Додому Дитяча стоматологія Презентація на тему вечеря. Проект: «Здорова вечеря для всієї родини

Презентація на тему вечеря. Проект: «Здорова вечеря для всієї родини

«Проект здорового способу життя» - Вчить висловлювати власні міркування, критично ставитися до думок інших. Строки реалізації проекту: Проблемні питання: Що означає «вести здоровий образжиття»? Як жити сьогодні, щоби мати шанс побачити завтра. Методи дослідження: соціологічне опитування; спостереження за раціоном харчування у сім'ї; експрес-опитування; ранжування.

«Здоровий спосіб життя у школі» - Традиції школи. Проблеми обговорення з дітьми на валеопаузах. Грамотне ставлення педагога до свого здоров'я. Організована система просвітницької та методичної роботиз питань ЗОЖ. Будьте здорові! Актуальні сьогодні. Реалізація здоров'язберігаючих технологій. Школа. Ігри на відкритому повітрі.

«Здоровий спосіб життя школяра» - Сон має бути досить тривалим та глибоким. Закріпити техніку виконання передачі та прийому м'яча зверху двома руками. Особиста гігієна. Практичний вихід. Висновок: Сутність понять «Здоров'я», «Спосіб життя», «ЗОЖ». Орієнтовний порядок дня школярів, що займаються в першу зміну. План конспект уроку з фізкультури для учнів 5-х класів на тему: Волейбол.

«Здорова дитина» - Закона. спортивному залі. Зимовий футбол. Здоровий сон. Прогулянка корисна у будь-яку пору року. Правильне харчування. Правильне харчування. Здоров'я наших дітей. Загартовування. Заняття спортом. Гра на спортивних майданчиках. Не забувайте гуляти із дітьми. Як правило, діти охоче займаються ранковою гімнастикоюразом із батьками.

«Основи здорового життя» - Психогігієна та вміння керувати своїми емоціями; До 60% росіян – постійні покупці цигарок. Дотримання правил особистої гігієни; Загартовування; Пияцтво веде до алкоголізму. Шкідливі звички. Понад 3 млн людей на планеті щорічно гинуть від куріння. Алкоголь руйнує мозок людини та інші органи.

"Урок Здоровий спосіб життя" - Спорт. Виконала: Іванченко Ірина Анатоліївна, вчитель англійської мови. Самостійна роботагруп виконання завдань – 4, 5, 6 уроки. Навчальні предмети: предмети гуманітарного циклу, ОБЖ, фізична культура. Захист отриманих результатів та висновків – 8 урок, 20 хв. Методична презентаціятворчий проект.

Розділи: Технологія

Цілі:

  1. Відпрацювати навички різання сирих та варених овочів.
  2. Закріпити відомі способи приготування холодних закусок.
  3. Виховати культуру праці, акуратність, потребу праці, бажання опанувати будь-яку професію.
  4. Розвивати творчу уяву, вміння узагальнювати, порівнювати, аналізувати результати своєї праці.

Обладнання, інструменти, наочні посібники: електроплита, посуд для сервірування столу, миски, два кошики, набір продуктів, сковорода, ножі, виделки, технологічні карти приготування салатів "Вечірній", "Полянка"; гарячого "Різотто з бараниною"; десерту «Захоплення».

Хід заняття:

1. Організаційний момент.

2. Відомості з історії романтичної вечері.

Споконвіку і у всіх кінцях світу радості чудово накритого столу служили майже неодмінною прелюдією до радощів любові.

Першою романтичною трапезою для двох можна вважати спокусливе яблуко, яким частувала Адама Єва.

Вечеря тет-а-тет є улюбленим задоволенням, доступним представникам всіх верств суспільства, його оспівували генії всіх часів на сторінках своїх творів.

Вечеря для двох – це вечеря тонка, вишукана, святкова. І не надмірно рясний. Призначення його – створити відповідний настрій, допомогти розкріпачитися та забути про повсякденні турботи.

3. Повторення у вигляді гри: «Кулінарний поєдинок».

Формуємо 2 команди по 3 особи. Кожній із команд пропонуємо кошик із набором продуктів.

Завдання команд : з цього переліку продуктів по технологічним картамприготувати салат та зробити його презентацію.

Час приготування – 20 хвилин. (Додаток 1)

4. Поки команди фантазують протягом 20 хв, пропонується:

  1. Робота з кросвордом на тему «Овочі» (Додаток 2)
  2. Виступ учнів про сервірування столу. (Додаток 3)

5. Презентація салатів команд.

6. Підбиття підсумків «Кулінарного поєдинку»(голосування за жетонами)

Вручення пам'ятних візиток учасників «Кулінарного поєдинку»

7. Меню романтичної вечері.

8. Приготування педагогом спільно з гарячою стравою «Різотто з бараниною», що навчається.

(Додаток 4)

9. Приготування педагогом десерту «Захоплення»

10. Дегустація страв.

ЛІТЕРАТУРА

  1. Білевич Ст., Ходькова Н. Готуємо самі. - Мінськ, 1998
  2. Вовчик. Сучасна енциклопедія для дівчаток. - М., 2000
  3. Смачний клопіт. Урал Л. Т. Д., 2002
  4. Єрмаков. Основи кулінарії 8-10. - М., 1999
  5. Захарчук. Кулінарія від А до Я. - Кемерово, 1999
  6. Яке свято без салату? - М.: РІПОЛ КЛАСИК, 2002
  7. Кондитерське мистецтво. - М., 1999.
  8. Лемкуль Л.М. Святковий стіл. 2000
  9. Меню щодня. - М.: АСТ - ПРЕС СКД, 2004
  10. Мюллер М., Прег Е. Крін Х. Свято на столі. 1996
  11. Романтична вечеря. Урал Л. Т. Д., 2002
  12. Російські звичаї. - С-П., 2001
  13. Сербін. Енциклопедія кулінарії. - М., 1998
  14. Салати. Книжка - Ростов-на-Дону, 2000
  15. Ласун. Ростов-на-Дону, 2000
  16. Чудеса випічки. - М., 1999

Республіка Татарстан Верхньоуслонський муніципальний район МОУ «Матюшинська середня загальноосвітня школа» Дослідницька робота на тему: « Здорова вечерядля всієї родини» Виконала: учениця 7класу Кабірова Алія Керівник: вчитель технології Садєєва Л.А. 2008 рік Потреба Наша сім'я складається з п'яти осіб: тато, мама, дві старші сестри Айсил у Айгуль і я. Вдруге батьки йдуть на роботу, а я до школи. Айсил і Айгуль навчаються в місті і тому ми їх не враховуємо. Підлога навчається, що в будні дні наша сім'я збирається за одним столом тільки утором і ввечері і не в повному складі. Вранці всі поспішають, щоб не запізнитися у своїх справах. Тож увечері хочеться більше часу провести разом. Мама втомлюється на роботі, а вечерю треба готувати щодня. Я приходжу додому раніше за всіх. Якщо відразу зробити уроки, у мене буде час допомогти мамі або приготувати вечерю самостійно. Треба спробувати. . Ще хочеться, щоб вечеря відновила сили та поповнила організм корисними речовинами. Моє завдання Розробити меню корисної вечері для сім'ї із трьох осіб та приготувати його. Як відповісти на всі ці питання? Де знайти інформацію? З чого почати? Спочатку прочитати в книгах по здорового харчуваннявсе про вечері. Харчування організму життєво необхідне. І має відповідати вимогам організму, тобто. включати біологічно повноцінні білкові речовини рослинного та тваринного походження, жири, мінеральні речовини, вітаміни, а також достатню (але не зайву) кількість вуглеводів для енерговитрат організму. Поживні речовини потрібні організму щодобово, і потреба в них залежить від зростання людини, її віку, занять, статі, фізіологічних особливостейкліматичних умов. Щоб процес обміну речовин у організмі був збалансованим, харчування має бути різноманітним. З літерат ури я дізналася багато цікавого. Виявляється, не можна планувати вечерю, не враховуючи те, що відбувається з людиною протягом дня: що вона їсть, чим займається. Здоровий організм працює як годинник. У звичний час не спить, відпочиває, виробляє шлунковий сікдля травлення їжі. Протягом дня має бути не менше чотирьох прийомів їжі, і потрібно намагатися їсти приблизно в один і той же час. Режим харчування- це час і кількість прийомів їжі. Між їдою дотримуються певні інтервали часу. Прийом їжі в певний час призводить до вироблення умовного рефлексутравних залоз. Найбільш раціональним є чотири- та триразовий режим харчування. При чотириразовому харчуванні додатково подається другий сніданок або полуденок. У мене так і виходить: я снідаю перед виходом до школи, обідаю в школі під час однієї й тієї ж переміни, а вечеряємо, коли всі збираються вдома після роботи. Ось тільки четвертий прийом їжі (другий сніданок чи полудень) буває у різний час. Треба запитати батьків, як і коли вони обідають на роботі. Завтра до 25% Обід 40% Вечеря 25% Полудник 10% Найщільнішим протягом дня повинен бути обід, щоб заповнити різноманітні витрати організму, найлегшим - другий сніданок або полуденок, щоб підтримати енергетичні запаси, а сніданок та вечеря повинен давати приблизно однакову кількість енергії. Меню. Програма застілля. Має два основні значення. 1. Перелік страв кожного конкретного сніданку, обіду, вечері, що постійно змінюється щодня і складається на день, тиждень, місяць і навіть рік. 2. Загальний список страв, що готуються стабільно в конкретному ресторані або кафе і залишається довгий часнезмінним, а також неодмінно відрізняється від меню інших подібних закладів. Для того щоб правильно, раціонально харчуватися і з більшою користю, економно витрачати продукти та час, бажано складати меню - перелік страв. Це допомагає урізноманітнити та правильно регулювати склад харчових речовин. Завдання будь-якого гарного, кваліфікованого меню - створити такий гармонійний стіл, у якому максимум різноманітності поєднувався б з легкістю засвоєння, невеликою кількістю, ненабридливістю страв. Меню вечері Вечеряти треба не пізніше як за дві години до сну. Складатися вечеря може з двох чи трьох страв. Загальна кількість їжі, яку з'їдає людина протягом дня, має перевищувати 2,5 - 3 кг. (без урахування хліба). З цієї кількості на вечерю має припадати в середньому приблизно 500гр. (300гр - на основне блюдо, а решта - на фрукти чи напої). Батькові необхідно більше їжі, а мамі – менше, тому що чоловіки витрачають енергії значно більше, ніж жінки. А мені потрібно їсти приблизно стільки ж, скільки мамі, тому що я ще росту, і мені потрібна для цього енергія. Висновок: нас троє, загальна вага нашого сімейної вечері повинен становити 500 х 3 = 1500 гр., їх: частку основного страви -300 х 3 =900 гр.; частку напою чи фруктів -200 x 3 =600 гр. Кількість їжі має залежати від її калорійності, тобто тієї кількості енергії (калорій), яку організм одержує з нею. А кожен із нас протягом дня витрачає ці калорії. Найбільше витрачають (спалюють) енергії люди, зайняті тяжкою фізичною працею. За ними йдуть люди, які багато рухаються чи навчаються, особливо під час складання іспитів. Менше – ті, хто веде малорухливий спосіб життя. За калорійністю вечеря повинна становити ¼ частину денного раціону. Я дізналася, скільки калорій необхідне кожному член у нашої сім'ї протягом дня. Результат розділю на чотири (кількість прийомів їжі) і знайду калорійність вечері. Калорійність вечері для кожного члена сім'ї Члени Рід Необхідне Калорійність сім'ї занять кількість вечері, ккал ккал на день Папа Водій 4200 1050 Мама Учитель 3000 750 Я (14 років) Учня 2450 613 Всього 2413 Всього 2413 Висновок: у При цьому основна страва має важити приблизно 900 гр., напої та фрукти – 600 гр. Вимоги (критерії) до вечері Вечеря має бути:  швидкою та нескладною у приготуванні;  усним;  корисним;  красиво оформленим;  доступним за ціною (вартістю);  ситним, але не надто калорійним (приблизно 2500 ккал). Які продукти вибрати? У книгах про здорове харчування сказано, що ввечері краще є ті продукти, які швидше перетравлюються. Це сир, яйця, овочі, каші або макарони, кефір, кисле молоко, кисіль. М'ясні, рибні, жирні страви, у тому числі вершкове масло, вечерю включати не рекомендується. Чому? Виявляється, вони повільно перетравлюються і надовго затримуються у шлунку. А уві сні процеси травлення проходить набагато повільніше, ніж під час неспання організму. Крім того, м'ясні продукти «будоражать» нервову систему. Тому сон може бути неспокійним і неглибоким, а вранці буде важко встати і йти на роботу в або в школу, бути уважним і зібраним. Що готувати на вечерю? М'ясо та масло для вечері не підходять. Що ж вибрати: каша, макаронні вироби, овочі, яйця чи молочні продукти? Проведу дослідження: що ми їмо протягом дня? Члени Сніданок Обід сім'ї 2 Мама Я Вечеря роботі 1 Папа Полудень на 3 4 Будинки: У їдальні: Бутерброди, яйця, молочні овочі-в салаті, чай, кава. каші, макаронні супи або вироби, другому блюді; бутерброди з м'ясом і сиром і рибні гастрономічні продукти - в Будинки: продукти, чай, суп або йогурт або кава, какао. друге; гарніри чай з макарони бутерброди. 5? виробів, круп; компот, чай. Висновок: каші та макаронні вироби ми їмо досить часто, тому на вечерю краще включити овочі або молочні продукти. Овочі люблять усі, але мама їх часто готує. З молочних продуктів ми чомусь вживаємо в основному молоко або йогурт, для б утербродів використовуємо сир. А сир купуємо рідко. Чим корисний сир? З книги по улінарії я дізналася, що сир містить усі необхідні поживні речовини. Тому він корисний усім – і дорослим, і дітям. Напевно з нього можна приготувати що-небудь незвичайне і вкусне. Яку ж страву вибрати? Восени, коли на вулиці вже холодно, краще, щоб вечеря була гарячою. Значить, потрібно вибрати гарячу страву. А після нього можна подати десерт чи напої з випічкою. Спочатку проаналізую рецепти гарячих страв, а потім дивлюся, як готувати десерти і випічку. Страви з сиру Закуски Гаряча страва Десерт Гострі сирні маси Сирні ікра Запіканки Лапшевник Крупеник Сирники Вареники Творожний Крем Великдень Сирки в шоколаді Сладкі сирні маси Сирки в шоколаді  Випічка Сирний кекс Ватрушка Ідеї. Гаряча страва У деяких до улінарних книгах поруч із рецептом страви вказується, на скільки порцій вона розрахована, і калорійність - це дуже зручно. Ідея 1. Крупеник гречаний Продукти: крупа гречана - 190 г., молоко - 200 мл., вода - 120 мл., сир - 320 г., маргарин - 20 г., сметана для змащування - 20 г., сметана для подачі - 150 г, сіль за смаком. Час приготування (теплова обробка) – 40 хв. Кількість порцій – 4. Калорійність 1 порції – 355 – 450 ккал.


















Я вирішила взяти по одній страві з кожної ідеї. З першої ідеї я вирішила взяти макарони по-флотськи, тому це блюдо легко в приготуванні. З другої ідеї я взяла сік, адже його можна купити, тобто не витрачати час на приготування напою. У третій ідеї мені сподобалися швидкі за своїм приготуванням печива-черепашки.



М'ясо (без кісток) р., макарони р., цибуля ріпчаста шт., сіль, перець




З шматка м'яса пристойних розмірів вариться бульйон. Подається на перше. М'ясо виймається, чиститься від жил та кісток і пропускається через м'ясорубку. Якщо любите цибулю - її варто дрібно порізати, якщо її любите тільки ви, але не терпить людина, яку ви збираєтеся цією стравою годувати, її (цибуля) варто також прокрутити через м'ясорубку. Цибулю з м'ясом злегка обсмажити. Відварити макарони, дрібно їх поламавши. Змішати м'ясо з макаронами, поперчити і обсмажити на несильному вогні до появи перших ознак рум'яності.





Інгредієнти: тісто: маргарин 200 г, кімнатної температури 100 г. сметани 3 жовтки борошна скільки вбере тісто, приблизно 2 склянки, щоб тісто було м'яким. крем: 3 білки 1 склянка цукру ваніль. 1 склянка волоських горіхів трохи підсмажених та великого помелу


Тісто: змішати маргарин 200 гр. кімнатної температури, 100 гр. сметани, 3 жовтки, борошна скільки вбере тісто, приблизно 2 склянки, щоб тісто було м'яким. Розділити тісто на 24 кульки завбільшки з волоський горіх. Крем: збити 3 білки, 1 склянку цукру, ваніль. Після цього, обережно помішуючи, додати 1 склянку волоських горіхів трохи підсмажених і великого помелу. Розкачати кожну кульку тонко чайною ложкою в центр покласти крем скласти як на вареник навпіл потім ще раз скласти куточок до куточка і виделкою натиснути краю. Робити це треба акуратно, щоб крем не витік. Деко змащувати не треба Ставити пекти в розігріту духовку при 180 градусів, поки злегка не підрум'яниться верх. Готові мушлі посипати цукровою пудрою.


Щоб подивитися презентацію з картинками, оформленням та слайдами, скачайте її файл і відкрийте PowerPointна комп'ютері.
Текстовий вміст слайдів презентації:
Робоча програма з біології * Види навчальних програм 1. Орієнтовна програма.2. Авторська програма. Обов'язкові процедури: рецензування; апробація; затвердження. Обов'язкова частина (180 годин) Варіативна складова (65 годин) повинна повністю включати зміст прикладної програми; включає додатковий зміст Основний зміст представлено у вигляді розділів: Живі організми (115 год); Людина та її здоров'я (50 год); Загальні біологічні закономірності (15 год). Є орієнтиром для складання робочих та авторських програм... Автори можуть запропонувати власний підхід у частині структурування навчального матеріалу, визначення послідовності його вивчення … * Робоча програма Робоча програма – це нормативно-управлінський документ, що характеризує систему організації освітньої діяльності в даній освітній установі певним учителем. * Упорядник робочої програмиможе: розширити перелік тем, що вивчаються; конкретизувати та деталізувати теми; змінювати послідовність вивчення навчального матеріалу; включати матеріал регіонального компонента по предмету; вибирати методики, технології навчання та контролю. * Вихідні документи для складання робочих програм: Закон «Про освіту в РФ»; ФГЗ конкретного ступеня навчання; зразкові навчальні програми; базовий навчальний план; федеральний перелік підручників (рекомендованих!); освітнього процесу. * Готові робочі програми Робочі програми, які випускають різні видавництва, можна використовувати як вихідний матеріал для складання власної робочої програми. освітню діяльністьна основі таких програм недоцільно. * Вимоги до робочої програми Це – нормативний документ. освітньої програмишколи зразковій програміпо предмету.Системність і цілісність.Облік специфіки предмета.Послідовність тем, що вивчаються.Зв'язки з іншими предметами навчального плану освітньої установи. * Календарно-тематичне планування: а) включається безпосередньо в робочу програму; б) дається як додаток до робочої програми. Переважний перший варіант: по-перше, менше паперів; по-друге, простіше усувати форс-мажор. * Структура робочої програми 1. Титульна сторінка.2. Пояснювальна записка, що розкриває: 2.1. загальну характеристикунавчального предмета; 2.2. опис місця навчального предмета, курсу в навчальному плані;2.3. особистісні, метапредметні та предметні результати освоєння навчального предмета, курсу; 2.4. способи контролю та оцінювання освітніх досягнень учнів.3. 4. Зміст навчального предмета, курса. Календарно-тематичне планування з визначенням основних видів навчальної діяльності.5. Опис навчально-методичного, матеріально-технічного та інформаційного забезпечення освітнього процесу.6. Заплановані результати вивчення навчального предмета, курса.7. Програми. * 1. Титульний лист Повне найменування ОУГриф затвердження програми Назва навчального курсуВказівка ​​паралелі, класу Кількість годин: річних і тижневих УМКФІО розробника, кваліф. категорія Назва населеного пункту Рік розробки програми * 2. Пояснювальна записка: тип, вид утвор. установи; утвор. область, у кіт. входить предмет; загальні цілі навчального предмета; терміни реалізації програми; логіка побудови програми; система оцінки досягнень учнів; основний інструментарій для оцінювання результатів; система ум. позначень, що застосовується в тексті робочої програми. * 2.1. Загальна характеристика навчального предмета Навчальна програма, на основі якої розроблена авторська (видавництво, рік видання); Загальна характеристика навчального процесу: методи, форми занять, технології; Логічні зв'язки предмета з іншими предметами. * 2.2. Місце навчального предмета в навчальному плані а) зв'язок з спорідненими предметами; б) тижнева і річна кількість годин; в) конкретні цілі та завдання вивчення предмета; г) рівень освоєння навчальної програми; д) компетентності уч-ся, формовані предметом. * 2.3. Особистісні, метапредметні та предметні результати навчання Тут може бути наведений стандартний для даного предмета перелік особистісних, метапредметних та предметних результатів освоєння навчального предмета. * 2.4.Способи контролю та оцінювання освітніх досягнень учнів 2.4.1. Особистісні: дотримання норм і правил даного ОУ; участь у житті школи; відповідальність за результати навчання; готовність до вибору своєї освітньої траєкторії; - ціннісно-смислова установка учня у вивченні предмета; - активність та ініціативність при роботі у групах, при виконанні навчальних проектів. * 2.4.2. Метапредметні результати Здатність до самостійного освоєння знань. Здатність до співпраці та комунікації. Здатність до використання ІКТ. Здатність до самоорганізації, саморегуляції та рефлексії. Головна процедура оцінювання метапредметних результатів – захист індивідуального проекту. * 2.4.3. Предметні результати Головне – це здатність учня вирішувати навчально-пізнавальні та навчально-практичні завдання на основі матеріалу, що вивчається. Приблизні види контролю: опитування; самоперевірка; взаємоперевірка; тест; диктант - орфографічний, математичний; словникова робота; робота за картками; самостійна та контрольна робота. * 3. Зміст тем навчального курсу Тут - перелік і назва розділів і тем курсів. Зміст навчальних тем: - основні питання, що вивчаються; - практичні та лабораторні роботи, творчі роботита завдання, навчальні проекти, екскурсії. * 4. Календарно-тематичне планування Теми та кількість годин на їх вивчення; Тип уроку, форма його проведення; Плановані трикомпонентні результати уроку; Форми організації навчально-пізнавальної діяльності учнів; Устаткування, ЕОР; уроків. * 5. Навчально-методичне, матеріально-технічне та інформаційне забезпечення Компоненти УМК: базовий підручник, робочі зошити, хрестоматії, збірники завдань. Засоби навчання: навчально-лабораторне обладнання, прилади, технічні та електронні засобинавчання та контролю знань, навчальна та довідкова література, роздавальний матеріал та ін. Медіа-додаток до підручника. Перелік інтернет-ресурсів, контролюючих та інших програм. * 6. Заплановані результати вивчення предмета На відміну пункту 2.3. тут іде конкретизація вимог до результатів освоєння навчальної програми. Особистісні: система цінностей, інтересів, мотивів діяльності. Метапредметні: способи діяльності, освоєні на прикладі одного або кількох предметів. Такі способи застосовуються і в утвор. процесі та в житті. Предметні: знання, вміння, досвід творчої діяльностіта ін. * 7. Додатки до програми Контрольно-вимірювальні матеріалиТеми навчальних проектівТеми творчих робітМетодичні рекомендаціїІнші матеріали Програми окремих навчальних предметів, курсів повинні містити:1) Титульний лист.2). Пояснювальну записку, в якій конкретизуються загальні цілі основного загальної освітиз урахуванням специфіки навчального предмета; 2.1. загальну характеристику навчального предмета, курсу; 2.2. опис місця навчального предмета, курсу навчальному плане;2.3. особистісні, метапредметні та предметні результати освоєння конкретного навчального предмета, курсу; 2.4. способи контролю та оцінювання освітніх досягнень учнів; 3) зміст навчального предмета, курсу; 4) календарно-тематичнийпланування із визначенням основних видів навчальної діяльності; 5) опис навчально-методичного та матеріально-технічного забезпечення освітнього процесу; 6) заплановані результати вивчення навчального предмета, курсу. Структура робочої програми Календарно – тематичне планування на 2013 – 2014 навчальний рікПредмет: БіологіяКлас: 5УМК: УУД: регулятивні (Р). особистісні (Л), комунікативні (К), пізнавальні (П). Дата проведення № уроку Кількість годин Тема уроку Тип урокуФорма проведення Форми організації навчально-пізнавальної діяльності учнів Плановані результати Система контролю Основні засоби навчання, ЕОР Параграф (або сторінка підручника) особистісні метапредметні предметні план факт ПРИКЛАД ФРАГМЕНТА РОБОЧОЇ ПРОГРАМИ КУРСУ Тема, тип уроку, домашнє завданняДата проведення уроку Елементи основного змісту Вимоги до результатів освіти Вимірники Педагогічні засоби предметні результати / рівень володіння цілісною компетентністю Універсальні навчальні дії (УУД) Розділ 1. Будова та властивості живих організмів (10 год.) Тема 1.1. Основні властивості живих організмів (1 год) 1 Хімічний склад клітин Урок «відкриття» нового знання Ключові поняття Органічні речовини. Не органічні речовини. Об'єкт. Зміст, склад елементів у клітині. Вода, інші неорганічні речовини, їх роль життєдіяльності клітин. органічні речовини: білки, вуглеводи. нуклеїнові кислоти. Їхня роль у клітці. Репродуктивний рівень. Наводити приклади вмісту в продуктах харчування білків, жирів та вуглеводів. хімічний складживого організму на прикладі людини. Інтелектуальний рівень. Виділяти ознаки поділу на групи елементів у клітині. Порівнювати ключові поняття«неорганічні речовини» та «органічні речовини» за змістом їх визначень, виділяючи подібності та відмінності. харчові продуктиза ознакою вмісту білків, жирів та вуглеводів. Визначати наявність жирів у насінні; крохмалю в бульбах картоплі Пізнавальні: загальнонавчальні, логічні, порівняння, постановка та вирішення проблем. Регулятивні: Комунікативні: Особистісні: сенсоутворення Питання 1-11 на с. 17 підручника. Демонстрація слайд-шоу «Білки, жири та вуглеводи». Демонстрація (флеш-анімація). Участь у розмові на основі аналізу змісту флеш-анімації. Демонстрація діаграми. Організація на основі аналізу змісту діаграми. Робота з текстом підручника. Складання таблиці. Порівняльна характеристикаорганічних та неорганічних речовин. Виконання тестового завданняна основі слайд-шоу та анімації. лабораторної роботи«Визначення складу насіння рослин, бульби картоплі» ПЛАНУЮТЬСЯ РЕЗУЛЬТАТИ НАВЧАННЯ БІОЛОГІЇ У 5 КЛАСІ Предметні результати навчання Метапредметні результати навчання Особистісні результати навчання Розділ 1. Живий організм: будова та вивчення мікроорганізмів; ; основні органічні та мінеральні речовини, що входять до складу клітини; провідних дослідників природи та їх роль у вивченні природи. Учні повинні вміти: пояснювати значення біологічних знань у повсякденному житті; характеризувати методи біологічних досліджень; працювати з лупою та світловим мікроскопом; дізнаватися на таблицях і мікропрепаратах основні органоїди клітини; інструментами в кабінеті біології Учні повинні вміти: проводити найпростіші спостереження, вимірювання, досліди; ставити навчальне завдання під керівництвом вчителя; систематизувати та узагальнювати розумні видиінформації; складати план виконання навчальної задачі Формування відповідального ставлення до навчання; формування пізнавальних інтересів і мотивів до навчання; формування навичок поведінки в природі, усвідомлення цінності живих об'єктів; усвідомлення цінності здорового та безпечного способу життя; формування основ екологічної культури Учні повинні знати: істотні ознаки будови та життєдіяльності біологічних об'єктів, що вивчаються; основні ознаки представників царств живої природи. Учні повинні вміти: -визначати приналежність біологічних об'єктів до одного з царств живої природи; встановлювати риси подібності та відмінності у представників основних царств; розрізняти вивчені об'єкти в природі, на таблицях; природи у житті Учні повинні вміти:- проводити найпростішу класифікаціюживих організмів за окремими царствами; - використовувати додаткові джерела інформації для виконання навчальної задачі; - самостійно готувати усне повідомлення на 2-3 хвилини Див. планети, їх мешканців.Учні повинні вміти:порівнювати різні довкілля;характеризувати умови життя в різних довкіллях;порівнювати умови проживання в різних природних зонах;виявляти риси пристосованості живих організмів до певних умов;наводити приклади мешканців морів і океанів; Учні повинні вміти: знаходити і використовувати причинно-наслідкові зв'язки; будувати, висувати і формулювати найпростіші гіпотези; виділяти в тексті смислові частини і озаглавлювати їх, ставити питання до тексту. , їх характерні риси, спосіб життя;-основні екологічні проблеми, що стоять перед сучасним людством; - правила поведінки людини в небезпечних ситуаціяхприродного походження; -найпростіші способи надання першої допомоги при опіках, обмороженні та ін Учні повинні вміти: - пояснювати причини негативного впливугосподарської діяльності людини на природу; - пояснювати роль рослин і тварин у житті людини; - обґрунтовувати необхідність вжиття заходів щодо охорони живої природи; - дотримуватися правил поведінки в природі; вести здоровий спосіб життя та проводити боротьбу з шкідливими звичкамисвоїх товаришів Учні повинні вміти: - працювати відповідно до поставленого завдання; - складати простий і складний план тексту; - брати участь у спільній діяльності; - працювати з текстом параграфа та його компонентами; розділ 1 Дидактичні основи сучасного урокуТипологія уроків у дидактичній системі діяльнісного методу «Школа 2000…» Тип уроку визначає формування того чи іншого навчальної діїу структурі навчальної діяльності. Урок постановки навчальної задачі. Урок вирішення навчальної задачі. Урок моделювання та перетворення моделі. Дидактичні основи сучасного уроку Уроки діяльнісної спрямованості з цілепокладання можна розподілити на чотири групи: уроки «відкриття» нового знання; уроки рефлексії; уроки загальнометодологічної спрямованості; уроки розвиваючого контролю. Дидактичні основи сучасного уроку 1. Урок «відкриття» нового знання. Діяльнісна мета: формування здатності учнів до нового способу дії. Освітня мета: розширення понятійної бази за рахунок включення до неї нових елементів. Урок рефлексії. Діяльнісна мета: формування у учнів здібностей до рефлексії корекційно-контрольного типу та реалізації корекційної норми (фіксування власних труднощів у діяльності, виявлення їх причин, побудова та реалізація проекту виходу зі скрути і т.д.). тренінг вивчених понять, алгоритмів тощо. Дидактичні основи сучасного уроку 3. Урок загальнометодологічного спрямування. теоретичних засадпобудови змістовно-методичних ліній.4. Урок розвиваючого контролю. Діяльнісна мета: формування здатності учнів до здійснення контрольної функції. Освітня мета: контроль та самоконтроль вивчених понять та алгоритмів. зіставлення перевіряється варіанта з стандартом по обумовленому механізму;- оцінку результату зіставлення відповідно до заздалегідь обгрунтованим критерієм. Дякую за увагу!



Нове на сайті

>

Найпопулярніше