánový šálek - porcelán,

Kartonová krabice - karton.

Kožich - kožešina,

Gumová hračka - gumová,

Dřevěný stůl - dřevěný,

Skleněná nádoba - sklo,

Kovová lžíce - kovová.

HODNOCENÍ POROTY.

5 KAPITÁNSKÁ SOUTĚŽ.

(Uspořádejte obrázky v určitém pořadí a vytvořte příběh)

6 SOUTĚŽ „VÁZEJTE MOULI“

(Zatímco kapitáni pracují, úkol je pro ostatní děti)

HUDEBNÍ PŘESTÁVKA PRO FANOUŠKY „BOOGIE - WOOGIE“

Pravé ucho dopředu a pak zpět a pak znovu dopředu a trochu s ním zatřeste,

Tančíme boogie - točíme woogie v kruhu a takto tleskáme rukama.

Boogie - woogie oh, dobře; Boogie - Woogie oh, dobře.

7 SOUTĚŽ „POMENUJ TO JEDNÝM SLOVEM“

(Například: vrabec, vlaštovka, sýkorka - ptáci).

Motýl, komár, vážka.

Ráno den Večer.

Bříza, topol, borovice.

Stůl, skříň, pohovka.

Fotbal, gymnastika, plavání.

Boty, boty, tenisky.

Maliny, jahody, rybíz.

Úterý středa čtvrtek.

Sýr, jogurt, zakysaná smetana.

září, květen, červen.

8DOMÁCÍ SOUTĚŽ „MLUVY V TVÁŘÍCH“ - dramatizace.

"TYUKHA A MATYUKHA"

1 dítě: Šli jsme ty a já?

Dítě 2: Jdeme.

Dítě 1: Našli jste koláč?

Dítě 2: Našel jsem to.

Dítě 1: Dal jsem ti to?

Dítě 2: Dal!

Dítě 1: Vzal jsi to?

Dítě 2: Vzal jsem to.

1 dítě: Kde je?

Dítě 2: Kdo?

1 dítě: Koláč!

Dítě 2: Jaký koláč?

1 dítě: Šli jsme s tebou?... Opakuji.

"NA JARMARKU"

Dívka: Byl jsi na veletrhu?

Chlapec: Mám!

Dívka: Koho jsi viděl na veletrhu?

Chlapec: Viděl jsem, jak byla na řetězu vedena bezrohá kráva bez ocasu.

Dívka: Tak to byl medvěd.

Chlapec: Jaký medvěd? Znal jsem ho dříve, medvěd má dlouhý šedý ocas.

Dívka: Ano, je to vlk!

Chlapec: Cvakne ti na čelo! Vlk je malý, uši má dlouhé.

Dívka: Ale to je zajíc!

Chlapec: Dejte si místo vajec paličku! Zajíc je červený, má chlupatý ocas a mazané oči.

Dívka: Ano, je to liška!

Chlapec: Ať tě kousne vosa!

Dívka: Přestaň lhát - je lepší hrát!

PÍSNIČKA (na melodii kocourka Leopolda).

Je dobré říci, každý se musí učit,

Aby každý mohl být hrdý na svůj projev.

Ale má to háček, přátelé, tato písmena jsou drobky,

Jen je nemůžete vyslovit hned.

Říkají, že moje řeč je špatná.

Písmeno R. nějak náhle okamžitě uteklo.

Nikdy jsem to od sebe neslyšel.

Četl jsem všem nahlas: „Máma myla lamu,“

Všichni se přímo smějí, já se v odpověď zlobím,

Kde se ale ztratila stopa písmen?

Zkoušel jsem, bafnul a trénoval.

Snažil jsem se v sobě najít tento dopis,

A jednoho dne jsem najednou zakňučel jako vrána,

Písmeno R mi skočilo do úst z balkónu.

A teď tam bezstarostně žije.

Křičím, vrčím, můj život je krásný,

Jak dobré, prostě prvotřídní.

Říkám hlasitěji než kdokoli jiný: „Máma umyla rám,“

Koneckonců, nejšťastnější člověk na světě jsem já.

S mojí řečí je teď všechno v pořádku.

MĚSTSKÁ ROZPOČTOVÁ PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVACÍ INSTITUCE

(ŠKOLKA-ZAHRADA) č. 10 “ALENUSHKA”

OBECNÍ FORMACE MĚSTSKÁ ČÁST KRASNOPEREKOPSK

KRYMSKÉ REPUBLIKY

Poznámky k hodině matematiky

v přípravné školní družině (finále)

hra "KVN" ("Klub mladých odborníků")

Sestavil a provedl

učitel

Mazurenko V.A.

březen 2016 rok

Krasnoperekopsk

Tréninkové úkoly:

Pokračujte v učení se řešit aritmetické příklady a psát jejich řešení pomocí čísel.

Naučte děti skládat a řešit problémy pomocí obrázků.
Procvičte si počítání dopředu a dozadu do 20 a schopnost rozlišovat mezi kvantitativním a ordinálním počítáním do 20.
Upevnit znalosti o složení čísel v rámci 10 ze dvou menších čísel.
Upevnit znalosti o sledu dnů v týdnu, ročních období, měsíců v roce.
Posílit schopnost rozlišovat mezi pojmy: vyšší – nižší, širší – užší, delší – kratší, tlustší – tenčí, starší – mladší.

Porovnejte skupiny objektů pomocí znamének větší než, menší než a rovno.

Rozšířit a aktivovat dětskou slovní zásobu (komunikace)

Použijte geometrické tvary k vytvoření rovinných obrázků.

Vývojové úkoly:

Vytvářejte podmínky pro rozvoj logického myšlení, inteligence a pozornosti.
Rozvíjejte vynalézavost, vizuální paměť, představivost, dobrou vůli a chuť pomáhat.
Přispívat k formování mentálních operací, rozvoji řeči a schopnosti zdůvodňovat svá tvrzení.

Podporovat formování vzdělávacích dovedností a schopností, schopnost pracovat ve dvojicích

Vzdělávací úkoly:

Rozvíjet samostatnost, schopnost porozumět učebnímu úkolu a samostatně jej dokončit.
Pěstujte zájem o matematická studia, schopnost jednat společně a dovést započatou práci do konce

Vytvořit emocionálně pozitivní přístup u dětí (socializace)

Podporujte smysl pro kamarádství, vzájemnou pomoc, kolektivismus a ducha soutěže (socializace)

Integrace vzdělávacích oblastí:

-"Matematika"

- "Komunikace"
- "socializace"

Inovativní technologie: "Kolumbusovo vejce", "Tangram"

Zařízení: emblémy pro týmy, sada čísel a znaků, karty s digitálními domy, logická hra „Týden“, d/i „Opravte chybu“, karty s úkoly, vzorové karty, obrázky s úkolem spojovat tečky, sady "Tangram" a "Columbus Egg" ", model hodin, značky pro každou osobu, 2 stojany, karty pro fyzická cvičení, listy pro matematický diktát, diplomy pro ocenění.

Účastníci hry vstupují do sálu za hudby „Začínáme KVN...“.

Vedoucí:

Každý! Každý! Každý! Začněme naše KVN. Dnes pořádáme skutečný, velmi vážný a velmi zodpovědný KVN - KVN pro předškolní děti. Dva inteligentní a pozorné týmy se utkají a projdou několika fázemi testování.

Kluci, brzy se z vás stanou prvňáčci. Dnes zjistíme, jak jste se připravovali do školy. Za tímto účelem jsme se sešli v Klubu veselých a vynalézavých. Dnes budete řešit problémy a plnit úkoly pomocí vynalézavosti.

Poté shrneme výsledky a na závěr proběhne předání cen účastníkům. Naši soutěž bude hodnotit kompetentní porota (uvádí se jméno a patronymie ředitelky MŠ a rodičů dětí). A teď - příkazové prezentace.

Vítej v týmu "Proč kuřátka" (představuje kapitána týmu)!

Členové týmu Pochemuchki:

Jsme předškolní děti,
Nebojíme se překážek.
Rádi hrajeme KVN,
Společně vyhrajte spravedlivě!

tým "Všechno ví." Vítej ji! (Zastupuje kapitána týmu).

Členové týmu "Curious":

Jsme vtipní kluci
Ve školce se nenudíme
Hrajeme různé hry
Vyhráváme v KVN!

Tak jdeme na to! Vyzývám týmy, aby zaujaly svá místa.

Na začátku hry vám doporučuji utratit

První soutěž- zahřát se.

"Proč": Kolik uší mají dva ježci?

"Všeobecné": Kolik ocasů mají čtyři kočky?
"Proč": Kolik nosů mají tři sloni?
"Všeobecné": Kolik tlapek mají dvě mláďata?
"Proč": Kolik ořechů je v prázdné sklenici?
"Všeobecné": Na kterém stromě sedí vrána, když prší?
"Proč": Pokud je strom vyšší než keř, pak keř... (pod stromem)
"Všeobecné": Pokud je pravítko delší než tužka, pak tužka... (kratší než pravítko)
"Proč": Pokud je lano tlustší než nit, pak nit... (tenčí než lano)
"Všeobecné": Pokud je sestra starší než bratr, pak bratr ... (mladší než sestra)
"Proč": Jaký den přijde po středu?
"Všeobecné": Jaký den je před úterým?

"Proč": Počítejte do 20 počítáním.

"Všeobecné": Počítejte do 20.

"Proč": Počítejte pozpátku od 10 do 1.

"Všeobecné": Pojmenujte „sudá“ čísla do 10.

"Proč": Pojmenujte „lichá“ čísla do 10.

"Všeobecné": Pojmenujte dny v týdnu.

"Proč": Pojmenujte roční období.

"Všeobecné": Vyjmenuj měsíce v roce.

Vedoucí: Pokračujeme KVN. Vyzývám týmy, aby zaujaly svá místa.

Druhá soutěž – „Najdi chybu“(v párech)

(Děti přicházejí ke stolu. Jsou tam kartičky s předměty a vedle nich čísla, ale něco je zde zmatené. Zkontrolujte a opravte chyby. Opravte případné chyby).

Výborně, dokončili jste tento úkol.

Třetí soutěž – „Počítej a porovnávej“(jednotlivě)

(děti porovnávají počet objektů pomocí znaků (, =) a čtou rovnost nebo nerovnost)

Čtvrtá soutěž – hra „Tangram“ (ve dvojicích)

(Pomocí tangramu děti sbírají vystřižené obrázky a volají je, když jsou shromážděny)

A teď si dáme wellness pauzu.

Cvičení pro oči:

(Děti doprovázejí pohyby očí slovy)

Oh, jak dlouho jsme si psali?
Oči chlapů jsou unavené.
(Mrkejte očima)
Podívejte se všichni z okna
(Podívejte se doleva - doprava)
Ach, jak vysoko je slunce.
(Vzhlédnout.)
Teď zavřeme oči,
(Zavři oči dlaněmi)
Postavme ve skupině duhu,
Pojďme nahoru k duze,
(Podívejte se obloukem nahoru, doprava a nahoru - doleva)
Otočme se doprava, doleva,
A pak sklouzneme dolů
(Podívej se dolů)
Silně přimhouřil oči, ale vydržte.
(Zavři oči, otevři je a zamrkej)

A pokračujeme v našem KVN.

A další pátý Soutěž "Hádanka - řešení"

Kluci, připomeňme si, jaké geometrické tvary existují, pomocí hádanek (týmy si navzájem kladou hádanky o geometrických tvarech).

Jsou zde vidět tři vrcholy,

Tři rohy, tři strany, -

No, snad to stačí! -

Co vidíš? -...( Trojúhelník)

Je to můj přítel po dlouhou dobu,

Každý úhel v něm je správný.

Všechny čtyři strany

Stejná délka

Jsem rád, že vám ho mohu představit,

A jmenuje se ……(náměstí).

Žádný roh, žádná strana,

A moji příbuzní nejsou nic jiného než palačinky... (kruh)

Čtyři rohy, jako čtverec, který mám,

Ale neodvažuji se nazývat čtvercem,

A přitom to vypadá jako čtverec

mimochodem dvě dlouhé strany a dvě kratší. (Obdélník)

Kdybych vzal kruh,

Trochu jsem to zmáčkl z obou stran,

Odpovězte dětem společně -

Vyšlo by to ... (ovál)

Pokud se všechny čtverce postaví

K vrcholům pod úhlem,

Kluci to měli vidět

Nejsme čtverci, ale... (kosočtverec)

Vedoucí: Kluci, jste skvělí, vyřešili jste všechny figury.

Šestá soutěž -"Naplnit dům"(jednotlivě)

Na stolech máte obrácené „domy s číslem“.

Budete muset vytvořit „číselný dům“ ze dvou menších čísel. Čísla budete „psát“ pomocí čísel z penálu. Budete se vzájemně kontrolovat. Pokud váš přítel s vaší poznámkou nesouhlasí, dokažte svůj názor.

Sedmá soutěž - "Vyřešit problém"(pro kapitány)

(každý kapitán týmu dostane obrázek, ze kterého musí složit a vyřešit problém 2 způsoby: kresba a příklad)

Kapitáni, každý z vás má kartu úkolu. Pečlivě si ho prohlédnete, vymyslíte problém a k jeho vyřešení použijete čísla z vašeho penálu.

..., řekni mi podmínky tvého úkolu?

..., zeptejte se na svůj úkol?

..., jaká je odpověď na vaše řešení?

Vedoucí: Mezitím se naši kapitáni připravují, týmy to začnou dělat úkol - "Propojte čísla tečkami"(děti musí spojovat čísla tečkami: do 20).

Sedmá soutěž – hra „Columbus Egg“

(Na podnosech jsou části „vajíčka“ složené do celku. Děti jsou vyzvány, aby použily všechny části k sestavení tvarů podle úplných obrázků.)

Kluci, teď pojďme na to dynamická pauza (po kartách)


Osmá soutěž – „Týden“

Kluci, teď vám navrhuji, abyste si vzpomněli na dny v týdnu. Kapitáni týmů, vyberte si pro tento úkol jednoho z účastníků ze svého týmu. Budou pracovat v představenstvu. A zbývající hráči - rozdělte se do dalších dvou týmů. (děti musí posbírat rozstříhaný obrázek podle dnů v týdnu v určitém pořadí)

Devátá soutěž – „Tick-tak“

Vedoucí: Chlapi, brzy půjdete do školy a měli byste být schopni určit čas podle hodin, abyste nepřišli pozdě na hodinu.

Stanovit si čas, kdy ráno vstáváme? (7:00)

V kolik chodíme cvičit? (8:00)

V kolik máme oběd? (12:20)

V kolik chodíme večer spát? (21:00)

Desátá soutěž "Vyřešte příklad"(jednotlivě)

Kluci, máte příklady na stolech. Je třeba je vyřešit a k poskytnutí odpovědi použít matematický penál.

A poslední, jedenáctá soutěž - „Matematický diktát“

Posaďte se rovně a položte před sebe kus papíru. Vezměte si tužku. Buď opatrný!

Grafický diktát- "Dům".

1 třída vpravo, 1 tř. dolů, 1 třída. vpravo, 1 tř. dolů, 1 třída. vpravo, 1 tř. dolů, 1 třída. vpravo, 1 tř. dolů, 1 třída. vlevo, 3 buňky dolů, 5 buněk vlevo, 3 buňky nahoru, 1 tř. vlevo, 1. buňka. nahoru, 1 tř. vpravo, 1 tř. nahoru, 1 tř. vpravo, 1 tř. nahoru, 1 tř. vpravo, 1 tř. nahoru. Ustupte o 2 políčka od středu střechy. dolů, nakreslete okno v jedné buňce, posuňte z tohoto okna o 2 buňky dolů, nakreslete 2 okna tak, aby mezi nimi chyběla 1 buňka.

Co jsi dostal?

Pokud jste byli opatrní a dodržovali všechna pravidla, měli byste skončit se stejným domem jako já. (Dětský autotest).

Vedoucí.


Náš úžasný KVN skončil. Významná porota bude muset shrnout výsledky hry a my se v tuto chvíli uvolníme a zahrajeme si MPI „Person to Person“. (děti se rozdělí do dvojic a na pokyn učitele se dotknou těch částí těla, které učitel pojmenuje: zády k sobě, koleno ke kolenu,ruka k ruce, hlava k hlavě, koleno ke kolenu, ucho k uchu, loket k lokti, nos k nosuatd. Na povel „osoba k osobě“ si dvojice vymění partnery).

Porota shrne výsledky a vyhlásí vítěze KVN a vítězové obdrží ceny (dětem jsou uděleny diplomy (certifikáty, medaile) „Za poznáním“).

Tím náš klub veselých a vynalézavých lidí končí.



Novinka na webu

>

Nejoblíbenější